FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szortal
Autor Wiadomość
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-06-12, 12:28   Szortal

Założę temat, bo nie wiem, gdzie to wpisać.

O tym, że na początku czerwca powstał szortal.com nie muszę chyba pisać, trąbiła o tym cała Polska, natomiast ta wiadomość mogła Wam umknąć.



Wampir Mieć jest znany na całym świecie. Od dobrych paru lat przestał być naszym dobrem narodowych, stał się bowiem dobrem ogólnoświatowym. Fotografują się z nim największe postaci tego świata, przecież dobrze wiemy, po co Obama przyleciał do Warszawy oraz dlaczego Euro 2012 odbędzie w końcu w Polsce.
Wokół niego, jak wokół każdej znanej postaci ludzie robią biznes. Sam ostatnio widziałem figurki Miecia na wielkim targu w Stambule. To wokół nich kłębił się wiekszy tłum niż przed Błękitnym meczetem. Stałem z boku i uśmiechałem się, cieszyło mnie, że nasz następny wielki rodak zdobywa świat.
Po wpisaniu Miecia w google, wyskakują tysiące stron w najróżniejszych językach świata. 1/10 aukcji na allegro ma coś z wspólnego z Mieciem.
Prawa do Miecia zostały przekazane Fundacji Pomocy Fantastom.
Całe szczęście, że nie sprzedano praw do ekanizacji Disneyowi, mówiło się, że chcieli przenieść akcję do Nowego Jorku, a Miecia miał grać Justin Bieber. Obecnie Prezes Fundacji negocjuje z Jamesem Cameronem sprzedaż praw do filmu, wstępnie budżet filmu na być większy niż Titanica i Avatara razem wziętych (jest to spowodowane tym, że producenci filmu wzięli na siebie wybudowanie dróg dojazdowych do stolicy, żeby dojechać na plan filmowy).

No, ale dość ciekawostek i dygresji. Przechodzę do rzeczy:

I Wy możecie mieć wkład w Miecia.

szortal.com ogłosił konkurs na szorta o Mieciu, nagrody i chwała czekają na zwycięzców.
Termin nadsyłania pran upływa 20 czerwca, więc następny tydzień macie zawalony, odwołajcie wszystkie imprezy i spotkania, ale cóż to jest, jeden tydzień pracy, wobec nieśmiertelnej chwały.

Zapraszamy.
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-06-14, 16:23   

Tak post pod postem, ale mam Ważne Wiadomości z Ostatniej Chwili.



Po ostatnich dokonaniach przy serialu HBO, casting na scenarzystę filmu o Mieciu wygrał George R.R. Martin. Przed chwilą był u niego nasz specjalny wysłannik, oto co powiedział:

Ojej, nie wiem co powiedzieć, tak się cieszę, tak się cieszę. Wiem, że było tysiące chętnych do napisania scenariusza o wampirze Mieciu. Bardzo wam wszystkim dziękuję, nawet nie wiecie jakie to wyróżnienie dla mnie, znaczy się, oczywiście, że wiecie, przecież wy znacie te wszystkich sławnych ludzi, którzy zgłosili się, aby napisać ten scenariusz. Ojej, jak fajnie, jestem oszołomiony, nie wiem co powiedzieć. Przepraszam, że mówię tak nieskładnie, ale..., ale naprawdę nie spodziewałem się.
Jeszcze dzisiaj kończę wszystkie prace, które tutaj wykonywałem, odkładam pisanie ostatniego tomu, HBO też może przecież poczekać. Wsiadam w samolot i lecę do Warszawy, muszę pooglądać dokładnie plenery, aby natychmiast wziąć się do pracy nad Mieciem.
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-06-26, 11:35   

Nasza nagroda - książka Łukasza Śmigla, Mordercy, ustawiła nasz następny konkurs na szorta.

Jego temat to: Mordercy. Powiedzmy, że temat pojmujemy tak szeroko jak wygląda Amazonka przy ujściu do Atlantyku. Tematy wojenne, historyczne, space-opery są jak najbardziej pożądane. Będziemy przyjmować także dokładne opisy zabójców wampirów (ale nie Mieciów) czy komarów. Podsumowując: właściwie to będziemy przyjmować wszystko z mordercami w tle.

Termin: 9 lipca 2011 roku, godzina 20,00, wysyłamy na maila do baranka: baranek@szortal.com. Limit: 5 tysięcy znaków.

Do klawiatur Panie i Panowie!!!
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-08-24, 20:00   

Dawno nie wklejałem wieści z szortalu, więc:

Obecnie trwa głosowanie w konkursie na najlepszego pirackiego szorta.

Ponadto ogłosiliśmy nowy, nietypowy konkurs:

"Trylogia szortowa"

Co to jest trylogia wszyscy oczywiście świetnie wiedzą, ale ja na wszelki wypadek przypomnę: " trylogia to cykl dzieł składający się z trzech utworów, z których każdy stanowi zamkniętą i integralną całość. Dzieła w trylogii łączą zwykle takie cechy, jak tematyka, czy grupa postaci.".

Tematyka dowolna, ale akcja musi się toczyć w średniowiecznej Europie, lub miejscu [i czasie] bardzo średniowieczną Europę przypominającym.

Limit znaków - 12 tysięcy [ze spacjami] na całość.

Termin - do 2 września 2011, do godziny 21.00.

Nagrodą będzie "Trylogia Arturiańska" Bernarda Cornwella ["Zimowy monarcha", "Nieprzyjaciel Boga", "Excalibur"] ufundowana przez Instytut Wydawniczy "Erica".

Teksty, z dopiskiem "Trylogia" w temacie maila, wysyłajcie na adres baranek@szortal.com.

Uwaga! W tym konkursie nagradzamy tylko zdobywcę pierwszego miejsca.

W tym konkursie nastąpiła też zmiana zasad przyznawania nagród, głosowanie czytelników wyłoni zwycięzcę nagrody społeczności szortalowej, a nagrodę główną przyzna jury złożone z uznanych pisarzy: Rafał Kosika, Dariusza Domagalskiego, Marcina Przybyłka i prawdopodobnie jeszcze paru znanych osobistości :)

Do klawiatur Panie, Panowie!!!
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-11-01, 12:59   

baranek na szortalu napisał/a:
Rozpoczęły się prace nad pierwszą szortalową antologią pod bardzo roboczym tytułem: "Krótko mówiąc". Zaprosiłem już do współpracy kilku szortalowych autorów. Kilku nawet się zgodziło.

Przez najbliższe dwa miesiące (to znaczy do końca grudnia) będę pod nieco innym kątem patrzył na nadsyłane na Szortal teksty. Najlepsze oczywiście, jak zwykle, trafią na portal, a ich autorom będę proponował napisanie tekstów do antologii.

I tak jeszcze dla porządku - tematyka tekstów oczywiście dowolna, motywy fantastyczne nie są obowiązkowe, objętość tekstów nie może przekraczać pięciu tysięcy znaków.

Bardzo ostrożnie szacuję, że całe przedsięwzięcie uda się zamknąć do końca przyszłego roku.

Kontakt ze mną, oczywiście na baranek@szortal.com
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2012-06-04, 07:07   

W czerwcu obchodzimy pierwsze urodziny szortalu.

Z tej okazji rozpoczynamy dzisiaj Wielką Czerwcową Niespodziankę, czyli codzienne konkursy z nagrodami przez cały miesiąc, na koniec, dla najlepszych - duże zestawy książek. Zapraszam !
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-06-04, 09:55   

Brać udział czy nie brać - oto jest pytanie :-P
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2012-06-04, 19:02   

Oczywiście, że brać :) fajna zabawa, fajne nagrody, cóż chcieć więcej :)
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2012-07-11, 20:55   

Kim jest Iks?

Nowy, rewelacyjny konkurs na szortalu.

Przeczytajcie szorta napisanego przez znanego polskiego autora i odgadnijcie kto nim jest. Nagrody czekają :)
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14