Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czytniki
Autor Wiadomość
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen

Wysłany: 2017-05-12, 16:10   

Jeśli chodzi o prawnicze sprawy, to są też biblioteki, które mają dostęp do Legalisa. Podejrzewam, że w tym wypadku wchodzi w grę tylko dostęp na miejscu (przynajmniej u mnie tak jest), ale w ostateczności to zawsze jakieś wyjście. Legimi jest super, jak czyta się głównie nowości - starsze, mniej popularne rzeczy już są niestety dodatkowo płatne ;_;. Jeżeli kogoś interesują dodatkowo wydawnictwa naukowe/popularnonaukowe, to jeszcze fajną opcją jest portal Ibuk, do którego też sporo bibliotek rozdaje kody - to jest o tyle fajniejsze, że po kod przychodzi się raz w roku :mrgreen: ale nie sprawdzałam, czy działa na urządzeniach mobilnych.

adamo0, a byłeś w miejskiej, czy w książnicy? :mrgreen:

adamo0 
Gentleman

Wysłany: 2017-05-12, 16:20   

Byłem w MBP na Wojska Polskiego. W tej nowej takiej :mrgreen:

Lady_Aribeth 
Concerned Citizen

Wysłany: 2017-05-12, 16:33   

A to okej, co prawda nie u mnie, ale propsuję :mrgreen:

Beata 
deformacja IU

Wysłany: 2017-08-31, 19:12   

Ostatnio nabyłam nową wiedzę i pęknę, jeśli się nie podzielę. 8) Otóż dowiedziałam się z internetów, że nabywając książkę w mobi w sensie rozszerzenia, otrzymuję plik w dwóch formatach: mobi7 i kf8 razem. I temu nabywane pliki są takie wielkie (nawet jeśli w nich nie ma zdjęć ani łobrazków), co - nie ukrywam - irytuje mię, albowiem zapychają mi dysk, pendrajwy, że o czytniku nie wspomnę. Dziś wykonałam eksperyment, któren - od razu zdradzę - powiódł się bardzo pięknie. Mianowicie świeżo nabyty plik o rozmiarze 4,6MB skonwertowałam z mobi do mobi w calibrze i otrzymałam plik o rozmiarze niespełna 1MB. Na fali sukcesu skonwertowałam z mobi do azw3, gdyż pomyślałam sobie, że warto zachować oryginalnie sformatowane nagłówki (większą czcionką, pogrubione i takie tam), i otrzymałam plik o rozmiarze 1,5MB. Jestem usatysfakcjonowana efektem praktycznym, mimo, że suma rozmiarów plików mi się nie zgadza (czyżby tam było coś jeszcze?), i choć tak naprawdę nie wiem, czy dokonałam fizycznego rozdzielenia dwóch formatów. Jeszcze muszę porównać otrzymane pliki z oryginałem, żeby wiedzieć, co tracę (jeśli w ogóle). :mrgreen:

Trojan 

Wysłany: 2017-10-04, 11:37   

wczoraj koleżanka/sąsiadka zapytała o czytnik - bo chce se kupić, w sumie powiedziałem żeby Kindla whitepapera kupiła (ja mam starego k.), bo tylko czytam że co i rusz komuś się popsuł inny czytnik.
no i zapytała czy może pożyczyć nasz, bo wiadomo, pierwszy raz nie chce przeżyć za pieniądze - spoko, ale nie dziś (byl już późny wieczór, mamy remont, a kindle dawwnooo nie było używane).
Wróciłem, odnalazłem - wyczerpany. OK. nie pierwszyzna. podłączam.
mija pół godziny/zalecane. nic
mija godzina.nic.dwie.trzynic.
o 2:00 "power" zaświecił się na zielono - znak że Kindle czynne ;)

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2017-10-05, 10:27   

Krasnoludek wyskoczył na fajrant, ale pager miał przy sobie SLA zostało zachowane, o co ta afera?
Mówię w imieniu Związku Zawodowego Krasnoludków Polskich

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

toto 
Saunt/Madman

Wysłany: 2017-10-16, 19:56   

Amazon zapowiedział premierę nowego czytnika - Oasis 2. Główna nowość to większy ekran - 6,8'. Czy ktoś ma czytnik większy niż standardowe 6' i może powiedzieć, że to "robi" różnicę? Myślę nad przesiadką na coś nowocześniejszego i większego. Oasis 2 wygląda ciekawie, ale nie wiem czy 6,8 cala wystarczy, czy jednak nie rozglądać się za 8' (10' i więcej są jednak za drogie). Chcę większy, bo 6' w niektórych zastosowaniach niedomaga, a nie zależy mi na wielkiej mobilności - czytam głównie w domu, a jak czytam w podróży, to czytnik ląduje w plecaku i nie mam problemu z transportem.

Wszystko chuj
O ja wam mówię wszystko chuj
Może czasem trochę mniejszy
Ale potem jeszcze większy

Trojan 

Wysłany: 2017-10-16, 20:00   

Teść ma '10 (?'11) i sobie bardzo chwali bo swobodnie może powiększać bukwy

Fidel-F2 

Wysłany: 2017-10-16, 20:10   

Dla mnie 6 to trochę mało, narzekałem na to od początku, ale 10 to przesada. Nie chciałbym. Gdybym miał pełną swobodę wybrałbym 7.

Ale pewnie cena będzie taka, że oleję sprawę.

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.

toto 
Saunt/Madman

Wysłany: 2017-10-17, 16:32   

Jak patrzyłem to czytniki 10' i więcej są jednak za drogie - za mało używam, żeby aż tyle płacić. Pozostaje pytanie czy 6,8 wystarczy, czy jednak szukać 8. Czas mnie szczególnie nie goni, mogę jeszcze poczekać 2-3 miesiące, ale premier konkurencji się w tym czasie raczej nie spodziewam, więc i tak zostaje kwestia - Oasis 2 czy coś starszego, ale odrobinę większego. Cena wyjdzie podobna (ok. 1000 zł), przy czym nowy Kindle raczej będzie droższy. Za Kindle przemawiają aktualizacje oprogramowania nawet kilka lat po wydaniu czytnika. Ktoś wie, jak sprawa wygląda z Pocketbookiem? No i nie wiem, czy taki Pocketbook InkPad 2 jest jeszcze dostępny w normalnej sprzedaży?

Wszystko chuj
O ja wam mówię wszystko chuj
Może czasem trochę mniejszy
Ale potem jeszcze większy

Odpowiedz do tematu