FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Latka lecą
Autor Wiadomość
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-12-30, 01:26   Latka lecą

Dziś (znaczy wczoraj, ale nie czepiajmy się dat) byłem, jak już pisałem, na imprezie rodzinnej świątecznej.
Pochlaliśmy do opru . I tylko jak sobie z siostrą cioteczną przypomnieliśmy imrezy rodzinne sprzed 25 lat zrobiło mi się głupio kiedy spojrzałem na córkę. To musiała być totalna żenada, jak "starzy" się pochlali a ona na to patrzyła.


Fak, chyba byliśmy do bólu śmieszni jak się przekrzykiwaliśmy i co reaz sięgaliśmy po kieliszki.

Chyba czas posypać głowę popiołem (bynajmnie nie z fajrek) i umawiać się z rodziną na wódę bez dzieci.


Czy macie/mieliśie podobne doświadczenia?
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-12-30, 10:52   

You Know My Name napisał/a:
Chyba czas posypać głowę popiołem (bynajmnie nie z fajrek) i umawiać się z rodziną na wódę bez dzieci.

Nie no, niech się uczą od najlepszych :badgrin:

Nie mam takich doświadczeń, bo nie jeżdżę na rodzinne imprezy.
A z bratem ostatni raz popiłem sobie na moim ślubie...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-12-30, 10:54   

Miałem, ale z punktu widzenia dziecka. Pewnie dlatego tykam procenty od wielkiego dzwonu :P .
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-12-30, 12:58   

Moja rodzina, wszak z Kresów, nigdy za kołnierz nie wylewała, ale nawet tego specjalnie nie pamiętam, mieliśmy własne zajęcia razem z bratem i kuzynami.
Dziś sam pijam z rodziną, a rodzinne imprezy mamy często. Ekscesów nie ma i nie było, kultura picia nie pozwala na skrajne upicie się.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-12-30, 13:09   

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ygdftS58-8g[/youtube]
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-12-30, 13:13   

Ja tam się boję pamiętać co robiłem po pijaku w Niemczech. I z kim.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-12-30, 13:27   

Wiesz, co sobie sam robisz z drugą osobą i co z tego pamiętasz, to najmniejszy problem. Ale jeśli w kontekście całej sytuacji jest Twoje dziecko to z jego perspektywy wygląda to zawsze o wiele-wiele gorzej. Akurat ten film Koterskiego to jedna z najlepszych prób uchwycenia tego jak funkcjonuje alkoholik i dziecko alkoholika. Tak mi się wydaję. Sam za jedną alkoholową akcję swojego starego zerwałem z nim wszelki kontakt, a byłem wtedy mniej-więcej w wieku córki Droona.
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-12-30, 14:27   

Moja rodzina generalnie pije umiarkowanie. Na tym tle ja i moja kuzynka, pijące najczęściej wino na pół, to największe pijaczki. Tylko kilka osób potrafi wypić trochę więcej niż pozostali, ale wtedy są po prostu bardziej rozrywkowe i towarzyskie. Nigdy nie byłam świadkiem żadnej wtopy typu krewny osuwający się pod stół albo robiący obciach czy awanturę. I z tego powodu zaryzykowałabym teorię, że Twoje stwierdzenie:
Ł napisał/a:
jeśli w kontekście całej sytuacji jest Twoje dziecko to z jego perspektywy wygląda to zawsze o wiele-wiele gorzej
dotyczy tylko ostrego picia i upodlenia. Bo jedyne skojarzenie z alkoholem, jakie mam z dzieciństwa, to że gdzieś ktoś zostawił trochę np. ajerkoniaku i chciałam spróbować, nic na temat wstawionych członków rodziny. A obstawiałabym raczej, że nie umiałam rozpoznać osoby pod wpływem i uznałam ją pewnie za po prostu bardzo wesołą, niż że wszyscy się tak strasznie hamowali i przestali dopiero teraz.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-12-30, 14:39   

Luinloth napisał/a:
I z tego powodu zaryzykowałabym teorię, że Twoje stwierdzenie:
Ł napisał/a:
jeśli w kontekście całej sytuacji jest Twoje dziecko to z jego perspektywy wygląda to zawsze o wiele-wiele gorzej
dotyczy tylko ostrego picia i upodlenia.

No właśnie konkretnie o tym pisze, odpowiadając na zdanie Spella: "ja tam się boję pamiętać co robiłem po pijaku w Niemczech.", heloł?
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-12-30, 15:01   

Toście mieli szczęście. Ja sie jeszcze w swoim życiu z umiarkowanym piciem nie spotkałem :P .
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-12-30, 15:52   

To nie tak, że zapomnieliśmy o całym świecie i dzieci odprowadzały nas do domu. Kontrolę nad wszystkim trzymaliśmy, powrót do domu nie był masakrą, przez całą drogę do i z autobusu niosłem młodego, nie zasypiałem podczas jazdy tylko czytałem.
Chodzi raczej o przypomnienie sobie co było kiedy sam podobnie bawiących się starszych widziałem i jak to obserwowałem/oceniałem.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2012-12-30, 20:17   

Młodzik napisał/a:
Toście mieli szczęście. Ja sie jeszcze w swoim życiu z umiarkowanym piciem nie spotkałem :P .
Czyli tylko z zasadą "Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach"? ;) Tak się zastanawiam, że gdybym miał wam opisywać swoje ekscesy po alkoholu, to musielibyśmy zablokować dostęp dla niepełnoletnich :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2012-12-30, 22:40   

No, Jachu, to mozemy zalozyc wspolnego bloga, ku przestrodze... Moj najgorszy wybryk skonczyl sie tak, ze mature dyktowalem zamiast pisac.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-12-31, 08:13   

Nie piję ale wiem o czym mówisz Magu bo obserwowałem rodzinę na weselu siostry - przekrzykiwanie, idiotyczny upór, głupota, zacietrzewienie :)
Na szczęście nikt nie ma problemu z alkoholem, z dzieciństwa pamiętam tylko rodziców pijących wino/koniak z eleganckich kieliszków kilka razy do roku no i oczywiście piwo które tata wypił w Karczmie Rzym :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Seeman 
Green Hell

Posty: 13
Skąd: Zdolny Śląsk
Wysłany: 2013-01-01, 14:10   

Cóż, mamy zmianę daty, ale pewnikiem kac takiż sam, co zwykle. Będąc teraz jednak ojcem dzieciom musiałem wstać skoro świt, mleczko przygotować czyli na dolegliwości czasu mi nie starczyło.

PS.
Nie sądziłem, że wrócę do biblioteki, ale uczciwie przyznam, że po kilku latach przerwy z hasłem trafiłem od razu, gorzej było z loginem.
Witajcie ponownie (o wiele ktoś mnie pamięta).
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2013-01-09, 16:18   

Przy tych okazjach, gdzie dorośli pili, a ja mogłam ich obserwować zawsze, ale to zawsze było dla mnie zagadką jak to możliwe, że grupa dorosłych nagle przekształca się w bandę głupawo zachowujących się ludzi. Przerażało mnie to jako dziecko. Przeważnie, oprócz przerażenia, było też skrępowanie po serii jakiś, według pijących śmiesznych, uwag. Jeśli była tylko taka możliwość ulatniałam się do innego pokoju.
_________________

 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-01-09, 16:46   

Przypomniało mi się zakończenie Odlotu Milosa Formana...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
silaqui 
Valkyrie


Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-12, 02:54   

A ja nie mam jakiś negatywnych wspomnień związanych z alkoholem: mama nie lubi pić, tato pije raz na pół roku i potem jest po prostu zabawny (do dziś pamiętam sytuację gdy wrócił z branżowej imprezy i skończyły mu się siły w przedpokoju-ja i mama śmiałysmy się do rozpuku próbując przetransportować go do łóżka).
Jak już miałam lat -naście i zaliczyłam kilka wesel z udziałem jednej strony rodziny to czasem czułam niesmak, ale to tym bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że alkohol w obecności dzieci to zło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13