FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
POLSKA
Autor Wiadomość
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-10-24, 17:58   

Trojan :arrow: W nieudolnie założonym pokrowcu. I nie "lepszych" sfer, a tego, co im się wydaje, że te lepsze sfery stanowi.

Edytowałam, bo KNS.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-10-24, 18:54   

Bal debiutantek to impreza pokroju Pride of Poland w Janowie.

Nie no Beata - kiedyś to były lepsze sfery.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-10-24, 19:19   

Kiedyś były, fakt. Kiedyś. A dzisiejsze bale debiutantek, to IMHO takie trochę śmieszne, trochę żałosne pretendowanie.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-10-24, 19:25   

Beata napisał/a:
Kiedyś były, fakt. Kiedyś. A dzisiejsze bale debiutantek, to IMHO takie trochę śmieszne, trochę żałosne pretendowanie.

Monarchia brytyjska już nie prowadzi "powitania na dworze" dla panien z towarzystwa. :badgrin: Inne się nie liczą. Ale kto wie: https://fakty.interia.pl/galerie/kraj/zdjecie,iId,2245444,iAId,235642 Chociaż to może mieć jeszcze jakiś urok.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-10-24, 21:12   

Ale debiutantki w czym?
Agencji towarzyskiej ?

Przeca kiedyś miało to swoją rolę - rola kobiety wyższych sfer była jedna. Rozpołodowa.
Teraz? Nietrudno się domyślić. Saudyjski kierunek.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-03-19, 12:10   

https://biznes.radiozet.pl/Prawo/Jawnosc-wynagrodzen.-Projekt-nowelizacji-w-Sejmie.-Pensje-2019

Cytat:
W ogłoszeniach o pracę przedsiębiorcy będą musieli obowiązkowo podawać informację o wysokości proponowanych zarobków – zakłada poselski projekt nowelizacji Kodeksu pracy. Jest on już po pierwszym czytaniu w Sejmie. Pomysł polityków Nowoczesnej popierają pozostałe partie (...)

Proponowane wynagrodzenie nie może być niższe od płacy minimalnej, a pracodawca unikający informacji o pensji będzie musiał liczyć się z karami. Chodzi o grzywnę od 1 tys. do 30 tys. zł.

Nowoczesna i propracownicza postawa? Nie na kolanach wobec przedsiębiorców? Fiu-fiu.

Pewnie pracodawcy choć częściowo nauczą się ją obchodzić, ale mimo wszystko to krok w bardzo dobrym kierunku. Zwłaszcza że pod względem stosunków pracy wciąż jesteśmy w neoliberalnym grajdole. W przeciwieństwie do zachodnich krajów, gdzie temat zarobków jest dosyć otwarty, u nas stanowi niewypowiadalne tabu. Co pracodawcy skutecznie wykorzystują.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-04-01, 09:36   

http://next.gazeta.pl/nex...ml#s=BoxMMtImg1

Sroczyński o polskiej aberracji, jaką jest inwestowanie praktycznie wszystkich zasobów w ruch samochodowy, kosztem transportu publicznego. Na przykład - komunikacja w Polsce działa na zasadzie odwróconej redystrybucji - od biednych do bogatych. Na przykład - po raz kolejny to Rzymianie z UE zmusili barbarzyńców ze wschodu, by nie porzucali kolei, inaczej byłoby jeszcze gorzej.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2019-04-01, 09:46   

fajny żart ale czytałem lepsze dzisiaj :-P

https://bezprawnik.pl/swiadczenie-wdziecznosciowe/
1 kwietnia ma swoje prawa
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-04-01, 09:53   

dworkin napisał/a:
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24597694,rozklady-jazdy-pkp-specjalnie-ustawiano-tak-zeby-ludzie-nie.html#s=BoxMMtImg1

Sroczyński o polskiej aberracji, jaką jest inwestowanie praktycznie wszystkich zasobów w ruch samochodowy, kosztem transportu publicznego. Na przykład - komunikacja w Polsce działa na zasadzie odwróconej redystrybucji - od biednych do bogatych. Na przykład - po raz kolejny to Rzymianie z UE zmusili barbarzyńców ze wschodu, by nie porzucali kolei, inaczej byłoby jeszcze gorzej.

Tyle co czytałem ten sam artykuł.
Ale z niektórymi tezami się nie zgadzam - kierowców z samochodów można wyciągnąć dając im realną/sensowną komunikację zbiorową. Nie tylko taką która jeździ w miarę regularnie, ale również taką do której, w godzinach szczytu, po prostu da się wejść.
Co jakiś czas zdarza mi się jeździć do pracy zbiorkomem (w jedną stronę dla mnie to 2x autobus + 1x tramwaj). Czasowo nie jest to jakiś problem, nawet jeśli trwa to dłużej niż samochodem. Przesiadka też nie jest problemem.
Ale problem który mnie od zbiorkomu odrzuca, to tłok w godzinach szczytu. Po prostu czasami, zwłaszcza na przystankach innych niż początkowe - nie da się wejść do autobusu. No sorry, ale jest to jednak mocno irytujące. O tym żeby usiąść, wspominać nawet nie ma sensu.
To jak to będzie działać, jak "wyciągną z samochodów" więcej kierowców? Jeszcze większy tłok?

Inny bzdurny problem to - kolej ma inne bilety niż autobus/tramwaj. Jak mam pilnować, że "tutaj to taki bilet, tam to inny ..." - dla mnie to robienie sobie jaj z ludzi.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
  
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-04-01, 09:54   

w dolnośląskim kolej za ostatnich czasów bardzo poszła do przodu, tak że wyparła komunikację awtobusową (z miejsc gdzie się dało) - zasługa faceta który się na tym znał. Niestety - po ostaniach wyborach nowa opcja polityczna faceta zwolniła i wsadziła jakiegoś nonejma.



goldsun - po pierwsze to nie jest dokładnie o zbiorkomie miejskim, po drugie myślisz jak klasyczny polski miejski kierowca.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-04-01, 10:17   

goldsun napisał/a:
Ale z niektórymi tezami się nie zgadzam - kierowców z samochodów można wyciągnąć dając im realną/sensowną komunikację zbiorową. Nie tylko taką która jeździ w miarę regularnie, ale również taką do której, w godzinach szczytu, po prostu da się wejść.

Ten gość przecież jasno powiedział, że warunkiem koniecznym jest tu rozsądna alternatywa publiczna. Nie rozwinął może tego punktu tak szczegółowo, jak dotyczących transportu międzymiastowego, ale nie stwierdził też, że należy ograniczyć się jedynie do wymuszania regularności. Wyższe nakłady na zbiorkom automatycznie przełożą się na zwiększoną liczbę miejsc w autobusach, tramwajach i kolejkach. Zresztą to konieczne, by wchłonąć zwiększony popyt wynikły z ewentualnych zmian w sferze transportu.

Ale poza tym klasa średnia i klasa średnia plus musi pogodzić się z tym, że komunikacja zbiorowa wiąże się z podróżowaniem w zbiorowisku. Pogardliwe krytykowanie dzielenia się niewielką przestrzenią z innymi współpasażerami to dla niej norma. Ot, wciśniecie nas w transport prywatnym autami dodatkowo zdemoralizowało stosunki społeczne. Ja rozumiem, że jazda jak klocki Tetrisa jest niehalo, ale te tylko 10-20 cm wolnej przestrzeni to coś zwyczajnego.
  
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-04-01, 10:40   

Nie rozumiecie określenia "nie da się wsiąść"?
Nie mówię o 10-20cm wokół ciebie, tylko o sytuacji w której drzwi autobusu się nie potrafią zamknąć, bo tyle jest ludzi w środku.
I część czeka na kolejny autobus od razu rezygnując, przy czym - kolejny też będzie zapchany ...
Taka sytuacja występuje ZAWSZE jak jeden z autobusów wypadnie z awarią, co w zimie zdarza się w miarę często.
Na trasie "Bytom-Katowice" w godzinach szczytu autobusy są przeładowane przez 9-10 miesięcy w roku (tylko w czasie wakacji jest lżej).
Nie potrafię pojąć że tego nie da się poprawić.

A sytuację z "zabijaniem zbiorkomu" pamietam z autopsji.
Jak jeździłem do Gliwic na Polibudę, to był autobus bezpośredni - nawet nie próbowałem wsiąść na swoim przystanku, tylko najpierw jeździłem do dworca, bo tam dało się wsiąść.
A potem przyszedł jakiś geniusz, który tym przeładowanym autobusom zmienił rozkład tak, że dojeżdżałeś na Polibudę albo godzinę wcześniej, albo 15 minut za późno. :-)
Rozładował tłok w autobusach w mgnieniu oka, po czym triumfalnie obwieścił pół roku później, że linia idzie do likwidacji, bo się nie opłaca. :-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-04-01, 10:44   

Kontrargumenty Noealprzesz nie bede sie z motłochem w jednym autobusie ściskał to w zasadzie norma w dyskusji pod artykułami o komunikacji publicznej. Sam już nie wiem czy bardziej mi śmieszno czy straszno czytając wypowiedzi ludzi dla których wejście do tramwaju jest jak wkroczenie na terytorium Komanczów, a wysłanie nastoletniego dziecka autobusem do szkoły równa się wydaniu go na pastwę pedofilów i handlarzy organami. Zwłaszcza że padają one ze strony ludzi którzy ostatni raz jechali autobusem jeszcze za Kazimierza Jagiellończyka.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-04-01, 11:23   

Iść na przystanek, deszcz, wilki jakieś, stać, czekać, spóźni się, albo może i nie, tłok, stado gburów, błoto, gorąco, ciasno, smród, wysiąść, znowu gdzieś iść, wracając wszystko to samo od nowa. Kurwa, musieli by mi chyba dopłacać.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-04-01, 11:32   

Dokładnie, dlatego trzeba dopłacić i dopierdolić. Dopłacić na transport publiczny, co spotęguje go ilościowo i jakościowo (w Polsce powinno się też obniżyć ceny biletów). Dopierdolić osobówkom w centralnych strefach miast, w części z nich istotnie podnosząc opłaty parkingowe, w innej zupełnie zabraniając ruchu poza taksówkarskim (przy okazji bacik na nieuregulowane przewozy w typie Ubera), dostawczym/naprawczym czy osób niepełnosprawnych.
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-04-01, 11:49   

Fidel-F2 napisał/a:
Iść na przystanek, deszcz, wilki jakieś, stać, czekać, spóźni się, albo może i nie, tłok, stado gburów, błoto, gorąco, ciasno, smród, wysiąść, znowu gdzieś iść, wracając wszystko to samo od nowa. Kurwa, musieli by mi chyba dopłacać.


Wstawać wcześniej, drapać szyby, piździ, ślisko, stać, korek, debile na drodze, drogowców zaskoczyło, remont, przebudowa, parkują wpoprzek chuje jebane, chyba się wcisnę jak wysiądę przez szyberdach, z powrotem to samo od nowa. Kurwa, chyba by mi musieli dopłacać.

Wszystko zależy od tego jaka jest komunikacja. Jak mam stać w korku i bluzgać, to wolę stać w tym samym korku w czystym autobusie z książką na kolanach, a akurat mam to szczęście że zbiorkom mam w okolicy w miarę ogarnięty. Czy do pracy, czy po mieście (inna sprawa że wszędzie gdzie potrzebuję mogę łatwo dojść z buta) auto ruszam w ostatecznej ostateczności bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby - z resztą tutaj też jest sedno problemu, bo przy braku jakiejkolwiek wizji urbanistycznej, olewaniu planów zagospodarowania i wynoszeniu się biznesów na peryferie mamy miasta które się kuźwa nie nadają do życia dla pieszych (zwłaszcza nowe osiedla gdzie gospodarowanie przestrzenią sprowadza się do A teraz wsadźmy w półtora hektara dwieście siedemdziesiąt króliczoków bez ani jednej przychodni, szkoły i sklepu, a jak frajerzy chcą to niech zapieprzają długie kilometry, jebał ich wolny rynek ).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-04-01, 12:58   

Orku, prawie mnie przekonałeś.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-04-01, 14:30   

To w sumie nawet nie idzie o to żeby ludzi zniechęcać do samochodów (a zwłaszcza nie o wizje jak z red. Warzechy, gdzie lewackie bojówki będą siłą wywlekały ostatnich wolnych ludzi z ich aut i kolbami i bagnetami pchały do bydlęcych wagonów żeby tam - o, zgrozo! - musieli poczuć się częscią społeczeństwa i przy okazji zbratali się z hoi polloi). Wystarczy żeby samochód nie był z automatu najbardziej racjonalnym środkiem komunikacji, bo dochodzi do takich absurdów że miasta w których już nie da się żyć na piechotę mają układ urbanistyczny z circa about XVI wieku w którym dobrze rozchodzi się prątek gruźlicy, za to popołudniowy szczyt już nieszczególnie. Samochodów w miastach przybywa, więc są korki, więc są wypadki, więc brakuje miejsc parkingowych, więc rosną obciążenia środowiskowe takie jak zanieczyszczenia i hałas - i to jest problem którego bez dobrego zbiorkomu się fizycznie nie da rozwiązać, bo jak będziesz miał do wyboru użerać się z wszystkimi problemami dojazdu autem a zdać się na niedoinwestowaną i zaniedbaną komunikację która cię dowiezie albo nie, to tak naprawdę nie masz wyboru. Tylko tyle i aż tyle.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-04-01, 16:42   

Jest taka opinia (nie potrafię znaleźć jej źródła) mówiąca coś takiego: bogate społeczeństwo to nie takie, w którym biednych stać na własny samochód, ale takie, w którym ludzie bogaci nie potrzebują własnego samochodu. Nie jest to dokładny cytat, ale sens zachowany.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-04-01, 17:16   

Chętnie bym się przesiadł do komunikacji publicznej, choć lubię jeździć autkiem. Ale do pracy mam 60 km. Ponoć są jakieś autobusy, ale o takich godzinach, że musiałbym przyjeżdżać za późno i jeszcze później wychodzić. Rozwaliłoby mi to cały dzień i w zasadzie skończyłoby się tym, że w domu byłbym o 19.00. Nei ma mowy.

Ale przy regularnym kursowaniu autobusów, autobusików, albo kolei - czemu nie. Jednak nie wcześniej. Piszę to z dziury komunikacyjnej pośrodku Mazowsza, czyli z Płocka. Linią kolejową jeździ głównie transport z/do Orlenu. A osobowym szynobusem nie jeździ chyba nikt. Zresztą, do Kutna i z powrotem? :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-04-01, 17:30   

Ja w sumie podobnie, choć mam bliżej do pracy. Ale też dlatego, że tak mi wygodniej. Nie mam dzieci, więc mam ten luksus, że mogę patrzeć tylko na swoją wygodę - nie boli mnie, że szkoła daleko itp. Zdarzyło mi się kilka razy pojechać autobusem, ale komunikacja zbiorowa jest fatalna - niedostosowany rozkład do życia, siatka połączeń dziurawa i lekko bez sensu, autobusy potrafią przyjechać o losowej porze +-25-30 minut albo nie przyjechać w ogóle. Bo nie. Okolica się wyludnia, więc będzie tylko gorzej.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-04-01, 17:46   

Przed moim blokiem jest sławne płockie liceum. I w trakcie roku szkolnego dostawałem często pierdolca, kiedy próbowałem wyjechać np. w czwartek przed ósmą. Posrani, pardon my French, rodzice niemal wpychają się autami do szkoły. Gdyby mogli to pewnie swoje dzieci niedojdy bez nóg zawieźliby pod klasę. Stają wszędzie, tarasują drogę, trąbią na siebie i na swoją własną tępotę tworzącą korki. Ja nie trąbię. Zacząłem wyjeżdżać wcześniej, aby tę dzicz ominąć. Dobrze, że spółdzielnia nam na wjeździe do podwórka postawiła szlaban. Bo wcześniej walili się do nas, tarasowali parkingi. Albo dawali dzieciom samochody i gówniarze tarasowały.

To była masakra, na szczęście szybko ogarnięta. Teraz, po remoncie ulicy tarasują chodniki. Ale niedługo postawione zostaną zakazy i się skończy rumakowanie.

A wkurzające jest to tym bardziej, że istnieje w Płocku dosyć sprawna komunikacja miejska. Na mojej ulicy nie ma przystanku. Ale są na równoległej, w odległości jakichś dwustu metrów. W najbardziej ekstremalnym przypadku gówniarz szedłby od przystanku 500 metrów.

Ale przecież nie po to pokupowali samochody od Niemca, który płakał jak sprzedawał, bo jeździł tylko do kościoła. :)

Druga, ciekawa grupa, w której jest kilkoro moich znajomych to - jak ich nazywam - jaśnie pany. Wybudowali sobie domy na wsi, pod lasem. Fajnie. Tylko swoich dzieci do szkół na wsi nie poślą. :) No w życiu. A na tych wsiach wiadomo - wsi spokojna, wsi wesoła, jakieś pijaczki, generalnie kury co najwyżej kradną, psy dupami szczekają, umierać tylko bo nie żyć. :) Ale dojazd kiepski, a edukacja nie na poziomie jaśnie panów. To bachory zapełniają dalej płockie szkoły, a rodzice radośnie je podwożą do szkoły i ze szkoły odbierają.

Dwójka moich przyjaciół wraca do domu między 19.00 a 20.00. Zanim skończą pracę, odbiorą dzieci od dziadków (którzy odbiorą je ze szkoły lub z zajęć pozalekcyjnych), zanim dojadą, zanim zrobią zakupy (no przecież nie w wiejskim sklepie "U Henryka")... Weekendy przesypiają. :)

Co to za życie, swoją drogą. Kiedy kolega mi mówi "ale wiesz, jakie to szczęście...", upewniam się, czy ma w kieliszku pełno, aby jak najszybciej przestał pierd.lić kocopoły. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-04-01, 17:53   

Ale to może właśnie jego pojęcie szczęścia? Albo się tylko oszukuje. Jakby nie miał dzieci to zajebista opcja, o ile nie chcesz regularnie imprezować.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-04-01, 18:14   

Cholera, naprawdę u Was z komunikacją jest tak fatalnie? Bo ja sobie chwalę. Fakt, jeżdżę tylko w granicach jednego miasta. Autobus mam sprzed domu, wysiadam pod zakładem. Oczywiście, czasem się coś przydarzy nieprzyjemnego, ale ponieważ mam kartę miejską (tańsza tak ze trzy razy od kosztów eksploatacji samochodu), więc wsiadam we wszystko, co się nawinie. :) I jeszcze czytać mogę, zamiast przeklinać w korkach. :mrgreen:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-04-01, 18:24   

Jak się mieszka w puszczy to tak, komunikacja jest fatalna. Ale mi to nie przeszkadza, bo samochód. Do pracy jadę 20-25 minut, w czasie jazdy słucham książek. I nie mam dzieci. Z dziećmi bym wybrał coś zdecydowanie w zasięgu co najmniej przyzwoitego zbiorkomu. Sorry, nie chcę być cudzym szoferem przez kilkanaście lat. U mnie to jest wybór.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-01, 18:59   

U mnie komunikacja miejska jest na tyle dobra, że nawet nie kusi mnie by zrobić prawko. Poza tym uważam samochód za wieczną skarbonkę, a mi wystarczy w zupełności mniejsza w postaci komputera (do którego też trzeba co jakiś czas dokładać by móc grać w najnowsze gry).
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-04-01, 19:22   

U mnie powyższy problem nie istnieje - jeśli nie dostanę się do roboty samochodem, to nie dostanę się w ogóle, bo mam całe zero połączeń na linii praca - dom. Gdybym jednakowoż mieszkała w mieście, to pewnie preferowałabym komunikację publiczną. Samochód jest drogi w utrzymaniu :/
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2019-04-01, 20:51   

U mnie sytuacja w pracy wygląda tak, że kilka koleżanek w wieku podemerytalnym musiało zrobić prawko, bo komunikacja masowa przestała jeździć na wiochy, a o sobotach i niedzielach i na nie wiochy. Problem w skali kraju wielki, a tu centrum Mazowsza wszak. Miasta to inna bajka. Wawa ma super komunikację i wciąż się poprawia. Kto w stolicy narzeka na transport publiczny, to albo nim nie jeździ, albo dupa wołowa. Nie zawsze jest to wygodna alternatywa, ale jest. Natomiast zawsze wkurzają państwo, co do jednej pracy jeżdżą w dwa samochody - na wszelki wypadek. Jeśli wprowadzą nakaz jazdy samochodami o numerach parzystych i tych nie, to i tak obejdą. Mój znajomy taksiarz mówi - ja już mam z dwoma różnymi, na wszelki wypadek. Taksówek to pewnie nie będzie dotyczyć, ale używa się ich nie tylko zarobkowo.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-04-02, 07:59   

bio napisał/a:
Jeśli wprowadzą nakaz jazdy samochodami o numerach parzystych i tych nie, to i tak obejdą. Mój znajomy taksiarz mówi - ja już mam z dwoma różnymi, na wszelki wypadek. Taksówek to pewnie nie będzie dotyczyć, ale używa się ich nie tylko zarobkowo.

Parę procent kierowców może i go obejdzie, poza tym jednak drastycznie zmniejszy ruch w mieście. Komunikacja publiczna w Wawie sama w sobie faktycznie jest dobra, ale tak jak i cała reszta transportu cierpi z powodu strasznych korków, nadmiaru członków ruchu w stosunku do infrastrukturalnych możliwości. Dalej cierpią piesi, cierpi środowisko, cierpią wszyscy mieszkańcy. Zmiana tego stanu rzeczy będzie dla nich łaską.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-04-02, 12:50   

dworkin napisał/a:
bio napisał/a:
Jeśli wprowadzą nakaz jazdy samochodami o numerach parzystych i tych nie, to i tak obejdą. Mój znajomy taksiarz mówi - ja już mam z dwoma różnymi, na wszelki wypadek. Taksówek to pewnie nie będzie dotyczyć, ale używa się ich nie tylko zarobkowo.

Parę procent kierowców może i go obejdzie, poza tym jednak drastycznie zmniejszy ruch w mieście. Komunikacja publiczna w Wawie sama w sobie faktycznie jest dobra, ale tak jak i cała reszta transportu cierpi z powodu strasznych korków, nadmiaru członków ruchu w stosunku do infrastrukturalnych możliwości. Dalej cierpią piesi, cierpi środowisko, cierpią wszyscy mieszkańcy. Zmiana tego stanu rzeczy będzie dla nich łaską.


Jest ogólnie w porządku metro to luksus najlepsza forma zbiorkomu jaką można mieć. Osobiście to korzystam metro + tramwaj, jeśli gdzieś mam dojechać że trzeba robić 3 przesiadkę na autobus to już mam to w czterech literach nie kalkuluje się czasowo i wybieram auto. Osobiście uważam że im więcej przesiadek tym mniejsza chęć korzystania ze zbiorkomu, a autobusy to tak na marginesie syf i malaria ma to 1.500 przystanków na 2 kilometrach a do tego trzęsie, kolebie po prostu brrr.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14