FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wersje reżyserskie, rozszerzone i ostateczne
Autor Wiadomość
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-05-17, 15:19   

Lol, hesperiona mam chyba w komplecie.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-05-17, 15:21   

Zuch dziewczyna //orc Ja sobie pluję w brodę że byłem za młody i za głupi kiedy był u mnie w mieście na Śląskiej Jesieni Gitarowej.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-05-17, 15:29   

Był w Pradze w lutym, matka chciała jechać, ale nie wyszło. Z tego co mi się obiło o uszy, to chyba będzie w Krakau na ICE jakoś w tym roku? Ja nie planuję, kompletnie mi nie wchodzi wykonanie na żywo, jakiekolwiek. Jestem akoncertowa :-/
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-05-17, 15:33   

KS napisał/a:
Poczytalibyśta se chłopaki Krzyżowców Zofii Kossak


Raby boskie, tę religijną histeryczkę i turbopatriotkę?? Ja mam alergię na tę kobietę i jej powieści a czytałam kilka. Dzisiaj by była w PISie.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-05-17, 15:33   

W tym roku na koncerty się nie ma co nastawiać i tak //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-05-17, 15:34   

Ano racja. W październiku to chyba jeszcze będziemy się introwertycznie turlać w maskach, jak dożyjemy;>
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-05-17, 16:03   

i wracając do sedna - czemu Królowa Margo(t) jest tak rzadko puszczana (i to w C+ które sięga coraz głębiej do zapasów bo nie ma nic co widza utrzyma - bez sportu)/ i jeszcze krwy dopominją się o płatność na 3 dni przed terminem

skąpią nam gładkiego lica Isabele Adjani ?

Dantona to grajo i grajo , nawet na TVP Kooltórka


koncertowanie przeniesione na przyszły rok.
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2020-05-17, 17:18   

Rashmika napisał/a:
KS napisał/a:
Poczytalibyśta se chłopaki Krzyżowców Zofii Kossak


Raby boskie, tę religijną histeryczkę i turbopatriotkę?? Ja mam alergię na tę kobietę i jej powieści a czytałam kilka. Dzisiaj by była w PISie.


Please.... urodziła się w XIX wieku, więc wychowano ją w matkopolkowym klimacie, jak całe pokolenie.
Wspomniałem o jej cyklu o wyprawach krzyżowych, bo realizmem historycznym bije na głowę hollywoodzkie bzdety. Wprawdzie czytałem to w liceum, ale do dziś pamiętam, że odbierałem jako totalną krytykę tych poronionych wypraw. Wskazywała pychę, głupotę, chciwość, chamstwo europejskich "elit" rycerskich i kościelnych. Na tym tle kultura Wschodu przedstawiona jest w korzystnym świetle. Katolicyzm nie przeszkadzał jej w widzeniu faktów takimi, jakie były.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-05-17, 17:23   

Fun fact: Boy-Żeleński też urodził się w XIX wieku, nawet ciut wcześniej pd niej //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-05-17, 17:25   

Najbardziej zniesmaczona byłam po jej wspomnieniach z Wołynia, ile się naprodukowała o żydach, robactwie i Maryi - to mi zaszkodziło poważnie (por. Beata Obertyńska, podobny rocznik, podobne wspomnienia, a ile szpasu bez bogoojczyźniannych pierdoletów). Co do historycznych powieści, to już ramoty, do tego męczące jak co drugie zdanie wychwala Boga - mam alergię w dorosłym życiu i tylko to, że czytałam ja za młodu, to znam. Dzisiaj bym nią pizgnęła o ścianę.

KS napisał/a:
Wskazywała pychę, głupotę, chciwość, chamstwo europejskich "elit" rycerskich i kościelnych


Jakby Polacy ruszyli masowowo na Arabowo, to wątpię byś u Kossakowej krytyki ich działań doświadczył.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23149
Wysłany: 2020-05-17, 17:36   

Stary Ork napisał/a:
W sensie Królowa Margot? Przecież ten film to mistrzostwo świata. Henryk Walezy z rohatyną w prawicy tratujący hugenotów to była czysta poezja //slina

Jeśli istnieje gdzieś wersja reżyserska, którą mogę zamówić, to dajcie linka, zrobię to od razu. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-05-17, 17:40   

Wyszła na dvd wersja extended, ale kupisz już chyba tylko używki. I bez PL.

https://www.ebay.ca/itm/Q...jAAAOSwPf1ekLwd
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2020-05-17, 17:47   

Rashmika napisał/a:

Jakby Polacy ruszyli masowowo na Arabowo, to wątpię byś u Kossakowej krytyki ich działań doświadczył.

A jest tam jakiś Jaśko z Tarnowa, czy jakoś podobnie, rycerz z Polski, co chyba musiał uchodzić przed sądem.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23149
Wysłany: 2020-05-17, 17:53   

Rashmika napisał/a:
Wyszła na dvd wersja extended, ale kupisz już chyba tylko używki. I bez PL.

https://www.ebay.ca/itm/Q...jAAAOSwPf1ekLwd

Na Amazonie po 27,99 dolarów. Biorę.
A komu potrzebne polskie napisy. Język podszkolę. :)
Hm, za niecałe cztery dolce można wypożyczyć. 30 dni na rozpoczęcie oglądania, 3 dni na skończenie, kiedy się już rozpocznie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-05-17, 17:55   

KS napisał/a:
A jest tam jakiś Jaśko z Tarnowa



Masowo. Jaśki z Wygwizdowa się nie liczą. Chodziło mi o to, że gdyby to była "sprawa Polska", to nie wierzę w żaden obiektywizm Kossakowej w pacyfikowaniu islamistów.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2020-05-17, 17:57   

OK. Time out. Poddaję się. Uczmy się historii od skretyniałych hamburgerożerców nie odróżniających buzdygana od kija bejsbolowego ;)
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-05-17, 18:08   

KS, czytałeś dobrą powieść historyczną wydaną przez ostatnią dekadę? podziel się. Bo ja też cierpię jak amerykański osiołek pisze o Rzymianach w Lesie Teutońskim.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2020-05-17, 18:26   

Rashmika napisał/a:
KS, czytałeś dobrą powieść historyczną wydaną przez ostatnią dekadę? podziel się. Bo ja też cierpię jak amerykański osiołek pisze o Rzymianach w Lesie Teutońskim.

Nie miałem parcia na na powieści historyczne, ten Krwawy Las był wyjątkiem po długiej przerwie, a przedtem chyba Świat bez końca Folleta, zrobili z tego serial. Nie mam zaufania do nowych pisarzy w tym obszarze. Ideałem są dla mnie Druon, Graves. Może skuszę się kiedyś na Pieśń łuków. Azincourt Cornwella?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-05-17, 18:33   

KS napisał/a:
OK. Time out. Poddaję się. Uczmy się historii od skretyniałych hamburgerożerców nie odróżniających buzdygana od kija bejsbolowego ;)


Jeśli uczysz się historii z powieści to tak czy owak nie wróżę Ci kariery w branży //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-05-17, 18:35   

Mnie odrzucił Cornwell, nie potrafi oddać klimatu historycznego, robią lepsze seriale na jego podstawie.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2020-05-17, 18:58   

Stary Ork napisał/a:

Jeśli uczysz się historii z powieści to tak czy owak nie wróżę Ci kariery w branży //spell

Ty mię tu, doktorze Freud, nie łap za słówka. Chodziło o oddanie realiów, a za oceanem przeważnie nie czują eurobluesa. Pokazują historyczną Europę, tak jak filmy z NRD pokazywały Indian :) Anglicy czy Francuzi to inna bajka.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-05-17, 19:10   

KS napisał/a:
Chodziło o oddanie realiów

Dokładnie. Jakiś czas temu czytałam gniota, który miał miano powieści historycznej, ale był tylko kiepskim romansem w anturażu z getta krakowskiego. Napisała ją laska, która ma doktorat z historii, z USA. Ta pani nie słyszała o ustawach norymberskich i mamy rzadką okazję podziwiania miłości esesmana i żydówki, wcale jakoś specjalnie nie ukrywanej przed otoczeniem. W czasie, gdy w Krakowie trwała okupacja i ciężko było było kupić choćby chleb, lasia popyla po targu i nabywa pomarańcze. Dialogi miłosne parki przypominają konwersację Chloriana i Żulii z dyskoteki w Gredelach. Tak właśnie piszą ludzie kształceni za oceanem. Historię pudrują kiepskimi rekwizytami i sytuacjami, które nie miały prawa mieć miejsca. Co ciekawe, Polski wydawca nawet pierdyknął przedmowę, czy tez posłowie, żeby się wytłumaczyć z żenującego braku konsultacji historycznej rękopisu po stronie wydawcy amerykańskiego. Rzadko doczytuję zdiagnozowane po 10 stronach gnioty, ale miałam ubaw i nie mogłam przestać.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-05-17, 19:33   

w USA doktóraty z historii robisz na niewolnikach, bądź też na upadku Republiki. wincej tam nie uczo
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-05-17, 19:44   

Trojan, DZISIAJ każdy/każda może napisać książkę i to jest dramat. U nas jest podobnie, masz zatrzęsienie quasi historycznych książek, które napisała kucharka czy kucharz. Nie odróżnisz po okładce selfpuba od porządnie napisanej powieści bo każde wydawnictwo ma taką jax i inne blanki na ekonomicznym. 90% nowości (nie mówię teraz tylko o historycznych) które biorę na demówkę na czytnik wypierdzielam po kilku przeczytanych stronach. Ilość szrotu jest nieprawdopodobna.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-05-17, 20:18   

to że każdy może napisać produkt książkopodobny to wiemy bo mielimy chyba tutaj takiego ałtora - miszcza NLP.

niestety warunki rynkowe są jakie są...
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2020-05-17, 22:15   

Rashmika napisał/a:
U nas jest podobnie, masz zatrzęsienie quasi historycznych książek, które napisała kucharka czy kucharz. Nie odróżnisz po okładce selfpuba od porządnie napisanej powieści

Miszczem Polski jest gościu nazwiskiem Bieszk. Pisze o starodawnym Królestwie Lehii. Swoją drogą, ciekawe, czy ma dotację z IPN?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-05-18, 00:42   

pisanie o turbosłowianach to tworzenie jakieś nowej mitologii nowego kontekstu, nawet troszkę trzeba się nagłowić żeby to jakoś ogarnąć.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13165
Wysłany: 2020-05-18, 12:41   

Jest nisza, można zarobić. W czym problem? Wszystkie religie robią to samo. Wymyślają niestworzone kocopoły i czeszą kasę. Zresztą pisarze fantastyki podobnie. :-P
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Captain Skullet

Posty: 2
Wysłany: 2020-05-24, 04:50   

Królestwo Niebieskie - w wersji reżyserskiej rewelacja, w kinowej... nie widziałem i nie mam w planach :P

Troja również jedna z najlepszych tego typu wersji, podobnie Alien 3, Watchmen, The Abyss.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23149
Wysłany: 2020-07-12, 17:46   

Filmy Ridleya Scotta chyba należy oglądać tylko w wersjach rozszerzonych. :)

Za mną seans "Marsjanina". Aczkolwiek to na tyle dobry/udany film, że nie potrzebował wersji rozszerzonej. Niewiele wnosi do wydarzeń znanych z kinowej. Ale i nie psuje. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 14