FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mass effect
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-12, 11:36   

adamo0 napisał/a:
Proteanin nic nie wnosi w kwestii zakończenia. Nie udziela też żadnych kluczowych odpowiedzi (przedstawia się jako żołnierz, który poza zabijaniem nie posiada żadnej innej wiedzy...).

No to kiszka.

SPOILER

Ja postanowiłem połączyć syntetyków i istoty organiczne... ponieważ naharowałem się jak wół by pogodzić gethy i quarian. Wybór opcji zniszczenia syntetyków (wszystkich! nie tylko żniwiarzy!) powoduje zniszczenie gethów oraz EDI (która jest dziewczyną Jokera... nie zrobiłbym mu tego świństwa). Jedyny plus tej opcji - Shepard faktycznie jakoś zdołał przeżyć. Ma to sens gdy grasz bezwzględnym sukinsynem ;p

1) Interpretuję to w ten sposób, że Joker leciał przez przekaźnik... w każdym zakończeniu przekaźnik z Układu Słonecznego zostaje zniszczony... chyba... ale w sumie nie wiem o co chodzi. Też wydaje mi się to dziwne.
2) hmm... Nowa Ziemia? ;p
3) Chyba nie jest powiedziane, że to jest WI. Ale jeżeli jednak, to widocznie jest to spuścizna po rasie, która pierwsza wpadła na koncepcję, że życie organiczne dąży do autodestrukcji.
4) Nie wydaje mi się.


SPOILER

A... i jest możliwość gejowskiego romansu z pilotem promu o_O
_________________
Instagram
Twitter
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-03-12, 12:09   

SPOJLER: Wybierałem po kolei każde z zakończeń i nagłupsze wydaje mi się to, w którym Shepard przejmuje kontrolę nad Żniwiarzami. Po co? Po kiedo czorta ma je kontrolować, skoro uważa je za zło, z którym walczył i przeciwko któremu jednoczył cała galaktykę? Zakończenie środkowe jest dobre. Wydaje się być wyjściem, które rozwiązuje problem Żniwiarzy i zachowuje nieorganiczne istoty przy życiu. Jednak Żniwiarze dalej istnieją. Ktoś może w końcu nad nimi zapanować, ale ten widmowy dzieciak zmieni zdanie i jednak postanowi na nowo udupić ludzkość. Zniszczenie Żniwiarzy wydaje mi się najbardziej logiczne. Jednak jest też najbardziej problematyczne, ze względu na Gethy, którym mogliśmy 'ofiarować' wolną wolę. Ze względu na mój wcześniejszy spojler w spojlerze uznałem jednak, że to zakończenie ze zniszczeniem Źniwiarzy będzie 'kanoniczne'.

Ze względu na wiele możliwości interpretacji tego niejasnego zakończenia pradopodobnie Bioware będzie musiało wytłumaczyć swoim fanom 'osochoźi'.

Jak dla mnie ta teoria o indoktrynacji nie jest do końca nietrafiona. W leksykonie na temat indoktrynacji jest napisane, że ludzie pod jej wpływem widzą duchowe (ghostly) postaci. Shepard miał te sny, w których widział tego dzieciaka, słyszał szepty, promieniem trafił go ten Żniwiarz, który wcześniej próbował na niego wpłynąć. Skąd przy panelu wziął się Anderson i Człowiek Iluzja?

Kolejne pytanie to jak Tygiel wystrzelił skoro Shepard nie wcisnął przycisku na konsoli tylko zemdlał?
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-12, 12:31   

Ahh... obejrzałem raz jeszcze na YouTube.

1) Dzieciak na końcu nie jest WI tylko H(iper)SI, wnioskuję po zdaniu "chcesz nas zniszczyć" (w domyśle - syntetyków).
2) Jakiekolwiek użycie Tygla niszczy Przekaźniki Masy. Tu w sumie potwierdza się moja teoria, że Joker akurat leciał przekaźnikiem. Z ostatnim strzałem po prostu leciała energia, która miała rozdupcyć przekaźniki (i rozwaliła rdzeń na okręcie).
3) U mnie przeżył Joker, EDI (para, naprawdę śliczna scena) oras Ash (podejrzewam, że przeżywa osoba, z którą miałeś romans).
4) Zakończenie zależy też od charakteru Sheparda i chyba bardziej ulepszeń tygla. Przy niszczeniu Żniwiarzy Shepard przeżywa wtedy, gdy Tygiel jest w pełni udoskonalony. Gdy Tygiel nie jest udoskonalony, zniszczeniu ulega także ludzkość.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-03-12, 13:01   

Wiadomo co ;) : Nie wiem czy grałeś w DLC Arrival? Było tam powiedziane, że zniszczenie przekaźnika masy jest porównywalne z wybuchem supernowej (supernowy?), co w rezultacie doprowadzi do zniszczenia całego życia w obrębie zasiegu wybuchu (w dodatku chodziło o planetę Batarian i ich populację - ponad 300tys.). Nie wiem więc czy Bioware zdaje sobie sprawę, że wybuch takiej ilości przekaźników pewnie zdemolował całe uniwersum ME i wiele cywilizacji utraciłoby swój byt. Dlatego uważam, że to zakończenie jest bezsensowne. Jak wybuch przekaźnika przetrwała cała flota przymierza? Ziemia jeszcze istnieje czy już nie? Wybór nie ma znaczenia, bo Źniwiarze i tak zginą w wybuchu przekaźnika. Ja jestem w stanie zaakceptować te niedopowiedzenia i niedoróbki fabularne. ME to niezła przygoda, fajna gra, ciekawy świat. Jednak rozumiem maniaków dla których takie zakończenie sagi to jakaś masakra. Już powstają akcje domagające się zmiany zakończenia ;)
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-12, 13:06   

A widzisz, w Arrival nie grałem, jednakże:

... pada sugestia, że dobrze usprawniony Tygiel niweluje/osłabia ten efekt. Przy niszczeniu żniwiarzy, jeżeli Tygiel nie jest w pełni usprawniony zabija też obrońców Ziemi, w domyśle, cała populacja idzie się paść.

Tak czy inaczej jest sporo nieścisłości. Cóż, wątpię by powstała kontynuacja. Raczej jakiś spin off między ME1 a ME2, ewentualnie jakiś prequel.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-13, 23:14   

Wgrałem sobie save'a postaci renegatki. Ale już nie będę nolajfić... chociaż kto wie, może drugi raz skończę grę... przed dworkinem? :badgrin:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-03-14, 07:54   

A kim gramy jeżeli importujemy save'a w którym Shepard zginął?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-14, 09:12   

Nie da się takiego importować. Logiczne :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-03-14, 09:24   

Eeej... Shepard może w dwójce zginąć? Jak do tego doprowadzić?

EDIT: Właśnie obejrzałem końcówkę na yt, zostaje sam Joker. Poświęcenie głównego herosa zawsze jest epickie, ale ogólnie sytuacja trochę śmiechowa. Fajny komentarz na samym yt: "'Mass Effect 3: Rise of Joker', a more challenging version where you take up the role of Joker defending the galaxy from the Reapers, the only problem is that even the slightest fall immediatly breaks your legs and even a single concussion blast takes you out, on the plus side you can finally use the Normandy to blow up stuff..."
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-14, 09:41   

dworkin napisał/a:
Eeej... Shepard może w dwójce zginąć? Jak do tego doprowadzić?

Czarnuchu, można nawet achivka zdobyć...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-03-14, 11:15   

Podobno Shepard może paść w ostatniej misji (misja samobójcza?) jeżeli nie jest odpowiednio ... wyposażony.
W nowym CD-A piszą że taki save jak najbardziej można importować (zachowane zostają decyzje bohatera) ale recenzent nie zdołał sprawdzić kim się wtedy gra...
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-14, 14:52   

To ja Ci piszę, że tego save'a wgrać się nie da.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-03-15, 09:55   

To zweryfikuj jeszcze jedna informację z recenzji - podobno można wybrać jeden z 3 trybów rozgrywki (od shootera do rasowego RPG) ale nigdzie nie znalazłem takich opcji - czy to także wymysł recenzenta?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-15, 11:42   

Nie, masz trzy opcje:

Tryb akcji: Nie wybierasz dialogów (same się wybierają), tylko napierdalasz.
Tryb rpg: tryb zbalansowany
Tryb fabuły: strzelaniny są... hmm... filmowe. W sensie bardzo łatwe.

A jak nie potrafisz znaleźć... cóż :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-03-15, 11:47   

Spell napisał/a:
Tryb akcji: Nie wybierasz dialogów (same się wybierają), tylko napierdalasz.

To nie tryb akcji, to tryb jRPG. --_-
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-03-15, 12:38   

Ale te opcje są dostępne z poziomu gry czy przy tworzeniu postaci?
Do w czasie gry jest tylko opcja dialogów (albo są albo ich nie ma).
BTW myślicie że będzie jak z Sapkowskim? W DLC wyjedzie Ciri na jednorożcu i nas uratuje?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-15, 13:10   

utrivv napisał/a:
Ale te opcje są dostępne z poziomu gry czy przy tworzeniu postaci?
Do w czasie gry jest tylko opcja dialogów (albo są albo ich nie ma).

Przy tworzeniu chyba. Ja wybierałem opcję RPG.

utrivv napisał/a:
BTW myślicie że będzie jak z Sapkowskim? W DLC wyjedzie Ciri na jednorożcu i nas uratuje?

Skończyłeś grę?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-03-15, 13:43   

MrSpellu napisał/a:
Przy tworzeniu chyba. Ja wybierałem opcję RPG.


Można też zmieniać to chyba w trakcie rozgrywki. Jest jakaś taka opcja, ale nie próbowałem zmieniać.

utrivv napisał/a:
BTW myślicie że będzie jak z Sapkowskim? W DLC wyjedzie Ciri na jednorożcu i nas uratuje?


Wcale bym się nie zdziwił gdyby zaserwowali coś takiego 8)
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-03-15, 14:24   

MrSpellu napisał/a:


utrivv napisał/a:
BTW myślicie że będzie jak z Sapkowskim? W DLC wyjedzie Ciri na jednorożcu i nas uratuje?

Skończyłeś grę?

No więc nie ale czytuję różne fora - nie powiem nic więcej bez skontaktowania się z moim adwokatem.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-03-16, 13:28   

Wybaczcie ten post pod postem

W sieci znalazłem coś takiego:

http://uk.ign.com/wikis/mass-effect-3/Endings


Najwyraźniej większość pozytywnych zakończeń nie jest dostępna dla gry off-line więc najlepsze co się może przydarzyć to:
If the Collector Base was destroyed napisał/a:

With an Effective Military Strength of 2,650
you can choose to destroy the Reapers and Earth will be saved.

If the Collector Base was saved napisał/a:
If your Effective Military Strength is at 2,650
you can destroy the Reapers and save Earth.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-03-16, 13:35   

Miałem o wiele większą EMS i nigdzie nie zostało zaznaczone czy Ziemia przetrwała czy nie. Zakończenia miałem do wyboru takie same jak inni z większą czy mniejszą EMS. Może będzie to miało znaczenie przy ewentualnym imporcie save'a do jakieś nowej gry z marką mass effect w tytule. W ME3 jednak nie ma to znaczenia z tego co wiem i co sam widziałem.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-16, 16:01   

MEGASPOILER

Ma znaczenie. Są dwa filmiki:

1) Shepard rozdupca Żniwiarzy oraz Ludzi (widać jak żołnierze walczący w Londynie umierają).
2) Shepard rozdupca samych Żniwiarzy (żołnierze wiwatują nad klapniętym Żniwiarzem).
3) Jeżeli EMS jest jeszcze wyższe, Shepard żyje :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-03-16, 16:36   

A bo ja maksowałem EMS... to dlatego widziałem tylko uradowanych żołnierzy i żyjącego Szeparda.

Co do zakończenia to Bioware powiedziało coś takiego: http://www.cdaction.pl/ne...konczy-gre.html
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-16, 17:23   

Tak jak myślałem (miałem nadzieję?)

Są dwie możliwości

1) BioWare zrobił przekręt stulecia i właściwy koniec opchnie nam w DLC :badgrin:
2) BioWare krzynę się przeraził reakcji graczy i dziarają epickie, właściwe zakończenie i na koniec powiedzą, że mieli je wcześniej przygotowane :badgrin:

Tak czy inaczej,

DWORKIN, KOŃCZ RWA!!! O TOBIE PISZĄ!!!
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-03-16, 20:25   

Wiesz... to ja może idę jedynkę skończyć...
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-03-18, 01:44   

utrivv napisał/a:
scena poświęcenia rady łamie mi serce i nigdy tak nie zagram

Właśnie ich poświęciłem. Cholera, jaki jestem zadowolony! Chwila satysfakcji za te wszystkie utrudnienia, niedowierzanie i w ogóle za chamski sposób bycia.
Saren postąpił jak u Orka (chociaż Shepard miał tragiczne teksty - to może jednak z tego powodu?), końcówka była przyzwoicie epicka i pozwoliła zapomnieć o monotonii misji dodatkowych i jeżdżenia po planetach tym samochodzikiem. Level 50 wbity, na razie nie chce mi się przechodzić drugi raz.
Ogólnie ładnie wytłumaczyli Żniwiarzy.
Za jakiś czas sięgnę po dwójkę.
Gdzie umieszcza save?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-03-18, 15:44   

Sorry, Spellu, multi mnie spowalnia (plusując procentami gotowości bojowej). Wiedzieliście, że wymierna siła bojowa na poziomie 5000 odblokowuje nowe odpowiedzi w zakończeniu? (15 sekund dodatkowej sekwencji filmowej). Pewnie można zobaczyć na yt. Raport z postępów: zostałem właśnie wyruchany przez Kai Lenga na ojczystej planecie Asari.

[SPOILER]
Wczoraj miałem nieciekawą sytuację. Grałem ostatnią misję Quarian/Gethów i na końcu nie pojawiła się opcja pokoju, musiałem zniszczyć którąś rasę. Po kilku powtórkach i lekkiej furii, zajarzyłem, że nie pyknąłem jednej misji pobocznej (zniszczenie serwera w bazie myśliwców). Nie mogłem też do niej wrócić, nie mając wcześniejszego save'a. Doprowadziło to do dwugodzinnej zabawy w edycje zachowanej gry i rozpracowywanie ideków. Ale udało się! Mamy pokój!
PS. Motyw dialogu z umierającym Żniwiarzem - kiedy ten dogorywa, wciąż jednak potężnie górując nad kukiełką-Shepardem - epicki.

[/SPOILER]
  
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-03-18, 17:45   

dworkin napisał/a:
Wiedzieliście, że wymierna siła bojowa na poziomie 5000 odblokowuje nowe odpowiedzi w zakończeniu? (15 sekund dodatkowej sekwencji filmowej).


To jeszcze zależy od opcji zakończenia, ale tak - widzieliśmy :-) w sumie to bardzo ważny filmik.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-18, 18:25   

dworkin napisał/a:
Raport z postępów: zostałem właśnie wyruchany przez Kai Lenga na ojczystej planecie Asari.

Jesteś tam gdzie ja teraz, przechodzę drugi raz :badgrin:

Aha, co do Krogan... wybór oszustwa się później mści. Trzeba zabić Wrexa i tracimy wsparcie Urdnotów przy odbijaniu Ziemi :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-03-19, 20:09   

Jestem dupa ale gra zadecydowała za mnie :(
Niby miałem 3 rzeczy do wyboru ale tylko strzeliłem 3 razy i ... wbrew mnie Shepard połączył syntetyków z ludźmi. Czy to oznacza że wyboru dokonujemy przez poprzednie decyzje? (połączyłem gethów i quarian, zniszczyłem zbieraczy)

A jeszcze jedno. Miałem pasek prawości na maksa ale i tak przy dialogu z człowiekiem iluzją miałem "prawe" odpowiedzi wyszarzałe. To jakiś bug?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 14