FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czytniki
Autor Wiadomość
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2012-09-11, 21:33   

heh... tyż od czasu niejakiego dumam.. i mam dylemata czy ściągać z amazona za 69$ czy wziąć na allegro za 370zł z możliwością pomacania na miejscu.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-09-11, 21:36   

makatka napisał/a:
ściągać z amazona za 69$

*89$, chyba że masz opcję ściągnąć przez pośrednika w USA. Bo tak to tańszej wersji z reklamami do Polski nie wysyłają.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2012-09-12, 18:59   

A ja od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Pocketbooka Touch 622. Służy mi głównie do czytania fantastyki anglojęzycznej (polską wolę na papierze) oraz rozkładów jazdy pociągów :) . Co prawda czytnik jest droższy od oferty Amazonu (dałem za niego, przesyłkę, okładkę ze sztucznej skóry i zasilacz usb coś koło 660-670 zł), ale chciałem mieć coś co czyta większość formatów książek bez konieczności ich przerabiania. Jak dotychczas jestem z niego zdecydowanie zadowolony, choć parę rzeczy mogłoby jednak być lepiej zrobionych (programowo) - mam nadzieję że je w przyszłości poprawią (a wtedy przestanie być "tylko' bardzo dobrym czytnikiem - stanie się świetnym czytnikiem :P )
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-09-12, 19:18   

Mam kindle od jakiegoś czasu i jeszcze nic nie musiałem przerabiać. Dałeś się chyba nabić w butlę, bo obecnie w ofercie księgarni ebookowych zawsze są dwa formaty.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2012-09-14, 10:10   

No cóż - nie czuję się w nic nabity. Swój wybór przemyślałem, ofertę Amazonu z założenia odrzuciłem (nie lubię wspierać podmiotów próbujących zmonopolizować rynek). Jak na razie czytnik spełnia w pełni moje oczekiwania, a pewne zmiany w jego oprogramowaniu sprawiłyby tylko, że by je przewyższył :)

Czytam głownie pliki typu epub, prc i pdf. Wszystkie wczytują się bezproblemowo.
Nie wiem jak tam sobie kindle radzi z pdfami - mój czytnik radzi sobie z nimi świetnie - może je dowolnie skalować/obracać/przesuwać (np. w czasie urlopu korzystałem w ten sposób z plików z mapami zwiedzanych miast czy rozkładem jazdy pociągów), może także zaaplikować im sprzętowy rozpływ (reflow) - przeskładając pdfa do zadanej wielkości czcionki.

Fajerwerków typu TTS Ivona nie używam (szkoda że głosy są z wersji 1, a nie 2 - bo jednak pewną sztuczność słychać), ale miło że coś takiego jest.
Bardzo porządny słownik angielsko-polski często się przydaje.
Przydałoby się poprawić funkcjonalność przeglądarki internetowej, ale to tylko dodatek do czytnika, więc nie wpływa zbytnio na moją ocenę urządzenia.
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-10-19, 13:56   

Dziś przyjechał mój kundelek. Zdążyłam już przeczytać jednego ebooka i stwierdzić, że obsługa kindla z guziczkiem naprawdę niewiele ustępuje pod względem wygody obsłudze z klawiaturą, więc dobrze, że nie wydałam tyle kasy na klawiaturkę :)
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-06, 16:14   

Pytanie główne - jak kupić komuś prezent w postaci e-booka na kindla i czy w ogóle jest taka możliwość?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-11-06, 17:37   

Na Amazonie po prostu kupujesz jako gift i podajesz maila osoby posiadającego Kindle.
Jeśli chodzi o polskie sklepy to poszukaj, może jest taka możliwość. Zresztą chyba możesz po prostu kupić "dla siebie" i wysłać mailem jako prezent. ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-06, 20:16   

Czyli jedyne co potrzebuję, to mail tej osoby? Czy musi być to gmail( jak w przypadku tabletów), czy może być jakikolwiek?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-11-06, 20:32   

Tak, jakikolwiek mail. Osoba obdarowana po prostu wyśle sobie książkę na Kindle.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-06, 20:47   

No to pozostało mi tylko zdobyć maila szwagierki i sprawę prezentu gwiazdkowego mam rozwiązaną. Dzięki za pomoc.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2012-12-19, 15:23   

Decyzja zapadła. Zanabywamy empikowego Pocketbooka.

Natomiast teraz misie drogie pytanie ważkie, bo jedno chce toucha a drugie zwykły.
Miał się ktoś okazję bawić obydwoma rodzajami czytników (jakichkolwiek, niekoniecznie PB), jak wrażenia i który wydaje się być bardziej userfriendly?
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-12-19, 15:45   

Mam Kindla Toucha. Polecam, a generalnie jestem nastawiony na nie do wszystkiego co jest dotykowe (mam wielkie paluchy). Jednak tutaj w niczym ta 'dotykowość' nie przeszkadza bo pykam tylko w ekran, który jest przecież duży ;) W klawisze w menu też nie mam problemów tapnąć. Jedynie zakreślanie czegoś w tekście, robienie notatek to bardziej skomplikowana operacja - używam do niej specjalnego 'patyczka' kupionego na allegro.

Parę tygodni bawiłem się niedotykowym Kindlem i też był bardzo fajny, więc co kto lubi.

Ja bym wziął chyba jednak dotykowego jeszcze raz. A nie myśleliście nad Kindlem właśnie? Ostatnio podobno nawet w Tesco się pojawiły... //mysli
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2012-12-19, 15:57   

Wcześniej myśleliśmy. W empikowym promo kusi cena: zwykły za 370zł i touch za 500zł. A ponoć, wg wyczytanych na sieci opinii wcale gorszy od Kindla nie jest.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-12-19, 16:09   

Pocketbooka ma znajomy (nie wiem jaki model) i jest bardzo zadowolony, także jeżeli jesteście przekonani co do tego czytnika to nie ma co się zastanawiać.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2012-12-19, 19:10   

Ja mam zwykłego Kindle'a 4, bo touch to nie dla mnie. Dopiero od miesiąca, ale wrażenia z użytkowania jak najbardziej pozytywne.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2012-12-19, 19:46   

To ja jeszcze dodam: zwykły jest na viziplexie a touch na pearlu. Różnicy mając oba w łapkach nie dostrzegam, oprócz faktu, że na pearlu potrafi lecciutko przebijać ostatnia wyświetlana zawartość. I mam poważnego dylemata czy aby na pewno za toucha warto dopłacać.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2012-12-19, 20:57   

Mam tego Pocketbooka (touch) od sierpnia - kupowałem go w Sferisie za trochę ponad 600 zł.

Świetny czytnik - praktycznie codziennie z niego kilka godzin korzystam (długa podróż do/z pracy komunikacją publiczną). Baterie są wytrzymałe - starczają na przeczytanie około 3 książek na jednym ładowaniu. Dobrze reaguje na polecenia dotykowe na ekranie. Tekst i ilustracje wyświetlają się bardzo dobrze.

Ma wgrane dwa podstawowe programy do czytania plików - fbreader i adobeviewer.
Bezproblemowo czyta epuby, prc i mobi. Z rtfami, txt oraz docami może mieć małe problemy z kodowaniem stron - nie wszystkie pliki mają polskie litery. Bardzo dobrze czyta pliki pdf - ponadto może je sprzętowo przełamywać (reflow). Nie czyta litów. Czyta html.

Z "opcji dźwiękowych" - TTS Ivona i odtwarzacza mp3 nie korzystam, ale normalnie działają.
Miłym dodatkiem jest przeglądarka internetowa (trzeba mieć dostęp do jakiegoś bezprzewodowego routera w okolicy - ja często korzystam z bezpłatnego dostępu na dworcu Warszawa Śródmieście) oraz Sudoku :mrgreen:

Ma słownik angielsko-polski, nawet fajny, ale niestety często nie ma w bazie słów których znaczenia poszukuję...

Ogólnie oceniam ten czytnik bardzo pozytywnie i z czystym sumieniem wszystkim polecam.


Co do toucha - przydaje się do skalowania wielkości tekstu - zamiast szukać w opcjach wielkości czcionki regulujesz ją ruchami palców na ekranie. Toucha używa się też do przesuwania stron www w przeglądarce i klikania na przyciski/linki (typu następna strona). Przydaje się też przy korzystaniu z pdfów - można sobie powiększyć fragment strony a następnie go przesuwać (przydaje się np. przy mapach, ilustracjach, schematach). No i można go stosować zamiennie z klawiszami funkcyjnymi (menu, następna/poprzednia strona)
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-12-19, 21:31   

makatka napisał/a:
na pearlu potrafi lecciutko przebijać ostatnia wyświetlana zawartość
Na zwykłym też, ale naprawdę leciutko. Można nie zauważyć.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-12-19, 21:36   

Pearl to rodzaj e-inka - każde Kindle od 2 wzwyż jak najbardziej z niego korzysta. ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2012-12-20, 09:22   

Przebijanie tekstu zależy chyba od częstości czyszczenia ekranu. KT ma ustawione co sześć odświeżeń, można ustawić co każde. Nie wiem jak w innych. Ja jestem fanem wszystkiego co dotykowe i uważam, że tak najwygodniej ale to chyba kwestia preferencji.

a vizplex chyba za bardzo nie różni cię wizualnie od pearla od którego technicznie ma jednak chyba słabszy kontrast

http://swiatczytnikow.pl/...k-od-e-papieru/
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2012-12-20, 10:55   

Technicznie ma słabszy. Jak się bawiłam obydwoma równocześnie- różnica w praktyce jest praktycznie niezauważalna.

EDYTA:

tr możesz proszę sprawdzić czy automatowi do czytania da się zadać zakres stron "od-do"? dumamy czy to nie jest idea na usypianie ;)
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2012-12-20, 16:35   

Na moim onyxie też dzisiaj coś przebijało (pierwszy raz), aż się spłoszyłam, ale mu przeszło. Zastanawiam się czy to nie było przez zimno/
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2012-12-20, 22:30   

Zanabyty. Pocketbook touch :)
Na razie testuje Ony i zachwycony :)
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-12-25, 17:53   

Nieoczekiwanie wzbogaciłem się o Kindle'a. Jak zwykle, nieoceniony szwagier mojej żony postanowił wyzbyć się niepotrzebnego mu sprzętu i przeniósł na mnie własność i posiadanie swojego egzemplarza. Nie obczaiłem jeszcze jaki to model. Ale dotykowy, to na bank :) Już go zarejestrowałem. Więc pozostaje mi tylko ściągać, płacić i czytać :) Minus - muszę założyć sobie w domu wi-fi, bo inaczej się nie da ściągać ksiązek i magazynów. Albo jeszcze nie wiem, jak to zrobić. Ale po podłączeniu do kompa, poza ładowaniem baterii nie reaguje, więc wi-fi w domu wydaje się niezbędne.

Póki co, jaram się nieoczekiwanym nabytkiem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-12-25, 18:17   

Jeśli masz np. laptopa z wifi to też Ci wystarczy. Dla mnie wifi to obecnie już niezbędna rzecz po kupnie tabletu. Chociaż przez kabel też się da, ściągnij program Calibre.
A model masz bez większych filozofii Kindle Touch.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-12-25, 19:05   

Spokojnie da się przez kabel :)
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2012-12-26, 12:06   

Ja tylko tak (poza Polityką z Amazona) robię:)
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-12-26, 13:58   

Jander napisał/a:
Jeśli masz np. laptopa z wifi to też Ci wystarczy. Dla mnie wifi to obecnie już niezbędna rzecz po kupnie tabletu. Chociaż przez kabel też się da, ściągnij program Calibre.
A model masz bez większych filozofii Kindle Touch.

Czyli ściągam go na kompa i po instalacji i uruchomieniu oraz podłączeniu Kindle, program "widzi" jego zawartość i pozwala nią zarządzać? Dobrze myślę? Czy też instalować go od razu na Kindle?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-12-26, 15:35   

W sumie sam komp powinien widzieć zawartość a jak nie to Calibre na pewno. Instalujesz na kompie.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13