FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Serialowe pogwarki
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-02-19, 21:51   

Tak albo i nie. Impakt srimpakt. Wtedy podobną popularność miało disco polo i pewnie podobne zasługi.

Kupa to kupa
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2016-02-19, 22:33   

Romulus napisał/a:
Sorry, "Twin Peaks" pewnie ożywi bełkotliwą (od zawsze była bełkotliwa) fabułą dawną sławę.


Właśnie mnie zdeterminowałeś, żeby jak najszybciej to obejrzeć po raz trzeci w życiu.

Będzie radość :mrgreen:
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-02-20, 01:55   

Archiwum X nigdy mnie nie wciągnęło. Za to "bełkotliwe" Twin Peaks uwielbiam do dziś.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-02-20, 10:48   

Obejrzałem dziś kolejne 10 minut - s1e9. Śmiałem się w głos takie to było idiotyczne. Z jakiegoś powodu do obsługi lotów kosmicznych NASA zatrudniła teletubisie, barbie i Kubusia Puchatka. Jak wy możecie oglądać coś tak prymitywnego?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-02-22, 00:26   

Romulus napisał/a:
Sorry, "Twin Peaks" pewnie ożywi bełkotliwą (od zawsze była bełkotliwa) fabułą dawną sławę.

Wiem, że powtarzam za mądrzejszymi, ale bez tego serialu nie byłoby po prostu ani "LOST", ani "Breaking Bad". Ten serial wyrywał także telewizyjne seriale z nużącej proceduralności, która potem niemal zarżnęła gatunek (do czasu renesansu zafundowanego przez HBO).



1. Sorry, ale bredzisz Pan. Niedawno, po raz bodaj trzeci, odświeżyłem sobie "Miasteczko Twin Peaks" i absolutnie nie ma tu bełkotu. Wszystko jest jasne i klarowne, o ile się uważnie ogląda. Świetny serial, który spokojnie się broni, mimo upływu lat. Czego żadną miarą nie da się napisać o nędznym "Archiwum X"...

2. Nie, to właśnie bez "Miasteczka Twin Peaks" nie byłoby wielu innych sławnych produkcji... Przecież "Twin Peaks" wyszło przed "Archiwum X", więc jeśli już używać argumentu z wyrywaniem z nużącej proceduralności, to niezaprzeczalnym faktem jest, iż pierwszeństwo w tym względzie, jak również każdym innym, ma serial D. Lyncha.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2016-03-04, 14:31   

No dobra. Czwarty sezon "House Of Cards" na polskim Netflixie jest, więc mogę zacząć używać serwisu. Choć nie dla tego serialu, ale dla produkcji Netflixa ogólnie. Ten po prostu był pierwszy, który w tym sezonie, po wejściu serwisu do Polski, wystartował :) Brak polskich napisów nie jest problemem, skoro są angielskie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2016-03-10, 16:28   

Prawie tydzień z Netflixem. Mogę króciutko podsumować: jest bardzo dobrze.

Nie rozumiem tych, którzy narzekają. Albo rozumiem ich tylko częściowo. Wszyscy ci, którzy myśleli, że to "sklepik" internetowy z serialami, które od razu całymi sezonami będą po premierze lądować w serwisie - nie mieli pojęcia, czym jest Netflix. A ja nie jestem od tłumaczenia tego :) Więc tych sobie daruję, mieli już czas się wyedukować sami.

Stworzyłem sobie listę seriali i filmów do obejrzenia. I jest tego tyle, że może się w pół roku wyrobię. Ale wątpię. Bo są jeszcze filmy i seriale poza Netflixem :) o tzw. normalnym :) życiu nie wspominając. Jasne, oferta w Polsce jeszcze jest ograniczona, ale to tylko kwestia czasu i "wygasania" kolejnych praw. "House Of Cards", którego brak był rozczarowaniem dla wielu, już jest w całości. Inne seriale Netflixa również są. I w zasadzie - dla mnie to jedyny powód, aby korzystać z Netflixa. A że pakiet własnych produkcji rośnie z miesiąca na miesiąc - tym lepiej. Cena, w stosunku do tego, co chcę oglądać, nie przeraża mnie. Korzystam z pakietu "średniego", a zatem na dwa urządzenia (żeby sobie żona mogła korzystać niezależnie ode mnie) i w jakości HD. W porównaniu do jakości, którą oferuje HBO GO, Netflix wymiata więc mam nadzieję, że konkurencja popchnie HBO do zmian pod tym względem.

Jeśli chodzi o filmy - też sobie kilka wrzuciłem na listę. Ale mają one u mnie trzecią kategorię oglądania. Pierwszeństwo jest dla seriali, potem filmy dokumentalne (a Netflix ma naprawdę kilka fajnych produkcji, w tym "Making a Murderer", którym podniecała się "cała" Ameryka ostatnio).

Jedynym zarzutem pod adresem Netflixa, z którym mogę się zgodzić, jest brak polskich napisów. To zapewne ogranicza krąg potencjalnych klientów. Ale i to się zmieni wkrótce. Zwłaszcza że ponoć Netflix bada wprowadzenie dubbingu. Temu mówię stanowcze "nie" i nie będę z tej opcji korzystał nigdy.

A i brak polskich napisów nie jest dla mnie problemem. Większość tych seriali posiada "proste" scenariusze. To nie wykwintne językowo produkcje jak "Deadwood". Obejrzałem "HoC" z angielskimi napisami i nie miałem problemu ze zrozumieniem. Choć sam nie jestem przecież mistrzem angielskiego. Nie mam kiedy go ćwiczyć, więc mi "zardzewiał" znowu a i tak jego poziom to poziom wystarczający do podstawowej komunikacji, aby nie zginąć na świecie. :) Do poważniejszej konwersacji w tym języku brak mi kompetencji.

Zatem napisy angielskie są dla mnie jak znalazł. Zawsze przede wszystkim wybieram napisy po angielsku do serialu.

Kolejny wielki plus - można w każdej chwili zrezygnować. Nie ma umowy, nie ma kar. Nie korzystasz, bo cię już nie interesuje, bo nie masz czasu - klik i po wszystkim.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2016-03-11, 23:28   

Ha! I proszę, pierwszy serial Netflixa z polskimi napisami i polskim dubbingiem: https://www.youtube.com/watch?v=iKOpvm7BcOo Włączyłem dubbing na 30 sekund 1 odcinka. Nie dałem rady dłużej. To jednak jakaś profanacja :) Oglądam dalej z napisami angielskimi, choć polskim chyba nie ma co zarzucać.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-03-11, 23:37   

Wygląda sympatycznie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2016-03-13, 18:29   

I jest, ku memu zaskoczeniu. Główny bohater to koleś, który dziesięć lat wcześniej "wypadł na zakręcie" życiowym i nie udało mu się wrócić na "właściwe" tory. Albo nie chce. Albo nie potrafi. Może jedno i drugie. Mieszka w kalifornijskim Venice, w osobliwym "mikroklimacie" społecznym. Plus najlepszy kumpel, piękna kelnerka. I przeszłość, która się za nim do tego Venice przywlecze w końcu. Ładnie opowiedziane. Tylko 8 półgodzinnych odcinków. Choć nie będzie to mój ulubiony serial, to jednak, kiedy zacząłem oglądać, musiałem obejrzeć całość. Trudno tego serialu nie polubić.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-03-14, 14:52   

Powiedz mi dwie rzeczy.
Po pierwsze, jak wygląda to oglądanie na dwa urządzenia? Interesuje mnie odpalenie tego np. na laptopie w jednym pokoju i telewizorze w drugim.
Po drugie, jako, że netflix ma być nie tylko dla mnie, jak sprawy wyglądają z napisami? Da się ustawić, grać własne, czy trzeba czekać aż oni to zrobią u siebie?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2016-03-14, 16:08   

Nie ma problemu ani z jednym, ani z drugim. Można oglądać równolegle na dwóch urządzeniach, w różnych wersjach językowych. Jeśli wykupiłeś opcję na dwa urządzenia, to możesz ustawić dwa niezależne od siebie profile. Ja ustawiłem jeden dla siebie, drugi dla żony, która zazwyczaj ogląda na laptopie i to tak jakby dwa subkonta na jednym, niezależne od siebie. Możesz się wylogować na jednym, a mimo to na drugim normalnie oglądasz w tym samym czasie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-04-30, 00:44   

W wątku obok Romulus opowiada jak to nadrabia porzucone seriale. Skonstatowałem, że ja zasadniczo więcej podrzucam niż dooglądam. A jak już porzucę to amen. House of Cards po dwóch sezonach, Gra o tron w połowie pierwszego, Homeland po kilku odcinkach, Banshee sam nie wiem gdzie, Vinyl w połowie pierwszego odcinka, coś było z piratami, nawet nie pamiętam tytułu, po kilku odcinkach, Era Wodnika po pierwszym odcinku, The Affair na początku drugiego sezonu, Leftovers po pierwszym, Mr Robot w połowie pierwszego, Pod kopułą po kilku odcinkach, The Fall po pierwszym sezonie, Detektyw też po pierwszym, Ostatni okręt po kilku odcinkach, Forever też po kilku, Wikingów po pierwszym sezonie, Outcast po dwóch chyba odcinkach, Falling skies gdzieś w pierwszym sezonie.

Wychodzi mi, że to ze starości.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2016-04-30, 07:31   

Ja też sporo porzucam, choć jeśli potem pojawiają się w dostępnej telewizji w Polsce, to nagrywam na dekoder i zdarza mi się wrócić. Robię to z ostrożności, bo czasami po prostu jakiś tytuł od początku nie podchodzi i nie mam sił się męczyć aż coś "zaskoczy". Tak było u mnie z "Mad Men", a wczesniej z "Rodziną Soprano", czy "Deadwood". Nauczony swoimi "klęskami" na tym polu zawsze wolę dać drugą szansę, bo a nuż omija mnie jakieś arcydzieło. Albo po prostu dobry serial, który kiedy się rozkręci to trzyma przy sobie. Na przykład "Scandal" - moje największe guilty pleasure de luxe. :) Mógłbym sporo wymienić. O, jeszcze "Person Of Interest" - sporo byłoby seriali bez których sobie nie wyobrażam mojej serialowej edukacji. I rozrywki :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2016-05-03, 19:34   

Kolejny serial, do którego wróciłem - "Continuum". Widziałem jeden, dwa odcinki, a potem dałem sobie spokój. Zastanawiam się, dlaczego. Może na kolana nie rzuca, ale to bardzo solidna produkcja, z dobrym wątkiem fantastycznym. Policjantka (protektorka) z przyszłości (2077) wskutek pewnego wypadku, który od początku nie wydaje się być wypadkiem, przenosi się do przeszłości (2012). Wraz z nią grupa terrorystów walczących z korporacyjną Ameryką przyszłości, którzy mieli być skazani na śmierć. Na miejscu bohaterka podejmuje walkę z pozostałymi. Trochę szablonu (połączenie z policyjnymi śledztwami), ale bardzo strawne i wciągające. Bo wątek przewodni jest obecny w każdym odcinku i wszystko się ładnie rozwija.

MrSpellu chyba oglądał i mu się podobało. Tak, czy siak, po pierwszym sezonie jestem wciągnięty i zainteresowany. Cały serial dostępny na Netflixie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-05-03, 19:44   

Wymiękłem w okolicach trzeciego sezonu, gdy zaczęły się potężne fabularne wygibasy wynikające z nadużywania podróży w czasie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2016-05-04, 05:18   

Czwarty sezon jest króciutki. Może dlatego. Nadużywania zabawy z czasem się obawiam, bo akurat taki zabieg musi być traktowany w fabułach oszczędnie, bo robi się nonsensownie (jakby już samo w sobie nie było to nonsensowne :) ). Ale na razie 2 sezon przede mną.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-05-04, 10:49   

Ale wychodzą potworki w stylu zły X jest synem dobrego Y, który okazuje się tak naprawdę złym Z, tylko Y jeszcze nie wie że będzie złym Z, tymczasem walnięty żul jest jego ojcem. Czy jakoś tak.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2016-05-04, 18:25   

Stacja AMC wchodzi do Polski od 6 maja. Przekształci kanał MGM. Szkoda, że nie mam go w ofercie mojego dostawcy. Ale może się rozwiną. Kolejny kanał, który ma w ofercie znakomite seriale i pewnie będą premiery światowe kolejnych sezonów. Na razie się na to nie zapowiada, bo wszystkie są już w "toku", ale myślę, że kolejne seriale będą lądowały u nas tak samo jak w USA. FOX pewnie straci "The Walking Dead", bo to gorący towar. Chyba że ma prawa wykupione na dłużej. Ale i tak - będzie u nas jak w raju (serialowym): HBO (pakiet z 2, 3 i HBO GO), Cinemax (dwa), platforma Netflix, FOX, Comedy Central. Brakuje jeszcze Showtime, który zresztą jest obecny częściowo w HBO (bo to ta sama "stajnia", podobnie jak Starz). Polskie kanały - jeśli ktoś to jeszcze ogląda - nadają się już tylko do wyrzucenia z ramówki. Dla mnie zawsze się nadawały. Czasami nagram stamtąd jakiś film, ale nie oglądam w ogóle. W zasadzie to, że nie mam ich jeszcze w "ignorach" wynika tylko z chęci nagrania od czasu do czasu jakiegoś filmu. Na przykład "August: Osage County" ostatnio.

To mamy prawie drugą Hamerykę w Polszy. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-05-04, 19:19   

Hmm, ja to w zasadzie od razu pomijam pierwsze 29 programów
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2016-08-02, 09:03   

Nius nieco przejrzały, ale dopiero teraz zwróciłem uwagę, że HBO GO udostępnia za darmo cały pierwszy sezon "True Detective" i cały pierwszy sezon "The Wire". Wypas. http://www.hbogo.pl/group/crimemania
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-09-02, 17:22   

W późnych latach 70' lub w 80' oglądałem serial gdzie głównymi bohaterami był chyba jakiś traper z chaty drewnianej i niedźwiadek który niby to bruździł traperowi ale w sumie to się przyjaźnili. Serial raczej zachodni i chyba usa ale pewności nie mam. W zasadzie to interesuje mnie muzyczny główny temat z tego serialu. Dzięki za wszelką pomoc.

Być może nie był to serial a film ale stawiałbym grubo, że jednak serial.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2016-09-02, 18:59   

https://www.youtube.com/watch?v=b9fzHBJU1Oo
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-09-02, 19:13   

Zgadza się, o to chodzi. Dzięki.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2016-09-02, 19:54   

Nigdy w życiu nie słyszałam o tym serialu, żeby nie było.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-09-02, 20:09   

No wiem, wiem, że jesteś bystra dziewczynka.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2016-09-22, 11:23   

Zauważyłem, że na Netflixie dodają powoli polskie filmy. Na razie nie ma się czym jarać: "Róża" Smarzowskiego (w sumie nie widziałem i nie chce mi się obejrzeć), "Różyczka", jakieś komedie Machulskiego itp. Nie ma tego dużo i pewnie dalej też szału nie będzie. Netflixa warto, moim zdaniem, oglądać dla oryginalnych produkcji wszelkiego rodzaju. I czytałem, że polskie produkcje też będą kręcone, jeśli będą miały potencjał międzynarodowy. Co nawet rozumiem. Ale Netflix już zamawia polskie produkcje. Niedawno wrzucili kilka standupów. I są całkiem zabawne. Puszczam sobie fragmenty w przerwach w pracy, na rozluźnienie. I jest dobrze. Polecam. Filmy mają po ok. godzinie, zazwyczaj jest to występ dwóch standuperów. Zagraniczne standupy też są ok, mój ulubiony to Jimmy Carr. Trochę irytujący Brytol, ale w tym cały jego urok. Porównując polskich z Netflixa z zagranicznymi, widzę że jest ok. Oczywiście, mniejszy rozmach. Jimmy Carr zbiera dużą widownię, w Polsce netflixowe standupy są nagrywane w klubach. Ale jest świetny dźwięk i profesjonalne nagranie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2016-09-22, 13:23   

"Różę" Smarzowskiego obejrzyj koniecznie. To bardzo dobry film.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-09-22, 18:18   

Tomasz napisał/a:
"Różę" Smarzowskiego obejrzyj koniecznie. To bardzo dobry film.


Wszystkie dzieła Smarzowskiego są warte uwagi, z "Weselem" na czele.
Coś czuję, że "Wołyń" pozamiata //spell
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2016-12-15, 16:38   

Od wczoraj dostępne jest w Polsce Amazon Prime Video. Cieszę się bardzo. Szczególnie z powodu produkowanych przez Amazon seriali. "Mozart in the Jungle" - trzeci sezon miał premierę w zeszłym tygodniu. I inne dopiero nadchodzące, ale i jest też kilka starych, których wcześniej nie chciało mi się oglądać bo szkoda było mi czasu na szukanie po sieci lub płacenie za VPN.

Ale w bibliotece Amazona znalazłem też "Seinfelda" i już wiem, jaki genialny serial komediowy będę oglądał zaraz po "Mozarcie...". :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13