FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kara śmierci, instytucja kary

Czy popierasz karę śmierci?
Tak
50%
 50%  [ 52 ]
Nie
44%
 44%  [ 46 ]
Nie wiem/Nie mam zdania
5%
 5%  [ 6 ]
Głosowań: 104
Wszystkich Głosów: 104

Autor Wiadomość
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-09-26, 16:35   

No ja się na pewnym poziomie z tobą zgadzam, Fidel - analogiami można udowodnić wszystko.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-09-26, 16:37   

a cóż ja chciałem udowodnić?

bo nie wiem
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-09-26, 16:41   

Że to najlepszy sposób rozwiązania problemu?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-09-26, 16:46   

to jest ocena wynikająca ze światopoglądu a nie dowód na cokolwiek

mylisz pojęcia
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-09-26, 16:51   

Póki jest to ocena, do kt. doszedłeś przez analizę myślową (a nie czysto odruchowo), jest też wewnętrznym dowodzeniem, racjonalizowaniem. Przekonałeś sam siebie, że to najlepsze wyjście - i ja ci tego nie bronię, oczywiście. Tylko się zastanawiam nad tym procesem racjonalizacji.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-09-26, 16:59   

MORT, weź przestań bo leziesz w bagno

najpierw wydumałeś, że czegoś chcę dowodzić analogiami, jak nie wypaliło to teraz czepiasz się, że myślę i znajdujesz w tym dowód na to, że jestem w błędzie

serio przestaję za Tobą nadąrzać
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-09-26, 17:07   

Fidel-F2 napisał/a:
MORTnajpierw wydumałeś, że czegoś chcę dowodzić analogiami,

Może niekoniecznie innym, ale sobie? Parafrazując - "Źli ludzie sprowadzają się do chwastów, które należy ze społeczeństwa wyrwać."
Cytat:
jak nie wypaliło

tego nie wiem
Cytat:
to teraz czepiasz się, że myślę i znajdujesz w tym dowód na to, że jestem w błędzie

Nie czepiam się, że myślisz i że to że myślisz dowodzi, że jesteś w błędzie.
Stwierdzam fakt, że myślowo dowodzimy sobie bez przerwy różne rzeczy, pytanie tylko, czy te dowody są poprawne?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-09-26, 17:16   

słyszałeś o aksjomatach?

MORT napisał/a:
"Źli ludzie sprowadzają się do chwastów, które należy ze społeczeństwa wyrwać."
bzdura, to jest zobrazowanie i uproszczenie, odwrotny proces, tak jak w umowie Zarząd Główny Zrzeszenia Sympatyków Zaginionej Biblioteki zwany jest dalej Zarządem, nic z tego nie wynika poza uproszczeniem konwersacji
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-09-26, 18:02   

Fidel-F2 napisał/a:
słyszałeś o aksjomatach?

słyszałeś o pozornych lub błędnych aksjomatach?
Albo o błędnym wnioskowaniu z aksjomatów?
(Żeby nie było, nie zarzucam ci z góry, że popełniłeś któryś z tych błędów).
Cytat:

MORT napisał/a:
"Źli ludzie sprowadzają się do chwastów, które należy ze społeczeństwa wyrwać."
bzdura, to jest zobrazowanie i uproszczenie, odwrotny proces, tak jak w umowie Zarząd Główny Zrzeszenia Sympatyków Zaginionej Biblioteki zwany jest dalej Zarządem, nic z tego nie wynika poza uproszczeniem konwersacji

Ok więc, to jest uproszczony wynik. Ale to wciąż wynik z przepisem - zabijać.
Wciąż więc zastanawia mnie to samo - proces racjonalizatorski, dowodzący sobie, wnioskujący, że to najlepsze rozwiązanie, a wtórnie dochodzący do powyższej analogii.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-09-26, 18:21   

Filozofowanie rozmywa temat. Dość mętnego pitolenia. Kara śmierci dla morderców i tyle. :-P
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-09-26, 18:36   

MORT, już mi się nie chce. Serio, serio.

Prawa człowieka, humanitaryzm, itd dla tych którzy przestrzegają umowy społecznej z której te reguły wynikają. Szanujesz cudze prawo do życia, też masz prawo do życia, nie szanujesz więc obrywasz tym samym = czapa i do gnojownika. Dalsze rozwijanie tematu mam za bezcelowe.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-09-26, 18:42   

Jeśli tak twierdzisz...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-10-24, 11:19   

No i proszę. Kilka artykułów w tabloidach, które od straszenia ufo przeszły płynnie do wydumanego problemu "strasznych bandziorów" i voila - dzielni obrońcy niewinnych i uczciwych obywateli uchwalili ustawę!
http://wyborcza.pl/1,75478,14830725.html
Co tak krytyka! Nie będą nam prawnicy dyktować, jak ma prawo brzmieć! Nie będą nam psychiatrzy mówić, jak leczyć! Jesteśwa posły, to wiema lepij. Nie bójta się ludzie, już wam nic nie zrobią te potwory :badgrin: :badgrin: :badgrin:

Po roku, dwóch, góra trzech latach, ustawa ta zostanie uwalona przez Trybunał Konstytucyjny. Zwłaszcza jeśli chodzi o przestępców, którzy właśnie kończą odbywać kary i jeśli ta ustawa zostanie zastosowana wobec nich z mocą wsteczną. Potem ci panowie wyjdą. I byle adwokacina załatwi im odszkodowanie ze Skarbu Państwa.

No, ale wtedy to już będzie wina sądu :badgrin: A nie tych dzielnych posłów i posłanek, którzy tak bardzo bronili społeczeństwo przed wydumanym problemem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-10-24, 20:09   

K.U.R.W.A.M.A.Ć. //facepalm , co tam, cały pierdyliard fejspalmów
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-10-24, 20:23   

_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2014-01-10, 15:32   

http://www.tvn24.pl/co-zr...e,386456,s.html
Szykuje się teraz kolejna histeria, po pijanych kierowcach.
Pedofil wychodzi z więzienia i znowu zabije! Bo ustawa jeszcze nie działa!

Ja na miejscu tego pedofila to bym się już bał. Wszyscy znają jego twarz. Pod zakładem karnym będzie pełno reporterów z obywatelsko zaangażowanych mediów typu "Fakt", czy "SE". A nad nimi poleci Błękitny TVN24.

"Uwaga, proszę państwa, Trynkiewicz przechodzi przez przejście dla pieszych! Co na to policja? O wypowiedz poprosiliśmy rzecznika KG Policji."

Zanosi się na to, że policja będzie de facto inwigilować człowieka, który jeszcze nic nie zrobił. I nie wiadomo czy zrobi. Ale może go capną i zamkną w tym ośrodku na podstawie tej specjalnej ustawy.

A ta ustawa śmierdzi mi bublem prawnym. Ostatecznie zdecyduje o tym TK, bo prezydent ją podpisał i skierował do TK. Ale scedowanie decydowania o takich sprawcach na sędziego rodzinnego(!), to już mi wystarczy, aby uznać to za wybieg i ucieczkę przed zarzutem, że chodzi tak naprawdę o drugie ukaranie tego sprawcy.

Mam nadzieję i ściskam kciuki, aby sędzia, który będzie miał stosować tą ustawę, wykaże się charakterem i nie ugnie się pod presją oczekiwań społecznych. Niezależnie od tego, jakie wyda rozstrzygnięcie - że nie da się zastraszyć "wypuszczeniem pedofila" na wolność i "odpowiedzialnością moralną" za to, jeśli ten rzeczywiście zabije. Zastanowiłbym się w pierwszym rzędzie nad tym, czy nie zawiesić postępowania do czasu rozstrzygnięcia TK.

A jak zabije, to zabije. Przykro mi. Ale państwo polskie miało 25 lat na to, aby się przygotować na ten dzień. I zrobiło wszystko, jak zawsze, byle jak, w ostatniej chwili i umyło ręce.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2014-02-15, 11:00   

Gdyby ktoś uważał, że polskie karanie jest zbyt liberalne:
http://www.tvn24.pl/breiv...o,398519,s.html
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-20, 13:51   

Oj, przecież tu nie chodzi o to, co ma i czego żąda, to jest cyniczny, polityczny (choć może bardziej światopoglądowy) manifest, pokazanie faka całemu światu.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-02-20, 15:35   

Nie całemu światu, tylko tzw. europejskiej liberalnej demokracji
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2014-02-20, 16:58   

http://polskalokalna.pl/w...dzi,1994912,225

Cytat:
- Zarzut wobec sprawcy pobicia został zmieniony na usiłowanie zabójstwa (poprzednio był podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka-PAP) - powiedział Ott. Dodał, że gruntownie został zmieniony również zarzut wobec matki chłopca z nieudzielenia synowi pomocy na podżeganie do zabójstwa dziecka.
Generalnie jestem pacyfistą, ale dla takich dręczycieli małych dzieci to każda kara będzie za mała...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2014-05-29, 17:55   

http://www.tvn24.pl/wiado...rci,433793.html

No cóż
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7vJ6p6g9QEU[/youtube]
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2014-05-30, 07:08   

Kiedy ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i zlikwiduje tą kodeksową patologię "przestępstwa obrazy uczuć religijnych" http://wyborcza.pl/1,7547...Gazeta_Wyborcza
Nigdy, bo wszyscy politycy kochają episkopat.
Gdyby w Polsce nakręcono dziś coś na poziomie "Żywot Briana" - większość ekipy skończyłaby u prokuratora z zarzutami a potem w sądzie. I to wszystko w XXI wieku, w majestacie prawa. I nikt nie widzi w tym niczego niestosownego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-05-30, 07:55   

Doborowe towarzystwo...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2014-08-08, 09:56   

Gdyby ktoś jeszcze myślał, że w Polsce siedzenie w więzieniu to luksus:
http://www.polityka.pl/ty...iezieniach.read
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2014-09-18, 20:21   

http://www.fakt.pl/wydarz...uly,489129.html

Kuwa kiedy w końcu za coś takiego będą większe kary...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2014-10-22, 19:45   

Szok i niedo :mrgreen:
http://www.spidersweb.pl/...singapurze.html
To już kolejny kraj na liście, w którym trzeba uważać. Nawet z przekroczeniem czasu pobytu :) Na szczęście, nie wybieram się w najbliższej przyszłości.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2015-02-05, 20:44   

Trochę obok, ale nie ma(?) dobrego miejsca na forum na ten wpis:
http://wiadomosci.gazeta....paign=FB_Gazeta
Cytat:
Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo ws. słów prawicowego publicysty Rafała Ziemkiewicza, który nazwał papieża Franciszka "idiotą". Za przestępstwo publicznego znieważenia głowy obcego państwa grozi w Polsce do 3 lat więzienia.
- Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście we wtorek wszczęła śledztwo w tej sprawie z zawiadomień trzech osób - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Słowa Ziemkiewicza z Twittera "Papież to idiota. Straszne" były reakcją na wypowiedź papieża Franciszka o tym, że katolicy nie muszą mieć dużo dzieci. - Wielu ludzi sądzi - wybaczcie ten zwrot - że katolicy muszą mnożyć się jak króliki. Należy raczej stosować się do zasady świadomego rodzicielstwa - mówił w styczniu papież po wizycie na Filipinach. Potem Ziemkiewicz przyznał, że jego określenie było nie do przyjęcia i przeprosił za nie.
Kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia dla osoby, która na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej publicznie znieważa głowę obcego państwa.

Nie pierwsze takie śledztwo

W ub.r. poznańska prokuratura umorzyła śledztwo ws. znieważenia papieża Franciszka w 2013 r. przez ówczesną dyrektorkę Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu Ewę Wójciak. Po wyborze Franciszka napisała ona na jednym z portali społecznościowych: "No i wybrali ch..., który donosił wojskowym na lewicujących księży". Prokuratura uznała, że choć wpis był ewidentnie znieważający, to nie miał charakteru publicznego - co jest jednym ze znamion przestępstwa.

W 2006 r. za znieważenie Jana Pawła II jako głowy państwa Watykan został prawomocnie skazany na 20 tys. zł grzywny redaktor naczelny tygodnika "NIE" Jerzy Urban. Powodem oskarżenia i procesu był artykuł Urbana pt. "Obwoźne sado-maso" z 2002 r., zamieszczony w "Nie" tuż przed pielgrzymką papieża Jana Pawła II do Polski. Urban pisał w nim m.in.: "Choruj z godnością, gasnący starcze, albo kończ waść, wstydu oszczędź". Urban nazwał też papieża m.in. "Breżniewem Watykanu", "żywym trupem" i "sędziwym bożkiem".

Dwa sądy podkreśliły, że sprawa była precedensowa, bo nigdy nie było w Polsce procesu o znieważenie papieża. Po analizie norm prawnych obowiązujących w Watykanie sądy - wbrew stanowisku obrony - uznały, że zachowana jest zasada wzajemności: czyli że w Państwie Watykańskim jest ścigane przestępstwo znieważenia głowy obcego państwa, np. Polski (tylko wtedy można ścigać znieważenie głowy Państwa Watykańskiego w Polsce).

Tak, takie słowa to przestępstwo. Ale skoro Watykan zapewnia nam wzajemność w takich sprawach (a liczyłem, że nie), to ścigać trzeba.

Ale może prokurator umorzy? Ze znikomej społecznej szkodliwości?

To jednak chore, że takie przepisy obowiązują u nas. Jakieś pozostałości dawnego crimen laesae maiestatis, przepoczwarzające się w poprzez kolejne ustroje, służące różnym celom. Ale tak naprawdę to archaizm prawny. Karać za coś takiego w XXI wieku, to jakaś masakra. Zresztą, powiedzmy sobie szczerze, ewentualne skazanie Ziemkiewicza za to przestępstwo kłóciłoby się z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który niejednokrotnie podkreślał, że funkcjonariusze publiczni - a papież przecież kimś takim jest - cieszą się mniejszą ochroną dobrego imienia z racji nawet niesprawiedliwiej i kłamliwej krytyki w ramach wykonywanej przez nich funkcji. Długo by tu pisać.

Ale przepis jest. Prokurator ma obowiązek go ścigać. Czyli tracić czas, który mógłby poświęcić na przestępstwa, które bardziej tego wymagają niż jakieś abstrakcyjne pierdoły.

Jedyna z tego korzyść, że tak zwana prawicowa szczujnia ma za swoje. Oni też domagali się "krwi", kiedy ktoś (z przeciwnego ideolo) obrażał papieża. Kto mieczem wojuje...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-05, 23:07   

Skoro jest powiadomienie i paragraf, to chyba muszą, ale nie sądzę, żeby to miało jakieś większe konsekwencje.
Putin też głowa państwa, jakby policzyć publiczne wypowiedzi znieważające Władimira, to prokuratura by nie wyrobiła.
W zalewie sieciowych opinii to trochę martwa litera prawa, jakby chcieć konsekwentnie stosować, to byłaby masakra. Tu był akurat papież, więc, powiedzmy, trochę to bardziej afektowane niż w przypadku zwykłych przywódców. Obcięcie uszu i języka powinno wystarczyć.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2015-02-06, 09:14   

Ścigać obrazoburców należy, bo papież dywizji nie ma na swoją obronę.
Putin natomiast ma, co nawet ostatnio demonstruje, znaczy, że się obronić sam może.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-06, 11:49   

Papież to dopiero ma dywizje.

W samej Polsce stacjonuje Siódma Archanielska Dywizja Pieniacko Desantowa, czyli popularne Moherowe Berety, których to wyspecjalizowana jednostka szybkiego reagowania błyskawicznie skontrowała właśnie podstępny wpis Ziemkiewicza. Żadne NATO by tak szybko nie odpowiedziało.

A w temacie, to Kora też została zgłoszona do prokuratury, przez niejakiego Nowaka, z zawodu nie wiem kogo, ale z zamiłowania adwokata arcybiskupów i biskupów, a to z powodu nazwania ich tłuściochami i ludźmi moralnie mikrymi, czy jakoś tak. Bój się teraz, Kreonie, nie zaśniesz przeze mnie... :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 16