FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Konfederacja z Białorusią?
Autor Wiadomość
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-16, 21:23   Konfederacja z Białorusią?

http://nczas.com/wiadomos...racji-z-polska/

Według mnie ciekawa koncepcja, ale chyba zbyt droga dla RP. Poza tym najpierw musiałby upaść reżim Łukaszenki by mogło w ogóle dojść do jej realizacji. Co Wy na ten temat sadzicie?
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-04-16, 21:38   

Durnota totalna, ale dla pewnej grupy na pewno bardzo nęcąca.
_________________
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2012-04-16, 21:47   

Świetny pomysł.

Wilno już prawie nasze! Ja bym jeszcze dorzucił w pakiecie Lwów, najlepiej "przywrócony" pokojową drogą, ale jak nie da się inaczej to pokarzemy siłę oręża polskiego, spłyną zdradziecką krwią Litwinów brukowane ulice!

W ten sposób będziemy mieli zalążek wszechsłowiańskiej "wolnościowej" przeciwwagi dla Unii Europejskiej, i nie będziemy już nikomu kłaniać się w pas!

Woda na młyn nacjonalistycznych trogoldytów.
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2012-04-16, 21:53   

Asuryan napisał/a:
http://nczas.com/wiadomos...racji-z-polska/

Najwyższy czas dorosnąć.


sanatok napisał/a:
inaczej to pokarzemy siłę oręża polskiego,
Publiczna chłosta? I pytanie najważniejsze. Pokażemy to publicznie?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-04-16, 21:57   

Cytat:
Do naszej Redakcji, a także redakcji kilku innych polskich gazet, zgłosili się białoruscy dziennikarze i publicyści, którzy chcą rozpropagować ten pomysł by zorientować się jaki stosunek mają do niego Polacy.

Sugestia, że to agenci białoruskich służb nie będzie chyba zbyt spiskowa?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-16, 21:57   

Inicjatywa jest białoruska, a nie polska. Choć nasuwa się pytanie, czy nie jest celowa prowokacja reżimu, który Polskę stawia na pozycji wroga numer 1. Nawet jeśli nie, to i tak sporo przedwczesne jest się zastanawianie co po dyktaturze, skoro nic nie zapowiada jej upadku. Przedwczesne i mogące zwrócić na siebie uwagę totalitarnych władz.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-04-16, 22:07   

I co? Teraz boisz się, że Cię dopadną?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-16, 22:12   

Mnie nie, ale tych Białorusinów, którzy wypowiadają się na tych forach.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2016-07-15, 15:56   

Jeśli ta konfederacja ma oznaczać tylko prowadzenie wspólnej polityki zagranicznej i wprowadzenie ruchu bezwizowego, i jeśli założyć, że to realne, to jestem za. Białorusini chętnie przyjeżdżają do Polski na zakupy i traktują Polskę jako starszego, bogatszego brata, a wielu Polaków ma korzenie na terytorium obecnej Białorusi i chętnie odwiedziłoby ziemie swoich ojców i dziadków, a konieczność wyrobienia wizy i związane z tym koszty odstręczają przynajmniej część z nich. A Białoruś ma bardzo silne więzi historyczne i kulturowe z Polską - silniejsze niż z którymkolwiek innym państwem. Radziwiłłowie, Lew Sapieha, Tadeusz Rejtan, Tadeusz Kościuszko, Tomasz Wawrzecki, Adam Mickiewicz, Stanisław Moniuszko, Edward Woyniłłowicz, Walery Wróblewski, Jarosław Dąbrowski, Eliza Orzeszkowa, Melchior Wańkowicz, Czesław Niemen - to postacie znane, cenione i upamiętniane zarówno w Polsce, jak i na Białorusi. Urodzone na Białorusi, zasłużone dla Polski.

Ulice Mickiewicza, Kościuszki, Wawrzeckiego, Moniuszki, Wróblewskiego, Dąbrowskiego, Orzeszkowej, Batorego, Reymonta i Wańkowicza są zarówno w Polsce, jak i na Białorusi.
A za zwierzęta będące symbolami Białorusi są uważane żubry i bociany. Do tradycyjnych białoruskich potraw zalicza się m.in. gołąbki i rybę po grecku.

W centrum handlowym w Mińsku z głośników można usłyszeć polonez Ogińskiego "Pożegnanie Ojczyzny".

Białoruś jest więc naprawdę bliska Polsce, nie tylko geograficznie.
Shadowmage napisał/a:
Durnota totalna, ale dla pewnej grupy na pewno bardzo nęcąca.

Tzn. dla jakiej grupy?
sanatok napisał/a:
Świetny pomysł.

Wilno już prawie nasze! Ja bym jeszcze dorzucił w pakiecie Lwów, najlepiej "przywrócony" pokojową drogą

Widać nie wiesz, na czym polega konfederacja. Nie oznacza to zmian granic państwowych, tylko prowadzenie wspólnej polityki zagranicznej i najbliższy sojusz.
Asuryan napisał/a:
reżimu, który Polskę stawia na pozycji wroga numer 1.

Tak było w latach 2004-2008, potem stosunki Polski z Białorusią się poprawiły. A po ostatniej wizycie Waszczykowskiego uległy dalszemu ociepleniu.
http://www.polskieradio.p...drem-Lukaszenka
Cytat:
Makiej podkreślił, że Polska jest dla Białorusi ważnym państwem, w którym strona białoruska chciałaby widzieć przyjaciela i partnera. - Chcielibyśmy, żeby nasza granica była granicą przyjaźni, a nie podziału - oświadczył.

Zaznaczył, że Polska jest dla Białorusi jednym z najważniejszych zachodnich partnerów handlowych, ale zwrócił uwagę, że dwustronna wymiana handlowa w 2015 r. spadła. - W rozmowach uzgodniono, że zostaną przygotowane propozycje, które pozwolą przywrócić i w najbliższym czasie zwiększyć tę wymianę – dodał.

Podkreślił, że uważa wizytę polskiego ministra za ważne wydarzenie, które przyczyni się do ożywienia dialogu we wszystkich sferach.

Asuryan napisał/a:
mogące zwrócić na siebie uwagę totalitarnych władz.

Chodzi o władze Białorusi? One nie są totalitarne. Są autorytarne, ale to nie to samo co totalitarne.
Totalitaryzm oznacza, że w kraju występuje jednocześnie: 1. oficjalna państwowa ideologia, 2. masowa i monopolistyczna partia polityczna, której władze sprawują faktyczną władzę w państwie, 3. monopol rządu na informacje i środki masowego przekazu, 4. monopol rządu na broń, 5. rozbudowany aparat terroru i represji.

Jak to się ma do Białorusi?
1. Oficjalną "państwową ideologię" Białorusi można streścić w słowach "Łukaszenka ma zawsze rację i dzięki niemu Białoruś kwitnie. A Wielka Wojna Ojczyźniana 1941-1945 to najważniejsze wydarzenie w historii Białorusi". Nazwanie tego ideologią to za dużo powiedziane. To zbytni ogólnik, nic nie znaczący.
2. Nie ma masowej partii politycznej na Białorusi.
3. Nie ma monopolu władzy białoruskiej na informację i środki masowego przekazu. Na Białorusi od początku jest bez przeszkód odbierana i oglądana rosyjska telewizja, nieraz mocno krytyczna wobec Łukaszenki. W latach 90. rosyjscy reporterzy bardzo obszernie relacjonowali pacyfikacje opozycyjnych demonstracji przez białoruską milicję.
4. Co do rządowego monopolu na broń, to nie wiem.
5. Co do aparatu represji i terroru, to częściowo się zgadza. Choć w porównaniu z czasami ZSRR represje są łagodne. Nie ma masowego terroru - są selektywne prześladowania i nękania, dotykające działaczy opozycyjnych.

Białorusini wyjeżdżają za granicę. Władza im tego nie zabrania. Białoruś nie jest zamkniętym, odizolowanym od świata krajem jak Korea Pn. Działają tam zagraniczne firmy, np. Black Red White. Działają McDonald's-y (co prawda tylko w Mińsku, w innych miastach ich nie ma). W białoruskich centrach handlowych i hipermarketach jest pełno zachodnich produktów, np. Coca Coli, Fanty, Snickersów. W białoruskiej telewizji są reklamy Twiksów i innych produktów. W miastach jest pełno witryn reklamowych, billboardów i ogłoszeń o promocjach. Natomiast w przestrzeni publicznej nie ma portretów Łukaszenki (choć podobno są w urzędach). Czy kraj totalitarny tak właśnie wygląda?

Prawda, że na Białorusi jest dyktatura, rozbudowana biurokracja, cenzura, brutalne bicie opozycjonistów i więzienie ich. Że stoją tam pomniki Lenina i innych działaczy komunistycznych, że większość nazw ulic i obiektów użyteczności publicznej ma za patronów komunistów, że państwowa propaganda wychwala czasy ZSRR, Wielką Wojnę Ojczyźnianą 1941-1945, że są tam filmy i seriale opowiadające o walkach dzielnych NKWD-ystów z bandziorami z AK. Że flaga i herb Białorusi nawiązują do flagi i herbu Białoruskiej SRR. Że większość gospodarstw rolnych na Białorusi to nadal kołchozy i sowchozy - zacofane, zapadłe i w dużej mierze wyludnione, i że ponad 80% białoruskiej gospodarki jest w rękach państwa. Że występują podobieństwa z ZSRR pod względem oficjalnej propagandy, polityki gospodarczej, polityki historycznej i w warstwie symbolicznej. Jednak mimo tych wszystkich podobieństw, Białoruś nie jest mini-ZSRR ani europejskim wariantem Korei Pn. - państwa faktycznie totalitarnego.

Do standardów zachodnich Białorusi daleko, ale też nie jest tam tak strasznie, jak się czasem mówi.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-07-15, 16:17   

na emeryturze, jak będę miał trochę wolnego, zacznę czytać Twoje posty
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-07-15, 22:02   

BG. snujesz wątek jak agent Łukaszenki. Byłeś tam? Znasz kogoś bliży? Ja tak. Trochę ostatnio odpuścił bo nie wie, w którą mu stronę lepiej będzie. Byłem lat kilka z łebską babą, co wygrzała stamtąd, gdy Prezydent doszedł do władzy. O swych krajanach zawsze mówiła - to naród rabów. Bezmyślnych niewolników. Rosjanin, Ukrainiec, Polak ma jaja. Oni nie. Jej brat działał w ruchu negacji. Chodził po ulicach w pochodach. Zawsze się o niego bała. Teraz już nie musi, bo i ten ruch zasnął. A kto pamięta o tych dwóch nieszczęśnikach co mieli niby zamach w metrze zrobić?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
  
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-07-16, 11:50   

bio, zważaj trochę na język.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2016-07-16, 12:00   

bio, agent Łukaszenki? Serio? Doczytaj może do końca to, co napisałem. Czy w którymkolwiek miejscu pochwaliłem Łukaszenkę lub stworzony przez niego system polityczny? Przeciwnie.

Byłem na Białorusi, poza tym czytałem książkę Andrzeja Poczobuta "System Białoruś" - bardzo krytyczną wobec Łukaszenki i stworzonego przez niego systemu. Też mam negatywny stosunek do Łukaszenki i moim zdaniem powinien odejść i szkoda, że nie odszedł. Szkoda, że Białorusini nie zrobili u siebie Majdanu jak Ukraińcy.

Mój post był w dużej mierze odpowiedzią na wypowiedź Asuryana, który nazwał władze Białorusi totalitarnymi. Więc wystąpiłem trochę w roli adwokata diabła.

Łukaszenka to dwulicowy drań, który sam nie wierzy w to, co mówi, tylko cynicznie korzysta z tego, że w czasach ZSRR naród białoruski został stłamszony i w dużej mierze pozbawiony tożsamości narodowej i pamięci narodowej, zamieniony w masę homo sovieticusów. W dodatku lubi utrzymywać w swoim otoczeniu ludzi, którzy dopuścili się różnych poważnych przestępstw, bo dzięki temu ma gwarancję ich lojalności - jak mu czymś podpadną, to ich wsadzi, bo jest za co.

Potępiam Łukaszenkę za to, co robi z opozycją i za to, co zrobił z białoruskimi symbolami narodowymi - to chyba jasno widać w mojej wypowiedzi.

Napisałem:
Cytat:
Prawda, że na Białorusi jest dyktatura, rozbudowana biurokracja, cenzura, brutalne bicie opozycjonistów i więzienie ich. Że stoją tam pomniki Lenina i innych działaczy komunistycznych, że większość nazw ulic i obiektów użyteczności publicznej ma za patronów komunistów, że państwowa propaganda wychwala czasy ZSRR, Wielką Wojnę Ojczyźnianą 1941-1945, że są tam filmy i seriale opowiadające o walkach dzielnych NKWD-ystów z bandziorami z AK. Że flaga i herb Białorusi nawiązują do flagi i herbu Białoruskiej SRR. Że większość gospodarstw rolnych na Białorusi to nadal kołchozy i sowchozy - zacofane, zapadłe i w dużej mierze wyludnione, i że ponad 80% białoruskiej gospodarki jest w rękach państwa. Że występują podobieństwa z ZSRR pod względem oficjalnej propagandy, polityki gospodarczej, polityki historycznej i w warstwie symbolicznej. Jednak mimo tych wszystkich podobieństw, Białoruś nie jest mini-ZSRR ani europejskim wariantem Korei Pn. - państwa faktycznie totalitarnego.

Czy tak by napisał agent Łukaszenki? Agent Łukaszenki napisałby, że Białoruś to państwo demokratyczne. Więc proszę nie nadinterpretować tego, co napisałem.

A pierwsza część mojego posta w ogóle nie była o Łukaszence, tylko o narodzie białoruskim i jego kulturze.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-07-16, 14:16   

bio napisał/a:
to naród rabów. Bezmyślnych niewolników. Rosjanin, Ukrainiec, Polak ma jaja. Oni nie.

Teraz Ty znów piszesz jak potłuczony, ale to w sumie nic nowego. Od kiedy to Rosjanie "mają jaja" - nie są mentalnie narodem niewolników?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-07-16, 17:55   

dajcie pokój z tym "narodem białoruskim".... nie wiem czego się najedliście
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-07-16, 19:56   

Trojan +1
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-07-17, 18:39   

Niniejszym przepraszam kolegę BG za niemiłe słowa jakie pod jego adresem skierowałem. Czasem mnie ponosi. A słowa usuwam z zażenowaniem.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-07-17, 19:35   

Takoż zmieniłem swoje słowo. Bez przeprosin, bo uważam że należało się za poprzedni tekst do BG. A teraz może wróćmy do wątku tematu, zanim wpadnie tu jakiś nadgorliwiec z nożyczkami :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-07-18, 12:25   

żeby skończyć wydumany temat - Białoruś jest w ZBIRze, co wyklucza jakąkolwiek konfederację, integrację czy wolny przepływ ludności.

pzdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14