FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czytacze i ich zwyczaje
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-12-26, 22:12   

Romulus, no jak, przecież nie masz praw do sprzedaży
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2014-12-26, 22:37   

Jakby to był problem w tym kraju :) Pewnie gdybym ten plik "odsprzedawał" masowo, to ktoś by się tym zainteresował. Bo wtedy byłoby to opłacalne. Kupiłbym plik za 20 zł, sprzedałbym go dziesięć razy po dziesięć złotych i byłbym piratem co się zowie :) Tak jak to robią różne "chomiki", czy inne...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-12-26, 22:42   

ech, Romciu, ale wtedy taka dyskusja mija się z mijaniem, bo przecież wszystkie e-booki są darmowe
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2014-12-27, 00:12   

Jander napisał/a:
Ale to chyba nic nowego, zresztą sporo czytników nie daje żadnego światła i czytanie wymaga tak samo zewnętrznego źródła światła jak książka.


Romulus napisał/a:
Dokładnie. U mnie ten argument przeważył za czytnikiem. Czytanie z tabletu, które początkowo rozważałem byłoby głupim pomysłem.


Istotnie, podlinkowany artykuł dotyczy wyłącznie tabletów i innych podobnych urządzeń emitujących światło o określonej długości fali.

Ja z kolei mam w zwyczaju robienie notatek i podkreślanie ciekawych fragmentów podczas czytania.

Czy zatem urządzenia Kindle są wyposażone w funkcje pozwalające na selektywne i trwałe zaznaczanie tekstu?
Można w jakiś sposób szybko i sprawnie dodawać swoje notatki do treści?

Pytam, bo prawdę mówiąc jeszcze nie miałem styczności z urządzeniami przeznaczonymi stricte do czytania, a rozważam kupno choćby dla prenumerat czasopism niedostępnych w Polsce, które w wersji cyfrowej wychodzą cenowo nieporównywalnie atrakcyjniej niż papierowe odpowiedniki.
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2014-12-27, 00:40   

Romulus napisał/a:
Jakby to był problem w tym kraju :) Pewnie gdybym ten plik "odsprzedawał" masowo, to ktoś by się tym zainteresował. Bo wtedy byłoby to opłacalne. Kupiłbym plik za 20 zł, sprzedałbym go dziesięć razy po dziesięć złotych i byłbym piratem co się zowie :) Tak jak to robią różne "chomiki", czy inne...
No tak, ale ebooki mają watermarki wskazujące na kupującego, sprzedasz takie coś a ktoś to udostępni w sieci i na kogo będzie ?. Zresztą wydawnictwa ebookowe raczej nie wyrażają zgody na odsprzedaż... swojej usługi. I co jak mi się nie spodoba ebook ? mogę sobie go skasować :)
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-12-27, 01:09   

Nie wiem czy szybko i sprawnie ale możesz zaznaczać tekst i robić notatki.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-12-27, 09:49   

Kindle paperwhite ma podświetlenie, ale zupełnie nie męczy/razi oczu.

Notatki można robić, dość łatwe (zaznaczasz palcami fragment, otwiera się okno z możliwością wpisania komentarza). Mając kundelka robię notatki częściej niż przy papierze - zwykle wysiłek związany ze znalezieniem długopisu był dla mnie nie do przezwyciężenia podczas czytania :D
_________________
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2014-12-27, 21:03   

Cytat:
Trudno było w święta wstać od stołu? Wyłącz tablet świecący prosto w oczy. Poczytaj prawdziwą, szeleszczącą papierem książkę. Rozproszone światło nocnej lampki jest zdrowsze. O ile oczywiście nie świeci do rana.

Potwierdzają to właśnie badania opisane w PNAS. - Eksperyment trwał dwa tygodnie. W tym czasie 12 ochotników czytało na iPadach przez cztery godziny przed pójściem spać - wyjaśnia współautorka pracy dr Anne-Marie Chang. Robili tak przez pięć dni. Kolejne dni czytali papierowe książki. W drugiej grupie na odwrót: najpierw papier, potem iPad.

I powtarzane półprawdy, ćwierćprawdy, czy po prostu kłamstwa, stają się powoli prawdą :)
http://wyborcza.pl/1,7524...Gazeta_Wyborcza

Szczepionki też zabijają dzieci :) A GMO to już w ogóle ZUO totalnej i New World Order w ataku.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2014-12-27, 22:57   

Romulus napisał/a:
czy po prostu kłamstwa, stają się powoli prawdą


Jedną kwestią są konkluzje wyciągnięte z empirycznych badań naukowych, natomiast drugą nadinterpretacja i koloryt dziennikarski niejednokrotnie zresztą doprowadzające do nieporozumień.

Wyniki eksperymentu rzeczywiście wskazują na zły wpływ światła (emitowanego przez urządzenia bez technologii e-ink) na jakość snu. Biorąc pod uwagę większą popularność i dostępność standardowych tabletów, to bardzo dobrze, że tego typu sprawy są periodycznie nagłaśniane.

Rzeczywiście szkoda tylko, że nie pisze się o alternatywach przez co najbardziej poszkodowane są niczemu nie winne e-booki, bo przecież problem leży wyłącznie w rodzaju urządzenia.

Jeśli się tylko chce, demonizować można wszystko, łącznie z bananem zawierającym promieniotwórcze izotopy potasu. :->
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Kvothe 
bard


Posty: 321
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-05, 17:44   

Zarzekam się zazwyczaj, że nie pożyczam książek, ale jak przychodzi co do czego, to mam miękkie serce. Tylko od razu uprzedzam, że książka ma wrócić w tym samym stanie. Ostatnio znajomej zdarzyło się udrzeć w podróży na kilka centymetrów kartkę "Imienia wiatru" i zachowała się bardzo przyzwoicie - odkupiła nowy egzemplarz, a ten zachowała (zwłaszcza, że książka się jej podoba).

Nie brudzę, nie kładę grzbietem do góry - szanuję. Nie pożyczam książek wartościowych - takich, które już nie doczekają się w tej formie dodruków albo takich, które sprowadzałem sobie z zagranicy.

Czasem ktoś traktuje to jako dziwactwo, ale co mnie to w sumie obchodzi? Parę razy pożyczyłem coś i wróciło w stanie opłakanym ("Ready Player One", a to takie przyjemne czytadło - jak psu z gardła), ponieważ niektórzy nie "zbierają" książek, tj. nie kupują ich i nie kompletują sobie biblioteczek i jeśli coś czytają, to właśnie cudze albo z biblioteki, dlatego właśnie robią z tymi książkami co im się żywnie podoba - wyginają grzbiety żeby się książka sama z siebie nie zamykała, zaginają rogi ("bo tam jest fajny cytat, zią") itd. A mnie to mierzi.

Oczywiście nie widzę nic złego w tym, że stara książka wygląda jak stara książka. Denerwuje mnie jedynie, jeśli książka nie ma roku, a jest w opłakanym stanie, bo ktoś upieprzył ją keczupem, złamał grzbiet i nadpalił okładkę, odstawiając na nią patelnię, bo "tak wyszło".
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-03-06, 07:26   

A ja jednocześnie jestem zwolennikiem i przeciwnikiem takiego podejścia. Lubię ładne, estetyczne, ślicznie wydane tomy ale jednocześnie uważam, że keczup na okładce czy siekiera w futrynie nadają charakteru. Oczywiście jeśli z przypadku. No i kuźwa, mam w sobie takiego kota z przymocowaną posmarowaną kanapką.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13