FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czytniki
Autor Wiadomość
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-07-31, 20:09   

Właśnie nie było i w tym problem, że typowy czytelnik tego artykułu może się naciąć i kupić empikowy ubogi tablet.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-08-01, 11:35   

Mój SGS3 też się świetnie sprawdza. SuperAmoled, tło czarne, tekst szary i czytać można do woli.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-08-01, 11:47   

Sprawdzać może się i sprawdza, ale komfortu gwarantuję Ci nie ma takiego jak przy czytaniu na epapierze. Oczy męczą się tryliard razy szybciej, nie wspomnę już o pożeraniu baterii.
Wiem co piszę, bo kiedyś próbowałem ebookować się na tablecie - porażka.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-08-01, 11:48   

Ja tam od kilku lat czytam na telefonach, ostatnio na wysłużonej już Nokii 5800, jestem bardzo zadowolony, oczy się nie męczą, chociaż bakteryjkę zasysa ;)

Ale jeżeli już bym miał kupować specjalistyczny czytnik, to tylko z e-inkiem, lcd nie mają więcej sensu niż tablet.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-08-01, 12:05   

No to może to tylko specyfika moich gał, że się tak przy lcd męczą (w końcu zapracowałem sobie na wadę, którą mam ;) ). Przy papierowej książce czy właśnie e-inku nie odczuwam tak tego zmęczenia, stąd mój post.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-08-08, 14:45   

Dostałem w prezencie Kindle Toucha 3G i staram się go powoli okiełznać. Na razie jest pozytywnie - zwłaszcza, jeśli chodzi o booki specjalnie na Kindla. Pierwsza negatywna refleksja - brak scrolla na obudowie. Przesuwanie tekstu po ekranie jest średnio wygodne, przynajmniej dla nooba. Pod tym jednym względem klawiaturowiec przeważa. Zdaje się też, że ciągle brakuje znormalizowanych pod Kindla treści. Czytanie wielokolumnowych nominacji do Zajdla jest uciążliwe, podobnie czytanie "Uważam Rze". Z tym ostatnim to w ogóle problem, bo dranie nie tylko nie wystawiają wersji pod Kindla, ale nawet czystego pdfa nie można od nich ściągnąć. Oferują najwyżej wersję zabezpieczoną DRM-em, odczytywalną tylko przez Adobe Digital Editions. Musiałem niecnie wykorzystać państwowe wykształcenie i ją złamać. Które media w Polsce oferują się na Kindla?
  
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2012-08-08, 14:48   

Polityka ? :mrgreen:
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-08-08, 16:09   

Nie wiem czy generalnie na obecnym poziomie zainteresowania tygodników i innych pism czytnikami, jest opłacalne czytanie publicystyki na kindlu. Sam próbowałem i odpuściłem - za dużo nerwów.

Książki w mobi czyta się super, jednak reszta to porażka. Pod tym względem tablet jest lepszy.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-08-21, 13:32   

dworkin napisał/a:
Z tym ostatnim to w ogóle problem, bo dranie nie tylko nie wystawiają wersji pod Kindla

Hajdarowicz uważa czytniki za rodzaj tabletu, więc nie widzi powodu wprowadzania dodatkowej wersji. Tak więc póki co kupuję wersję papierową.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2012-09-08, 00:18   

Dworkin: Może to Ci coś pomoże. http://swiatczytnikow.pl/...wiat-czytnikow/

Ja własnie zamówiłem sobie Kindle 4 classic, zależało mi na fizycznych klawiszach, miałem okazje wypróbować wersję Touch i średnio mi podeszła, a że nowa generacja klasyków niczym, poza kolorem obudowy, się nie różni to wybrałem "starszy" model. Może za rok, albo dwa do paperwhite dorzucą klawisze to wtedy się zastanowię nad zmianą.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-09-08, 09:12   

Ja w gruncie rzeczy nie widzę żadnego powodu do zmiany czytnika - chyba że dodadzą jakieś fajne feature'y, bo fizycznie wystarcza mi to co mam.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2012-09-08, 09:39   

Porównanie Paperwhite i klasycznej czwórki. Różnica widoczna gołym okiem.
http://gadzetomania.pl/im...kp01-307141.jpg

Jak dadzą fizyczne przyciski to będę się zastanawiał.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-09-08, 09:54   

Jasne, wygląda to fajnie, ale nie aż tak, żeby wymieniać czytnik.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-09-08, 13:04   

Zgadzam się. Poza tym to kolejny bajer, który będzie czerpał baterię. Ja chcę mieć czytnik bez zbędnych gadżetów. Kartki papieru nikt mi nie podświetla i żyję także tego... (a papier też ma różne odcienie).
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2012-09-08, 13:36   

@Adam. Bateria w paperwithe ma starczać na 8 tygodni, czyli nawet dłużej niż w klasykach. Poza tym ja nie mówię, że mamy wszyscy lecieć wymieniać czytniki. Tylko, że Amazon znów zrobił coś fajnego, co za jakiś czas wyprze obecną rodzinę czytników. A, że czytnik to urządzenie elektroniczne to kiedyś i tak padnie.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-09-08, 13:57   

Ta, mhmm. Mi w taczu też starcza na 8 tygodni... (chyba w snach).

Ja to rozumiem. Tylko, że wprowadzanie takich kolejnych usprawnień (udziwnień) coraz bardziej oddala czytnik od jego prababki książki. Czytnik miał być przenośną biblioteką, alternatywą dla papieru. Teraz stara się zrobić według mnie z niego coś co nie jest potrzebne i co upodabnia go coraz bardziej do tabletu. Za rok wprowadzą facebooka i twittera ("teraz nawet czytając książki jesteś blisko znajomych"; "dziel się z nimi swoimi opiniami o przeczytanych książkach"), a potem angry birdsy. Na dodatek część z tych nowości to totalne bzdury, bo "wow, uwaga ludzie - teraz zapowiemy coś mocnego - wprowadzamy do czytnika stoper, który odmierza ile czasu czytaliście jedną stronę!!!!!". WOW!
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-09-08, 14:06   

adam0o napisał/a:
Za rok wprowadzą facebooka i twittera ("teraz nawet czytając książki jesteś blisko znajomych"; "dziel się z nimi swoimi opiniami o przeczytanych książkach")

Usunęli tą opcję z Toucha? O_o
adam0o napisał/a:
"wow, uwaga ludzie - teraz zapowiemy coś mocnego - wprowadzamy do czytnika stoper, który odmierza ile czasu czytaliście jedną stronę!!!!!". WOW!

Nie przesadzaj - fajna opcja, dzięki której mógłbym określić ile czasu spędziłem nad daną książką, ale bez takiego dzikiego entuzjazmu jaki starasz się imitować.
To normalne, że chce się rozwijać czytniki i dodawać nowe opcje. Oczywiście mnie nie skłaniają do zakupu, gdy już posiadam starszą wersję, ale jeśli ten mi padnie lub pojawi się jakaś znakomita opcja (działający motywator do czytania książek :mrgreen: ) to kupię nowy czytnik nie narzekając na dodatkowe opcje z których nikt mi nie każe korzystać (facebook? aha. Podkreślanie? No, raczej rzadko. Zakładki? Czasami.)
Nie sądzę jednak, żeby czytniki miały ewoluować do tableta.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-09-08, 14:09   

Jander napisał/a:
Usunęli tą opcję z Toucha? O_o


Yyy, ja tego nie mam... a przynajmniej nie odkryłem... może to przez to, że mam wyłączone wifi.
Dawno nie robiłem aktualizacji oprogramowania, więc może coś wprowadzili o czym nie wiem...
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-09-08, 14:12   

W settings masz opcję Social Networks?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-09-08, 14:18   

Rzeczywiście...
Menu -> Settings -> Reading Options -> Social Networks.

Nawet tego nie zauważyłem.
W takim razie cofam to powyżej, bo wprowadzili to w sposób nienarzucający mi konieczności korzystania z tego, jak to teraz jest obecnie w sieci. W takiej postaci może być i zostać.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2012-09-11, 08:16   

//hurra

Miłość od pierwszego wejrzenia! //amor
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2012-09-11, 12:37   

Też mam od kilku dni, ale dotykowy. Miła rzecz.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-09-11, 13:21   

Najlepsza rzecz. Szczerze to chciałbym mieć wszystkie książki w mobi ;)
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-09-11, 13:33   

Fidel-F2 napisał/a:
Też mam od kilku dni, ale dotykowy. Miła rzecz.

Nie tak miła jak ta ;)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-09-11, 17:38   

Maeg napisał/a:
Obrazek //hurra

Miłość od pierwszego wejrzenia! //amor


Ile cię kosztował jeśli można wiedzieć?
Wciąż się biję z chęcią spróbowania tego
Jak z darmową ofertą tytułów? idzie tego nałapać legalnie jakoś?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-09-11, 18:01   

Tomasz napisał/a:
ak z darmową ofertą tytułów? idzie tego nałapać legalnie jakoś?


No tutaj raczej hmmm z polskimi tytułami ciężko. Oczywiście mamy te, co do których wygasły prawa autorskie, ale to są głównie lektury i tym podobne dzieła, no i mamy książki publikowane przez wszelkiej maści autorów w ramach selfpublishingu (bardzo różnej jakości - raczej nie polecam).

Na Amazonie jest dużo darmowych książek i to całkiem dobrych, no ale oczywiście są po angielsku.

Mamy też całą masę książek, które możemy kupić bardzo tanio (Zoo City ostatnio za 17 złotych, obecnie Korona śniegu i krwi za 14 złotych) plus codzienna masa promocji w księgarniach eookowych. Można nachapać się w niskiej cenie.

Oczywiście trzeba przestawić swoje myślenie (mi było ciężko na początku), że płacimy za coś czego fizycznie nie mamy i czego nie postawimy na półce żeby stało, ale to bariera do przełamania.

Tomasz napisał/a:
Ile cię kosztował jeśli można wiedzieć?
Wciąż się biję z chęcią spróbowania tego


Zapowiedziano odświeżoną wersję tego czytnika co ma Maeg ostatnio (chyba tego o ile się nie mylę). Cena - 89 dolarów + przesyłka chyba 20kilka. Ktoś liczył na popularnej stronce czytnikowej, że kupujący powinien się zamknąć w 400 złotych.

Polecam Ci Tomaszu czytnik, też na początku nie byłem przekonany do tej formy czytania, ale naprawdę jest świetna. Czyta się szybko, wygodnie i dodatkowo zaoszczędzamy miejsce na półkach (bo taka prawda - nie każdą książkę, którą do tej pory kupiłem chcę mieć na 'wystawce' - teraz kupuję ebooka i problem z głowy).
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-09-11, 18:04   

Adam0o napisał/a:
Cena - 89 dolarów + przesyłka chyba 20kilka. Ktoś liczył na popularnej stronce czytnikowej, że kupujący powinien się zamknąć w 400 złotych.

+ VAT. Na dzień dzisiejszy około 430zł.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2012-09-11, 18:12   

Tomasz napisał/a:
le cię kosztował jeśli można wiedzieć?

Czytnik 405 zł, znalazłem sprawdzonego sprzedawce na Allegro. Kindle przyszedł fabrycznie zapakowany, bez problemu zarejestrowałem go na Amazonie. Więcej jakby co na privie.
Dużo jest tanich ebooków i naprawdę można znaleźć trochę ciekawych treści. Do tego sporo staroci za darmo. Fajnie by było gdyby Cyfryzacja u nas nie kończyła się na skanach, wtedy byłoby jeszcze więcej.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-09-11, 19:14   

Powoli dojrzewam do tej decyzji. Choć nie wiem jak to pogodzę z moim kolekcjonowaniem książek. Może poczekam do grudnia i zrobię sobie prezent pod choinkę.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-09-11, 20:33   

Tomasz napisał/a:
Choć nie wiem jak to pogodzę z moim kolekcjonowaniem książek.

Ja na czytniku czytam głównie zagraniczne pozycje niewydane w Polsce, kolekcjonuję papierowe dalej, ale dużo skromniej - co mnie cieszy.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13