FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
TRUE DETECTIVE
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2014-01-25, 15:24   TRUE DETECTIVE

Romulus napisał/a:


Pierwszy odcinek "True Detective" - o, jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Zapowiada się mocny, gęsty serial. Obsada doskonała. Chyba Matthew McConaughey lepszy, ale ma lepszą postać, bo bardziej zwichrowaną. Jakie dialogi! Jaka sprawa! I jaki klimat! Po pierwszym odcinku wszystko może się jeszcze zepsuć. Ale wątpię. Początek roku i jest już murowany faworyt jeśli chodzi o premierę roku.


Romulus napisał/a:

"True Detective" - drugi odcinek umacnia moje przekonanie, że serial "należy" do postaci Matthew McConnaugheya. Ma tą przewagę nad postacią W. Harrelsona, że jest "dziwnym" gliniarzem po mocnych przejściach. A jak widać w futurospekcjach, na nim sprawa z serialu (prawdopodobnie) odciśnie najsilniejsze i druzgocące piętno. A poza tym świetnie się to wszystko rozwija.


McConaughey ma ciekawszą rolę, więc i lepszą okazję do wykazania się. :) Aktor z niego znakomity. Takoż i Harrelson.
Początek serialu OK. Drugi odcinek bardziej wciągający. Wyraźnie widać, że historia ma potencjał, a co najważniejsze, jest zrobiona z sensem.
  
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-01-25, 15:56   

Po raz pierwszy w życiu kupuję McConaugheya bez żadnych zastrzeżeń. To chyba jego najlepszy image i najlepsza postać, a przynajmniej dla mnie. W ogóle... Psychologia i życiowe rozterki bohaterów zdają się tu pierwszorzędne w stosunku do intrygi, czego nawet żałuję, bo ta mi się bardzo podoba, i swoim rodzajem, i stylem. Jedyne, do czego bym się przyczepił, to odrobinę zbyt wolno posuwająca się akcja. Tak długie odstępy między checkpointami śledztwa nie są w stanie utrzymać napięcia na stałym poziomie.
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-25, 16:32   

Właśnie. A seria ma tylko 8 odcinków i jest zamkniętą całością. Zatem zakończenie może być bardzo zaskakujące.

To dorzucę tylko to, co linkowałem w innym temacie - "True Detective" to najchętniej oglądany serial HBO od 3 lat.

I nowe sezony są już "klepnięte". Ciekawe, jakie to będą historie i kto w nich zagra. Zapewne znani aktorzy będą się bili o role w produkcji telewizyjnej. http://hatak.pl/artykuly/...ceptem-2-sezonu

Skoro mamy już temat, to:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=p4zluA60hjs&list=FLs_sYn3Ka8G2nvA37g2m6MA[/youtube]




[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lRlbVdTfE08&list=FLs_sYn3Ka8G2nvA37g2m6MA[/youtube]

Dobrze oddaje klimat serialu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bZUtRKh5vcU[/youtube]
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2014-01-25, 16:41   

Tak po prawdzie, to wolałbym tych samych głównych aktorów w nowym rozdaniu. :-)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-01-25, 19:11   

Serial jest doskonały. Oglądam z niekłamanym entuzjazmem.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-28, 09:42   

ASX76 napisał/a:
Tak po prawdzie, to wolałbym tych samych głównych aktorów w nowym rozdaniu. :-)

Nie miałbym nic przeciwko.

Po wczorajszym odcinku, żałuję, że 4 będzie dopiero za 2 tygodnie. Przeklęty Super Bowl!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2014-01-28, 10:55   

Najlepszy ep do tej pory.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-02-10, 13:18   

Kolejny jeszcze lepszy. Zawartość czerwonej skrzyni. I Grinderman na koniec. //spell
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-02-11, 19:58   

Ciekawi mnie wątek przesłuchujących śledczych. To jest - powód ich przesłuchania.
A co do odcinka - strzelanka była zaskakująco dynamiczna. Serial minął półmetek i zapuszcza się w interesujące rejony.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-02-18, 06:56   

Po 5 odcinku już wiadomo, o co chodziło z tym przesłuchaniem :)
Kolejny odcinek, który był lepszy od poprzednika. I to po całości. Mrok ściele się gęsto.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-20, 13:49   

Widziałam dopiero dwa odcinki, ale... jakie to jest dobre! Gęste od niepokoju, dopracowane w każdym szczególe (skąd oni wytrzasnęli to ponure zbiorowisko baraków, bo miastem trudno to nazwać?), ale przede wszystkim wybitne aktorsko i pod względem budowania głębi bohaterów. No i właściwie każdy jest tam w jakiś sposób sukinsynem. Kilkuletnie córeczki Martina początkowo wydawały się jedynymi pozytywnymi postaciami... ale i z nimi chyba jest coś nie tak //spell
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-02-20, 17:01   

Zostały jeszcze 3 odcinki i czekam z niecierpliwością. Jeśli nie będą zepsute - a nic na to nie wskazuje, to będzie to wysoka poprzeczka do przeskoczenia dla seriali ze stacji kablowych w tym roku. A i dla 2 sezonu, choć ten będzie już z inną obsadą i historią. Upajam się tym mrokiem. James Ellroy pisał takie mroczne fabuły w swoich powiesciach z "cyklu" "L.A. Quartet". Ale w serialu fabuła została napisana lepiej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
onceuponatime


Posty: 47
Wysłany: 2014-02-20, 17:14   

Motyw z córeczką rysującą kutaski w zeszycie, pięknie rozwinięty w ostatnim odcinku :mrgreen:

Świetny serial. Też oglądam i bardzo chwalę. Bardzo mi przypomina klimatem "Se7en", który sobie nawet ostatnio odświeżyłem.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-02-22, 09:23   

Jezebel napisał/a:
skąd oni wytrzasnęli to ponure zbiorowisko baraków, bo miastem trudno to nazwać?


Z Luizjany //spell USA to nie tylko sielskie suburbia i strzeliste drapacze chmur //mysli
Romek pisał o Ellroyu, a ja tu widzę też podobną optykę co u Lehane'a, są też wspólne płaszczyzny i z noir (choć nie nazwałbym tego ani hołdem, ani pastiszem) - ale jest np. genialne ujęcie Rusta bodajże z 4. odcinka żywcem wyjęte ze stylistyki noir (Rust jedzie samochodem przez most, a ujęcie jest kręcone w studio z obrazem drogi wyświetlanym za tylną szybą auta na ekranie - tak przynajmniej mi się to widzi, łącznie ze światłocieniami na twarzy Rusta //mysli ). Z resztą praca kamery to małe arcydzieło. Poza tym ciągle widzę może nie odniesienia czy inspiracje, ale na pewno podobieństwa nastroju do Harry'ego Angela i, w mniejszym stopniu, do Twin Peaks //mysli A to czyni ze mnie szczęśliwego Orka //orc [/i]
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-02-22, 09:53   

Ork napisał/a:
czy inspiracje, ale na pewno podobieństwa nastroju do Harry'ego Angela i, w mniejszym stopniu, do Twin Peaks


Mam tak samo, więc albo faktycznie coś w tym jest, albo jesteś moim zaginionym bratem bliźniakiem //mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-02-22, 12:10   

Jestem jedną z osobowosci wielokrotnych Sab, więc niczego nie można wykluczyć , witaj w Wielojedni //mysli A skojarzenia z Harrym w kwestii scenografii czy w ogóle lokalizacji miałem po kwadransie pierwszego odcinka; Twin Peaks nasuwa się trochę pobocznie, głównie dzięki wiszącej w powietrzu nadnaturalnej groźbie, bo w innych warstwach jednak nie ma paraleli - chociaż Rust mógłby być złym blizniakiem Dale'a Coopera //spell No, może raczej elementem tego samego toposu po przejściach, kryzysach, wojnach w Iraku i 9.11. //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-23, 13:49   

Ciekawe, czy serial będzie czerpał wyłącznie z chambersowej mitologii, czy i lovecraftowskie motywy się pojawią (co byłoby w jakiś sposób naturalne, biorąc pod uwagę, że King in Yellow i Carcosa "wsiąknęły" w lovecraftowski świat do tego stopnia, że wielu nawet nie wie, że jedno i drugie pochodzi z opowiadań innego autora).

Piąty odcinek to majstersztyk.
_________________
life. is a state. of mind.

  
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-02-23, 15:59   

Odnośnie ewentualnego końca, czego pewnie nikt nie zauważył:



I słowa Marty'ego: "The solution my whole life was right under my nose. And I was watching everything else. My true failure was inattention."
  
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-23, 16:35   

Podczas oglądania tego serialu trzeba być naprawdę uważnym i skupionym.

_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-02-23, 21:54   

Tożsamość Króla Żółci jakoś mnie nie intryguje. Ktos to na pewno jest. Może go poznamy, a może nie. Choć to nierozłączny składnik awesomness tego serialu, to jednak znaczenia nabierze dopiero kiedy jedna z hipotez okaże się słuszna. Bez ziszczenia się tej hipotezy, to tylko "zwykły" punkt kulminacyjny. Istotą tego serialu są bohaterowie i ich przemiana, naznaczenie sprawą i jej wpływ na ich życie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-02-24, 20:32   

Po 6 odcinku - ech, ci faceci z zasadami :) Perspektywa bycia wykorzystanym przez taką aktorkę jakoś nie budzi mojego moralnego wzburzenia. Ale jak powiedził bohater do dwóch gnojków: chcesz się bawić, jak dorosły to płać jak dorosły :)

Poza tym, odcinek spokojny. Teraz już chyba została bohaterom Teraźniejszość.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2014-02-25, 01:23   

Jezebel napisał/a:
Podczas oglądania tego serialu trzeba być naprawdę uważnym i skupionym.

Obrazek


No właśnie... Jak mogła Pani zapomnieć o tym -->
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-25, 22:36   

Tak, to też wyłapałam :)

Szósty nie wgniatał w fotel jak piąty, ale nie szkodzi. Tylko trudno mi uwierzyć, że wszystko zostanie wyjaśnione i zamknięte w zaledwie dwóch odcinkach bez znacznego przyspieszenia dość przecież powolnego tempa, jakim się ten serial charakteryzuje.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-02-25, 22:43   

Wszystko wyjaśnione i zamknięte? Oby nie.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-02-25, 22:43   

Na razie obejrzałem trzy odcinki. Robi wrażenie, szczególnie depresyjnym klimatem i - w pierwszych dwóch odcinkach - połączeniem struktury narracyjnej i fabuły, które wymagają uruchomienia szarych komórek w celu przeciwdziałaniu mindfuckowi.
_________________
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2014-02-25, 23:01   

Namówiliście mnie, już sobie wrzuciłam w kolejkę. :)
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2014-02-26, 00:41   

Jeśli twórcy nie wyłożą się w końcówce (na co absolutnie nic nie wskazuje), to będziemy mieli produkcję godną najwyższych laurów i ocierającą się o szczyt serialowej maestrii. :d
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-03-04, 06:55   

Po obejrzeniu 7 odcinka pomyślałem sobie, że ten serial nie może się skończyć dobrze. I z niecierpliwością czekam na odcinek finałowy.

Przy okazji przypomniał mi się inny "serial". Angielski: "Red Riding" (polski tytuł: "Wilcze prawo" - wyszedł nawet na dvd i można go kupić za niewielkie pieniądze). To w sumie trzyczęściowa trylogia złożona z pełnometrażowych filmów i rozgrywająca się również na przestrzeni lat. Jeśli ktoś nie widział, to polecam. Mroczne i mocne.

Wracając do "True Detective" - znowu zaczęła mnie interesować zagadka zbrodni.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2014-03-04, 19:00   

Romulus napisał/a:
trzyczęściowa trylogia
??
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-03-04, 19:59   

W odróżnieniu od "Władcy pierścieni", który jest trylogią w sześciu częściach :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14