FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Migiem założony temat do durnych pytań!
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-02-27, 22:32   

Rashmika napisał/a:
Cytat:
BSG - nie tknę


Tricia Helfer to był jedyny argument żeby się popatrzyć na tę chałę.

A pamiętacie Gwiezdną Eskadrę z polsatu z lat 90? Jak sobie to obejrzałam po 2 dekadach to mnie ścięło naiwnością i głupotami, ale jaką jazdę miałam na tym za gówniaka, to moje.

I jeszcze był taki serial Ziemia 2, też mi się.



1. Chała to dopiero w czwartym sezonie wyszła i to stąd jak na Urana! Najlepszy był pierwszy sezon i kawałek drugiego. Później twórca zaczął psuć...
Tricia piękna //amor

2. Na szczęście się nie załapałem. Wystarczyło że zerknąłem na pierwsze odcinki "SG-1" czy "Star Trek DS-9" - tego już nie da się oglądać.

3. Zdaje się, że go "kaputnęli" po pierwszym sezonie //mysli
W każdym razie powroty do przeszłości często budzą rozczarowanie przez co niejeden "ołtarzyk" legł w piz... tfu, tzn. w gruzach ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2020-02-27, 22:55   

utrivv napisał/a:
Akurat Expanse jest strawny, czepiasz się.
E
To nie jest jakieś twarde syfy tylko solidna ekranizacja to raz, a w nowych przyrodniczych filmach też podkładają dźwięki pod sceny i pewnie ci to nie przeszkadza że "słyszysz" mysz? A kiedy do zdjęć astronomicznych czy mikroskopowych dodają kolory głośno wyrażasz oburzenie? :badgrin:

Zaraz tam czepiasz. Miałem nadzieję na odrobinę merytorycznej dyskusji. A nie tylko: o, to jest cool, a tamto do dupy. Forum jest wypas, posurfowałem i naprawdę w przeszłości takie dyskusje się zdarzały. Czasem.
Nie przeszkadza mi, że słyszę mysz, bo w atmosferze dźwięk się rozchodzi, więc to naturalne. Co do kolorowania zdjęć nie mogę reagować, bo nie wiem kiedy kolorują, a kiedy nie.
Trojan napisał/a:
Jest powieść BSG ?

Moja wina. Jak osioł zasugerowałem się pisownią Fidela.
Fidel-F2 napisał/a:

KS, poleciałeś ogólnikami bez jakiegokolwiek wsparcia. Napierdalasz jak Bernard Dupa Wołowa Montgomery. Bez urazy, oleję tę wypowiedź.

A olej sobie. Strusia taktyka, ale skoro to lubisz...
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-02-27, 23:11   

KS napisał/a:
Strusia taktyka
po prostu nie chce mi się czytać kocopołów (nie mówiąc o wdawaniu się w spory) po raz dwudziesty siódmy o tym że twoje seriale są twojsze bardziej niż moje mojsze, szkoda mi czasu na takie merytoryczne dyskusje, było nie raz, minęło, lepsi byli od ciebie, minęli, ty też miniesz

to nudne jest
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2020-02-27, 23:15   

Fidel-F2 napisał/a:
ty też miniesz

To prawda. Wiecznie żyć nie będę. Ale dzięki za troskę.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-02-27, 23:15   

na zdrowie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-02-27, 23:25   

Wiecznie żyć nie będziemy, ale może chociaż spam przetrwa? --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-02-27, 23:33   

Rashmika napisał/a:
Cytat:
BSG - nie tknę


Tricia Helfer to był jedyny argument żeby się popatrzyć na tę chałę.

A pamiętacie Gwiezdną Eskadrę z polsatu z lat 90? Jak sobie to obejrzałam po 2 dekadach to mnie ścięło naiwnością i głupotami, ale jaką jazdę miałam na tym za gówniaka, to moje. I jeszcze był taki serial Ziemia 2, też mi się.


BSG byłby spoko jakby trwał 20 odcinków.

Gwiezdna Eskadra to było coś :) jeden z pierwszych seriali który po cancelu zbudował społeczność domagającą się powrotu. Dzisiaj bym już nie próbował.

Ziemia 2 - bardzo dobre wspomnienia, fajny pomysł, kolonizacja - coś czego nie było chyba do tamtej pory. Urocza Debrah F - w klimacie Doktor Quinn.

a pamieacie jeszcze jeden serial - Alien Nation ? na niemieckich kanałach (chyba Sat1, albo Pro7) leciał na pocz.'90 , chyba był też film. Tacy ludzie z egzemą miast włosów...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-02-27, 23:34   

@ASX76

ty dłużej, ale i tobie w końcu krzem się utleni

Trojan, ja żadnego z nich nie pamiętam
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-02-28, 00:30   

Radziecki produkt "(czasem) zgniotsa, ale (nigdy) nie łamiotsa" :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-02-28, 01:22   

Fidel-F2 napisał/a:


Trojan, ja żadnego z nich nie pamiętam


mnie dziwi że R. pamięta, bom dawał jej 20... góra 25 yo
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-02-28, 07:23   

"Gwiezdną eskadrę" pamiętam. Pod koniec wprowadzili ciekawy wątek Indian Nawajo, którzy mogli porozumieć się z obcymi. A potem serial się skończył chyba. Albo skończył się dla Polski. :)

"Ziemia 2" była fajniejsza, jak mi się wydaje, choć nie jestem pewien, czy trochę familijnymi bzdetami nie zajeżdżało.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-02-28, 07:35   

ASX76 napisał/a:
Rashmika napisał/a:

A pamiętacie Gwiezdną Eskadrę z polsatu z lat 90? Jak sobie to obejrzałam po 2 dekadach to mnie ścięło naiwnością i głupotami, ale jaką jazdę miałam na tym za gówniaka, to moje.

I jeszcze był taki serial Ziemia 2, też mi się.


2. Na szczęście się nie załapałem. Wystarczyło że zerknąłem na pierwsze odcinki "SG-1" czy "Star Trek DS-9" - tego już nie da się oglądać.

3. Zdaje się, że go "kaputnęli" po pierwszym sezonie //mysli
W każdym razie powroty do przeszłości często budzą rozczarowanie przez co niejeden "ołtarzyk" legł w piz... tfu, tzn. w gruzach ;)


Jakoś mnie nie dziwi komu te seriale się nie podobają. ;-)
Oglądałem jakiś czas temu kilka pierwszych odcinków SaaB - nie miałem żadnych problemów z "podobaniem się" dalej.

Oczywistym jest, że główni bohaterowie to superherosi, przy których Neo z "wgraj mi obsługę śmigłowca jakiegośtam" to jełop i dyletant - oni potrafili obsługiwać wszystko i wszędzie. ;-)
I jest trochę innych głupotek.
Ale druga warstwa, czyli "świat" - dalej przebija większość innych seriali, z aktualnymi włącznie. Chyba właśnie Expanse ma tak rozwinięte podłoże dopiero.
W SaaB mamy przecież:
- bardzo duży wątek o in vitro, o nietolerancji względem nich, o ich budowaniu rodziny itp.
- jakby się ktoś bardzo uparł, to nawet można by podciągnąć go pod pierwszy przypadek rasowej poprawności politycznej ;-), chociaż podejrzewam, że to raczej wybór postaci trochę z RPGów, czyli każda ma się odróżniać od pozostałych
- wątek współpracy korporacji z alienami
- wątek współpracy korporacji z wojskowymi na najwyższych szczeblach (z korupcją włącznie ZTCP)
- wątek broni psychologicznej, którego do tej pory nie spotkałem w żadnym innym serialu ani innym medium, pokazany w bardzo fajny sposób i działanie tej broni też było nie "kilofem przez łeb", tylko początkowo subtelne ZTCP
- żołnierze się boją, przez strach robią rzeczy złe - nawet głównych bohaterów to dotyka, niby są superherosami, ale jednak nie do końca, to się pojawiło w co najmniej kilku odcinkach - mam wrażenie, że ten "brud wojny" właśnie w tym serialu miał jeden z początków, dopiero później był pokazywany w innych filmach/serialach zwłaszcza z IIWŚ (tak znam Pluton czy Łowcę jeleni, ale bardziej szukam seriali)
- ewidentny atak na bezmyślny hurrapatriotyzm - ZTCP wojskowi w Ameryce byli po niektórych odcinkach mocno wkurwieni i podobno to też miało wpływ na skasowanie tego serialu. W niektórych momentach można odnieść wrażenie, że bohaterowie to takie nieskazitelne postacie, które na tle amerykańskiej flagi będą szturmować w pojedynkę oddziały wroga, po to, żeby jakiś czas później dostawać sceny, w których cały ten wizerunek był masakrowany ;-)
- fajna relacja dowódcy z eskadrą, zresztą budowana przez kilka pierwszych odcinków

Firefly jest fajnym serialikiem, bo miał fajny klimacik i bohaterów. Mogę rozumieć, że się go krytykuje, bo sama główna historia była słabsza.
Ale SaaBa będę bronić, zwłaszcza przed osobami które "nie zdążyłem obejrzeć" ale i tak wiedzą, że na pewno nie był dobry.
Na pewno się zestarzał realizacyjnie, w końcu to 25 lat już minęło (kojarzę, że efekty były renderowane na Amigach ;-)). Ale podejmował niektóre tematy o ileś lat przed innymi serialami.

Romulus napisał/a:
"Gwiezdną eskadrę" pamiętam. Pod koniec wprowadzili ciekawy wątek Indian Nawajo, którzy mogli porozumieć się z obcymi. A potem serial się skończył chyba. Albo skończył się dla Polski. :)

Skończył się całkowicie.
I były spore pogłoski, że amerykańska armia miała na to jakiś wpływ, bo dowalili się do producentów i sponsorów, za niektóre odcinki.
Nawet pomimo tego, że myśliwiec którym latali, zbudowali w skali 1:1 na potrzeby filmu i jak go transportowali to ruscy, albo chińscy szpiedzy go obfotografowali i pokazywali "u swoich" jako nowe myśliwce amerykańskiej armii właśnie. ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-02-28, 08:48   

SaaB? Ogólnie lubię Szwedzkie samochody.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-02-28, 10:57   

SaaB pamiętam jak przez mgłę, ale to były czasy, że albo trafiłem odcinek w TV albo i nie. Firefly jest znakomite, a kto uważa inaczej, ten może (cytując klasyka) "wciągnąć nosem skisłe gówna chorych pawianów i iść się pierdolić". BSG łykam całościowo, jak młody pelikan. Ziemia 2 - podobnie jak SaaB, pamiętam jak przez mgłę. SG... cóż, zaskakująco dobre, a nawet bardzo dobre było SG: Universe. Serio. Miałem bół dupy, że skasowali (Tak samo zresztą Jericho).
_________________
Instagram
Twitter
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-08-15, 12:13   

Eeeee ... czy jeśli właśnie byłem na "trójstyku" i wlazłem na 10m wgłąb ziemi czeskiej (kładki na Słowację dalej nie ma), to w ankietach covidowych muszę odpowiadać, że byłem zagranicą? ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-15, 12:44   

Posuwając się w głąb Ziemi na 10 metrów nie naruszyłeś granic państwowych Agarthy i pozostałeś na terenie strefy Schengen, więc nie musisz. Gdybyś zapuścił się dużo głębiej, pewnie czekałaby Cię kwarantanna, ścięcie i rzucenie zwłok na pożarcie bogom mroku i podziemi. Agarthanie się nie pierdolą w tańcu z nielegalsami.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-02-20, 13:46   

Gryzie mnie następująca kwestia: jedną z odnalezionych w Pompejach ofiar erupcji Wezuwiusza z 79 roku n.e. jest facet przerobiony na posąg w trakcie trzepania kapucyna. Jak to możliwe, skoro zakon kapucynów powstał 1500 lat później? *
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-02-21, 11:26   

Może próbował tak uśmierzyć ból lub się uspokoić? //mysli
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-02-21, 11:50   

Piękna śmierć, bajdełej.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-06-14, 06:49   

W czwartek zostałem zaszczepiony, a wciąż nie odbieram 5G. Gdzie mam się zwrócić z reklamacją? //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-06-14, 06:52   

Stary Ork napisał/a:
W czwartek zostałem zaszczepiony, a wciąż nie odbieram 5G. Gdzie mam się zwrócić z reklamacją? //panda

To chyba zależy którą szczepionką?
Jak Sputnik, to do Putina, jak inne to do Gejtsa (a może Muska?)
P.S. Że też Niemcy swojej szczepionki nie zrobili - dla narodowych talibów byłby kolejny piękny bębenek do grania ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-06-14, 07:00   

Doktory muwio że mie pilsnerem szczepili, to chyba od Niemca, c'nie? //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-06-14, 08:33   

Niestety przez naciski nie będziesz mógł odbierać 5G, jesteś po prostu nadajnikiem --_-
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-06-14, 08:47   

hmmmm ...
a właściwie to wziąłeś czerwoną czy niebieską szczepionkę?
bo może jesteś bateryjką? ... //mysli
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-06-14, 09:05   

goldsun napisał/a:
P.S. Że też Niemcy swojej szczepionki nie zrobili - dla narodowych talibów byłby kolejny piękny bębenek do grania ...


Przeca Pfizer robił swój szuwaks z BioNTech, która jest niemieckim korpo //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-06-14, 09:15   

Stary Ork napisał/a:
Doktory muwio że mie pilsnerem szczepili, to chyba od Niemca, c'nie? //panda


jak pilsnerem to raczej po Czeskiej stronie bym reklmował
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-06-14, 09:51   

Jak nie działa to spróbuj jeszcze raz.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-06-14, 09:59   

Jak niby mam zamówić? 5G mi nie działa --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-06-14, 10:56   

Stary Ork napisał/a:
Jak niby mam zamówić? 5G mi nie działa --_-
Nie działa i nie będzie działać, dali ci starą wersję, analogową, przeznaczona n rynek wschodni, odbierasz fale długie i średnie, nastrajasz kręcąc nosem, miłego słuchania programu pierwszego :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-06-14, 11:05   

a właśnie - a masz przynajmniej stereo? ;->
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13