FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Aborcja

Czy aborcja powinna być legalna w Polsce?
Tak
52%
 52%  [ 39 ]
Nie
10%
 10%  [ 8 ]
Tak, ale tylko w ściśle określonych przypadkach.
36%
 36%  [ 27 ]
Głosowań: 74
Wszystkich Głosów: 74

Autor Wiadomość
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-02-19, 17:39   

Adeptus Gedeon napisał/a:
Próbujesz udowadniać, że imperatyw kategoryczny jest obiektywnie słuszny, udowadniając, że prowadzi on do realizacji SUBIEKTYWNYCH wartości.

Wartosci, ktore przytoczylem nie sa subiektywne, ale ogolnie obowiazujace, bo wynikaja z potrzeb i pragnien znakomitej wiekszosci populacji swiata. Pragnienie spokoju, dobrobytu i rozwoju, ktory najlepiej dziala w warunkach spokoju i kreuje jeszcze wiekszy dobrobyt jest immanentne dla ludzkosci biologicznie i kulturowo. Osoby wyznajace wartosci przeciwne, jak przytoczona przez ciebie chec ludobojstwa, nie sa przez ogol akceptowani, nawet psychiatria okresla ich zadze jako zboczenia, sa marginelizowani lub wrecz eliminowani, by mozna bylo dalej budowac cywilizacje. I wlasciwie nic nie zmienia, ze niecałe 100% ludzkosci ma opisywane przeze mnie potrzeby i zasady, 99.9% wystarczy, by po ludzku nazwac je obiektywnymi.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-19, 17:52   

Cytat:
Wartosci, ktore przytoczylem nie sa subiektywne, ale ogolnie obowiazujace, bo wynikaja z potrzeb i pragnien znakomitej wiekszosci populacji swiata. Pragnienie spokoju, dobrobytu i rozwoju, ktory najlepiej dziala w warunkach spokoju i kreuje jeszcze wiekszy dobrobyt jest immanentne dla ludzkosci biologicznie i kulturowo. Osoby wyznajace wartosci przeciwne, jak przytoczona przez ciebie chec ludobojstwa, nie sa przez ogol akceptowani, nawet psychiatria okresla ich zadze jako zboczenia, sa marginelizowani lub wrecz eliminowani, by mozna bylo dalej budowac cywilizacje. I wlasciwie nic nie zmienia, ze niecałe 100% ludzkosci ma opisywane przeze mnie potrzeby i zasady, 99.9% wystarczy, by po ludzku nazwac je obiektywnymi.

Nijak nie. Jeśli 99,9% wyznaje taki pogląd, a 0,1% wyznaje inny, to można jedynie stwierdzić, że subiektywny pogląd nr 1 ma o wiele więcej zwolenników, natomiast nijak nie daje podstaw do twierdzeń o obiektywizmie.
Poza tym - powiedzmy, że jestem tym 0,1%. I że mam możliwość realizacji swoich poglądów. Co miałoby mnie powstrzymać przed tym? W imię czego miałbym realizować pogląd większości, który uważam za chory, bzdurny, niemoralny, brzydki i śmierdzący i rezygnować z zaprowadzenia ładu, który uważam za dobry? (Żeby było jasne - w ramach tego odrzucanego poglądu większości znajduje się też stwierdzenie "należy dążyć do tego, co daje szczęście większości", więc to nie byłby argument).
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2017-02-19, 18:05   

Adeptus Gedeon napisał/a:
Wygląda na to, że nasze standardy fajności są odwrotne.


No teraz to mnie ugodziłeś w samo serce :mrgreen:

Dobra, koniec spamu. Cała ta "dyskusja" przypomina dialog z trzylatkiem, który leży na podłodze w hipermarkecie, wali w nią pięściami i wrzeszczy, że chce wszystkie zabawki stojące na półkach. Przytaczanie w takiej sytuacji jakichkolwiek argumentów to strata energii. Aczkolwiek nie powiem, zabawa była przednia :lol:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-02-19, 18:09   

Nie czytam wpisów w tym temacie od wczorajszego późnego wieczoru, bo mi się nie chce.

Ale z ciekawości: w końcu zaśniad zasługuje na katolicki pogrzeb, czy nie? A jeśli nie, to czy jego krzyk nie będzie w związku z tym budzić pobożnych ze snu sprawiedliwego?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-19, 18:13   

Cytat:
Ale z ciekawości: w końcu zaśniad zasługuje na katolicki pogrzeb, czy nie? A jeśli nie, to czy jego krzyk nie będzie w związku z tym budzić pobożnych ze snu sprawiedliwego?

Nie potrafię tego ocenić. Gdybym był księdzem zarządzającym cmentarzem, pewnie bym się zgodził na pogrzeb.

Cytat:
Cała ta "dyskusja" przypomina dialog z trzylatkiem, który leży na podłodze w hipermarkecie, wali w nią pięściami i wrzeszczy, że chce wszystkie zabawki stojące na półkach.

Moim celem jest uświadomienie, że tak wygląda każda dyskusja na tematy moralne. I że wszyscy jesteśmy takimi trzylatkami. Tylko nie wszyscy chcą się do tego przyznać.
I to mnie najbardziej boli. Nie to, że uważacie moje poglądy za bezsensowne i polegają na narzucaniu własnego widzimisię, bo taki są. Tylko, że nie chcecie pochylić się nad swoimi własnymi i zrozumieć, że ich dotyczy to samo.
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2017-02-19, 18:52   

Adeptus Gedeon napisał/a:
Wygląda na to, że nasze standardy fajności są odwrotne.

No bo ty twierdzisz, że najfajniejszy bóg to taki, który jest surowy, małostkowy, okrutny i dużo wymagający - na którego łaskę zasłużą tylko nieliczni.
Adeptus Gedeon napisał/a:
Bez racjonalnego powodu.

Aha. I to jest twój koronny argument na to, że aborcja jest zła i powinna być zakazana.
Adeptus Gedeon napisał/a:
Tak samo, jak Ty nie masz racjonalnego powodu, żeby uważać, że aborcja powinna być dopuszczalna.

Mam i podałem go, tylko że ty nie jesteś w stanie go zrozumieć.
Adeptus Gedeon napisał/a:
dlaczego fakt ten miałby mieć znaczenie dla oceny moralnej aborcji?

Kpisz czy o drogę pytasz? To tak, jakbyś pytał, dlaczego lepiej jest nie złamać nogi ani ręki.
Adeptus Gedeon napisał/a:
Dla mnie nie będzie problemu w sytuacji, gdy Polska stanie się państwem wyznaniowym.

Czyli ty chciałbyś, żeby Polska stała się państwem wyznaniowym? :roll:
Typowe podejście fanatyka, który stwierdza, że "moja racja jest najmojsza", że "katolicyzm jest najlepszą religią dlatego, że jest moją religią".
Adeptus Gedeon napisał/a:
dlaczego fakt, czy jakaś osoba zostaje pokrzywdzona, miałby decydować o ocenie moralnej czynu?

Czy ciebie doszczętnie porypało, że zadajesz takie głupie pytanie?
Całe ludzkie prawo i system karny powstały w oparciu o to, że karze się tych, którzy krzywdzą innych. I że czyjaś krzywda jest decydująca w ocenie czyjegoś czynu.
Adeptus Gedeon napisał/a:
A co to znaczy "pożytek publiczny"?

Naprawdę muszę wyjaśniać takie podstawowe pojęcia?
Adeptus Gedeon napisał/a:
Otóż to!

Ty naprawdę jesteś debilem. I to nie obelga, tylko diagnoza.
Adeptus Gedeon napisał/a:
Czy jeśli znajdę Cię umierającego i Twoje przeżycie będzie zależało wyłącznie od tego, czy udzielę Ci pomocy, będę miał prawo Cię dobić? Bo Twoje życie jest zależne ode mnie, czyli jestem jego panem.

Nawet nie widzisz podstawowej różnicy między przerwaniem czyjegoś życia a niedopuszczeniem do powstania życia. Między przerwaniem procesu a niedopuszczaniem do jego zainicjowania.
I nie wiesz, że istnieją funkcje życiowe takie jak praca serca i praca mózgu, i to od nich zależy to, czy można uznać kogoś za żywego. I nie wiesz, że skoro zarodek nie ma mózgu ani serca, to w odniesieniu do niego nie można mówić o zadaniu śmierci człowiekowi, bo ten zarodek jeszcze nie funkcjonuje jak ludzki organizm.
Adeptus Gedeon napisał/a:
zdaję sobie sprawę z tego faktu, ale nie ma on znaczenia dla kwestii oceny moralnej aborcji oraz tego, czy powinna być dozwolona. (...) Z mojego punktu widzenia, to kierowanie się empatią jest bzdurne.

Nie dość, że jesteś debilem, to jeszcze psychopatą.
Adeptus Gedeon napisał/a:
Serio uważasz, że argument "Niech ludzie mają prawo czynić zło, przecież Ty nie musisz" przeczy sensowi istnienia prawa karnego w ogóle?

Nie. Sam to sobie wymyśliłeś.

Na resztę nie mam siły, bo to zbyt durne, żeby się do tego odnieść.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-19, 19:20   

Cytat:
No bo ty twierdzisz, że najfajniejszy bóg to taki, który jest surowy, małostkowy, okrutny i dużo wymagający - na którego łaskę zasłużą tylko nieliczni.

Przyznaję, czasem żałuję, że nasz Bóg taki nie jest.

Cytat:
Mam i podałem go, tylko że ty nie jesteś w stanie go zrozumieć.

Po prostu uznałem go za nieracjonalny. Każdy argument zmierzający do wykazania, że coś jest dobre, albo złe jest z definicji nieracjonalny, bo same koncepcja dobra i zła są nieracjonalne.

Cytat:
Kpisz czy o drogę pytasz? To tak, jakbyś pytał, dlaczego lepiej jest nie złamać nogi ani ręki.

No właśnie o to chodzi. Twoje rozumowanie opiera się na tym, że pewne rzeczy są dobre, a inne złe... Bo tak. Bo te są złe, a te dobre. To oczywiste. To jest czysty aksjomat, dogmat, nieudowadnialny naukowo wymysł, tak samo z sufitu wzięty jak "Bóg istnieje i uważa, że należy pościć w piątek".
Cytat:

Czyli ty chciałbyś, żeby Polska stała się państwem wyznaniowym? :roll:
Typowe podejście fanatyka, który stwierdza, że "moja racja jest najmojsza", że "katolicyzm jest najlepszą religią dlatego, że jest moją religią".

Tak. A Ty chciałbyś żeby był świecki. Typowe podejście fanatyka, który stwierdza, że "moja racja jest najmojsza", że "świeckie państwo jest najlepszym państwem, bo to jest państwo, które ja uważam za dobre".

Cytat:
Czy ciebie doszczętnie porypało, że zadajesz takie głupie pytanie?
Całe ludzkie prawo i system karny powstały w oparciu o to, że karze się tych, którzy krzywdzą innych. I że czyjaś krzywda jest decydująca w ocenie czyjegoś czynu.

A jak zdefiniujesz krzywdę? Przestępcy, na których ktoś doniósł na Policję, często mają realne, szczere poczucie głębokiej moralnej krzywdy. Czemu ich pojmowanie krzywdy miałoby być gorsze od Twojego czy mojego?

Cytat:
Naprawdę muszę wyjaśniać takie podstawowe pojęcia?

No wiem, że oczywiste jest, że pożytek publiczny to jest to, co służy zbawieniu ludzi, cieszę się, że też uznajesz to za jasne i możemy ten punkt odhaczyć.

Cytat:
I nie wiesz, że istnieją funkcje życiowe takie jak praca serca i praca mózgu, i to od nich zależy to, czy można uznać kogoś za żywego. I nie wiesz, że skoro zarodek nie ma mózgu ani serca, to w odniesieniu do niego nie można mówić o zadaniu śmierci człowiekowi, bo ten zarodek jeszcze nie funkcjonuje jak ludzki organizm.

Nie no serio, uważasz, że ja wierzę, że zarodek od poczęcia ma serce i mózg? Oczywiście, że nie. Spoko, możemy przyjąć, że zarodek to nie człowiek. Więc ja uważam, że nie należy celowo niszczyć tych niebędących ludźmi zarodków.

Cytat:
Nie dość, że jesteś debilem, to jeszcze psychopatą.

Dlaczego fakt, że jak komuś pomogę, to w moim i jego mózgu pojawią się jakieś reakcje chemiczne określane jako pozytywne uczucia, oznacza, że to jest zachowanie "obiektywnie lepsze" od tego, gdybym go zarżnął piłą.
Jeśli czynię innym dobrze, bo to sprawia, że ja czuję się dobrze, to co to za moralność? I dlaczego ktoś, kto czuje się dobrze, krzywdząc innych, miałby się powstrzymywać? On też kieruje się swoimi uczuciami. Tak jak Ty. Jak mu naukowo udowodnisz, że jego uczucia są "błędne"?
Poza tym - sam wskazałeś jeden z problemów z moralnością zbudowaną na empatii - psychopatów. Dla kogoś, kto jej nie czuje, to jak gadanie ślepemu o kolorach. Więc jak może być "obiektywnie dobra" moralność, oparta na uczuciach, których nie odczuwa część ludzkości?
Ponadto, powyżej wskazałem, dlaczego budowanie moralności na empatii jest bzdurne. Bo jeśli zastosujemy cierpienie jako jedyne kryterium oceny czynu, to nie można karać żadnych przestępstw, bo to wywoła cierpienie u ukaranych. Nie odniosłeś się do tego punktu.

Cytat:
Na resztę nie mam siły, bo to zbyt durne, żeby się do tego odnieść.

Czyli "Okrzyczę Cię psychopatą, bo uważasz moralność opartą na uczuciach za bzdurną, kompletnie ignorując wszystkie te fragmenty, w których to uzasadniasz".
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-10-22, 17:01   

Dziś tak zwany trybunał wydał tak zwany wyrok cofający nas w rozwoju.

Zło się panoszy, ale jest w tym dobro: kiedyś sparciała guma katolickiego szariatu pęknie. A wtedy ich zaboli. Aborcja na życzenie, kler pozbawiony kasy, religia precz ze szkół, powszechna edukacja seksualna i małżeństwa dla par homoseksualnych. Wierzę w to. I oby tak dalej, więcej szariatu.

A dopóki granice otwarte - przygraniczne kliniki w Niemczech, Czechach i chyba na Słowacji czekają z personelem mówiącym po polsku i z cywilizowanymi standardami. Tak tragicznie zatem jeszcze nie jest. Pod warunkiem, że kobieta ma pieniądze. Dla tych, które ich nie mają - albo nie rodzić albo ryzykować cierpienie, aby zboczony klecha się podniecił. Bo "dziecka" nie ochrzci.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2020-10-22, 17:38   

Amen
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-10-22, 18:01   

Teraz tylko czekać, aż do każdego poronienia będą wzywać prokuratora, jak w Salwadorze. Bydlaki.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-10-22, 18:19   

A każda kobieta w wieku rozrodczym będzie musiała na granicy test ciążowy robić.

Pan prezes boi się przepchnąć przez sejm ustawę o całkowitym zakazie aborcji (bo awantury na ulicach gwarantowane), więc rękami pani mgr Przyłębskiej wyciąga kasztany z ognia.

Witamy w Gileadzie.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-10-22, 20:47   

Zasłona dymna żeby przykryć burdel okocovidowy.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-10-22, 21:09   



* oczywiście, cała Polska na czerwono
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-10-23, 06:16   

Fidel-F2 napisał/a:
Zasłona dymna żeby przykryć burdel okocovidowy.


Well yes, but actually no. Za zasłonę dymną wystarczyłoby lekkie podgrzanie tematu, tutaj mamy twarde, dokonane fakty. To znaczy jest tak jak piszesz, tylko dokładnie na odwrót - PiS wykorzysta pandemię jako zasłonę dymną do przepchnięcia tych wszystkich planowanych od dawna skurwysyństw i skurwysyństewek małych i dużych, tych wszystkich machloj, machlojek i machlojeczek, tych wszystkich zamachów i zamaszków na ustrój i społeczeństwo. Była zapowiadana na jesień wielka ofensywa? You ain't seen nothing yet. Za rogiem czeka partyjne zawłaszczenie - pardon, "repolonizacja" - mediów ogólnopolskich i przejęcie mediow lokalnych. I co? I chujów sto, rosnące słupki zarażeń i zgonów przykryją wszystko w parę dni. Weszli prawem kaduka do Giertycha? Weszli, dwa dni później nikt o sprawie nie mówił bo zarażenia przeskoczyły 8, potem 9, potem 10 tysięcy. Czarnek wywalił z ministerstwa kobietę odpowiedzialną za podstawy programowe i obsadził stanowisko jakimś katotalibskim pomiotem, żeby zwalczać ideologię lewicowo-liberalną w szkolnictwie? Słupki zarażeń wszystko przykryły, o sprawie nikt nie pamięta. Pseudotrybunał wydał antykobiece i antyludzkie orzeczenie? Ludzie się trochę powzburzają, ale za parę dni będzie 15 tysięcy zarażonych dziennie i o sprawie wszyscy zapomną. Będzie twarde zderzenie z UE na tle praworządności i budżetu? Teraz albo nigdy, na Nowogrodzkiej pewnie żałują że jest tylko sto kilkadziesiąt zgonów dziennie, bo gdyby było pięćset, mogliby zrobić polexit i słupki by wszystko przykryły.
Teraz jest czas na twarde działania, nie na zasłony dymne. Teraz jest czas na rozjebanie w tym państwie wszystkiego co jeszcze odróżniało nas od dyktatury - bo po pandemii ludzie będą mieli czas i ochotę żeby się tym może przejąć, a na razie będą zajęci śledzeniem słupków zarażeń albo walką o miejsce w szpitalu.
A pandemia? Na pandemię PiS ma dwieście spinów i narracji. A okazję trzeba łapać póki jest - zwłaszcza że jednym akapitem w ustawie klepniętej na kolanie uchwali się dowolny zakaz zgromadzeń do odwołania, a jak będzie trzeba, to wprowadzi stan nadzwyczajny. I "w majestacie prawa" będzie rozganiało ewentualne protesty.
Epidemia zastała nas w demokraturze i fasadowym państwie prawa, ale obawiam się, że zostawi nas w mafijno-fundamentalistycznym autorytarnym Absurdystanie. Tylko tak sobie myślę - może czas najwyższy, żeby władza zaczęła się bać społeczeństwa?
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-10-23, 10:22   

dobrze powiedziane.
to pandemia przykryje wszystko co zrobią.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2020-10-23, 11:29   

Była Rzeczpospolita Babska, teraz będziemy mieli Rzeczpospolitą Podręczną.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-10-23, 12:03   

Może i racja
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-10-23, 13:27   

Żadna zasłona dymna, tylko nieudacznictwo i działania doraźne. Państwo z obecnie obowiązującej ekipy są tak zajęci wzajemnym podgryzaniem się, intrygami i rozgrabianiem wszystkiego, co tylko można, że nie mają czasu na żadne strategie. Nie mają przygotowanych żadnych planów na pandemię. Nie mają pieniędzy na zasiłki opiekuńcze - dlatego dzieci z klas 1-3 mają chodzić do szkoły i nieważne, że mogą pozarażać wszystkich domowników. Nasi politycy miotają się bezradnie od pożaru do pożaru i w zasadzie tylko im retoryka została (od przedwczoraj modna jest "solidarność wobec pandemii" - nawiasem mówiąc całkiem nieźle wymyślone i najważniejsze, że za darmo). Jeśli kto się w tym chaosie doszukuje planu, IMHO przecenia tych ludzi - oni nie przyszli do władzy po to, by budować, by coś po nich zostało. Oni chcą się odegrać / rządzić / poczuć, że ludzie się ich boją / nabić sobie kabzy. I nic ich nie obchodzi, ile to będzie kosztowało i że tylko ugór zostanie (i nie mam na myśli jedynie pieniędzy). Prawo kobiet do decydowania o sobie jest collateral damage (podobnie, jak kiedyś prawa uchodźców, a całkiem niedawno osób LGBT+), bo w końcu trzeba było zapłacić KK za poparcie, a przecież utrzymanie się przy korycie jest najważniejsze na świecie.

Autentycznie robi mi się niedobrze, gdy o nich myślę. //rzyg
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-10-23, 13:45   

Ale, że dopiero teraz?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-10-23, 13:50   

nie mają na opiekuńcze
nie mają na zwykłe chorobowe płatne ZUS
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-10-23, 14:04   

Fidel-F2 napisał/a:
Ale, że dopiero teraz?

Roztargnienie? :badgrin:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-10-23, 15:04   

Kurczę, dziś przeczytałem, że nawet w Iranie jest liberalniejsze prawo dotyczące aborcji - dopuszcza usunięcie ciąży z powodu zagrożenia zdrowia psychicznego kobiety. Nie jest różowo, są ograniczenia, ciążę można usunąć do 18 tygodnia. Ale i tak... Współczesny islam bywa światlejszy niż polski katolicyzm.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-10-23, 16:51   

Spoko, jeszcze z rozpędu klepną zakaz antykoncepcji.
Trzeba będzie zrobić se wazektomię w Czechach.
Jak jeszcze będą jakieś Czechy.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-10-23, 17:27   

A jednak rozwody:

_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-10-23, 17:42   

Ale to chyba nie od dziś.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-10-23, 18:06   

Teraz wiemy, że mogą.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-10-23, 18:29   

Najpierw może zakażą aborcji do końca. Pani Godek się o to na pewno postara ...
https://wiadomosci.wp.pl/kaja-godek-po-wyroku-tk-ws-aborcji-dziecko-tez-jest-ofiara-gwaltu-wiec-nalezy-je-chronic-6567752468380416a
A w gruncie rzeczy, w tej chwili, już bardziej im to nie zaszkodzi ...

I tak po prawdzie - nie wiem czy zakaz rozwodów by też coś zmienił. Tzn. mówię o zmianie poparcia dla nich. Już zakaz aborcji IMHO odrzucił od nich wszystkich którzy ciut bardziej myślą/mają empatię. Kolejne zakazy nie odrzucą zbyt wiele osób dodatkowo ... więc patrząc tak jak oni patrzą, czyli tylko politycznie - ten ruch mógłby być logiczny ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
dziki
człowiek

Posty: 168
Skąd: z lasu
Wysłany: 2020-10-23, 18:40   

MrSpellu napisał/a:
A jednak rozwody


Unieważnienie ślubu kościelnego też się tutaj liczy?
_________________
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-10-23, 20:27   

tera czekać na rozporządzenie które da uprawnienia SG a obywatelki wyjeżdżające za granicę przymusi do posiadania aktualnego wypisu od parafialnego ginekologa-kanonika o stanie błogosławionym TAK/NIE (niepotrzebne skreślić). Po powrocie na granicy lotne kontrole autobusów USG.


tak oto grupa oszołomów się bawi w państwo. Jak daleko jesteśmy od zamordystów islamskich ?


Fidel - jak tam na głębokim wschodzie ? na ulicach wiwatują ? szampany się leją szerokim strumieniem ?
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-10-23, 21:07   

Następny będzie stan nadzwyczajny.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16