FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-19, 17:29   Wybory

Ha! Nie znalazłem na forum takiego tematu a warto w jednym zebrać wszystko co myślimy o przewodnich siłach narodu (czyli partiach politycznych) z okazji wyborów.

Zacznijmy od tego, że może wybory trzeba będzie przesunąć: http://www.tvn24.pl/1,1717357,druk.html Jeśli okaże się, że to PKW pokpiła sprawę, to wybory odbyć się mogą w innym terminie. Wszystko w rękach Sądu Najwyższego. Słyszałem głosy niektórych konstytucjonalistów stwierdzające, że do czegoś takiego może dojść. Ewentualnie może być wskazana jakaś luka w prawie wyborczym dot. rejestracji list. Ale byłaby niezła jazda, gdyby SN stwierdził, że nie zarejestrowanie list NP było "winą" PKW. Bo, patrząc na zdrowy rozum, PKW nie może się tłumaczyć tym, że: sorry, nie wpisaliśmy was bo nie zdążyliśmy policzyć głosów pod waszymi listami :) To byłaby kpina z demokracji.

Poza tym kampania wyborcza to nuda. PiS rośnie w sondażach i wynik będzie naprawdę do ostatniego głosu nieznany. Na dziś obstawiałbym raczej remis ze wskazaniem na PiS. Tylko co dalej? Z kim wejdą w koalicję? Z nikim. Pozostałe partie będą musiały się zjednoczyć w koalicji? Jeśli zechcą... Bo Donek odgrażał się, że nie utworzy rządu jeśli nie wygra wyborów.

Zatem póki co, mamy nędzny teatr wyborczy w którym atrakcją jest posłanka Kempa robiąca z siebie idiotkę. Mamy depesze z Wikileaks z których wynika, że kandydat PiS na MSWiA przez Ukochanego i Odwiecznego Sojusznika uważany jest za paranoika a kandydatka do MSZ za niekompetentną :) W obozie władzy jest mało wesoło, bo młodzi wolą PiS (jakby to im w czymś miało pomóc :) ) i nie da się już wyborców postraszyć JarKaczem. Choć mnie przeraża Zizou - prawniczy ignorant i kołtun - jako MS. Plus z tego taki, że prokuraturą już nie będzie mógł się bawić.

Ciekawe także, czy Palikot wdrapie się do Sejmu. W sondażach może być niedoszacowany a wedle jego zwolenników prowadzi on intensywną wyborczą pracę u podstaw.

Czy zatem po wyborach coś się zmieni, czy nie zmieni się nic. Oto jest pytanie. Przede wszystkim, czy będą one ważne i czy odbędą się w terminie...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2011-09-19, 17:38   

Ech ten Korwin. Gość ma mało do powiedzenia, ale jak widać szczęście to on ma. Potem go obwołają ci wszyscy paranoicy obrońcą demokracji...
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-19, 21:20   

JKM, jak zwykle, jest jednym z niewielu gadających z sensem. Peowcy i pisiory bredzą cały czas na tą samą, powtarzalną i rzygawicznie nudną melodię. Polska pod rządami PiS lub PO to wciąż to samo co teraz. Tylko poważny kryzys i jego skutki - najlepiej katastrofalne - mogą zmusić polityków do pracy, czyli koniecznych reform. Nic innego.

Oczywiście, nie jestem naiwny. Każdy kto zacznie obiecywać krew, pot i łzy - nigdy nie wygra wyborów.

A tu więcej Korwina: http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=obwAsL75Mjw

W tej kampanii on i Palikot to jedyni wyraziści liderzy.

Naprawdę są w Polsce ludzie, którzy nabiorą się na kolejne ocieplenie wizerunku JarKacza? Albo na kolejny "zryw" Donka?

Niestety, są 8)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-19, 21:47   Re: Wybory

Romulus napisał/a:
Ale byłaby niezła jazda, gdyby SN stwierdził, że nie zarejestrowanie list NP było "winą" PKW

Największa jazdą będzie jak PiS wygra wybory i zostaną one z tego powodu unieważnione :mrgreen:
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-09-19, 21:59   

Asu, wtedy nie tylko Krakowskie Przedmieście w Wawie byłoby zapchane, więc uważaj...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-09-19, 22:00   

Asuryan napisał/a:
Największa jazdą będzie jak PiS wygra wybory i zostaną one z tego powodu unieważnione

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-20, 06:36   

Gazeta pseudoPolska wezwie do powstania. Rymkiewicz jak Mickiewicz będzie jechał do tego powstania tak długo, aż ono nie upadnie :) Jak to prawdziwy polski "wieszcz" :mrgreen:

A serio. Donek wsiadł w autobus i jeździ po Polsce jak Obama. Chyba wyciągnęli w PO wnioski z niemrawej kampanii. PiS-em nie straszą, od tego są media. Ale elektryzowanie Polaków spotem o unijnych funduszach? Pogłupieli? Brak "mięsa" w tym spocie. A lud chce igrzysk. To i Donek jeździ po Polsce i "rozmawia". I nie boi się pytań "jak żyć, panie premierze". Wczoraj w "Faktach" pokazali, że słucha tych pytań z uwagą :) Ale czy na nie odpowiada, tego nie pokazali.

Chyba wszystkich zmotywował Palikot, któremu drgają sondaże w górę i to może być czarny koń tych wyborów. PJN, ku memu smutkowi, ani me ani be. Zapateralski za to jest komiczny. Zaczął się śmiesznie miotać i coś czuję, że utną mu głowę po wyborach.

JarKacz też sporo jeździ, Korwin - Mikke "knuje" jak podważyć wybory albo je pokomplikować.

Nie wiem tylko co robi Pawlak. Ale tego chyba od lat nie wie nikt :) Zresztą, oni mają swój wierny elektorat, który zawsze im te 5-6 procent zapewni. Nie po to obsadzają stołki w samorządach, aby nie dbać o swoich.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-09-20, 07:36   

Romulus napisał/a:
I nie boi się pytań "jak żyć, panie premierze". Wczoraj w "Faktach" pokazali, że słucha tych pytań z uwagą

No i ten gościu od papryki wejdzie do polityki, ponoć czwarty bliźniak.

Romulus napisał/a:
Chyba wszystkich zmotywował Palikot, któremu drgają sondaże w górę i to może być czarny koń tych wyborów.

Wejdzie do sejmu. To pewne.

Romulus napisał/a:
Nie wiem tylko co robi Pawlak. Ale tego chyba od lat nie wie nikt

Jak to co? Szykuje koalicję z PiSem --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-20, 08:14   

MrSpellu napisał/a:
Romulus napisał/a:
Nie wiem tylko co robi Pawlak. Ale tego chyba od lat nie wie nikt

Jak to co? Szykuje koalicję z PiSem --_-

To biada PiS-owi :mrgreen: Z PSL w koalicji jeszcze nikt kraju nie zreformował :) Waldek rozjedzie JarKacza :) Ale, tak na serio, to w taką koalicję nie wierzę. PSL wprawdzie nie wybrzydza w koalicjantach, ale nie wiem, czy chłopki zniosą zniewagi jakie otrzymywali od PiS. I nie chodzi tylko o posła Hofmana.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-09-20, 08:43   

Romulus napisał/a:
PSL wprawdzie nie wybrzydza w koalicjantach, ale nie wiem, czy chłopki zniosą zniewagi jakie otrzymywali od PiS.

E tam, chłop gruboskórny i kiepską pamięć ma gdy kapsę można łatwo nabić. Takie tam mieszczuchowate pitolenie warszaffki.
Zresztą, JAK PIS DOJDZIE DO WŁADZY, to też nie może sobie pozwolić na wybrzydzanie w koalicjantach. A jak nie PSL, to co? SLD :badgrin:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
stian
Nałogowiec


Posty: 465
Wysłany: 2011-09-20, 15:39   

Romulus,

a jak to wygląda pod kątem prawnym z JKM? On może coś zrobić, jakieś odwołanie do decyzji PKW? Ale gdzie, bo dziś SN słusznie oddalił powództwo. Korwiniści na forach już widzą tym działanie bandy czwroga i Białoruś! Domagać się będą unieważnienia wyborów //mur

A jak to jest pod kątem legalności? Korwin coś może ugrać, czy spieprzyli samo rejestrowanie komitetów, niedochodwując terminów i teraz dupa zbita?
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2011-09-20, 16:00   

Nie, teraz chyba już nie mogą nic zrobić. Dopiero po wyborach, bo według Kodeksu Wyborczego sprawa wygląda tak, że protest wyborczy może zostać wniesiony albo przeciwko ważności wyborów albo ważności wyborów w danym okręgu albo przeciwko wyborowi określonej osoby.

Czyli wnosi się go już po głosowaniu. Protest przeciwko ważności wyborów parlamentarnych wnosi się do Sądu Najwyższego po ogłoszeniu wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą.

Co do decyzji SN - była prawidłowa. Nowa Prawica zarejestrowała się w 20 okręgach, a nie 21 tak więc nie była uprawniona do rejestracji dalszych list bez zebrania wymaganych podpisów. Inną sprawą jest to, że KW z tego co pamiętam nie zawiera terminu, w jakim PKW dokonuje rejestracji, co mogło wpłynąć negatywnie na sytuację Korwinistów.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-20, 16:11   

Protest wyborczy po wyborach można złożyć i tylko podnosić zarzuty związane z przebiegiem głosowania, zatem nie te wiążące się z zarejestrowaniem, czy nie zarejestrowaniem list. Ale nie jestem specjalistą od prawa wyborczego więc nie będę się jednoznacznie wypowiadał. :)

Decyzja SN wydaje mi się dobrze uzasadniona. Inna sprawa, to jak to wyglądało naprawdę z punktu widzenia NP na linii z PKW. Bo tak, jak zrozumiałem stanowisko PKW - nie zarejestrowaliśmy was, bo nie zdążyliśmy w terminie policzyć wszystkich podpisów i ich zweryfikować - to takie uzasadnienie kojarzy mi się z kpiną a nie z demokracją. Ale może chodziło o coś innego. A może jeszcze w ogóle w tych przepisach są niejasności, w które wkręciła się NP.

Oczywiście, gadanie o spiskach to już zostawmy "zawodowcom" :) Jakoś inne partie zdołały się zarejestrować. Nawet PJN czy "Palikotyści". Zatem w spisek moga uwierzyć tylko rozczarowani nieudacznicy.

Ale jestem ciekaw, o ile NP to pociągnie, efektów postępowania na "ścieżce" sądownictwa administracyjnego. To w ogóle wydaje mi się ciekawym problemem (na ile się orientuję w tych przepisach) i może być jakimś precedensowym przypadkiem będącym podstawą do późniejszej nowelizacji prawa wyborczego.

EDIT: bez polotu, ale fajne http://www.tvp.pl/rozrywk...yborcza/5274183
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4472
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-09-22, 07:33   

Marketing polityczny:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H7EFj_aT4SE&feature=channel_video_title[/youtube]
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2011-09-22, 07:42   

Hm.
Szczerze mówiąc, to już nawet nie jest śmieszne.
Czuję się po prostu zażenowana.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-22, 08:38   

Eat this:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AKPmkRU-Bzs[/youtube]
:P :P :P :P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-09-22, 11:15   

Proszę bardzo:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3apeSUU_7Ew&feature=player_embedded#![/youtube]
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-09-22, 11:45   

Sabetha napisał/a:
Hm.
Szczerze mówiąc, to już nawet nie jest śmieszne.
Czuję się po prostu zażenowana.


Czy to nie jest aby aktorka z PiS-u, wynajęta w celu obrzydzenia wyborcom stosunku do LSD? ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-22, 18:38   

Ha! Zaimponował mi Donek tymi podróżami po kraju i konfrontowaniem się z ludźmi, którzy przeciez nie są dla niego mili. I zmiótł kibolstwo bardzo ładnie. Nie mam żadnych wątpliwości, iż z tym stadionowym bandytyzmem to rząd ma rację. Nawet jeśli boli wszystkich. Trzeba ich wytępić brutalnie i bez sentymentów. "Państwowiec" prezes PiS i wierne mu media robią z nich patriotów. No cóż, mam nadzieję, że z takimi "patriotami" poradzi sobie policja.

Choć żenadą jest z drugiej strony, że uchwalili nowe przepisy uderzające w kiboli a jednocześnie pozwolili pić na stadionach 3 % piwo. co za polityczne mendy.

Ale, tak czy siak, tym Tuskobusem Donek rozbroił "Jak żyć panie premierze" i tego sympatycznego paprykarza :) Tylko nie wiem, czy to pomoże. Nawet mnie zaczyna się podobać pomysł, że PiS wygra wybory. Jestem fanem żenady, jaka wiąże się z tą perspektywą. Antek Macierewicz jako szef MSWiA - policją będzie rządził człowiek mający problemy z psychiką. Anna "Poraniona" Fotyga na czele MSZ - żenada do kwadratu. Będą uchwalać traktaty europejskie i chwalić się sukcesami a jak papcio Rydzyk tupnie to będą sami te sukcesy kwestionować.

Będzie smiesznie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-09-22, 18:43   

Śmiesznie? wtedy wymuszanie donoszenia ciąży przez zgwałcone 13-latki będzie tylko kwestią czasu...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-09-22, 18:50   

Romulusie, przerażasz mnie bardziej niż Macierewicz.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2011-09-22, 19:16   

Romulus napisał/a:
Nie mam żadnych wątpliwości, iż z tym stadionowym bandytyzmem to rząd ma rację. Nawet jeśli boli wszystkich. Trzeba ich wytępić brutalnie i bez sentymentów.

Hell yeah! Dlaczego tylko winni mają dostawać w dupę? No, dajcie spokój...

Mag_Droon napisał/a:
Śmiesznie? wtedy wymuszanie donoszenia ciąży przez zgwałcone 13-latki będzie tylko kwestią czasu...

A od tego tylko krok do kryształowych nocy, godzin policyjnych, internowań... I tej codziennej loterii - mleczarz, nie mleczarz? Adamie! Jesteśmy z Tobą!

No ale ktoś powinien w to wierzyć, nieść ogień nienawiści do PiS-u, gdy ten tak głupio wygasa. Nigdy nie wiadomo, kiedy iskra będzie potrzebna.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-22, 20:31   

dworkin napisał/a:
Romulus napisał/a:
Nie mam żadnych wątpliwości, iż z tym stadionowym bandytyzmem to rząd ma rację. Nawet jeśli boli wszystkich. Trzeba ich wytępić brutalnie i bez sentymentów.

Hell yeah! Dlaczego tylko winni mają dostawać w dupę? No, dajcie spokój...

Jeszcze nie slyszałem, żeby jakiś niewinny kibic został ukarany.
dworkin napisał/a:
Mag_Droon napisał/a:
Śmiesznie? wtedy wymuszanie donoszenia ciąży przez zgwałcone 13-latki będzie tylko kwestią czasu...

A od tego tylko krok do kryształowych nocy, godzin policyjnych, internowań... I tej codziennej loterii - mleczarz, nie mleczarz? Adamie! Jesteśmy z Tobą!

No ale ktoś powinien w to wierzyć, nieść ogień nienawiści do PiS-u, gdy ten tak głupio wygasa. Nigdy nie wiadomo, kiedy iskra będzie potrzebna.

Fakt, zagrożenie, że rzucą się na ustawę antyaborcyjną istnieje. Ja w miłą twarz prezesa nie wierzę - jeśli będzie to w jego interesie politycznym, bez wątpienia w Polsce zgwałcone kobiety będą miały obowiązek rodzić. To już nie będzie takie śmieszne. Jeśli PiS odbije prokuraturę to znowu będa hocki klocki łamiące ludziom życiorysy. I co z tego, że w sądach takie sprawy będą upadały...

Ale na wolę wyborców nie ma rady. Jak chcą, to dostaną PiS. Nam pozostanie tylko czerpać z tego maksimum korzyści. Czyli smiać się. Bo może i będzie strasznie, ale śmiesznie także. Od tego są przecież wybory :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-09-22, 21:04   

dworkin napisał/a:
A od tego tylko krok
Nie, mi już więcej nie trzeba. To jest dla mnie już kryształowa noc.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-09-22, 21:38   

Romulus napisał/a:

Jeszcze nie slyszałem, żeby jakiś niewinny kibic został ukarany.


W takim razie masz coś nie bardzo ze słuchem. Otóż zamykanie stadionów przed kibicami drużyn przeciwnych czy rozgrywanie meczów bez publiczności, w rażąco oczywisty sposób karze wszystkich kibiców bez wyjątku, czyli wszyscy, zarówno normalni/grzeczni ludzie przychodzący/przyjeżdżający na mecze ukochanej drużyny żeby ją kulturalnie dopingować, jak i stadionowi chuligani/przestępcy/wandale, którzy kibicami wcale nie są, są traktowani tak samo, kuźwa!! Karę ponoszą również kluby, bo wpływy z biletów są przez to znacznie mniejsze.
Wychodzi więc na to, że za winy grupek stadionowych przestępców, muszą ponosić odpowiedzialność zwykli/normalni kibice i kluby.
Augustusie, pański punkt widzenia jest niegodny osoby wykształconej, bardzo delikatnie pisząc.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-09-22, 22:35   

ASX76 chodzi po części też o to, że ci kibole mają wsparcie klubów, są przez nich niemal noszeni na rękach, że kluby pomimo wyroków ich wspierają, wpuszczają na mecze, podpisują porozumienia jakieś z tymi klubikami pseudokibiców itd.
Brakuje w Polsce frontu na kiboli w układzie: rząd - media - kluby
Kiboli trzeba ze stadionów wytępić. Jak gość z zakazem stadionowym ma świadomie sprzedany przez klub bilet to klub powinien dostać po czymś taki gigantyczną karę pieniężną, stadion zamknięty na pół rozgrywek i dwa walkowery.
Jak chcemy mieć kibiców na stadionach, dobrą zabawę, rodziny z dziećmi oglądających mecze, to kibole muszą zniknąć z rzeczywistości piłkarskiej i sztachetami po lasach się okładać a nie pod i na stadionach.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-23, 06:29   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:

Jeszcze nie slyszałem, żeby jakiś niewinny kibic został ukarany.


W takim razie masz coś nie bardzo ze słuchem. Otóż zamykanie stadionów przed kibicami drużyn przeciwnych czy rozgrywanie meczów bez publiczności, w rażąco oczywisty sposób karze wszystkich kibiców bez wyjątku, czyli wszyscy, zarówno normalni/grzeczni ludzie przychodzący/przyjeżdżający na mecze ukochanej drużyny żeby ją kulturalnie dopingować, jak i stadionowi chuligani/przestępcy/wandale, którzy kibicami wcale nie są, są traktowani tak samo, kuźwa!! Karę ponoszą również kluby, bo wpływy z biletów są przez to znacznie mniejsze.
Wychodzi więc na to, że za winy grupek stadionowych przestępców, muszą ponosić odpowiedzialność zwykli/normalni kibice i kluby.

Ha! Z powodu walki z kartelami narkotykowymi, czy ze strasznymi skutkami nałogu narkotykowego cierpią także zwykli obywatele, którzy wracając do domu nie mogą się odstresować paląć "zioło", a którzy nie są ćpunami, dilerami, degeneratami społecznymi itp.
Tomasz napisał/a:
ASX76 chodzi po części też o to, że ci kibole mają wsparcie klubów, są przez nich niemal noszeni na rękach, że kluby pomimo wyroków ich wspierają, wpuszczają na mecze, podpisują porozumienia jakieś z tymi klubikami pseudokibiców itd.
Brakuje w Polsce frontu na kiboli w układzie: rząd - media - kluby

Ostatnio Wyborcza pisała o tym, jak Lech "cierpi" z powodu bojkotu kibiców. Po zajściach z "Litarem" (kolejny "patriota"), któemu Lech odebrał prawo kateringu na stadionie, kibole bojkotują doping dla własnej drużyny. Więc o co tu chodzi? O prywatną mafię jednego bandyty, który jest tak bezkarny, że może pluć na ludzi na stadionie, że kibole mają w nosie interes własnej drużyny, kiedy interes ich przywódcy jest zagrożony? Chyba tak.
Tomasz napisał/a:
Kiboli trzeba ze stadionów wytępić. Jak gość z zakazem stadionowym ma świadomie sprzedany przez klub bilet to klub powinien dostać po czymś taki gigantyczną karę pieniężną, stadion zamknięty na pół rozgrywek i dwa walkowery.
Jak chcemy mieć kibiców na stadionach, dobrą zabawę, rodziny z dziećmi oglądających mecze, to kibole muszą zniknąć z rzeczywistości piłkarskiej i sztachetami po lasach się okładać a nie pod i na stadionach.

Dokładnie.
Po zajściach w Bydgoszczy policja z mozołem w całym kraju prowadziła proces identyfikacji tych bandytów, którzy wszczęli tam zamieszki. Nikt z policją nie chciał współpracować. Ale się udało. Ponad 500 z nich zostało zidentyfikowanych. Ale co na to organizacje kibicowskie? "Tusk ty matole" :) To ich jedyna odpowiedź i reakcja.

Co mnie jednak wkurzyło przy tej wyborczej "ustawce" premiera z kibolami (którą wygrał, moim zdaniem), to niepoważne zachowanie premiera mimo wszystko. Powiedział kibicom, że rozmawiał z policją (i ma to na piśmie), że mają nie ścigać tych, którzy go na stadionie wyzywają. Od razu mi zadzwoniły dzwonki alarmowe. Hola, hola, człowieku! Co to ma być? Panstwo jako prywatny folwark władzy, która będzie mówiła policji, kogo ma ścigać a kogo nie? Policja jest od przestrzegania prawa i egzekwowania go. Nie od tego, aby decydować, który przepis ma egzekwować a który nie. Od tego jest ustawodawca. Co to za premier, który mówi policji: tych ścigajcie a tych nie ścigajcie, skoro ustawa stanowi, że ścigać należy i tych i tych? Jeśli się mu nie podoba prawo - od tego jest premierem z większością w parlamencie, żeby je zmienić. Co za problem przeprowadzić nowelizację kodeksu karnego, czy wykroczeń? Albo chociaż spróbować to zrobić?

Tak się nie buduje państwa prawa. Bo to wprowadza straszliwy relatywizm tak, gdzie go nie może być. To właśnie z takiego braku szacunku dla prawa doszło do katastrofy smoleńskiej.

Zrozumiałbym gdyby rząd taką nowelizację przygotowywał, żeby wyzywanie prezydenta, czy premiera było bezkarne. Wtedy premier wzywający komendanta policji i mówiący mu: słuchaj, stary, idzie nowelizacja i te czyny nie będą już niedługo przestępstwem lub wykroczeniem, więc nie przebierajcie nogami w ich ściganiu - byłby jeszcze ok. Nadal bym się zżymał, ale takie zachowanie miałoby sens, zdroworozsądkowy. Ale przyjazdy premiera na spotkanie z kibolami i mówienie im, że powiedział komendantowi, żeby takich czynów jak wyzywanie premiera, nie ścigali, jest niepoważne, głupie i złe z punktu widzenia praworządności.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-09-23, 07:45   

Romulus napisał/a:
Po zajściach z "Litarem" (kolejny "patriota"), któemu Lech odebrał prawo kateringu na stadionie
Ale podpisali szybko umowę z firmą jego partnerki...
Kluby się podkładają same (vide reakcja Legii na zajście między bandziorem a Rzeźniczakiem).
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2011-09-23, 09:50   

Samo zamykanie stadionów to raczej wyraz nieudolności niż stanowczości. Protestanckie palenie czarownic, znaczy: pójście na łatwiznę. Świadczy o tym, że państwo nie umie sobie z problemem poradzić i się po prostu miota. Kibice, którzy chcą rozrabiać, przyjdą kiedy indziej i będą rozrabiać. Albo będą czekać w okolicach stadionu/meczu. Poważne podejście polegałoby raczej na nieuchronnym wymierzaniu kary. Zaawansowanym monitoringu, identyfikacji sprawców i tak dalej...

Nie, żebym żałował polskiej ligi. Gdyby kibole naprawdę zagrażali życiu normalnych kibiców, to bym przyklasnął takiej PEŁNEJ stanowczości. Ale tutaj jej nie widać. Widać tylko propagandę w stylu akcji "Dopalacze" (ten sam ciężar gatunkowy), odwracającą uwagę od realnych problemów. Dlatego każdy, kto się podniecił i pała wiarą w naszego premiera, to dla mnie najczystszej wody frajer (ang. succer). "Panie premierze, tylko tak dalej!", "Nareszcie ktoś wziął się za tych kiboli!" to okrzyki dobiegające z dna przepaści, w jakiej lądują lemingi.

Romulus napisał/a:
Fakt, zagrożenie, że rzucą się na ustawę antyaborcyjną istnieje. Ja w miłą twarz prezesa nie wierzę - jeśli będzie to w jego interesie politycznym, bez wątpienia w Polsce zgwałcone kobiety będą miały obowiązek rodzić. To już nie będzie takie śmieszne.

Zagrożenie istnieje. Istnieje i wisi tylko w powietrzu. Że Kaczor nic z tym nie zrobił przez swoje dwa lata, może zrobić teraz. Zagrożenie istnieje. A jeśli wygra i znów nic nie zrobi przez cztery lata? Może zrobić przez kolejne cztery. Zagrożenie istnieje. Ono wciąż tylko istnieje i istnieje... To jedna z tych uniwersalnych technik motywacyjnych?

A czy obecny premier umiałby zagrać życiem swoich ukochanych Polaczków, widząc, że mu się to opłaci? Nie, każdy, tylko nie On. Człowiek, który sondaże miał zawsze głęboko w tyle.
  
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-09-23, 10:06   

Cytat:
Samo zamykanie stadionów to raczej wyraz nieudolności niż stanowczości. Iście protestanckie palenie czarownic, znaczy pójście na łatwizne. Świadczy o tym, że państwo nie jest w stanie sobie z problemem poradzić i się po prostu miota. Kibice, którzy chcą rozrabiać, przyjdą kiedy indziej i będą rozrabiać. Albo będą czekać w okolicach stadionu/meczu. Poważne podejście polegałoby raczej na nieuchronnym wymierzaniu kary winnym. Zaawansowanym monitoringu, identyfikacji sprawców i tak dalej...


Naszych argumentów o tym, że to powinno uderzać w kluby bo one wspierają kiboli waść nie widzisz, bo ci to niewygodne?
Teraz niby mamy stadiony, na które może wejść po trzydzieści parę tysięcy kibiców, a na meczu Legi ostatnio 11 tysięcy przyszło. Czemu? Czy tylko dlatego, że u siebie Legia gra żałośnie? Mam niespełna 5letniego syna, któremu się oczy świecą na każdy mecz w telewizji, chętnie bym z nim za rok czy dwa poszedł na jakiś mecz. Ale oczekiwałbym kultury, spokoju, dobrej zabawy, niezależnie od wyniku. Nie chcę burd, wyzwisk, skandowania przekleństw i zaśpiewów spod najgorszej budki z piwem.
Kluby muszą chcieć wyplenić całkowicie kiboli, absolutnie, do zera, wypalić ogniem. Wyprzeć się jakiś klubików czy stowarzyszeń pseudokibiców, nie pozwalać im się posługiwać nazwami klubów, nie wpuszczać na stadiony, nie sprzedawać biletów na mecze wyjazdowe itd. Wtedy ja z dzieckiem i masa mi podobnych będziemy mogli iść na te stadiony i je zapełnić i dać klubom zarobić.
Póki kluby nie staną wespół z rządem i policją do walki z kibolami to trzeba zamykać stadiony i to nie na jeden mecz, ale może nawet na pół rundy albo na całe rundy jesienne czy wiosenne. Kluby muszę mieć bat w postaci strat finansowych za jakiekolwiek wspieranie czy nawet pobłażliwość wobec kiboli.

dworkin napisał/a:
Zagrożenie istnieje. Istnieje i wisi tylko w powietrzu. Że Kaczor nic z tym zrobił przez swoje dwa lata, może zrobić teraz. Zagrożenie istnieje. A jeśli wygra i znów nic nie zrobi przez cztery lata? Może zrobić przez kolejne cztery. Zagrożenie istnieje. Ono wciąż tylko istnieje i istnieje... To jedna z tych uniwersalnych technik motywacyjnych?

Lepsza taka niż straszenie, że Tusk z Komorowskim nas sprzedadzą po połowie Ruskim i Niemcom. Cholera czemu nie Słowakom? Albo Czechom? W razie czego byśmy mogli pod światłym przywództwem jaśnie oświeconego Prezesa, po tym jak zostanie ponownie premierem, najechać Słowację i podbić w imię interesu narodowego. A na Niemców i Ruskich to możemy jedynie propagandowo pluć i wrzeszczeć i nic z tego nie mieć.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 13