Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
POLSKA
Autor Wiadomość
utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2017-12-21, 12:43   

Elektra napisał/a:
utrivv napisał/a:
A ja znowu zakupiłem kilak sosów w Będzie piekło. mniam :)

Nie można było tego napisać np. w Kulinariach? Jaki to ma związek z tym wątkiem?
Luźne skojarzenie (zakupy przedświąteczne) z postem Romulusa

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2017-12-21, 16:02   

Przedświąteczny czwartek. Rano na siłownię. Byłem o 8. Po 9 wychodziłem. Parking podziemny "galerii" zapełniony w 80 procentach (na oko). W sobotnie przedpołudnia takiego obłożenia nie ma. Nie wspominam o czwartkowych.

Sprawia mi jakąś frajdę obserwowanie jak "biedni" Polacy starają się przepierdolić (pardon my French) całą kasę, jakby jutra miało nie być. :) Może nie będzie i stado instynktownie przeczuwa zbliżający się koniec?

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2017-12-21, 17:46   

POLSKA -> piekło -> Polska. :-P
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek

Trojan 

Wysłany: 2017-12-21, 19:17   

Romku, lubimy świętować
to rodzaj celebracji roku - i nie jest jakaś szczególną domeną Polaka. Wszędzie kupują, a jak nie kupują to chodzą i oglądają. Jak byłeś mały -oglądałeś katalogi z niemiec? Zamawiam!
Cała nasza kultura/cywilizacja jest na to nastawiona - kupuje wiec jestem.

W zeszły weekend byłem w Niemcach - tak samo jak Polaki, bez żadnej różnicy.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2018-01-24, 11:42   

Nie wiem, co się dopinają do tych imion: http://mamadu.pl/134721,n...y-ranking-imion Chociaż... Meryem? Rut? Ale już Żywia, moim zdaniem, rządzi. Więcej!

Trojan 

Wysłany: 2018-01-24, 12:57   

mocne
że dopuścili Yaqoob tego nie rozumiem

Uriel - mocarne, aczkolwiek odaniele imiona zagramanica są popularne (amer.poł. np)

Meryem - zakładam że tu chodzi o fonetyczne Mery-Em a hamerykańskiego Mary Ann ale źle dosłyszane

Ronja - córka zbójnika i wszystko jasne.

Rut - fani rutenu ?

Ngoc - to jakiś afropolak

Chanel 4 - krwa, miało być 5!

Żywia - stare pięćsetki mocno tkwią, tudzież mit Kościuszkowski (żywią y bronią)

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-01-24, 13:03   

Trojan napisał/a:
Meryem - zakładam że tu chodzi o fonetyczne Mery-Em a hamerykańskiego Mary Ann ale źle dosłyszane

Żle zakładasz, to Miriam (obstawiam że w wersji arabskiej/tureckiej?).

Trojan napisał/a:
Rut - fani rutenu ?

Jedna znajoma germanistka miała na imię Ruta. Srogo.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2018-01-24, 13:04   

Trojan napisał/a:
Rut - fani rutenu ?

Przeca to ze Starego Testamentu. Rut była prababcią króla Dawida.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-01-24, 13:06   

MrSpellu napisał/a:
Rut była prababcią króla Dawida.

Ja nie pamiętam jak miały na imię nawet moje prababcie, szacun //panda

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2018-01-24, 13:08   

Bycie adminem Rebe na bejcy zobowiązuje.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Sabetha 
Baba Jaga

Wysłany: 2018-01-24, 20:56   

Stary Ork napisał/a:

Jestem gotowa zjeść swego kota, jeśli to nie jej wina:

http://www.filmweb.pl/person/Meryem+Uzerli-1769370 :mrgreen:

Moje serce skradł Salwador. Na pewno wszystkim od razu skojarzy się z Salvadorem Dali :badgrin:

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2018-01-24, 21:40   

Cytat:
Moje serce skradł Salwador

trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2018-01-25, 07:15   

Sabetha napisał/a:
Stary Ork napisał/a:

Jestem gotowa zjeść swego kota, jeśli to nie jej wina:

http://www.filmweb.pl/person/Meryem+Uzerli-1769370 :mrgreen:

Oczywiście!
Ech, to moje nieogarnięcie gustów telewizyjnych Polaków.

Trojan 

Wysłany: 2018-01-25, 09:04   

wow, nie wpadłem na to :)
Isaura II

ale z innej beczki - sporo pracuję z młodzieżą i oczywiście "dziwnych" zagramaniczno-hamerykańskich imion jest dużo więcej jak za "moich" czasów, ale nadal to rzadka sprawa.

oczywiście najlepsze z tego są różne zapisy tego samego imienia - Angelika,Andżelika albo Nicole, Nikola, Nicola

Sabetha 
Baba Jaga

Wysłany: 2018-01-25, 19:38   

Wybaczam Wam niewiedzę, albowiem nie macie teściowej, która wie wszystko o telenowelach XD

Carmilla 
gołąbeczka

Wysłany: 2018-01-25, 20:36   

Sabetha napisał/a:
Moje serce skradł Salwador. Na pewno wszystkim od razu skojarzy się z Salvadorem Dali

Spokojnie będzie się mógł przedstawiać: rodzice na chrzcie mi Dali Salwador :mrgreen:

Trojan 

Wysłany: 2018-01-25, 23:51   

I zawsze może to być rodzic-fascynat podróży egzotycznych.

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-01-26, 10:36   

Sabetha napisał/a:
Wybaczam Wam niewiedzę, albowiem nie macie teściowej, która wie wszystko o telenowelach XD

via Imgflip Meme Generator

Misiel

Wysłany: 2018-01-26, 11:07   

Trojan napisał/a:
wow, nie wpadłem na to :)
Isaura II

ale z innej beczki - sporo pracuję z młodzieżą i oczywiście "dziwnych" zagramaniczno-hamerykańskich imion jest dużo więcej jak za "moich" czasów, ale nadal to rzadka sprawa.

oczywiście najlepsze z tego są różne zapisy tego samego imienia - Angelika,Andżelika albo Nicole, Nikola, Nicola

Moja narzeczona jest nauczycielką 1-3 i ma w klasie jedną dziewczynkę o imieniu Wanesa i drugą o imieniu Vanessa. :O

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2018-01-26, 11:29   

Misiel napisał/a:

Moja narzeczona jest nauczycielką 1-3 i ma w klasie jedną dziewczynkę o imieniu Wanesa i drugą o imieniu Vanessa. :O

Tylko czekać na Wałense.

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Beata 
deformacja IU

Wysłany: 2018-01-26, 17:16   

W internetach wisi raport socjologiczny Macieja Gduli o dobrej zmianie. Ciągnie mnie do takich tekstów, bo od jakiegoś czasu mam wrażenie, że przestałam rozumieć ludzi. W sensie: dlaczego robią/myślą to, co robią/myślą, szczególnie jeśli to robią/myślą w małych miejscowościach, w których nie bywam i nie znam kontekstu/atmosfery. Bo chciałabym zrozumieć, nie wiem co prawda po co, ale chciałabym. Tego tekstu jeszcze nie czytałam, ale podczas przeglądania natrafiłam na fragment, któren jakby ostudził moje nadzieje:
Cytat:
(...) Alicja, była nauczycielka i żarliwa zwolenniczka PiS-u. Dla niej sprawcami są zawsze inni, a ona jako ofiara tylko doświadcza cierpienia. Popiera na przykład reformę sądów i mówi, że sama należy do osób pokrzywdzonych przez system. Została bowiem ukarana przez sąd grzywną za sfałszowanie podpisu męża na wniosku kredytowym. Winny jest sędzia skazujący, pracownik banku, który pozwolił na fałszerstwo i koleżanka, która poprosiła o pożyczkę. Ona tylko ponosi konsekwencje działań innych, chociaż przyznaje, że wzięła pożyczkę, nawet nie pytając męża o zgodę. Alicja postrzega politykę jako szansę na pozbawienie władzy sprawców.

Rozumiecie: nauczycielka i nie wiedziała, że fałszowanie podpisu (nawet męża :P ) jest czymś złym/nagannym/niedopuszczalnym. Nikt jej o tym nie powiedział. Taka sytuacja.

No nic, przeczytam ten raport, ale raczej nic nie zrozumiem. Znowu.

Sabetha 
Baba Jaga

Wysłany: 2018-01-26, 18:11   

Zaczęłam czytać ten raport, ale już na drugiej stronie odkryłam, że tak mi się nie chce, że chyba nie dam rady ;) Dlatego być może powtórzę coś, co tam figuruje już na stronie trzeciej, jednakowoż i tak napiszę, co wiem. Otóż ja jestem z wiochy nawet, nie małego miasteczka, i wyborcy PiS otaczają mnie jak hordy Mordoru obrońców Minas Tirith. Widzisz, Beato, generalnie są to ludzie prości, tkwiący w swoim grajdołku i oczekujący, że przyjdzie jakiś cudotwórca i rozwiąże wszystkie problemy za nich. Znajdzie im pracę albo jeszcze lepiej, da zasiłek, wychowa ich dzieci (500+ naprawdę sporo osób nastawia do PiSu przychylnie, nie oszukujmy się), obniży wiek emerytalny. Ich nie interesują problemy pierwszego świata, chcą żyć wygodnie i nie musieć się przy tym zbytnio nabiegać. Są też ci, którym po drodze z kościołową wizją świata. Na zadupiach wschodu jest ich legion. Wiedzę o świecie czerpią z kościelnych kazań i telewizji Trwam, należą do rady parafialnej i przychodzą do mnie z żądaniem, żebym sprzątała kościół, bo teraz moja kolej. Ostatnia podgrupa ma odchył na tle narodowym, uważa że Unia nas okrada i Polska powinna wstać z kolan, że bób, homar, włoszczyzna i zamach smoleński. Czasami zaś, choć nie bardzo często, trafia mi się w rozmowie egzemplarz łączący wszystkie powyższe cechy i wtedy dopiero robi się interesująco.
Jednym słowem, szkoda strzępić klawiaturę na długie raporty. Sondaże wyglądają, jak wyglądają, bo to oni są większością. A my z naszymi mądrościami zasadniczo możemy im naskoczyć :badgrin:

PS Orku, obejrzałam onegdaj jeden (i to pierwszy, ha!) odcinek "Wspaniałego stulecia" i doszłam do wniosku, że "Moda na sukces" ma jednak bardziej porywającą fabułę, a "Muszkieterowie" lepiej oddają realia epoki, nie mówiąc już o tym, że mają bardziej interesujących męskich bohaterów. Cóż, były to czasy, gdy "Korona królów" jeszcze nie powstała, więc nie dziw się.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2018-01-26, 18:19   

Dodajmy do tego panującą wśród niektórych lewicowców ludomanię - jakąś wykoślawioną, wręcz zdegenerowaną wersję z "Wesela" Wyspiańskiego. Czekam aż miłość do ludu popchnie co poniektórych żarliwców do tego, aby jechać do jakiegoś podlaskiego lub mazowieckiego miasteczka, znaleźć jakąś tipsiarę i z doklejonymi rzęsami i włosami i pojąć za małżonkę. (Tak. Jestem tą pogardliwą "elitą". :) I coraz lepiej mi z tym.). A potem kształcić, wychowywać, czytać Żiżka, czy kogo tam oni teraz czytają i patrzeć, jak dołącza do uświadomionej części społeczeństwa.

Tymczasem czas się pogodzić z tym, że ten mrok za oknem to dopiero zapowiedź mroku większego. Dzięki Internetowi, gdzie każdy "filozof" może szerzyć różne anyszczepionkowe, czy wychowawcze metody, ta masa zbiera się w kupę i stała się groźną siłą.

Obawiam się, że jeśli liczycie na jakiś przełom i odsunięcie PiS od władzy, to czas się pożegnać z tymi nadziejami. Kto przejmie tę masę - czyli kupi głupszymi ideami - będzie kolejnym rządzącym. I jeszcze możemy za PiS zatęsknić.

A może to moje czarnowidztwo wynikające z tego, że nie idzie ku lepszemu i nie zapowiada się, aby szło.

Sabetha 
Baba Jaga

Wysłany: 2018-01-26, 18:34   

Romulus napisał/a:
A może to moje czarnowidztwo wynikające z tego, że nie idzie ku lepszemu i nie zapowiada się, aby szło.

Też się obawiam, że nie pozbędziemy się Jarosława K. i jego bandy jeszcze przez kilka ładnych lat. Wyborców ma po byku, zwłaszcza u nas, na wschodnich stepach.

Trojan 

Wysłany: 2018-01-26, 19:13   

Sabetha napisał/a:
Na zadupiach wschodu jest ich legion. Wiedzę o świecie czerpią z kościelnych kazań i telewizji Trwam, należą do rady parafialnej i przychodzą do mnie z żądaniem, żebym sprzątała kościół, bo teraz moja kolej.

Serio przychodzą? Ale że jak? Do mnie ostatnio to już nawet ministranci nie zapukali z pytaniem czy przyjmę poborcę.

Fidel-F2 

Wysłany: 2018-01-26, 19:59   

Onego roku pogoniłem, ale że żona jest wierząca to.w tym roku zaprosiła uprzedzając, że mąż niewierzący. Przyszedł, ale jaki był speszony, odzywał się półgębkiem półsłówkami i mi wzrokiem dziurę w podłodze wypalił. Przyniósł mi radość.

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.

Sabetha 
Baba Jaga

Wysłany: 2018-01-26, 20:23   

Tak, Trojan, serio, chociaż jak wybuchnęłam śmiechem i wyjaśniłam, że po pierwsze primo, odkąd tu mieszkam, a będzie już ponad dwa lata, jeszcze w owym przybytku nie byłam, więc i nabrudzić nie zdołałam żadną miarą, a po drugie primo, gdy idę do każdej innej placówki publicznej, nikt mi tam zwykle sprzątać nie każe, to odczepili się i na razie jest spokój.

Fidel-F2 napisał/a:
Onego roku pogoniłem, ale że żona jest wierząca to.w tym roku zaprosiła uprzedzając, że mąż niewierzący

U nas w tym roku pastor odbył chyba wizytę dziesięciolecia. Nie chodzimy do kościoła, więc nie mieliśmy pojęcia, że planuje nas odwiedzić. Na podjeździe wpadł na męża, jak wracał z miasta, potem obaj wpadli na mnie, jak snułam się po domu półgoła, bo właśnie wróciłam z pracy i zmieniałam szaty na bardziej zgrzebne. Okazało się, że do odbycia obrządku potrzebne są dewocjonalia, których nie posiadamy, całe szczęście że Natalia przytomnie wykopała w szufladzie jakiś zardzewiały krzyżyk z czasów komunijnych. Na koniec z tego wszystkiego zapomnieliśmy dać mu ofiarę :mrgreen:

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2018-01-26, 20:30   

Ło cholera, to ja wychodzę na świętoszka. Co roku przychodzi xiondz dobrodziej, całkiem sympatyczny i zaangażowany. To ubieram koszulę, ale nie dla niego, tylko żeby żonie zrobić przyjemność. A ten co roku z tą samą śpiewką, że nie słyszy tuptających nóżek po mieszkaniu. Mam ochotę mu powiedzieć, żeby zapłodnił jakąś niewiastę, to się nasłucha u siebie na plebanii. :) Ale jestem miły z natury, on jest miły, więc gramy co roku tę samą komedię. :)

Sabetha 
Baba Jaga

Wysłany: 2018-01-26, 20:45   

Nasz pleban też okazał się miły (zobaczyliśmy się wzajemnie pierwszy raz w życiu :mrgreen: ), ale tym atakiem z zaskoczenia wprawił mnie w lekkie osłupienie. Dobrze, że pies był zamknięty, bo lubi gości i jeszcze by go z uciechy w błocie wytytłał :lol:

Trojan 

Wysłany: 2018-01-26, 21:28   

Ateiści gawędziarze
Jeżeli odjąć czysto biznesowe wizyty w kurii, to ostatni raz z księdzem na odległość ciosu byłem gdy matkę nieboszczke chowałem 10 lat temu. Ale w gruncie rzeczy to też były interesy.

Na PiS też nikt nie głosuje.

Odpowiedz do tematu