FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
laptopy
Autor Wiadomość
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-05-16, 18:13   

Obejrzyj te Delle. Będziesz zadowolony.

Albo podaj górny limit ile jesteś w stanie wydać na lapka.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15611
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-05-16, 18:21   

Tyle że nie o Dellach myślałem... --_-
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-05-16, 18:43   

No to ja na Twoim miejscu zastanawiałbym się jeszcze nad Sony Vaio.
Znajomy ostatnio kupił 17" potwora, z matrycą HD, blu-ray, wypasioną kartą graficzną i masą pamięci RAM.
Dokładnej specyfikacji z pamięci nie podam, ale mogę go ścignąć to pewnie zarzuci linkiem.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15611
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-05-16, 18:57   

No, Sony to byłoby coś... :-)
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2012-05-16, 19:33   

Ja też prawie 3 lata temu kupowałem lapka pod Wiedźmina :) , pograć pograłem, przy okazji Fallouta zaliczyłem, ale niestety W2 już nie uciągnie, i jaki jest efekt ? Nowa gierka stoi sobie na półce i czeka na rozbudowę stacjonarki :) , Diablo 3 nawet nie kupuję przed rozbudową :) , nie chcę się frustrować :)

Na lapka do grania w nowe gry wydasz 4-6 koła, i zapomnij, że za 3 lata coś tam wymienisz
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15611
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-05-16, 19:39   

Wred, zdaje sobie sprawę z tego, że "blaszak" można zupgrejdować w przeciwieństwie do laptopa.
Szczerze pisząc, to "Diablo 3" będzie chyba grą na długie lata, tak jak jej piękna poprzedniczka.
Tak się szczęśliwie składa, że potrzebuję lapka pod tę konkretną grę, a nie pod stertę innych, bo mnie ani ziębią, ani grzeją, za wyjątkiem: "HoM&M" i "Football Manager".

Prawidłowo, to bodaj co 3 lata zachodzi potrzeba wymiana lapka, jeśli chce się grać w nowe gry. ;)
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-21, 23:59   

ASX, szukasz jeszcze? Możemy poemować się razem ;) Od kilku miesięcy bezskutecznie szukam lapka, który miałby dobrą grafę w połączeniu z nie-Full HD i mniej niż 17"... Komp do grania i grafiki.

Rzeczony VAIO to mógł być:
http://www.sferis.pl/prod...mium-64bit.html
Jest jeszcze jeden, z i7, ale za 7000 zł. Niestety wszystkie VAIO z lepszą grafą mają matrycę Full HD, co dla mnie jest jakąś pomyłką w lapku.

Istnieją jeszcze Samsungi z kartą GF 540M - koszt koło 3000 zł - i jeden z Radeonem 6750M za 5 patyków. Ten ostatni podobnież ma problemy z OpenGLem, inaczej bym się wykosztowała i go wzięła :P

Najlepszymi osiągami chwali się HP chyba. Mają jeszcze skłonności do przegrzewania? ;)
_________________
goodreads .
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15611
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-05-22, 02:47   

Podobno mają, aczkolwiek mój kilkuletni HP-ek jeszcze żyje i nie zamierza wyzionąć elektronicznego ducha. ;)

7000 zł - no nie, aż takiego zajo... to nie mam, żeby tyle kasy topić... :-P

Radeon - byle nie to! GeForce musi być, najchętniej GTX ileś tam! //spell

17'' - poniżej nie schodzę. :-P

Zatem: niby szukam, aczkolwiek tempo wyraźnie spadło. ;)
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-22, 22:04   

Też zdecydowanie wolę GF od Radeonów, uprzedzenie czy coś, zawsze miałam karty Nvidii i wolałabym się tego trzymać :P Szlag mnie trafia od wyboru kart mobilnych, najbardziej bym chciała GTX właśnie, ale montują je tylko w Acerach albo Alienware'ach. --_- Może jeszcze w Dellach i Toshibach się przewinie, ale Toshiba nie jest znana z najlepszej jakości matryc... A nie ukrywam, że dobry wyświetlacz też by się przydał :( Byle nie ten potworny Full HD...

15.4" to rozmiar idealny. ^^

Ja muszę kupić lapka w ciągu lata, jeśli jesienią wyjdzie Win 8 i władują go na laptopy, to się potnę. Muszę mieć Win 7! >.< Nie wiem, czy spadła uciążliwość doinstalowywania sterów na lapkach, ale wystarczy mi już mojego XP na lapie przeznaczonym na Vistę :P Wolałabym nie doklejać systemu.

Od roku nie mogę znaleźć godnego modelu --_-
_________________
goodreads .
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2012-05-23, 14:20   

Dhu a pamiętam jak wczoraj Twój zakup poprzedniego potwora z 2 hdkami i pełnym wypasem :)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-05-23, 18:43   

A ja, neandertal, dopiero teraz odkryłem sprężone powietrze do czyszczenia komputra --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2012-05-23, 23:52   

MrSpellu napisał/a:
A ja, neandertal, dopiero teraz odkryłem sprężone powietrze do czyszczenia komputra --_-
I co, -20 st C od razu :P ?
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-05-24, 00:04   

Jasna dupa, gdybym to miał, gdy ciąłem w Skyrim...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-25, 01:34   

wred napisał/a:
Dhu a pamiętam jak wczoraj Twój zakup poprzedniego potwora z 2 hdkami i pełnym wypasem :)

Nie wzięłam jednak tego z dwoma hdkami :) Zdecydowałam się na mniejsze vaio. Ale wypas był, nawet teraz objawia się tym, że po czterech latach potrafi być lepszy od niektórych syfów, które ludzie kupują do pracy biurowej :P Nie żałuję zakupu, ale przydałby się nowy, zwłaszcza z widmem Win8 na horyzoncie :P

Gdyby tak można było zupgradować bebechy, to bym została przy swoim, bo odpowiedniej wielkości, kanciasty i śliczny i wcale nie porysowany ani nic --_- Matryca o dobrej czerni i kolorach. Tylko klawiatura się trochę zdarła i połowa klawiszy łysa jest. :P
_________________
goodreads .
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2012-06-14, 16:38   

jak dla mnie vaio to przerost ceny nad wnętrznościami...

ASX znalazleś cuś waść?

właśnie stanęłam przed podobnym dylematem, ino mnie potrzeba jakiegoś w_miarę_względnie_w_ostateczności_do_przełknięcia cenowo sprzęta nie tylko do gier (znaczy to akurat nie jest priorytet) ale i jako mobilna stacja graficzna (niestety takoż do poddłubywania w 3d i renderach).

i teraz pytanie czy cuś co sobie umyśliłam ma prawo zadziałać do powyższych zastosowań.
a uknułam sobie co następuje:

ma być +/-15 bo nie będę się z 17calową kobyłą o wadze pustaka przemieszczać
proc: i7 Ivy Bridge lub i7 Sandy Bridge
karta: radek 7670M lub GT630M lub GF gt540M<- przy założeniu opcji i7 Sandy Bridge, bo w takimż zestawie występuje, acz ogółem chyba i tak chyba najlepiej radek wypada.
RAM: 8gb
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15611
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-06-14, 17:08   

Z tego "szczęścia" przestałem szukać. ;) Znaczy się: miałem zamiar "kupnąć" nowy sprzęcik pod "Diablo 3", jednakowoż zrezygnowałem, póki co. Z dwóch powodów.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-06-14, 18:01   

makatka napisał/a:
karta: radek 7670M lub GT630M lub GF gt540M

Obydwie dadzą radę większości dzisiejszych gier (poza "Wiedźminem 2" np, bo jakiś chory) na słabych i być może średnich detalach. GF, oczywiście, jest wyraźnie (choć nie jakoś wyjątkowo) mocniejszy.

Ogólne przykazanie brzmi (dla laptopowych kart do gier) - 128-bitowa magistrala. Przy magistrali 64 można sobie... Na zegar rdzenia poniżej 600MHz bym nie patrzył, a zegar pamięci (co najmniej DDR3, ale to standard) poniżej 800. Ilość MB pamięci to kwestia trzeciorzędna, no ale poniżej 512 bym nie brał (1024 to standard zresztą).
  
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2012-06-14, 18:56   

różnica między lapem na gt 640m a na radku 7670m przy tym samym procu (i7 3610qm) i dysku 1tb vs 640gb to 900zł więc dla "nie wyjątkowo mocniejszego gt" skórka nie warta wyprawki.

edyta:
wyszperałam jeszcze cusia na i7 Sandy z radziem 6770M.
karta wydaje się lepsza za to proc słabszy.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-06-14, 19:15   

A co takiego robisz na tym kompie, żeby różnica między jednym a drugim i7 miała dla Ciebie jakieś znaczenie? Ja bym na pewno wziął 6770M, bo jest już widocznie mocniejsza od obydwu, które wcześniej wymieniłaś.
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2012-06-14, 19:38   

no właśnie nie wiem czy będzie miała znaczenie czy nie... podałam zastosowania :P ma się sprawdzić i tyla... oba proce rozważam od początku ale ja się na lapach zasadniczo nie bardzo wyznaję ;)
a różnica wygląda tak
niestety ten na 6770m jest też sporo cięższy a ja się dość regularnie miotam między białym a wawą.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-06-14, 19:42   

Wątpię, byś tę różnicę, jako zwykły bocik, odczuła :P
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2012-06-14, 20:48   

tjaaaa... za to różnicę między 2.3kg a 2.9kg już niestety odczuję na pewno.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-19, 21:00   

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dpzu3HM2CIo&feature=player_embedded
[/youtube]

Obejrzyjcie lepiej to! Microsoft wraca do gry! (:
Teraz czekam na odpowiedź Apple, noo i na Chrome w chmurze od Google. (:
 
 
elisea

Posty: 2
Wysłany: 2013-01-29, 19:26   

mam lenovo i szczerze polecam, solidnie wykonany, może nie jest ładny ale ważne, że się nie psuje
_________________
wysokiej jakości artykuły biurowe tarnów
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-05-30, 17:20   

Nie ma tematu o tabletach, a jednak bliżej im do laptopów niż do czytników książek więc pisze tutaj. Jeśli szanowny mod stwierdzi inaczej, to ok ;)

Totalnie nie znam się na tabletach, Androidach itd.
Potrzebny mi tani tablet na którym będę mógł odpalić najzwyklejszy emulator GBA i jakieś pierdołkowe gry typu Plants vs Zombies. Oczywiście nie takie z tego sklepu androida, tylko takie ściągnięte z netu :badgrin:

Tak więc pytanie, czy na tablecie z Androidem 4.0 można normalnie odpalić aplikację która jest pod windows? I czym się kierować przy zakupie?

http://allegro.pl/tablet-...3206603973.html ten mi się podoba //panda
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-05-30, 17:35   

To jakbyś się pytał cz po makiem odpalisz apkę na wina. Inny system. Ale ten tab wygląda nieźle, jak dotrę di domu to naoizzę więcej.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-05-30, 17:49   

Tego się bałem, w sensie z tymi aplikacjami. Na szczęście znalazłem już kilka emulatorów GBA pod Androida.
Pomoc w wyborze tabletu do 300zł mile widziana ^_-
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-30, 20:34   

Miałem do czynienia z tabletami z Androidem w przedziale 200-600zł, żadnego z nich nie kupiłbym sobie.
Minimum 800-900zł żebym mógł być zadowolony z jakości ekranu i szybkości działania systemu.
Inaczej jest to droga przez mękę, nawet przy prostych aplikacjach i przeglądaniu neta na kiblu. (:
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13183
Wysłany: 2013-05-30, 21:01   

true, ojciec kupił sobie mini-lapka na androidzie za 400zł, to urządzenie w 27 sekund potrafi mnie doprowadzić do białej gorączki, za darmo bym tego nie wziął
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-05-30, 22:24   

Czy poza przeglądaniem neta w kiblu lub w pociągu, ma to jakieś inne zastosowanie? Bo ja wiem... jako tacka na herbatę?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13