FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Her
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2014-02-20, 20:33   Her

"Her" 2013 - znakomity komediodramat autorstwa S. Jonze!! Jest to twórcze, niezwykle kreatywne rozwinięcie konceptu zaprezentowanego swego czasu w jednym z odcinków brytyjskiego mini serialu "Black Mirror".
Moim zdaniem "Her" powinien dostać Oscara za: najlepszy film i scenariusz. Odtwórca głównej roli, J. Phoenix również zasłużył sobie na najwyższy laur.
Okazuje się, że o miłości można opowiadać inteligentnie i piękne, bez uciekania się do ogranych, ckliwych i prymitywnych chwytów. Wreszcie coś dla myślących! Panowie i Panie, brać się za to, bo stokroć warto! Elemenciki s-f też są... :-)

Fidel-F2 napisał/a:
dzięki ASix, dawno nie oglądałem tak dobrego filmu


MrSpellu napisał/a:


Popieram, dobra rzecz.


Romulus napisał/a:
Her - przyłączam się do polecanek. Świetny film. Warto było spędzić dwie godziny, choć nie zapowiadał się na początku. Ale takie filmy na ogół nie zapowiadają się na początku :) W finale nie było banału.


Jezebel napisał/a:
Byłam wczoraj w kinie na "Her" i jestem zachwycona. Pozytywnie zaskoczyła mnie strona wizualna (to taka przyszłość wyjęta z wyobraźni ludzi żyjących w latach 70.-80., rewelacyjnie wyszło), ale przede wszystkim to, jak wiele film miał do powiedzenia i że przekazywał nie tylko uniwersalne treści (można by go potraktować jako rozważania nad sensownością np. związków na odległość), ale i potraktował motyw AI nie tak pretekstowo i powierzchownie, jak się tego spodziewałam - było o tym, jak reaguje społeczeństwo, jak tempo rozwoju wpływa na samą możliwość trwania w relacji z człowiekiem i tak dalej. Czyli więcej s-f, niż w większości filmów, które ostatnio ukazują się w tym nurcie (lub które się do niego z niewiadomych przyczyn wpisuje), mimo, że to przede wszystkim dramat obyczajowo-romansidłowy. Film niby długi, ale kiedy się skończył, było mi autentycznie żal, że to już. Marzy mi się serial osadzony w tym "świecie", np. w każdym odcinku pokazujący inną historię relacji człowieka z AI.


Romulus napisał/a:

Dla mnie to w ogóle nie była fantastyka. A jeśli już - to bardzo bardzo bliskiego zasięgu. Jeśli chodzi o portret współczesnego człowieka to film bardzo smutny i przygnębiający. Pokazujący wyobcowanie, samotność w tłumie, ludzi, którzy już ze sobą nie rozmawiają bo są emocjonalnie niezdolni do tego. Lepiej rozmawiać, "współodczuwać" z systemem operacyjnym. Ale też do czasu, bo na końcu okazuje się, że taka relacja wcale nie zapewnia bezpieczeństwa. Zatem zamykanie się w takim emocjonalnym kokonie samotności wcale szczęścia nie dało bohaterowi. Najbardziej przygnębiające w tym filmie były właśnie obrazki mijających się ludzi rozmawiających ze swoimi "sprzętami". To tylko mały krok do przodu względem współczesności.

  
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2014-02-21, 09:14   

Mi się nie podobał. Może jakbym był gejem? //mysli Pozdro Panowie!
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
bimali1 


Posty: 751
Wysłany: 2014-09-05, 11:57   

ASX76 napisał/a:
Moim zdaniem "Her" powinien dostać Oscara za: najlepszy film i scenariusz.


i za głos Scarlett.
_________________
no i jestem
widzisz jestem
nie miałem nadziei
ale jestem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13