FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Gender - nauka czy dzieło szatana?
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-01-17, 20:27   

Jest jeszcze klasyczne "Zosiu, nie kop pana, bo się spocisz!" --_-
A z innej beczki - potomka jest wtłaczana w role od młodości, koledzy w przedszkolu twierdzą, że nie może oglądać żółwi ninja, bo to jest dla chłopaków. A my dżenderowo oglądamy i tak. //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Tysia 

Posty: 28
Wysłany: 2014-01-17, 20:43   

You Know My Name napisał/a:
Tysia napisał/a:
- Jasiu nie bij dziewczynek, bo nie można!
- Balbinko nie wyciągaj pazurów na chłopców, bo nie wypada!
Chłopcom nie wolno, dziewczynkom zaś wolno, ale nie wypada. Właśnie o takim stawianiu sprawy pisała Bernkastel, że jest z założenia błędne.

Do zwrócenia komuś uwagi nie potrzeba żadnego gender, ani żadnej filozofii. Można każdemu zwrócić uwagę per "chłopczyku", per "dziewczynko".
To się kiedyś nazywało "wychowanie".
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-01-17, 20:48   

Bernkastel napisał/a:
Niech mojemu hipotetycznemu synkowi nie mówią, że ma nie bić dziewczynek, bo to niemęskie. Niech mówią dziewczynkom i chłopczykom, ze mają nie bić kolegów bo to niewłaściwie. Przecież to nie powinno mieć nic wspólnego z płcią.

A ja prędzej dostanę apopleksji niż przestanę tak mówić (bo miałoby to być sprzeczne z jakąś odgórną poprawnością). I będę trwał w tym uporze, póty szanowna komisja do spraw wychowania we właściwym duchu nie zacznie odbierać latorośli rodzicom na jedyną słuszną drogę edukacji. Wszak już padały uwagi, że rodzice nie są wystarczająco kompetentni, by mięć pełen ogląd i decyzyjność w wychowaniu swoich dzieci. Odpowiednio przeszkolona gender-pedagog z pewnością jest.

Co prawda w moim pojmowaniu świata niehonorowe jest bicie jakichkolwiek słabszych czy bezbronnych. I dziewczynek przez chłopców i młodszych przez starszych. A gdyby moja córka obezwładniła agresywnego kolegę, czułbym nawet coś na kształt dumy.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-01-17, 22:00   

Tysia napisał/a:
You Know My Name napisał/a:
Tysia napisał/a:
- Jasiu nie bij dziewczynek, bo nie można!
- Balbinko nie wyciągaj pazurów na chłopców, bo nie wypada!
Chłopcom nie wolno, dziewczynkom zaś wolno, ale nie wypada. Właśnie o takim stawianiu sprawy pisała Bernkastel, że jest z założenia błędne.

Do zwrócenia komuś uwagi nie potrzeba żadnego gender, ani żadnej filozofii. Można każdemu zwrócić uwagę per "chłopczyku", per "dziewczynko".
To się kiedyś nazywało "wychowanie".
Znam to słowo, z obu stron, ale zobacz, że napisałaś, że chłopiec dziewczynki nie może bić a dziewczynce chłopca jedynie nie wypada. To właśnie jest powielanie wzorca.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-17, 22:31   

dworkin napisał/a:
Bernkastel napisał/a:
Niech mojemu hipotetycznemu synkowi nie mówią, że ma nie bić dziewczynek, bo to niemęskie. Niech mówią dziewczynkom i chłopczykom, ze mają nie bić kolegów bo to niewłaściwie. Przecież to nie powinno mieć nic wspólnego z płcią.

A ja prędzej dostanę apopleksji niż przestanę tak mówić (bo miałoby to być sprzeczne z jakąś odgórną poprawnością). I będę trwał w tym uporze, póty szanowna komisja do spraw wychowania we właściwym duchu nie zacznie odbierać latorośli rodzicom na jedyną słuszną drogę edukacji. Wszak już padały uwagi, że rodzice nie są wystarczająco kompetentni, by mięć pełen ogląd i decyzyjność w wychowaniu swoich dzieci. Odpowiednio przeszkolona gender-pedagog z pewnością jest.

Boję się pań dżender-pedagog. Szczególnie takich świeżo po studiach z ideolo-srolo sianem w głowach. Mam dużo wspólnego z Frondą i frondystami. Nie podoba mi się wizja pani pedagog-urzędniczki wiedzącej lepiej od rodziców, co jest właściwe dla dziecka. Szczególnie jeśli chodzi o jego wychowanie "obywatelskie". Przeraża mnie to tak samo jak pani katechetka pitoląca farmazony o grzeszności antykoncepcji.

dworkin napisał/a:
Co prawda w moim pojmowaniu świata niehonorowe jest bicie jakichkolwiek słabszych czy bezbronnych. I dziewczynek przez chłopców i młodszych przez starszych. A gdyby moja córka obezwładniła agresywnego kolegę, czułbym nawet coś na kształt dumy.

A gdyby to był jakiś ryży bałwan - na wizję mojej hipotetycznej córki lejącej takiego głąba budzi się we mnie instynkt ojcowski. :) Na chwilę :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tysia 

Posty: 28
Wysłany: 2014-01-17, 23:07   

You Know My Name napisał/a:
napisałaś, że chłopiec dziewczynki nie może bić a dziewczynce chłopca jedynie nie wypada. To właśnie jest powielanie wzorca.

Wiem! Powielanie pozytywnych wzorców jest OK. Uwielbiam niektóre stereotypy.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2014-01-18, 13:30   

Bernkastel napisał/a:
całkiem niedawno zaproszono mnie na przyjęcie, założyłam sukienkę, zrobiłam makijaż, uczesałam się bardziej elegancko i taka wsiadłam do metra. Jak tylko ruszyłam jakiś facet zaczął macać mnie po tyłku i nie chciał zostawić mimo protestów. Uciekłam na kolejne stacji, czując się upokorzona. Chyba już całkiem zraziłam się do takiego stylu ubioru. Wiecie jaka jest reakcja ludzi na tą historyjkę? "Faceci tacy są" i "sama sobie jesteś winna", "sprowokowałaś go" . To jest problem społeczeństwa.

Masz rację, jest problemem społeczeństwa to, że część ludzi zrzuca odpowiedzialność za gwałty lub molestowanie seksualne na kobiety jako "prowokujące" - to jasne, że mężczyźni powinni się kontrolować, bez względu na strój kobiety. Nie ma nic złego dla kobiety w noszeniu sukienki, robieniu sobie makijażu i ładnym uczesaniu - przeciwnie, takie kobiety wyglądają bardziej kobieco, nie wstydzą się swojej płci ani płciowości. Bo z kolei o kobiecie, która się nie maluje, nie tuszuje rzęs i nie czesze, można powiedzieć, że jest niekobieca. Bo to mężczyźni są 'zaniedbani' (chyba że są metroseksualni).

A macanta należało po prostu zdecydowanie spławić, jeśli Ci się nie podobało, że dotyka Cię po tyłku. A nie uciekać, dając mu 'triumf'.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-01-18, 13:52   

Stosunkowo prosta obrona w metrze to przypadkowe mocne nadepnięcie na palce - w tłoku się to zdarza. Oczywiście to nie muszą być palce, znacznie lepsze efekty daje kopanie po kostkach - zwłaszcza w szpilkach :)

Mam wątpliwości czy zatrzymanie macanta i wezwanie policji jest skuteczną techniką, przecież ten człowiek nie będzie na to czekał a siły fizycznej przeciw niemu użyć nie można bo to napaść (nawet zakładając że Bernkastel rzeczywiście tę siłę ma)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-01-18, 14:01   

Zawsze można zrobić zdjęcie, a potem wrzucić do neta na odpowiednią stronę typu spotted.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2014-01-18, 14:48   

BG napisał/a:
Bo z kolei o kobiecie, która się nie maluje, nie tuszuje rzęs i nie czesze, można powiedzieć, że jest niekobieca.


Przebóg, człowiek ponad trzydzieści lat żyje na świecie i dowiaduje się że jest niekobiecy.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-01-18, 15:32   

Nie Tobie pierwszej Benek złamał serce //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-18, 19:37   

BG napisał/a:
Bo z kolei o kobiecie, która się nie maluje, nie tuszuje rzęs i nie czesze, można powiedzieć, że jest niekobieca.

Grzebień i chemiczne czernidło do rzęs jako najważniejsze atrybuty kobiecości //spell Do czego to doszło...

A co do sprawy Bernkastel - to się wszystko fajnie mówi "na zimno", teoretycznie i zza monitora. I kiedy jest się facetem, a nie samotną kobietą w metrze.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-01-18, 19:56   

Cytat:
A co do sprawy Bernkastel - to się wszystko fajnie mówi "na zimno", teoretycznie i zza monitora. I kiedy jest się facetem, a nie samotną kobietą w metrze.


+ wpizdu (dużo, mnóstwo, do zajebania, więcej niż jeden)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-18, 23:03   

Jezebel napisał/a:
A co do sprawy Bernkastel - to się wszystko fajnie mówi "na zimno", teoretycznie i zza monitora. I kiedy jest się facetem, a nie samotną kobietą w metrze.

Wszystko łatwo się mówi i pisze zza monitora. I co z tego?

No i proszę: http://wyborcza.pl/1,7547...Gazeta_Wyborcza Czuję się zawiedziony. Scenariusz Orka wydawał mi się bardziej realistyczny.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-01-24, 10:37   

Nauka wg gender: http://www.tokfm.pl/Tokfm...e_potrafia.html

Cytat:
Płeć to jest coś bardzo trudnego. W nauce płeć jest opisywana w dziesięciu różnych kategoriach, ośmiu biologicznych i dwóch społecznych. Żadna z nich nie jest zero-jedynkowa. A poseł Kurski i pani Beata Kempa potrafią od razu płeć rozpoznać. Muszą mieć jakiś dar, jakieś specjalne widzenie - mówiła posłanka Anna Grodzka w audycji Piotra Najsztuba w TOK FM.

Chciałbym poznać te twarde naukowe dowody, które nie pozwalają określać płci. Bo póki co widzę tylko kolejne twierdzenie rodem z nauk społecznych: Pomyślałam, więc jest. To tworzenie nauki niewiele lepsze od słów księdza na posiedzeniu tej śmiesznej komisji.
  
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-01-24, 10:51   

Cytat:
Żadna z nich nie jest zero-jedynkowa.

No oczywiście, nie ma żadnych zero-jedynkowych płci, jest coś zupełnie innego co tylko tak się nazywa - mężczyzna, kobieta.
Ciekawe kiedy powstanie opis matematyczny gender opisujący płeć za pomocą funkcji prawdopodobieństwa o 11 stopniach swobody (ośmiu biologicznych, dwóch społecznych no i czas oczywiście bo dziś to może być [4,1,1,1,0,0,0,0,8,9] a po operacji [4,9,9,9,9,9,8,9,9,0])

Przygotowywana jest poprawka by w przypadku oskarżenia o gwałt najpierw zbadać dokładną, 11 parametrową płeć ofiary.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
  
 
 
Tysia 

Posty: 28
Wysłany: 2014-01-24, 10:51   

Dziwne, że nikt jeszcze linka do tego filmiku nie wrzucił?
Może dlatego, że dla nas te norweskie nazwiska są zupełnie nieznane, ale skoro na Norwegach zrobiło to takie wrażenie, że w ciągu miesiąca zlikwidowali Instytut Gender, to warto zobaczyć.
Gość, który to nakręcił jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych (oczywiście tylko w Norwegii) komików i ku zdziwieniu mas po publikacji tego filmiku okazało się, że gość jest po socjologii.

Gender Equality Paradox
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-01-24, 10:57   

Wczoraj ks. wOko przekonywał Olejnik, że genderyści uważają, że homoseksualizm to płeć. O_o
_________________
www.lovage.soup.io
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-01-24, 10:58   

dała się przekonać?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-01-24, 11:02   

A nie jest tak że genderyści uważają po prostu wszystko?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-01-24, 11:03   

Nie zareagowała. A i pamiętajmy, że ateistyczne małżeństwa częściej się rozpadają(i jest w nich częściej przemoc, według wieloletniego doświadczenia księdza wOko), bo wg. statystyk tylko 1% wspólnie modlących się małżeństw się rozpada. Wiara umacnia.
Genderyści uważają dokładnie odwrotnie, niż sądzi Kościół, to całkiem proste.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2014-01-24, 11:24   

I robią macę z chrześcijańskich dzieci!!!! !!!11
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-01-24, 11:29   

Maca homopedo. //mysli
dworkin napisał/a:
twierdzenie rodem z nauk społecznych: Pomyślałam, więc jest

Uwielbiam tą pogardę.
_________________
www.lovage.soup.io
  
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2014-01-24, 11:38   

Jander napisał/a:
A i pamiętajmy, że ateistyczne małżeństwa częściej się rozpadają(i jest w nich częściej przemoc, według wieloletniego doświadczenia księdza wOko)

Klas to też przemoc? :roll:
Jander napisał/a:
bo wg. statystyk tylko 1% wspólnie modlących się małżeństw się rozpada. Wiara umacnia.

ale one modlą się o rozpad małżeństwa i ich modlitwy zostały wysłuchane

Cytat:
Płeć to jest coś bardzo trudnego. W nauce płeć jest opisywana w dziesięciu różnych kategoriach, ośmiu biologicznych i dwóch społecznych. Żadna z nich nie jest zero-jedynkowa. A poseł Kurski i pani Beata Kempa potrafią od razu płeć rozpoznać. Muszą mieć jakiś dar, jakieś specjalne widzenie - mówiła posłanka Anna Grodzka w audycji Piotra Najsztuba w TOK FM.

A to jest tak głupie, że aż nie da się skomentować.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-01-24, 12:09   

Jander napisał/a:
dworkin napisał/a:
twierdzenie rodem z nauk społecznych: Pomyślałam, więc jest

Uwielbiam tą pogardę.

Nie mam pogardy dla nauk społecznych (choć mniej poważne traktowanie mam). Mimo wszystko to dla mnie prawdziwa nauka. Potraktuj więc tę uwagę jako jednostkową złośliwość, bo jako zasada odnosi się tylko do zaprezentowanej przez Grodzą ciemnej strony wiedzy.
  
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2014-01-24, 13:40   

Właściwie to są trzy płcie: mężczyźni, kobiety i hermafrodyci. Część dzieci ma zarazem pochwę i penisa, więc nie jest ani chłopcem, ani dziewczynką. Tylko że istnieniu takich dzieci usilnie zaprzeczają księża, pisowcy i ludzie ze środowiska Frondy.

Ostatnio w "Newsweeku" był artykuł o tym, czego na katechezach w wielu szkołach uczy się dzieci - m.in. o tym, że homoseksualizm to grzech śmiertelny, że zmiana płci to grzech śmiertelny (bo przecież mądry i dobry Pan Bóg nie pozwoliłby na narodziny hermafrodyty ani kogoś, kto będzie mężczyzną uwięzionym w ciele kobiety lub odwrotnie), że gender to zło, szatańska ideologia i pseudonauka, że nie należy dawać na WOŚP, bo Owsiak walczy z Bogiem i Kościołem, że trzeba pamiętać, jak cierpiał Chrystus na krzyżu i że trzeba leżeć krzyżem, że jeśli nie będzie się zbierać znaczków z rekolekcji, to się pójdzie do piekła, że My Little Pony i Hello Kitty to diabelskie zabawki i symbole seksualnego rozpasania itd. Czyli praktycznie samo straszenie szatanem, piekłem i namawianie do wyrzeczeń i umartwiania się, wykluczanie i piętnowanie "grzeszników" natomiast bardzo mało nauki o miłości bliźniego, pomaganiu innym, współczuciu i miłosiernych uczynkach wobec bliźnich.

Wczoraj ks. Oko nie tylko zajmował się tematyką gender, homoseksualizmu i walki z Kościołem, ale również wybielał inkwizycję.

Przez takich ludzi jak ks. Dariusz Oko, który ma oko na genderystów i homoseksualistów, takich jak ks. Marek Bałwas, ks. Paweł Popielnicki, abp Józef Michalik, ks. Ireneusz Bochyński, abp Henryk Hoser, ludzie coraz bardziej zniechęcają się do Kościoła.

Ks. Oko, poseł Andrzej Jaworski i posłanki Beata Kempa i Małgorzata Sadurska często przytaczają istnienie kilkudziesięciu równościowych przedszkoli, których program napisały trzy wykładowczynie gender. Mówią, że w niektórych z nich chłopców przebiera się za dziewczynki i odwrotnie - tylko że nawet mały Karol Wojtyła był ubierany w sukienkę, a jego rodzice byli bardzo religijni, więc trudno nazwać ich zwolennikami gender. Taka była moda w latach 20., i jakoś nie wiadomo nic o tym, żeby coś się stało tym chłopcom ubieranym w sukienki. Nie wspominając już o tym, że Szkoci noszą spódniczki, i mężczyźni w niektórych plemionach afrykańskich też. A Arabowie zwykle chodzą w strojach przypominających suknie. Kiedyś nie do pomyślenia było, żeby kobiety chodziły w spodniach, a dziś to jest powszechnie uznawana norma.

Ciekawe, kiedy pisowcy i ludzie Frondy wpadną na pomysł, żeby wprowadzić osobne lektury szkolne dla chłopców i dziewcząt, bo skoro przez ubieranie sukienki chłopiec może zmienić się w geja lub babę, to przez czytanie "Karolci", "Plastusiowego pamiętnika", "Dzieci z Bullerbyn" i "Ani z Zielonego Wzgórza" może też? A z kolei dziewczynki po przeczytaniu "Chłopców z Placu Broni", "Kamieni na szaniec", "Potopu" i "Makbeta" mogą stać się bardziej męskie. Do takich właśnie absurdów może doprowadzić taka "antygenderowa" histeria.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-24, 17:21   

BG napisał/a:
Ks. Oko, poseł Andrzej Jaworski i posłanki Beata Kempa i Małgorzata Sadurska często przytaczają istnienie kilkudziesięciu równościowych przedszkoli, których program napisały trzy wykładowczynie gender. Mówią, że w niektórych z nich chłopców przebiera się za dziewczynki i odwrotnie - tylko że nawet mały Karol Wojtyła był ubierany w sukienkę, a jego rodzice byli bardzo religijni, więc trudno nazwać ich zwolennikami gender. Taka była moda w latach 20., i jakoś nie wiadomo nic o tym, żeby coś się stało tym chłopcom ubieranym w sukienki. Nie wspominając już o tym, że Szkoci noszą spódniczki, i mężczyźni w niektórych plemionach afrykańskich też. A Arabowie zwykle chodzą w strojach przypominających suknie. Kiedyś nie do pomyślenia było, żeby kobiety chodziły w spodniach, a dziś to jest powszechnie uznawana norma.

No chwila, na Lucyfera i pomiot jego! To kobity mogą nosić spodnie a ja nie mogę sukienek?!

BG napisał/a:
Ciekawe, kiedy pisowcy i ludzie Frondy wpadną na pomysł, żeby wprowadzić osobne lektury szkolne dla chłopców i dziewcząt, bo skoro przez ubieranie sukienki chłopiec może zmienić się w geja lub babę, to przez czytanie "Karolci", "Plastusiowego pamiętnika", "Dzieci z Bullerbyn" i "Ani z Zielonego Wzgórza" może też? A z kolei dziewczynki po przeczytaniu "Chłopców z Placu Broni", "Kamieni na szaniec", "Potopu" i "Makbeta" mogą stać się bardziej męskie. Do takich właśnie absurdów może doprowadzić taka "antygenderowa" histeria.

Podejrzewam, że już wpadli. W prywatnych katolickich szkołach. Może tych prowadzonych przez stowarzyszenia powiązane z Opus Dei? I to może w tych, które brały dzieńgi z UE na dzenderyzację? :)

Głupio mi nieco. Bo podarłbym łacha z różnych aspektów dżendera, ale zaraz się znajdę w towarzystwie jakiegoś dziwnego towarzycha i mi głupio. Ot i kolejny powód, aby nie lubić polskiej tzw. prawicy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2014-01-24, 18:35   

Romulus napisał/a:
To kobity mogą nosić spodnie a ja nie mogę sukienek?!


Mój krasnolud ma znajomego, który chadza w kilcie (kilt jest nieco niekanoniczny, bo czarny) i wygląda w nim mrrraurrrr. Jechałam też raz autobusem z młodym gotem (glany, skarpetki w paski, mitenki w paski, bordowo-czarne glany, czarny kilt, skórzana kurtka) i było mi trudno się powstrzymać od zbyt nachalnego gapienia się. Nie wiem jak z sukienkami, ale spódnice są wporzo.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-02, 22:57   

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T_QxRk04J_E[/youtube]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-02-08, 09:32   

Łomójbozie
http://wiadomosci.gazeta....paign=FB_Gazeta
//facepalm
Ciekawe, czy Meryl Streep odpisze. I czy uświetni kongres tak szacownej i tolerancyjnej partii jak SolPol sp. z o.o. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14