FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Brotherhood
Autor Wiadomość
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-06, 12:57   Brotherhood


"Brotherhood" - serial wyprodukowany przez stację Showtime, sezon 1 - 11 odcinków z 2006 roku, sezon 2 - 10 odcinków z 2007 roku oraz sezon 3 - 8 odcinków z 2008 roku.
Jest to dramat polityczno-gangsterski, dwóch braci jeden - Mike Caffee jest gangsterem (Jason Isaacs), drugi - Tommy Caffee politykiem (Jason Clarke). Akcja dzieje sie na Rhode Island, w amerykańsko-irlandzkim miasteczku Providence.
Realistyczne przedstawienie fabuły, część gangsterska przedstawiona w sposób kojarzący się ze wspaniałym "Sopranos", doprawiona sosem politycznych intryg i walk o wpływy oraz bogatym tłem obyczajowym. Czasami zastanawiałem się, który świat jest bardziej brudny, ten gangsterski czy ten polityczny. :)
Świetna gra aktorska, bogate postacie, interesujący scenariusz - słowem serial ma w sobie to coś co przyciąga i uzależnia. Żałuję że nie widziałem go wcześniej. Polecam tym którzy jeszcze nie widzieli.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2011-08-06, 13:21   

Oglądałem, ale - niestety - nie w całości. A potem o nim zapomniałem. Jest w ogóle dostępny? Bo kiedy przeczytałem notkę to nabrałem apetytu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-06, 14:28   

Romulus napisał/a:
Jest w ogóle dostępny?.

Bez problemu, na peb.pl. Przyjemnego oglądania. :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-06, 19:54   

O, a mnie ten serial w ogóle ominął... :shock: Dobrze, że o nim wspomniałeś, trzeba będzie mu się przyjrzeć. :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2011-08-13, 10:33   

Pierwszy odcinek uświadomił mi, że wcześniej oglądałem ten serial od d..y strony. Ale na szczęście znałem tylko kilka odcinków. Zapowiada się znakomicie, choć wiem, co się wydarzy mniej więcej do połowy sezonu chyba. Nie przeszkadza mi to, bo trzy sezony przede mną a fabuła pełna intryg polityczno - gangsterskich jest smakowita.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-13, 22:33   

Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek i mam apetyt na więcej. Bardzo udany początek. :)
Jako że wulgaryzmów sporo (co cieszy, bo nie znoszę gdy przestępcy posługują się wydelikaconym językiem znanym choćby z TVP :badgrin: ), wersja z napisami jest jedyną rozsądną opcją. :-P
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-21, 16:00   

Pierwszy sezon zaliczony. Jego zakończenie mnie zaskoczyło i wkur... w pozytywnym sensie. Bardzo udana produkcja.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2011-08-26, 21:02   

A ja jestem dopiero przy 3 odcinku 1 sezonu i nie żałuję :) Serial coraz bardziej mi się podoba. To tak, jakbym czytał zarąbistą, wielowątkową powieść w moich ulubionych gangstersko - politycznych klimatach. Żal się rozpędzać, aby za szybko nie skończyć. Świetna rzecz.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-26, 21:49   

Jak tak dalej pójdzie, to zabraknie Ci przymiotników. ;)
Zbliżam się do końca drugiego sezonu, który na razie wypada lepiej od pierwszego. Oczywiście oba są bardzo dobre. Do świetności jednak im nieco/troszkę brakuje.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2011-08-28, 12:29   

Żebyś wiedział. Jeszcze kilka dobrych odcinków i zostaną wyznawcą :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-28, 13:15   

Co ciekawe, twórca serialu, Blake Masters, zrobił później "Rubicon"..., a więc tym bardziej należą mu się: uznanie i owacje. :-)

Skończyłem drugi sezon. W sumie bardziej wciągający i emocjonujący od wszakże nader udanego pierwszego, o! :-P

Podziękowania dla AdamB, który "wyciągnął"/"wygrzebał" ów zacny tytuł na światło dzienne. :-)
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-28, 14:14   

ASX76 napisał/a:
Podziękowania dla AdamB, który "wyciągnął"/"wygrzebał" ów zacny tytuł na światło dzienne. :-)

Polecam się. :-P
Z innych moich polecanek proszę obowiązkowo obejrzeć obie części Criminal Justice, warto. :)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-08-28, 15:06   

AdamB napisał/a:
Z innych moich polecanek proszę obowiązkowo obejrzeć obie części Criminal Justice, warto. :)


Ja bym chętnie obejrzał, ale namierzyć nie mogę, a "Brotherhood" mi wykapać nie chce.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-28, 16:13   

AdamB napisał/a:

Z innych moich polecanek proszę obowiązkowo obejrzeć obie części Criminal Justice, warto. :)


Panie, ja pierwszy sezonik "CJ" oglądałem na bieżąco, tzn. w miarę powstawania/udostępniania polskich napisów. :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2011-08-28, 19:58   

Tomasz napisał/a:
(...) a "Brotherhood" mi wykapać nie chce.

???
http://peb.pl/obyczajowo-...-sezon-1-a.html
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-28, 21:12   

Tomasz napisał/a:
Ja bym chętnie obejrzał, ale namierzyć nie mogę, a "Brotherhood" mi wykapać nie chce.

Criminal Justice - najtrudniej dostepny sezon 1:
http://btjunkie.org/torre...efe4af78c8d8b13
a Sezon 2:
http://www.filestube.com/...ce+2&select=All
Przyjemnego oglądania. :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2011-09-19, 18:36   

Obejrzałem finał 1 sezonu i z oczywistych względów od razu zacząłem oglądać odcinek drugi. Tego się nie spodziewałem. Trochę byłem zaskoczony bo podejrzewałem śmierć. A tu coś takiego. Ale chyba nie było to złe rozwiązanie. Bo wprowadziło nieco napięcia związanego z urazem i jego charakterem. Piszę enigmatycznie, aby nie zepsuć frajdy innym. Nadal oglądam z przyjemnością.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2011-10-14, 23:37   

Obejrzałem połowę 2 sezonu i trochę jestem rozczarowany, bo nie wiem, dokąd to zmierza. Wydaje mi się, że fabuła nieco drepcze w miejscu, ale jestem zdeterminowany obejrzeć serial do końca.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2011-10-20, 11:57   

Wreszcie dociągnąłem do końca 3 sezonu i jednak jestem zadowolony. Bardzo dobry serial. Choć finał mnie nie zaskoczył. Rewelacyjny portret irlandzkiej zorganizowanej przestępczości. Przeplatanie się polityki, zbrodni, wielkich i małych pieniędzy, dramatów. Warto polecić, choć nie jest to serial efektowny. Ale w tym jego urok.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14