FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Abonament RTV
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-04-28, 15:37   

http://wiadomosci.gazeta....nik-stacji.html
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-04-28, 16:05   

Cytat:
Oglądalność TVP1 spadła w zeszłym tygodniu z 10,37 proc. do 9,58 proc

No poważnie? :badgrin:
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-04-28, 16:31   

Faktycznie 8% to jest nic
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-04-28, 16:55   

TV Puls w porywach ma lepszą oglądalność. :) A ja nawet nie wiem, czy kiedyś oglądałem tę stację. :mrgreen: Mam chyba gdzieś ten kanał w pakiecie, ale to straszna lipa programowa, więc tym większy rechot z Dobrej Zmiany Kurskiego. :mrgreen:

Ale odkują się na jakichś mistrzostwach w kopaninie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-04-28, 18:15   

Z tą opłatą audiowizualną to była tylko kwestia czasu. PO też by to wprowadziła.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2016-04-29, 09:03   

I dobrze, bo dobrowolny abonament to farsa.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2016-04-29, 09:26   

dworkin napisał/a:
I dobrze, bo dobrowolny abonament to farsa.
W ogóle abonament to farsa. Zwłaszcza jak idzie na tubę propagandową partii politycznej.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2016-04-29, 09:50   

W każdym kraju UE telewizja publiczna jest utrzymywana z pieniędzy publicznych. W większości bierze też kasę z reklam. I w większości te pieniądze publiczne to abonament rtv. Zatem idea sama w sobie farsą nie jest. Nie wiem jak bywało z tą propagandą w innych krajach, lecz telewizja i jej abonament będą trwać dłużej niż jeden rząd. I nawet jeśli Polska nie jest na to jeszcze wystarczająco dojrzała, to kiedyś będzie.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-04-29, 10:17   

Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś będzie na tyle dojrzała by całkowicie z tego zrezygnować. Nie oglądam TV, nie mam nawet telewizora, IMHO, zmuszanie mnie do płacenia za to gówno to zwyczajna hucpa.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2016-04-29, 10:30   

dworkin napisał/a:
W każdym kraju UE telewizja publiczna jest utrzymywana z pieniędzy publicznych.
I sugerujesz, że to jest argument przeważający? Czyli to, co nam odpowiada w unijnym prawodawstwie, to się powołujemy na te rozwiązania, a to, co nam nie odpowiada w prawie unijnym, to absolutnie nie mamy obowiązku z tego korzystać? //mysli
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2016-04-29, 10:37   

A czy jak mam telewizję publiczną w ramach opłacanej telewizji cyfrowej, to operator telewizji cyfrowej płaci za możliwość udostępniania tej public tv? Bo jeśli tak, to przecież wrzuca mi to w jego abonamencie i w efekcie płacę dwa razy za publiczne/narodowe media.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2016-04-29, 10:47   

Nie wiem, czy jest to w ogóle brane pod uwagę w innych krajach. Wiem jednak, że abonament rtv występuje w: Islandii, Irlandii, UK, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Francji, Belgii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, we Włoszech i dalej mi się nie chce wymieniać. Kilka krajów (zdecydowana mniejszość) utrzymuje rtv tylko z budżetu. Więc abonament jest pewnym standardem, raczej dominującym w Europie.

Chodziło mi o to, że dobrowolny nieegzekwowany abonament jest prawem śmiesznym, ośmiesza nas jak film Barei. By prawo było w tym miejscu poważne, musiałoby go w ogóle nie obejmować, albo obejmować obligatoryjnie. PiS wybrał drugą opcję. I mimo aktualnej stronniczości mediów, ja z ciekawością zobaczę, jak dodatkowa kasa przełoży się na ich ofertę. Reszta mnie nie obchodzi i nie boli. Gdyby PiS zlikwidował abonament też wzruszyłbym ramionami.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2016-04-29, 10:56   

Tomasz napisał/a:
A czy jak mam telewizję publiczną w ramach opłacanej telewizji cyfrowej, to operator telewizji cyfrowej płaci za możliwość udostępniania tej public tv? Bo jeśli tak, to przecież wrzuca mi to w jego abonamencie i w efekcie płacę dwa razy za publiczne/narodowe media.
Tomasz, ale w tym sęk, że opłacając kablówkę płacisz za możliwość oglądania, a na media narodowe musisz płacić nawet jak nie masz telewizora. Według obecnego projektu ustawy, moja skromna osoba zapłaci podwójnie abonament (opłatę audiowizualną), bo mam podłączony prąd na działce :badgrin: Oczywiście jak się domyślasz, nie mam tam telewizora.

dworkin napisał/a:
I mimo aktualnej stronniczości mediów, ja z ciekawością zobaczę, jak dodatkowa kasa przełoży się na ich ofertę.
Kurski kupi sobie nowe auto, a pisowscy funkcjonariusze będą więcej zarabiać. //dobrazmiana
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
  
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2016-04-29, 10:56   

Szanowanie orzeczeń TK też jest standardem w tych krajach, a u nas nie. To czemu abonament ma być?
I niech to biorą pod uwagę czy kablówki i cyfrówki płacą, bo jak jest abonament, to niech oni to mają w ofercie za darmo i już.
Kijem mnie do oglądania publicznej/narodowej nie zapędzą. Chyba, że żona mnie zapędzi do misyjnej audycji o szukaniu rolnika dla żony, czy jakoś tak. No weźcie, niech mnie z tą telewizją abonamentową nie śmieszą.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2016-04-29, 11:00   

Tomasz napisał/a:
Kijem mnie do oglądania publicznej/narodowej nie zapędzą.
Żebyś się nie zdziwił :mrgreen:
Cytat:
Jarosław Kaczyński walczy o dobrą zmianę w mediach publicznych. - Do tej pory było niszczenie wartości, czysty nihilizm, odrzucenie znaków, czyli urbanowski panświnizm - mówił Kaczyński we Włocławku. - Media publicznie mają być narodowe, no i muszą być oglądane - stwierdza prezes.
:badgrin:
Źródło: http://wyborcza.pl/1,7596...olesie-onr.html
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-04-29, 14:25   

Będzie obowiązek montowania kamer, aby rząd mógł sprawdzić, czy jesteś dobrym patriotą i oglądasz Dziennik Telewizyjny z liderem polskich nazistów Kowalskim jako komentatorem i autorytetem. :mrgreen: A po Dzienniku Telewizyjnym - kolejny odcinek Ojca Dupeusza.

Ale Tomasz dotknął istoty skutków Dobrej Zmiany. Skoro rozprawy TK to towarzyskie spotkanie i jego opinii nie uznaje się za wyrok to dlaczego mamy stosować się do innych przepisów? Anarchy PRL-bis! :)

Cieszyłbym się z płacenia abonamentu, serio. Gdyby to miało służyć budowie polskiego BBC. Ale nie będzie służyć i nie ma się co łudzić. Więcej kasy dla Kurskiego i "dziennikarzy wyklętych", którzy z mediów opłacanych przez PiS przeszli do tych opłacanych przez obywateli.

Jednak zwróćcie uwagę na jedną kwestię. Opłata abonamentowa ma być doliczana do rachunków za prąd. Oznacza to, że wszystkim gospodarstwom domowym podrożeje korzystanie z energii elektrycznej. 15(?) złociszy miesięcznie to nie w kij dmuchał dla jakiegoś emeryta. Chyba że tych zwolnią od płacenia.

Wtedy trzeba będzie jakąś babcię poprosić, aby pomogła wnusiowi. :mrgreen: ;)

A jeśli nie zwolnią nikogo od płacenia, to naprawdę tych starszych ludzi zdrowo to "kopnie". Już teraz płacą na Rydzyka, a przynajmniej część z nich i dobrowolnie. Teraz będą jeszcze płacić na Kurskiego.

To na pewno społeczeństwo ucieszy.

Nie wiem, jak u was, ale ja fakturę za prąd dostaję co dwa miesiące. Jeśli tak zostanie, to 30 zł co dwa miesiące zapłacę więcej. Ale i tak wyjdzie na to samo - najwyżej emeryci będą mieli czas, aby uzbierać dodatkowe złocisze.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2016-05-03, 08:04   

Zwolnieni będą ludzie +75, mogę źle pamiętać, nie chce mi się googlać.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-05-03, 09:47   

O czym tu w ogóle gadać. Wiadomym było że ten dzień w końcu nastąpi.
Wiadomo było że bomba abonamentowa będzie masowego rażenia i że będą ofiary wśród niewinnych.
Poprzedni system choć właśnie działający wybiórczo, okazał się w końcu rażąco nieskuteczny. Stare metody zawiodły na nowoczesnym polu walki.

Polska jest przecież królestwem parapodatkow, więc i jeszcze jeden przyjmiemy na oznakę zwycięstwa.

TVP praktycznie nie oglądam(y). Chciałbym aby za tymi $ poszła poprawa jakościowa oferty medialnej. Chciałbym aby imprezy sportowe wróciły do TVP, produkcję telewizyjne w starym stylu itp itd. Żeby ta wielka kasa która dostaną, nie służyla napchaniu kasy pseudo gwiazdom wyplutym z odbiornika TVP - co było praktyką dotychczasowej tylewizji.

PS. Pamiętam doskonale jak za gówniarza biegałem na pocztę opłacić abonament RTV. Teraz będę klikać.
  
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2016-05-03, 09:50   

W Niemczech mają podobnie - jest mieszkanie, jest opłata. Działa dość sprawnie - meldujesz się (a teoretycznie musisz), wkrótce dostajesz list z danymi do przelewu.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14