FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Bitewniaki
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-14, 23:17   

Stary Ork napisał/a:
A co mają bananowcy?


Niwelują Ci benefit za cover save. Czymkolwiek.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-15, 10:04   

To było pytanie retoryczne.
W każdym razie wronie CT jest zgrabne i powabne, bo większość broni których się boimy nadupca do nas z daleka. Tau i gwardia trafiające na 5+? FAPFAPFAPFAPFAPFAP //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-15, 10:57   

Nurgle wyglądają ciekawie. Już pomijam zgniłą falę (kończysz grę z większą ilością poxów niż zacząłeś), ale smaczki w stylu overwatch z pizdyliona Grenade D6 S4 D2 z rerollem woundów //spell

Bierzesz siedmiu plagusów, w okolicę 3" wrzucasz Biologusa Putrifiera, który podmienia blight granade na hyper blight granade (lepsze statsy i 6+ powoduje mortala). W okolicy krąży też Foul Blightspawn dzierżący dumnie tytuł warlorda (z traitem, który daje 7" banki rerolla woundów na plague weapon) i raz na grę jego granat staje się Grenade 2k6 (działa boost Biologusa). Ponadto dzierży palnik (gnilnik?) autohitujący Assault d6 S2k6 (sic!) AP-3 D3. W razie potrzeby aktywujesz stratagema, który umożliwia każdemu plagusowi ciepnięcie granatem. Masz plecak anulujący overwatch? Nie szkodzi. Blightspawn tak śmierdzi, że 7" od niego szarża traci pierwszeństwo ataku //spell

Na ciasnych stołach mjut malina.

Mo i calutka armia ma turbo relentless. Nie dość, że nie masz modyfikatorów za heavy i assault, to jeszcze rapid napierdala podwójnie na 3/4 zasięgu.

Owszem, zgnilce są powooooolne. Ale za to z klasą //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-15, 11:24   

MrSpellu napisał/a:
Owszem, zgnilce są powooooolne. Ale za to z klasą


Majestatycznie pełznę cię obrzygać? //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-15, 11:48   

No niestety DG ma dwie poważne wady.

1) 4-5" ruchu na większości modeli piechoty.
2) W zasadzie brak dobrego zasięgowego, ciężkiego wygaru.

Ale za to sporo rzeczy generuje mortale.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-15, 11:55   

A, no i zajebisty stratagem pułapka. Jak Wpierdolson na ostatniej ranie popsuje mi pojazd, to aktywuję putrid detonation i wbijam mortala //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-15, 12:13   

A i tak wygrają Eldarzy. Wróć! Aeldari --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-19, 11:22   

Bitka (980) między Stormcastami a Khornitami, a potem potyczka (80) tymi samymi stronnictwami. Niestety, przy tej pierwszej uczestniczyłem w początkowych rundach, a przy drugiej widziałem ostatnie.
Zaczęliśmy od zabawy obiektami, rzucając to tu to tam różne makiety dostępne w klubie, by zdecydować się na rzekę przecinającą pole bitwy (i rokujący nadzieje na epickie starcie most). Rozstawienie wypadło po rogach, a celem starcia było proste wybicie więcej jednostek niż przeciwnik - z czego obie strony były zadowolone.

Stormcasci oddali pierwszą rundę, pozwalając wyznawcą Khorna zbliżyć się na odległość pozwalającą na skuteczny ostrzał (chociaż jednostki nastawione na walkę wręcz) i w zasięgu baniek ze zdolnościami. I się to udało - skupisko jednostek było idealnym celem dla Storm Breathu (aczkolwiek przy pierwszym strzale kompletne zero trafień), Prosecutors dzięki znakomitej mobilności dopadli główny cel (czyli gościa z totemem), Liberatorzy zablokowali most (dzięki czemu musieli walczyć tylko z dwoma bloodreaverami, Vandus Hammerhand odważnie (trochę za odważnie - ponoć potem padł) zaszarżował w skupisko wroga (chociaż potem spierdzielił sprawę nie skupiając się na Lordzie przeciwnika). Stan na drugą rundę - strata oddziału skrzydlatych (6 ran), przetrzebienie dwóch oddziałów bloodreaverów (coś między 10 a 13), zdjęcie gościa z totemem (5) i prawie wykończenie Lorda (został na ostatniej ranie), ustawienie sprzyjające długiej i dobrej obronie, Vandus na pozycji do odstrzału, ale zaraz za nim znajdowali się Retrybutorzy gotowi wystrzelić w kosmos wszystko co stanie na ich drodze.
Niestety reszty nie dane mi było obserwować.
Zdążyłem wrócić na końcówkę skirmisha, gdzie po turach podchodów i walk w ciasnych uliczkach Knight Azyros w końcu mógł pokazać swoją zdolność. A była ona sroga - po odpaleniu latarni w zasięgu ośmiu cali horda bloodreaverów po prostu przestała istnieć. Bloodsecrator wykpił się tylko jedną raną, ale Celestatn dołożył mu trzy kolejne z młotków, a potem zaszarżował i overkilował wyciągając 10 ataków w fazie walki.
Bravery spada na 5, 15 jednostek w tej turze zeszło (sam Azyros sprzątnął 11), reszta ucieka. I po zawodach.
____________________________
Z mniej radosnych wieści, przesadziłem z podkładem na figurce. Teraz trzeba to zmyć. Płyn hamulcowy? :-/
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-25, 01:11   

Widzę Tix, że Cię wciągnęło.

Co się ostatnio umawiam na granie, to mi coś wypada zawsze :/
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-25, 09:40   

Nie mam czasu na wpierdol, a tak bardzo chciałabym mieeeć //muzyka Witajcie w moim świecie //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-25, 21:13   

Nie mam czasu na kulanie,
na deep strajki, szarżowanie
Życie grać nie daje,
ach te samograje...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-26, 13:02   

Dawno nic nie wrzucałem.

Męczę teraz plagusy:





_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-26, 18:05   

Słodziaki, aż mam ochotę ich poprzytulać :-> Środkowy ma zajebisty pancerz, co to za kolory? Idzie mi o ten zielonkawy spiż na hełmie i ramionach.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-26, 19:15   

Każdego maluję trochę inaczej, a ten konkretny, to o ile dobrze pamiętam P3 Battledress Green, rozjaśniany śjakimś khaki. Kościany drybrush i fchuj agraxa, athonian camoshade i mixa tychże z lahmian medium. Tam gdzie te kolorki tak Ci się podobają, to mix zielonego glaze od GW z glejzem żółtym.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-26, 21:57   

Tak bardzo nie ogarniam malowania //buu
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-26, 23:53   

Tix, moje pierwsze bejce były nie lepsze od Twoich. Oglądaj tutoriale, czytaj poradniki, słuchaj dobrych rad. I maluj. Fchuj dużo, kiedy tylko się da.

Mój dzisiejszy Nieświeżak Nurgla © //spell

_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-27, 00:00   

MrSpellu napisał/a:
Widzę Tix, że Cię wciągnęło.

No trochę. Mój stan konta to przeżywa.

Pierwsze próby przed all scale cleanse the heresy z Chaos Games. Udział wzięli Stormcast Etenrnals (z debiutem Knight Azyrosa aka Green Lantern jako dowódcy Shadocastersów) z Khorne Bloodbound wzmocnionym nowo przybyłą Valkia the Bloody i lokalną pomocą Daemon Prince'a.

Sigmarines poza rozstawieniem dakka pomysłu na grę zbytnio nie mieli, postanowili przejść do defensywy i działać z kontry.
Bloodbound postanowiło podzielić siły na trzy grupy, jedną atakując z prawe, drugą z lewej strony, zostawiając najsilniejsze jednostki na środku nieco z tyłu (a wszystkie za solidnych rozmiarów przeszkodami terenowymi).
Stormcasci odpowiedzieli wysyłając Azyrosa aby oświetlał drogę (i cele) i robiąc oddziałem kuszników deep strike'a tuż za generałem. Za bardzo mu nie zaszkodzili (w sumie 12 ataków i dwie rany, Thunderbolt Crossbow wolało pewne trafienia w hordę), ale wystarczył sam ich nacisk aby przeciwnik zaczął popełniać błędy (rozdzielił siły, wycofał nie tych co trzeba, został na nieodpowiednich pozycjach). Tymczasem Valkia dopadła fruwacza i bez zbytniego wysiłku skopała mu miejsce poniżej skrzydeł. Azyrosa był trochę niezadowolony, że nie miał okazji pokazać co potrafi, ale plan to plan. A jaki to był plan, spytacie?
Ano wystawienie najpotężniejszej heroslayerki pod zasięg dakka. Smok pluł błyskawicami, Celestant rzucał młotkami, nawet Vanguard Raptors rozkręcili swe korbki... ale jak to z dakka bywa (plus też przez nasz błąd - przypisanie artefaktu - warda - imiennej bohaterce), Valkia to przetrwała (w większości) cała i zdrowa. No to Dracoth zaszarżował i zrobił z niej mielonkę. Zaraz za nim ruszył oddział Retrybutorów zbufowany po czubki młotów i zglanowali oddział Blood Warriors. A dzięki podwójnej turze zapoznali Khorgoratha z najnowszym hitem "Let the hammer fall". Dracoth na własną rękę (chciał przetestować nową tarczę) starł się z Bloodreaversami. Ci co nie uciekli, zginęli. Celestant był niepocieszony.
A jak tam druga flanka? Ano bardzo dobrze. Oddział do spraw kontroli pogody (czyt. Judicators z Shockbolt Bows) nie tylko zapewnili cień, ale również pokazali demonowi co znaczy zadzierać z burzą i przetrzepali tych z Bloodreaversów, którzy uznali, że są ponad chowanie się za ruinami.
Podwójna tura strzelania wystarczyła też aby sprzątnąć generała i to by było na tyle. Dzięki obficie lejącej się krwi Khorne był w stanie zesłać meteoryt, ale to już były ostatnie podrygi konającej ostrygi.
Zwycięstwo w imię Sigmara dla Stormcast Etenrnals!

Wolne wnioski nr. #1 Grać na objectives, bo inaczej jest trochę monotonnie.
Wolne wnioski nr. #2 Trzeba jednak na takie imprezy zabrać aparat, bo jakość zdjęć jest kijowa.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-27, 09:40   

Tixon napisał/a:
Grać na objectives, bo inaczej jest trochę monotonnie.


Oj tam, wpierdol się nie nudzi, jak cycki albo kawał o kutoperzu. Annihilation is always a victory condition.
Valkia to jest ta dzidka z dzidą?
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-27, 09:45   

Najlepsze granie jest zawsze na relikwię. Względnie capture the flag //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-27, 09:54   

MrSpellu napisał/a:
Najlepsze granie jest zawsze na relikwię.


Ta relikwia to za każdym razem jest Błogosławiony Koncentrator Wpierdolu //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-27, 10:01   

Nigdy nie zapomnę tej ostrej napierdalanki na skrzyżowaniu, w której na samym końcu przy relikwii ostał się ino bladziowy sierak //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-27, 10:08   

THERE CAN BE ONLY ONE! //buu
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-28, 10:56   

Znalazłem kilka fajnych inspiracji do nowego stołu:



_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-28, 14:18   

Grałbym //slina
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-28, 14:39   

dajcie mu działkę ...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2017-11-28, 20:01   

ładne dziadostwo
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-29, 14:40   

Tymczasem nabyłem sobie w ramach prezentu mikołajowego dwa pędzelki za łączną kwotę 140 PLN //spell



ESCOBAR - Specjalne pędzle dla baronów narkotykowych uprawiających nasze szlachetne hobby. To metalowe to lufka do wciągania koki //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-29, 17:02   

A myślałem że robią je w Santo Subito //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-29, 18:22   

Być może. Ale cena wskazuje, że najprawdopodobniej są robione z włosów łonowych dziewic rozdziewiczonych przez jednorożca //mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-29, 21:35   

Kolega w klubie urządził mi dzisiaj pogadankę na temat stanu i sposobu traktowania moich pędzelków :(
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 13