FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
HOUSE OF CARDS
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-02-12, 00:15   HOUSE OF CARDS

MrSpellu napisał/a:
House of Cards. Serial Davida Finchera. Kevin Spacey gra wpływowego kongresmana, któremu prezydent-elekt zaszedł za skórę. Szykuje się coś naprawdę mocnego.


Twórcą serialu jest Beau Willimon (na podstawie powieści M. Dobbsa). D. Fincher jest jednym z reżyserów.

Cintryjka napisał/a:
Obejrzałam już od soboty do wczoraj całość pierwszej serii i potwierdzam - moc jest. Bardzo polecam.



Romulus napisał/a:
Rzeczywiście, trailer nie zawiódł.
Chyba jednak David Fincher, mimo najsławniejszego nazwiska wśród producentów (wykonawczych, czyli koszących szmal bez przepracowania się), wcale nie jest tu najważniejszy. Bo rządzi chyba Beau Willimon, wspólnik G. Clooneya choćby z "Id marcowych".

Serial ma szansę zmiażdżyć, bo ma wszystko, co mnie kręci: fabułę osadzoną w politycznym środowisku Waszyngtonu, niezłą intrygę i wybitną obsadę. Oby tak dalej. No i fajnie, że można już uzyskać dostęp do całego serialu, tj. 13 odcinków. Wiadomo, że będzie sezon 2 zatem szykuje się niezła uczta. Aby nie przechwalić, rzucił mi się w oczy jeden kiks: w jednej ze scen Kevin Spacey siedzi w gabinecie, w którym na biurku stoi przedpotopowy monitor komputera? WTF? Akcja osadzona w 2013 r., smartfony, sieć i coś takiego?


Pierwszy epizod "House of Cards" okazał się mało wciągający, tak po prawdzie. Jak by to napisał Mr Spell: "nie czuję się zwilżony". :-P Trudno będzie przebić "Boss".
Spodziewałem się więcej po debiucie. Zamierzam oglądać dalej, rzecz jasna, choć bez "rączki w majtach". ;)

Cintryjka napisał/a:
House of cards zjada The Americans na przystawkę. Jak na razie dla mnie to hit obecnego sezonu. Porównania Bossem - jest w stanie wyjść z nich co najmniej obronną ręką, a nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, bo pierwszy sezon to zaledwie połowa historii. Ale do sensownej dyskusji na ten temat to trzeba obejrzeć całość, a nie pierwszy odcinek:]


Sharin napisał/a:
House of Cards, bardzo miły dla oka serial; umiejętnie dozujący intrygę, satyrę, humor. Obejrzeliśmy pierwszy odcinek - czekamy na napisy do kolejnych - i jesteśmy pod dużym wrażeniem. Dobre aktorstwo. Mamy nadzieję, że ów intensywny klimat polityki, zemsty utrzyma się cały czas.


Olisiątko napisał/a:
3 pierwsze odcinki House of Cards wchłonięte. Bardzo mi to przypomina książki Grishama, co jest bardzo na plusie. Serial dobry, jeśli lubi się takie klimaty. Najfajniejsze i tak jest kombinowanie "co u czorta wyniknie z tego małego syfu tuta @@?!". Mam nadzieję, że utrzyma poziom a nie okaże się kupą jak kilka innych seriali po paru odcinkach.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-02-12, 07:08   

Są już napisy do 2 odcinka. Jakby co, proszę wyraźnie oznaczać spoilery. Grzecznie proszę, ponieważ - przy zalewie innych seriali, które oglądam, będę "zaliczał" pewnie odcinek po odcinku, raz, góra dwa razy w tygodniu :-P Pewnie wraz z pojawianiem się polskich napisów, bo widzę, że dosyć regularnie i szybko idzie tłumaczenie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2013-02-12, 21:51   

Drugi odcinek nie zawodzi. O ile w pierwszym mieliśmy delikatny przedsmak na co stać Pana Kongresmena, zajawkę jakiegoś większego planu mu przyświecającego, o tyle odcinek drugi przybliżył mechanizmy politycznego domino. Miłe to to dla oka, ale cytując głównego bohatera: "it's too easy". Liczę, że w kolejnych odcinkach twórcy odejdą od zbyt nachalnego prezentowania geniuszu pierwszoplanowej postaci.

PS. Miła dla oka jest również Zoe.
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-02-13, 09:46   

Czy tylko ja zauważyłem strasznie irytującą rzecz? Mianowicie to chamskie owalne wgłębienie w miejscu gdzie szyja styka się z klatką piersiową Robin Wright (aktorka grająca Claire Underwood)? Strasznie mi się to rzuca w oczy i w każdej scenie z nią jest to jedyne co widzę.

Anyway, jestem po 10 odcinku, nadal trzyma dobry poziom i nadal Zoe jest genialna. Tylko czemu tak straszliwie chuda ja się pytam?! W całym serialu nie ma ani jednej apetycznej babki, same kościeje karmione sałatkami --_-
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
radosiewka 


Posty: 72
Skąd: Warszawa/ Łódź
Wysłany: 2013-02-13, 12:46   

Olisiątko napisał/a:
Czy tylko ja zauważyłem strasznie irytującą rzecz? Mianowicie to chamskie owalne wgłębienie w miejscu gdzie szyja styka się z klatką piersiową Robin Wright (aktorka grająca Claire Underwood)? Strasznie mi się to rzuca w oczy i w każdej scenie z nią jest to jedyne co widzę.


Słyszałam wiele pozytywnych opinii o tym serialu i na pewno się za niego wezmę. Trailer też przypadł mi do gustu, a seriale, które do tej pory regularnie oglądałam, albo się kończą/skończyły/lubi nie warto ich już oglądać :-|

A wracając do Robin Wright - teraz już zawsze będę widziała to wgłębienie :shock: Strasznie to wygląda...
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-02-13, 17:16   

Olisiątko napisał/a:
karmione sałatkami


Nie jesteś na czasie. Teraz ostatnim trendem jest połykanie wacików higienicznych nasączonych witaminami i związkami mineralnymi, które puchną w żołądku i dają uczucie sytości :mrgreen:
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-02-13, 17:49   

Dobra, od którego epizodu mam odczuwać zachwyt, bo po dwóch nic mi nie drgnęło w hajdawerkach? :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2013-02-13, 18:41   

Ja tylko przypomnę, że Boss też rozwijał skrzydła stopniowo. Poza tym nie ma ustawowego obowiązku zachwycania się:>
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-02-13, 19:53   

ASX76 napisał/a:
Dobra, od którego epizodu mam odczuwać zachwyt, bo po dwóch nic mi nie drgnęło w hajdawerkach? :-P


Po każdym obejrzanym odcinku zamierzasz pisać to samo?
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2013-02-14, 21:02   

Trzeci odcinek? Urocze kazanie od Franka; próbka cholernego, bezkompromisowego manipulowania tłumem. Próbka uproszczona, ale robiąca wrażenie i wystarczająca dla tego typu seriali. Fajnie, że twórcy oderwali głównego bohatera choć na moment od świata wielkiej polityki i postawili go naprzeciw rozgorączkowanego tłumu.

Zoe? Nadal chuda, ale niezwykle intrygująca osóbka.
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-02-14, 21:55   

Skończyłem 1 sezon.
Spodziewałem się jakiegoś pierdolnięcia, okazało się... hm, ot, jak każdy odcinek.
Podoba mi się fakt, że zostawili DUŻO cliffhangerów do których mogą zaczepić w następnych sezonach (2 są juz zamówione...), ale spodziewałem się jakiegoś kopa. Choćby ponownego złamania czwartej ściany przez Francisa.
Czuję niedosyt. Chcę więcej. Czuję Grishama w tym serialu, oczywiste, że chcę więcej.

Jako serial muszę ocenić dobrze, jako serial polityczny nie mogę ocenić ponieważ nie widziałem takowych dużo.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-02-14, 21:58   

Oli napisał/a:
serial polityczny nie mogę ocenić ponieważ nie widziałem takowych dużo.

Zobacz The Boss.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-02-14, 22:01   

O tak, "Boss" jest lepszy. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-02-14, 22:04   

Jander napisał/a:
Oli napisał/a:
serial polityczny nie mogę ocenić ponieważ nie widziałem takowych dużo.

Zobacz The Boss.


Planuję, póki co mam kolejkę seriali.

ASX76 napisał/a:
O tak, "Boss" jest lepszy. :-P


Wystarczy, że choć w połowie będzie tak dobry jak House of Cards. Ciężki przebić 4 ścianę Kevina.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-02-14, 23:18   

ASX76 napisał/a:
O tak, "Boss" jest lepszy.

Jak mniemam, obejrzałeś już cały pierwszy sezon HoC?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-02-15, 23:30   

"Boss" też był o władzy. Ale, czy był lepszy? Może był, może nie był. W zasadzie, nawet nie widzę celu, aby się nad tym zastanawiać.

Zwłaszcza że jestem po 2 odcinku. I będę sobie dawkował tą przyjemność. Bo warto. To, na razie, najlepszy serial jaki wystartował w tym roku.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2013-02-19, 22:10   

"- Dlatego Bóg dał nam refleks. Byśmy mogli spierdolić, kiedy lodówka spada nam pod nogi" :mrgreen:

Spellu wspomniał, że Frank wydaje się być nadczłowiekiem, co może szkodzić ogólnemu odbiorowi serialu. Coś w tym jest. Czy zdarzy mu się wpadka? Oby. Czy wpadka może oznaczać koniec w polityce? Tak. Pytanie zatem: jak wielka ona będzie. Nie na tyle, aby pogrążyła Franka, bo i o czym miałby być dalej serial. Ważne, aby była jakakolwiek, bo zrobi się ciekawiej.

Czwarty odciek nie zawodzi.

Ciekawe rozwija się motyw z Zoe, choć wolałby aby nie był wzbogacony o wątek erotyczny.
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-02-23, 21:49   

Po 4 odcinkach jednak nie porównywałbym tego serialu do "Bossa". Aczkolwiek, tak jak w tamtym serialu, nadal nic nie wiem. Finał 1 sezonu "Bossa" położył mnie na kolana. Ale nie oczekuję tego samego od "HoC". Po co kopiować.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-03-07, 14:02   

A ja bym porównywał do Bossa - co prawda nie ma takiego pierdolnięcia, ale są wspólne elementy. Nie powiem, żeby któryś serial był lepszy, dla mnie są na mniej więcej tym samym poziomie. Na plus dla House of Cards wypada sprawa marketingu - mała jest szansa, że zostanie ucięty tak jak Boss.
Czekam na następny sezon, póki co znów jestem serialowym sierotą.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-03-07, 17:51   

Dlatego oglądam sobie powoli, w miarę pojawiania się napisów. Bo, szczerze pisząc, mało jest seriali tak intrygujących. Przynajmniej do czasu premiery kolejnego sezonu "Mad Men".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-03-15, 22:36   

Po 7 odcinkach stwierdzam, że serial ten zdecydowanie jest mocarny. Cieszę się z każdego odcinka, w którym fabuła jest pielęgnowana. Wszystko jest na swoim miejscu. I może jako całość - dotychczas - nie zaskakuje i nie miażdży (co nie jest zarzutem), ale miewa swoje wybitne momenty. Pani Underwood w szpitalu z ochroniarzem - scena tak diaboliczna, że serce staje z zachwytu. Nie obejrzałem do końca, ale już się cieszę na sezon 2.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-04-05, 18:44   

Finał pierwsza klasa. Tylko szkoda, że trzeba czekać do drugiego sezonu, aby zobaczyć, czy "działo" wystrzeliło. To jest minus. Obstawiam, że jednak w 2 sezonie może okazać się, że kandydatura została storpedowana przez artykuł. Ale jeśli tak, to o czym byłby 2 sezon? Powstawanie z politycznych popiołów - to nie jest zbyt realistyczny motyw przewodni. Po czymś takim, polityk jest udupiony forever.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-04-05, 19:08   

E, jak dla mnie sprawa kandydatury jest pewna. Śledztwo dziennikarskie dopiero się rozpoczęło, chyba że mówisz o jakimś innym artykule.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-04-05, 19:48   

Moim zdaniem będą dwa motywy przewodnie:

1) Frank kręci bata na prezydenta
2) Dziennikarze kręcą bata na Franka
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-04-05, 22:04   

Jander napisał/a:
E, jak dla mnie sprawa kandydatury jest pewna. Śledztwo dziennikarskie dopiero się rozpoczęło, chyba że mówisz o jakimś innym artykule.

Rozpoczęło się, ale jednak to nie tradycyjne media, tylko coś na kształt POLITICO. Niby też musi być wiarygodne, a nie być politycznym "Pudelkiem", ale już i tak mają sporo materiału, aby obsmarować Franka, zanim zostanie zaprzysiężony. Zdjęcia, które główny bohater wykonał Zoe mogą okazać się przydatne :)

Poza tym, zgadzam się z tym co napisał MrSpellu. Szkoda, że trzeba poczekać na 2 sezon jeszcze jakiś czas.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-04-05, 22:18   

Romulus napisał/a:
Szkoda, że trzeba poczekać na 2 sezon jeszcze jakiś czas.

Dobrze, że można było zobaczyć pierwszy sezon praktycznie na raz. :mrgreen:
Ja nie będę dywagował na temat przyszłych ambicji Franka, bo i tak nas zaskoczy.
ps: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VlL4RFvzNKI[/youtube]
Też tak mieliście?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2014-01-06, 18:34   

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gBabKoHSErI&feature=youtu.be[/youtube]



//amor //amor //amor //amor
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2014-01-06, 19:12   

Walentynki będą piękne tego roku :D
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2014-01-06, 19:50   

Oj, i jak jeszcze.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-01-06, 22:57   

W łóżku z Kevinem Spacey? Mi to pasuje. :mrgreen:
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14