Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nasz sprzęt.
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2019-06-10, 09:55   

Kochany pamiętniczku. Odłożyłem trochę krwawicy, zredukowałem zakupy figurkowe i uzbierało mi się na upgrade sprzętu.

Komputra nabyłem sobie takiego:

AMD Ryzen 3 2200G
ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4
G.SKILL Fortis AMD Ryzen 32GB [2x16GB 2400MHz DDR4 CL16 1.2V DIMM]
Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ SE 8GB GDDR5
Samsung 970 Evo Plus M.2 500GB (SSD)
be quiet! Pure Power 11 600W CM
Monitor Dell U2518D (25", IPS, matowy)

Z czego jeszcze wyszabrowałem ze starego komputra jeden dysk SSD 240GB

Jako że rzadziej gram (a zawsze grałem casualowo), a częściej idę w obróbkę zdjęć/ps (coraz bardziej przydatny skill w pracy), to stąd wybór takiego monitora.

Część środków przeznaczyłem też na nowy aparat. Mój wybór padł na Canona EOS80D, myślałem o EOS77D, ale stwierdziłem że chuj tam, YOLO //spell
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Trojan 

Wysłany: 2019-06-25, 09:34   

hej
taki problem XXI wieku
ostatnio M. narzeka że internet coś szwankuje - że przerywa/rozłącza. Zakładam że może chodzić o router (ma już swoje lata... z letka gdzieś 2010)

dzwonię do Netii (bo od nich mam a konkretniej interneti), już nie marudząc ale trwało to kawał czasu stanęło na tym:

albo po prostu przedłużam umowę na 2 lata i sam se kupuje router i płacę 40 zeta/mc
albo przedłużam umowę 2 lata płacę 60mc + 60 zł za "podłączenie" i dostaje router
albo -II- płacę 75 zeta m/c dostaję router i dekoder to TV (czyli dostaje dodatkową tv do drugiego pokoju )

w sumie przychylam się do opcji nr 1 - czyli 40 i kupuje router, tylko pytanie - jaki (ile to będzie kosztować )
co potrzebuje - z netii mam kabel który podłączam do routera i teraz
w standardzie pracuje w domu (wszystko wifi):
laptop+tablet
albo TV (hbogo/netflix)
albo laptop+TV

co wybrać ? bo widzę i routery za 80 zeta jak i za 300 zeta
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/routery

ew. myślę o opcji net + tv za 75 zeta (i dostaje router za darmo/dzierżawa)
co sądzicie ?
np ten router https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/router-tp-link-tl-wr840n + abo za 40 zeta ?
czy może jednak te tanie routery są gławno warte i nie ma co kupować ? ale przeca netia nie da mi jakiegoś wypasionego ? hmm ?

m_m 
Uchodźca

Wysłany: 2019-06-25, 10:25   

Przejdż do UPC

Trojan 

Wysłany: 2019-06-25, 10:28   

UPC ma słabą ofertę u mienia
Netia ma u mnie w miarę dobrą infrastrukturę i nie mam z nią żadnych problemów

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2019-06-25, 13:34   

Siostra dostałą router gratis od montera gdy internet zaczął się rwać, dziwne że tobie proponują kupno, pewnie od dnia zależy :)

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Trojan 

Wysłany: 2019-06-25, 13:59   

mają tam mocno pokręcone
w zasadzie jest tak jak mówisz
ale ja jestem tak starym klientem internetii że wypadłem im z sysu :) no i mogę się tylko załapać na "promocję" tego co już mam ale za 90 zeta ale w promocji 59,9 i router za 59,9
więc jeżeli mam opcję za 40 zeta i dokupić sobie router albo za 75 wziąć z TV to mam już zgryz :)
niby to są groszowe różnice - ale w takich sytuacjach odzywa się ukryty ży. znaczy się Harpagon.
z trzeciej trony to umowa na 24 mc - więc jak różnica będzie np 20 złotowa = 480 zł, a to juz jest jakaś kwota

więc pytanie - jaki router ?
czy wg was nie ma to wielkiego znaczenia - bo main net mam z kabla a rozprowadzenie wifi po chałupie każdy router zrobi bez problemowo

Odpowiedz do tematu