FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
pUTIN IDI tY NA CHUJ WOSZY BIT!
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-09-18, 17:10   

Paczpan, tacy zdolni, tacy potężni. A dalej gazetami dupę podcierają.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-18, 17:17   

I my mówimy o nich, a nie oni o nas, paczpan.
Wątek cały mamy.O Słowakach, Słoweńcach , Czechach ani Bułgarach nie.
Ciężko idzie to dowartościowywanie kosztem Rosji, bo w założeniu jest kompleks.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-09-18, 17:33   

To nie dowartosciowanie, to proste stwierdzenie faktów. Angielscy złodzieje i kurwy w dwieście lat zrobili z Australii kwitnący ogród. Co w tysiąc lat zrobili z Rosji Rosjanie? Największy kraj na świecie, który nie jest w stanie sam się wyżywić, a połowę dochodów czerpie ze sprzedaży ropy naftowej.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-09-18, 17:44   

Oddajmy głos Benedyktowi Gierosławskiemu, który w swej mowie zawarł wszystko, o czym pisałem kilka postów temu:

…Nie ma między naszymi nacjami żadnego pokrewieństwa, panie kapitanie. Wierzymy w tego samego Boga, ale inaczej się ta wiara uleżała w naszych sercach. Dla was najważniejsze jest odkupienie pośmiertne, szczęśliwość pozagrobowa przesłania wam wszystkie cnoty doczesne – wszak zbawienie możliwe jest dopiero po opuszczeniu tego świata. On zawsze będzie wam zły, niesprawiedliwy, pełen bólu i krzywd, których za życia naprawić się nie da. W jakie więc szlachectwo ducha zapatrzeni trwacie – nie to, co sławi działania, opór i czyny zmieniające oblicze Ziemi, lecz bierną ascezę, pokorę milczącego znoszenia koniecznych cierpień, uwielbienie Boga wbrew cierpieniom; życie we śnie o szczęściu pośmiertnym. Najczarniejszy pesymizm i fatalizm spowijają tę wiarę jak kir trupa żywego. Cóż się dziwić, że chłopi wasi, lud najniższy sprawia wrażenie dotkniętego dziedziczną odmianą apatii, z krwią przenoszonej zwierzęcej rezygnacji i bezwoli. Nawet jak giną tysiącami z głodu, giną bez buntu, pustemi oczyma wpatrzeni w niebo. Ten sam obraz oddaje wasza, wasza literatura – nihilizm albo apokalipsa – za każdym razem, gdy czytam Dostojewskiego, mam ochotę zapić się na śmierć.

…I gdzie szukać podobieństw, skoro i tradycja rządu i prawa tak różna między nami? Polska, która jedyna nie dopuściła nigdy do absolutyzmu, zmuszona jest teraz znosić instytucję i obyczaje samodzierżawia. U nas prawo czyniło człowieka bezpiecznym i równym przed królem – u was miejsca prawa zajmuje zasada władzy. Wolnost’ bojarów nigdy równać się nie mogła z wolnością naszych choćby parobków. A, jak woda spadająca po kamieniach, spływa to z samej góry na sam dół: każdy wykonawca i podwykonawca woli samowładcy takoż czuje się wszechmocnym i stojącym ponad prawem. Nie macie więc prawdziwych szlachciców, najwyżej cudzoziemskie podróbki arystokracji, dwarianów zsabaczonych – za to czynownicy wasi najpotężniejsi na świecie. Jak u nas byle chłop czy mieszczanin, skoro się wybił i urósł ponad stan, w szlachcica zaraz chce się zmieniać, choć, oczywista, zmienić się nie może, ale w taki ideał jest zapatrzonym – jakie są ideały waszych parweniuszy? Nigdy się pod butem samodzierżcy nie miały sposobności rozwinąć i taka namiastka rycerskiego obyczaju; nie ma miejsca na honor, gdy nad wszystkimi zaletami stoi ślepe posłuszeństwo wobec autarchy. Miast honoru, dumy, prawości, samodzielności rozumu – kark miękki i kolana do zginania giętkie, spryt dworski, przymilność, okrucieństwo i dwulicowość.

…Nie ma między nami, nie było i nie będzie żadnego pokrewieństwa.

Jacek Dukaj - "Lód" - str. 74-75
  
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-09-18, 18:47   

Oooo, toś mnie zaskoczył, ja to obliczyłeś - źródła danych może.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-18, 19:01   

OK. Wiadomo, że Ruscy są ćwiczeni knutem.

Ale skąd to poczucie wielkości i niezależności u nas, którzy ponad wiek pod carem, a 45 pod moskiewska Partią? Moralni wygrani? Czy po prostu przestawiani z kąta w kąt przez tych frajerów o słabych kolanach?
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-09-18, 19:06   

jewgienij napisał/a:
Ale skąd to poczucie wielkości i niezależności u nas, którzy ponad wiek pod carem

Jakim carem, u nas rządził Bismarck, żadnych zaborów u nas nie było.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-18, 19:19   

Co do zgietych kolan.

To Wegrzy i Czesi maja prawo mówić o honorze, słabości i uległości. Bili się naprawdę, a nie roznosili ulotki. Lała się krew, a nie farba drukarska. Ta uległość rosyjska niczym się nie różni od polskiej, wbrew naszym mitom.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-09-18, 19:23   

jewgienij, ogarnij się
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-18, 19:25   

Wypad.

Dość mam słuchania bajek o polskiej niezłomności, kiedy jesteśmy od wieków zależni od wszystkich wokół. Zabiera nam się niepodległość, jak tylko się chce, i oddaje na konferencjach rekami innych. A nasz bój z komuna ogranicza się do Stanu Wojennego, który spacyfikował opozycję do czasu, kiedy ZSRR się nie rozpadło pod własnym ciężarem.
Śmiejemy się z Rusków, Czechów itp. A sami wiecznie leżymy na plecach, bezradni jak dzieci. Pohukiwanie jest drażniące, bo daje łatwe usprawiedliwienie bycia wiecznym looserem i obiadem.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-09-18, 20:02   

jewgienij, wiesz, że przegrasz ze mną
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-18, 20:18   

Jak śpiewa popularny zespół muzyczny z kręgu anglojęzycznego - Happiness is a warm gun, mama( bang bang, shoot shoot). I nie jest to rap ani gangsta.

Nie chce z Tobą wygrywać. Wydaje mi się tylko, że nazywanie mięczakami ludzi, którzy zatrzymali najlepsze armie swoich czasów - Napoleona, Karola szwedzkiego, Hitlera, jest śmieszne z pozycji narodu, który od wieków nie może ustać na własnych nogach.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-09-18, 20:24   

jewgienij, ogarnij się

jewgienij napisał/a:
że nazywanie mięczakami ludzi, którzy zatrzymali najlepsze armie swoich czasów - Napoleona, Karola szwedzkiego, Hitlera
ludzi których Finowie w wojnie zimowej robili w chuja przy pomocy szczotki do mycia kibla
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-09-18, 20:28   

A kto ich nazywa mięczakami? Są twardzi niemożebnie. Wytrwają wszystko z "pustemi oczyma wpatrzeni w niebo" i będą dalej żyć. Gdyby Polaków wbić w ziemie, odebrać im wszystko, wolność ciała i ducha, tzn. godność, nadzieje i wiarę w lepsze jutro, wtedy by prawdziwie umarli. To byłoby dosłowne i ostateczne zabójstwo Polaków. Doprowadzić ich do stanu, w jakim Rosjanie żyją od wieków.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-09-18, 21:20   

Oj, Żenia, Żenia, myślałem że usłyszę wreszcie jakieś powody dla których warto lubić/podziwiać Rosjan i Rosję, a Ty całą linię obrony oparleś o "...a u was to murzynów biją", smuteczek.
Bo za co mamy właściwie Rosję lubić? Bardziej za 1795, czy za 1939/45? Bardziej za Starobielsk czy Ostaszków, bardziej za Kołymę czy Magadan, bardziej za kibitki czy gułag, bardziej za Rokossowskiego czy Nowosilcowa? Bo sam już nie wiem, tyle tych powodów do miłości.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2014-09-19, 08:35   

Za Smoleńsk.
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-09-19, 08:36   

Ale który?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-09-19, 08:37   

Smoleńsk 1940, ofc
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2014-09-19, 08:40   

A 2010 to co? Przypadek? --_-
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-09-19, 08:49   

http://nuclearsecrecy.com/nukemap/

Taka ciekawostka , sprawdźcie gdzie najlepiej sie osiedlać (zakładam że bomby spadną na główne miasta)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-09-19, 08:59   

Strach przed atomówkami jest taki XX-wieczny...
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-19, 10:23   

Pretensje do garbatego, że ma proste dzieci. O ile wiem, to z Rosja mieliśmy niewiele problemów do początku 17 wieku, kiedy im się władowaliśmy z Samozwańcem i klerem do Moskwy, w ramach krucjaty. Jeśli ktoś spierdolił na wieki stosunki i zapoczątkował wzajemną niechęć i nieufność, to raczej my pierwsi.
Pech, że oni 200 lat później zaczęli być mocarstwem, a nas zmyło z mapy Europy, a potem już równo dostawaliśmy, że jak nawet zauważył Fidel, fińscy narciarze sprawili większy kłopot Stalinowi.
Skoro jest Smoleńsk 2010, to jeszcze dodajmy Euro 2012 i tego siatkarza, co pluje na posła, który mu każe oddać Krym.
W razie eksplozji atomowej trzeba położyć się na ziemi i zakryć głowę rękami. No i mieć przy sobie apteczkę. Tak mnie uczyli :-P
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-09-19, 10:34   

Murzynów u was bijo...

EDIT: dobra, dość tego słodkiego, popierdującego pustosłowia - rzućmy okiem na kilka tendencyjnie dobranych faktów:

Śmiertelność noworodków w Polsce - 6,19 na 1000 urodzeń.
Śmiertelność noworodków w Rosji - 7,08 na 1000.

Ok, nie mamy z czego być dumni, w krajach cywilizowanych jest to zasadniczo poniżej 5, a w okolicach 4. Ale dalej robi się ciekawiej:

Śmiertelność kobiet w połogu i z przyczyn okołoporodowych:

Polska - 5 na 100.000 urodzeń.
Rosja - 34 na 100.000.

Śmiertelność dzieci do lat pięciu:

Polska - 6,7 na 1000 urodzeń
Rosja - 12,4 na 1000 urodzeń

Dostrzegamy tendencję? No to dalej.

Szacowana liczba nosicieli HIV/chorych na AIDS w populacji:

Polska - 0,1 %
Rosja - 1%.

Średnia oczekiwana długość życia:

Polska - 76,65 (kobiety 80,8, mężczyźni 72,74)
Rosja - 70,16 (kobiety 76,63, mężczyźni 64,37. Ciekawe, dlaczego).

Dostęp do cywilizowanych sanitariatów:

Polska: 89.5% populacji, w tym 95.7% ludności miejskiej
Rosja: 70.5% populacji, w tym 74.4% ludności miejskiej. Mamy zwycięzcę!

Liczba zabójstw na 100.000 ludności rocznie:

Polska - 1,2
Rosja - 9,2. Dla porównania Palestyna ma 7,2. A Irak 8. Ale za to na zbrojenia wydają, że ho ho. Więc sorry, ale za co mam ich lubić, za to że wiedzą jak dac w ryj? Zapijaczonych, obesranych Scytów którzy z własnego kraju od wieków robią bardak legendarnych wręcz rozmiarów? Znajdź proszę jakieś własne tendencyjnie dobrane statystyki, pobawimy się dalej.

EDIT2: a konflikty z Moskwą mamy nie od Samozwańców, tylko od unii z Litwą. I to nie przez agresywność naszą, tylko moskiewską. Bitwa pod Orszą była w 1514 , a nie w 1638. Więc nie rozsiewaj trefnych memow o krucjatach.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-23, 14:00   

No i co?
Może zróbmy taką statystykę dotyczącą nagród Nobla, literackich wpływów, muzyki.

BTW. Nadajemy politycznie na siatkarza

Ale to nie Kozakiewicz, który wobec gwizdów w Moskwie pokazał wała gospodarzom, a jest dla nas Herosem, rogatą duszą i charakternikiem.

Gość słuchał hymnu swego kraju przy akompaniamencie gwizdów , zrobiono na niego nagonkę, potem mu poseł PIS kazał oddać Krym. Ja też bym nie wytrzymał przy takich prowokacjach.
 
 
dziki
człowiek

Posty: 168
Skąd: z lasu
Wysłany: 2014-09-23, 14:47   

jewgienij napisał/a:
potem mu poseł PIS kazał oddać Krym


Jestem raczej obok wydarzeń siatkarskich czy ogólnie sportowych, ale nawet do mnie dotarła informacja o tym panu. Z tekstu przeczytanego na Onecie odniosłem wrażenie, że on się tym chwali, że jest z tego dumny :shock: Że najwyraźniej uważa, że chamskie zachowanie w jego wydaniu jest czynem bohaterskim.

O co mi chodzi. Dawniej, gdy ludzie przeciwko czemuś protestowali, to np. ogłaszali strajk głodowy. Ci najbardziej zrozpaczeni brali kanister benzyny i oblewali się nią w miejscu publicznym. Nie namawiam pana posła do aż tak drastycznych kroków, ale pokazanie komuś, kto mimo wszystko jest naszym gościem, wała, i jeszcze chwalenie się tym, nijak mi nie pasuje.
_________________
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-09-23, 14:55   

jewgienij napisał/a:
No i co?
Może zróbmy taką statystykę dotyczącą nagród Nobla, literackich wpływów, muzyki.



No i jajco, zróbmy. Najlepiej w przeliczeniu na 100.000 mieszkańców //orc

A co do Spirydonowa, trafił swój na swego, nawet w Rosji uważają go za buraka. A Kozakiewicz? Wygrał na stadionie, który był mu wrogi. Spirydonow przegrał w hali która była mu nieprzychylna. Ot, różnica w znoszeniu presji.
Naprawdę, Żeńka, powiedz mi za co mam lubić Rosję, bo Ty ciągle o biciu Murzynów, a ja siedzę ciemny rusofob w kącie i warczę. Daj mi jakiś punkt zaczepienia.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-09-23, 15:55   

Stary Ork napisał/a:
No i jajco, zróbmy. Najlepiej w przeliczeniu na 100.000 mieszkańców


I gówno wyjdzie, bo to wszystko polscy i rosyjscy Żydzi. I co? Głupio Wam teraz? :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-09-23, 15:57   

MrSpellu napisał/a:
Stary Ork napisał/a:
No i jajco, zróbmy. Najlepiej w przeliczeniu na 100.000 mieszkańców


I gówno wyjdzie, bo to wszystko polscy i rosyjscy Żydzi. I co? Głupio Wam teraz? :P


Mi nie, bo ja to wiem //droon
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-09-23, 16:09   

Dziesięć lat temu na własne uszy słyszałem i widziałem jak Szewach Weiss mówił, że gdyby nie Holokaust, to Polska była by naukowym i kulturowym mocarstwełem. A widziałem i słyszałem go bardzo dobrze, bo siedział naprzeciwko mnie. I to wcale nie był tajny zlot równie tajnej żydomasonerii //droon
W liceum prali nam mózgi Weissem, Balcerowiczem i Tomczykiewiczem --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-23, 19:47   

Stary Ork napisał/a:
jewgienij napisał/a:
No i co?
Może zróbmy taką statystykę dotyczącą nagród Nobla, literackich wpływów, muzyki.



No i jajco, zróbmy. Najlepiej w przeliczeniu na 100.000 mieszkańców //orc


Statystyka Cię oczadziła. Weźmy Chiny, Indie, Pakistan - będą duże liczby i marne statystyki.
Gówno na Twoje 100 000 mieszkańców.
Ja , żenia, jak mnie ochrzciłeś, prawidłowo, ale nie towarzysko, nie jestem po to, byś polubił Rosjan. Ja też ich nie lubię. Chodzi o to, byś nimi nie gardził.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14