FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mass effect
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-05-19, 20:03   

W dwójce facetem możesz zaliczyć Tali, Mirandę i Jack, babeczką zdaje się tylko Kelly Chambers (ale głowy nie dam) i Samarę (ale nie będę sadził spojlerów, bo tu są srogie), plus Jacob i Garrus, zdaje się z Kriosem też chyba coś można. W trójce też trochę tego jest.
Co do wyboru ścieżki paragon/renegade - nie warto trzymać się środka, lepiej wybrać jeden wariant i tylko ten rozwijać; całkiem sporo ważnych dyskusji można zakończyć z pożytkiem tylko jeśli się ma wymaksowane paragon lub renegade (zazwyczaj gra nie wymaga żebyś miał konkretnie paragona albo konkretnie renegade - jak dwie panie w drużynie wezmą się za łby to możesz grzecznie poprosić żeby się ogarnęły albo nawrzeszczeć na nie, zwyzywać anatomicznie i postawić do kąta dopóki się nie namyślą, wsio rawno). Więc jeśli wolisz iść w paladyna to uśmiechaj się często, przemawiaj łagodnie, przeprowadzaj staruszki przez przejście i miej finezyjnie przycięte paznokietki - ale cały czas. A jeśli wstąpisz na ścieżkę buca to podążaj nią do samego dna, choćbyś po drodze musiał dłubać w nosie, pierdzieć w windzie, gwałcić wdowy i sieroty albo zakąszać pełnoletniego single malta małosolnymi.

Ogólnie każdy zestaw towarzyszy się mniej lub bardziej przydaje, nawet jeśli Kaidan w jedynce jest inwalidą; dopiero w dwójce zaczynają się robić problemy np. z przebijaniem się przez różne formy obrony (tarcze/bariery/pancerze); w jedynce sporo możesz ogarnąć mając zajebiście wielką giwerę i różne zestawy amunicji i przystawek pod ręką. Mi najwygodniej się grało jeśli miałem zrównoważoną drużynę z różnymi umiejętnościami; dla Sheparda żołnierza bierzesz Tali i Liarę, dla Sheparda inżyniera Liarę i Ash, dla adepta Ash i Tali, ale jeśli wmieszasz w to Garrusa i Wrexa to trudno popełnić błąd.

EDIT: Twojego zonka fabularnego specjalnie nie kojarzę, więc chyba końca świata to momentalnie nie sprowadzi //mysli

EDIT2: No i koniecznie daj znać jak zaliczysz misję na Virmire.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-19, 20:39   

Końca świata pewno nie, ale po co ma mnie ganiać dodatkowo Spoiler gang do którego Shephard należła w czasach swojej młodości nie Ziemii. Koniec Spoilera :mrgreen:

Czyli wychodzi na to, że dla łażenia z laskami najlepiej zrobić sobie trepa, a dla łażenia z Wrexem i Garrusem równie dobrze mogę sobie zrobić biotyka, jak i inżyniera?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-05-19, 20:58   

Weź sobie na misje różne zestawy towarzyszy i szybko się zorientujesz z kim najwygodniej się biega. Tak naprawdę trudno się obejść bez jakiejś postaci z umiejętnościami inżynierskimi (Tali, Kaidan lub Garrus, chyba że sam umiesz w deszyfrację i hakowanie), bo to po prostu otwiera Ci drzwi i oszczędza omniżel.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-20, 18:29   

Mam następnego zonka, który może końca świata nie sprowadzi, ale zagładę jakiejś planety już może - Spoiler uwolniłem królową Rakhni po śmierci matki Liary. Koniec Spoilera - ale za to jaki skok paragonu :mrgreen:

A z innych pytań:
- jak sprawdzić jakie dodatki ma się zainstalowane w jedynce? Bo mam dziwne wrażenie że posiadam dwa.
- jak rozkazać komuś z drużyny otwierać zamki?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-05-20, 19:57   

Z królowej rachni możesz mieć w trójce spory pożytek jeśli to właściwie rozegrasz, więc decyzja słuszna.

Do hakowania i otwierania zamków jest automatycznie brana pod uwagę najwyższa wartość odpowiedniej umiejętności w drużynie, więc nie lękajcie się. Jeśli masz dwa dodatki, to więcej chyba nie ma do jedynki - ale ni chu-chu nie wiem jak to sprawdzić.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-05-20, 20:27   

Q na czym właściwie grasz. , PC konsola?
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-20, 21:51   

Jeśli do mnie Trojan to pytanie - to na PC.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-05-21, 08:04   

Asu, jako babeczka możesz zaruchać:

ME1:

* Alenko
* Liara (polecam)

W jedynce możesz jeszcze puknąć kurtyzanę Asari.

ME2:

* Jacob
* Garrus
* Thane
* Kelly Chambers (nie liczy się do aczika!)
* Samara (nie liczy się do aczika!)
* Morinth (hyhyhyhy)

W dwójce możesz pozostać wierny Liarze (wtedy zamiast sceny ruchania jest switaśne wzdychanie do zdjęcia - no i jest wpływ w DLC Lair of the Shadow Broker), ale jak chcesz podążać nieheteronormatywną drogą, to de facto zostaje ci tylko Kelly.

ME3:

* Thane
* Spec. Traynor (Najlepszy wątek w Citadel, zaraz obok szczoteczki do zębów)
* Garrus (W Citadel tak samo dobry wątek jak z Traynor, taniec Garrusa trzeba po prostu obejrzeć)
* Alenko
* Liara
* James Vega
* ponoć Javik

Dodatkowo, bez aczika: Samara, Diana Allers (dziennikarka zaokrętowana na Normandii) i chyba szybki numerek z Kelly Chambers, ale tu trzeba się nagimnastykować.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-05-21, 08:25   

*z poradnika Spella superuchacza
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-05-21, 08:26   

ja tak za jakiś czas odświeżę sobie ME123 - chyba kupię wersję PC
i tym razem zagram prawdziwym skwsnm
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-05-21, 08:46   

MrSpellu napisał/a:
Morinth (hyhyhyhy)


Trzeba koniecznie spróbować. Jak to mówią, zaliczyć Morinth i umrzeć //orc .

MrSpellu napisał/a:
ponoć Javik


Raz obudziłem się obok niego po imprezie - jego komentarz? A więc jest coś w czym wy dzikusy jesteście dobrzy //spell

MrSpellu napisał/a:
Spec. Traynor (Najlepszy wątek w Citadel, zaraz obok szczoteczki do zębów)


Zwłaszcza jej upokarzająca rozmowa z EDI na imprezie //spell

Trojan napisał/a:
chyba kupię wersję PC


Pod względem wygody nie ma porównania, na konsoli zwyczajnie chujowo się celuje; nie umiem się przyzwyczaić, gram w Andromedę na konsoli i jakbym miał zołnierza albo nie daj borze infiltratora to cbyba bym się pochlastał wtyczką od kinecta --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-05-21, 09:18   

Stary Ork napisał/a:


Trojan napisał/a:
chyba kupię wersję PC


Pod względem wygody nie ma porównania, na konsoli zwyczajnie chujowo się celuje; nie umiem się przyzwyczaić, gram w Andromedę na konsoli i jakbym miał zołnierza albo nie daj borze infiltratora to cbyba bym się pochlastał wtyczką od kinecta --_-


całość przeszedłem na p-stacji właśnie żołnierzem,
celuje się na tyle ujowo że się nie celuje - tylko strzela
na całą trylogię moje headshoty można zliczyć na palcach jednej ręki (przypadkiem)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-05-21, 09:19   

Więcej dakka i do przodu? //orc
EDIT: Na konsoli przyzwoicie gra się adeptem (i w ogóle klasami nastawionymi na używanie mocy), a inżynier to w ogóle jest klasa stworzona dla konsoli - stawiasz wieżyczkę, wypuszczasz dronkę, kitrasz się w krzaczorach i masz czas żeby wyjarać fajka i obejrzeć nowy film z Blasto the hanar Spectre na omni-toolu.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-05-21, 09:30   

najlepiej grało mi się w zestawie uniwersalnym Liara-Tali
do ciężkiego boju brałem Liara-Wrex
do obronno-zaczepnego Liara-Garrus
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-05-21, 11:58   

Na padzie zajebójczy może być Vanguard.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-05-21, 12:15   

Może w trójce gdzie masz więcej opcji na wpierdol wręczny - gram teraz Vanguardem w dwójkę i operowanie shotgunem w zwarciu mi się po prostu nie widzi z padem. Może jak wymaksuję Charge, tam jest opcja na bullet time po szarży. Inna sprawa że klasa jest słodziutka, zwłaszcza jak idziesz na czołówkę z kroganinem //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-05-21, 12:22   

Szczerze to ja już mechaniki dwójki nie pamiętam. Ale z ciekawości spróbuję, gdy w końcu skończę Original Sin 2.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-05-21, 14:40   

W dwójce zrobiła się z tego bardzo fajna klasa; Charge daje konkretne bonusy jeśli chcesz się wbić w kombat (np. doładowanie tarcz 4 sekundy po szarży), do tego masz Shockwave które idealnie się nadaje dla Vanguarda (np. ignoruje cover). Do kompletu ciepła i zimna amunicja, Pull dla ubawu plus biegłości w pistoletach, peemkach i strzelbach. Można się kitrać w krzokach i naparzać z pistoletów i Pulla jeśli towarzystwo jest zbyt gęste, więc masz w kieszeni więcej sztuczek niż WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAGH z biotyką.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-05-22, 09:55   

Nie no, moce z grubsza pamiętam. Nie pamiętam jakie bonusy etc. Do tego synergia między postaciami...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-05-22, 09:58   

Jedyna słabość to brak mocy do ściągania pancerza/tarcz/barier, więc biegam z Mirandą i/lub Mordeczką. Bez Overload, Warp i Incinerate nie ma co z domu wychodzić. Do tego przydaje się Garrus albo Zaeed żeby wesprzeć z dystansu; Grunta i Jacoba olewam, Jack jeszcze nie dołączyła ale też raczej nie będę korzystał.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-05-22, 10:59   

No tak, w dwójce mój dream team to był adept + Miranda i Mordin.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
fdv 


Posty: 1069
Skąd: Neverland
Wysłany: 2018-05-22, 12:13   

Ehh podziwiam taką pamięć do szczegółów rozgrywki, u mnie tylko zostało w zasadzie wspomnienie dobrze spędzonego czasu i ten wyróżnik dobrej gry - "jeszcze chwilka jeszcze pięć minut i skończę na dziś" ;) no i ofc fabuła. Aż chyba sobie odpalę na weekendzie tylko zastanawiam się nad DLC do 2 i 3 bo jednak 200 zl za 6-8 letnią grę to trochę EA przesadza.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-05-22, 12:17   

fdv napisał/a:
Ehh podziwiam taką pamięć do szczegółów rozgrywki


A jak mi ktoś dzisiaj pokaże układ równań albo każe zrobić redoksy - oczy w słup. Pamięć to suka. --_-

fdv napisał/a:
zastanawiam się nad DLC


Bez DLC trylogia traci sens, niestety.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-12-13, 13:32   

https://youtu.be/30cFEZu7QP8

Właśnie serce na moment mi stanęło //slina
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-12-13, 13:42   

Jestem sceptyczny.
Niewykluczone, że martwy w środku.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-12-13, 20:22   

Przecie wczoraj zapodawalem info
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-12-14, 10:26   

¯\_(ツ)_/¯
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-12-14, 11:18   

Wolałbym chyba Half Life 3 bo ta zapowiedź sugeruje połączenie wątków ME3 z ME4
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-12-14, 18:38   

MrSpellu napisał/a:
Jestem sceptyczny.
Niewykluczone, że martwy w środku.

Tak mi się luźno skojarzyło
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-12-15, 07:51   

MrSpellu napisał/a:
Jestem sceptyczny.
Niewykluczone, że martwy w środku.


Contra spem spero. Jest skąd podjąć opowieść, a jak gameplay pójdzie tym torem co Andromeda, to jest szansa na udaną produkcję.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13