FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Portale Społecznościowe

Czy masz konto na Facebooku?
Mam
32%
 32%  [ 18 ]
Nie mam
17%
 17%  [ 10 ]
Chciałbym, ale nie mam Internetu
1%
 1%  [ 1 ]
Ten żydowski wynalazek?
7%
 7%  [ 4 ]
Zdecydowanie nie zamierzam wspierać Zuckerberga w jego planach zdominowania świata...
7%
 7%  [ 4 ]
To zależy. Saika ma tam swój profil?
8%
 8%  [ 5 ]
Spell, ogarnij się.
25%
 25%  [ 14 ]
Głosowań: 34
Wszystkich Głosów: 56

Autor Wiadomość
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-05-06, 15:29   

Ostrożność i bezpieczeństwo... To trudne.
Niby masz hasła, możesz zmieniać ustawienia profili tak, że część Twoich danych będzie niewidoczna dla szarego użytkownika-ale co z tego?
Trochę fantazji i wszystko o Tobie wiedzą. Nasze dane kosztują tyle, co nic.
No i przecież, nie łudźmy się, te wszystkie nasze-fotki.pl powstały po to, żeby się wypromować w przestrzeni wirtualnej, przynależęć do tej wspólnoty i mieć dostęp do wymienianych w sieci informacji.
I tu jest paradoks: Z jednej strony UDOSTĘPNIASZ wszystkim informacje osobie, swój wizerunek (niestety) a z drugiej-chcesz, by były chronione.
Ujawniać się tak, żeby się nie ujawnić?
(przy okazji, jeśli koniecznie chciałabym pochwalić się swoim imieniem, nazwiskiem czy mordą, to sama umieściłabym tu linka. Jeśli tego nie robię, to znaczy, że tego nie chcę.)


[edit]

http://wyborcza.pl/1,7548...?as=1&startsz=x
http://wyborcza.pl/1,7649...ie_w_sieci.html
http://wyborcza.pl/1,75475,4775271.html

http://www.fejsik.pl/UWAG...-Facebooka-a140
_________________

 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-07-14, 16:36   

3/4 moich znajomych uciekła z naszej-klasy, a biedny portal się teraz broni takim śmiesznym bannerem na górze strony informującym z pełną powagą że moja twarz nie znajdzie się na jogurcie. Chyba trochę za późno zauważyli problem ;)

A teraz czysta prywata: w moich zaproszeniach na FB czeka 25 osób, z którymi mam miliony wspólnych znajomych, ale nie kojarzę ich (tych osób, nie znajomych). Jeśli ktoś mnie klikał i nie został dodany to mógłby napisać pw fejsbukowego i się ujawnić nickiem? Dziękuję ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23202
Wysłany: 2010-07-20, 08:19   

Ja także powyrzucałem wszystkie zdjęcia z NK. Ale, w sumie, Facebook chyba wcale nie jest lepszy pod względem wykorzystywania danych i materiałów użytkowników. Zatem tam także będę wrzucał zdjęcia po selekcji albo wcale. W sumie, Picasa mi wystarczy, aby wysłać linka znajomym.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-07-20, 12:40   

Romulus napisał/a:
Ja także powyrzucałem wszystkie zdjęcia z NK.

To że ty skasowałeś zdjęcie z profilu, nie znaczy że znikło im z bazy danych. Romzaiwałem ostatnio z kolegami z prawa, którzy badają tą sprawę i mimo iż dla mnie było to średnio zajmujące (nie mam NK) to dowiedziałem się że istnieje jakas specjalna procedura na ostateczne wymazanie się z NK.



Romulus napisał/a:
Ale, w sumie, Facebook chyba wcale nie jest lepszy pod względem wykorzystywania danych i materiałów użytkowników. Zatem tam także będę wrzucał zdjęcia po selekcji albo wcale.

oj tam, oj tam
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5374
Wysłany: 2010-07-20, 12:51   

Ł napisał/a:
(...) to dowiedziałem się że istnieje jakas specjalna procedura na ostateczne wymazanie się z NK.

Ano. Właśnie ją ćwiczę. Najpierw należy skasować konto, potem - korzystając z formularza kontaktowego (już odnalezienie tego drania wśród stosów całkowicie bezużytecznych bzdetów jest wyzwaniem) - wypełnić i wysłać, koniecznie z tego samego adresu, jaki się miało zarejestrowany :roll: i czekać. No to czekam. Z obiecanych 30 dni jeszcze kilka zostało, więc mam czas spokojnie się zastanowić czy pisać do nich jeszcze raz - tym razem zmieniając uprzejmą prośbę w kategoryczne żądanie - czy od razu napisać do GIODO.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23202
Wysłany: 2010-07-20, 17:12   

Nasza Klasa już raz przegrała przed sądem. Tylko nie pamiętam, ile kasy musieli zapłacić. Ale co najmniej kilka tysięcy za nieusunięcie danych zgodnie z wezwaniem. A może kilkadziesiąt tysięcy?

Ł - w sumie to mnie troszkę niepokoi ta procedura. Rozwlekła i niepewna. Może trzeba ich poświęcić trochę pozwami. Niedawno laska z Jueseju zapowiedziała pozew przeciwko polskiemu Reserved za wykorzystanie jej pracy lub facjaty na koszulkach. Chcieli się wykpić jakimiś drobnymi, co tylko ją rozjuszyło i pewnie zapłacą znacznie więcej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-07-20, 18:28   

Romku-fb jest nawet gorszy jeśli chodzi o wykorzystanie tego, co tam zamieszczamy-bo nie podlega takim rygorom, jak nk.
_________________

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-07-22, 11:14   

Saika napisał/a:
Romku-fb jest nawet gorszy jeśli chodzi o wykorzystanie tego, co tam zamieszczamy-bo nie podlega takim rygorom, jak nk.

Spoko, prokurator generalny Pakistanu chce kary śmierci dla Zuckerberga.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-07-22, 18:56   

Tak, wiem o tym, wiem też, że muzułmanie mają własną wersję fb, bo wypięli się na karykatury Proroka. Nie mam nic do muslimów, ale mogliby się wykazać odrobiną dystansu do siebie...
_________________

 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7132
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-07-29, 15:23   

Romulus napisał/a:
Niedawno laska z Jueseju zapowiedziała pozew przeciwko polskiemu Reserved za wykorzystanie jej pracy lub facjaty na koszulkach. Chcieli się wykpić jakimiś drobnymi, co tylko ją rozjuszyło i pewnie zapłacą znacznie więcej.

Zabawne,
zadziwiający zbieg okoliczności
Cytat:
Brytyjska marka New Look doceniła zdjęcie Oli i umieściła je na swojej koszulce. Niestety, bez wiedzy dziewczyny i nie płacąc jej ani pensa. Teraz Ola walczy o odszkodowanie – a w podobnej sytuacji jest wiele osób, które dzielą się swoimi zdjęciami w sieci.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-08-16, 09:51   

NK jeszcze mam ale idzie w dostawkę i będę go okrajał chyba. FB mnie już chyba uzależnia. źle ze mną ?
http://www.facebook.com/p...100000373734157 jak by ktoś czuł potrzebę :)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-08-16, 10:12   

utrivv napisał/a:
Zabawne,
zadziwiający zbieg okoliczności

No, ale tam też pisali o tej Amerykance, MIĘDZY INNYMI. Więc nie bardzo wiem, o co ci chodzi z tym zbiegiem okoliczności.

Co do Facebooka, to wczoraj widziałem w kinie taki oto trailer. Myślałem, że to żart.
A tu proszę, film Finchera na dodatek. Z muzyką Reznora o_O

Oj, będzie wesoło.
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5374
Wysłany: 2010-08-16, 10:37   

Uff... w końcu usunęli wszystkie moje dane z NK. Chociaż w zasadzie to nie wiem, bo żadnego mejla potwierdzającego od administratorów nie dostałam - po prostu moje konto ze skasowanym osobiście profilem przestało mi się pokazywać i nie mogę już się zalogować. Zatem nie wiem czy moje dwa kolejne ponaglające listy do informatyków NK przyniosły jakiś skutek, czy po prostu skasowali mi login i hasło, żeby się namolnej baby pozbyć. :>
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-08-25, 23:03   

Ciekawa rzecz. Kilka miesięcy temu zaznaczyłem opcję na Facebooku by mi usunęli konto. Dostałem potwierdzenie, a jakże. Wszystko ok. Dziś z głupia frant wchodzę na stronę, patrzę, mój komp mimo przeczyszczenia szrederem zapamiętał hasło do profilu o_O No to wchodzę, a tu jeb. Wszystkie ustawienia tak jak były, fotki, etc. i dostałem tylko maila, że się cieszą z mojego powrotu o_O Bać się mam? o_O
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-08-25, 23:04   

Jeden z głównych powodów, dlaczego nie przepadam za portalami społecznościowymi :]
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23202
Wysłany: 2010-09-01, 10:00   

utrivv w wykasowanym temacie napisał/a:
Zaczynam poważnie wierzyć w teorię spiskową. Co prawda Mrożek pisał że chciałby wierzyć w jakiś globalny spisek bo to by znaczyło że nie rządzi nami przypadek, że ktoś tym kieruje ale mnie nie o to chodzi.
Rosja sprzedaje NK
Cytat:
Decyzja DST oznacza, że firma która posiada m.in. udziały w Facebooku, straciła wiarę w polską Naszą Klasę. Przy transakcji zdecydowała się bowiem nie oddawać należących do Forticomu udziałów w serwisie Odnoklassniki.ru, rosyjskim odpowiedniku Naszej Klasy.

Czyli DST kupuje świetnie prosperującą naszą klasę, zmienia regulamin tak że legalnie ma prawo do wszystkich danych polaków tam zgromadzonych, przekazuje je zupełnie legalnie rosyjskim służbą bezpieczeństwa (kto wie ilu generałów, agentów, wojskowych i polityków tam było) po czym uznaje że po tych zmianach NK jest nierentowna i sprzedaje niepotrzebny już śmieć amerykanom.

Dlaczego ta teoria wydaje mi się tak atrakcyjna?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-09-01, 10:05   

To po co było płacić, inwestować? Dobrzy hakerzy (czy FSB takich nie ma??) załatwiliby sprawę po cichu, tak że nawet Macierewicz by się nie połapał
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7132
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-09-01, 11:02   

Thx Romulus, gdyby nie ty nawet bym nie wiedział co się stało :)
Rozumiem że wątek był w złym miejscu?
Cytat:
To po co było płacić, inwestować? Dobrzy hakerzy (czy FSB takich nie ma??) załatwiliby sprawę po cichu, tak że nawet Macierewicz by się nie połapał

Ok ale po co w takim razie zmiany który ten popularny portal pchnęły na dno przepaści?
Kiedy usłyszycie w TV że mnie pobili, odcięli nogę i 4 palce będziecie wiedzieć że miałem rację :)
Oczywiście dla mnie to tylko ciekawostka, sam tam nie miałem konta i innym odradzałem.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-01, 11:15   

utrivv napisał/a:
Kiedy usłyszycie w TV że mnie pobili, odcięli nogę i 4 palce będziecie wiedzieć że miałem rację

Kiedy usłyszymy o tym w TV, to będzie znaczyło, że ktoś skrewił robotę. Osobiście uważam, że to jest zwyczajnie fatalne zarządzanie, a nie spiskowa teoria dziejów.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2010-11-08, 11:08   

mam konto na FB i nk, to ostatnie - może z lenistwa..?
Już dawno powinnam się stamtąd wycofać, odnoszę wrażenie, że panuje tam okropna stagnacja. FB jest bardziej dynamiczny, ciągle coś się dzieje. A jednak - im więcej mam znajomych na portalu społecznościowym, tym bardziej czuję się tam samotna.
_________________
jakbym z planety była innej
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7132
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-11-08, 14:28   

ats napisał/a:
A jednak - im więcej mam znajomych na portalu społecznościowym, tym bardziej czuję się tam samotna.
Mam podobne odczucie ale może odpowiedzią na to będą Grupy?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23202
Wysłany: 2010-11-08, 15:03   

Odpowiedzią powinno być przyjmowanie takich znajomych, którzy coś znaczą (dla ciebie) a nie każdego, kto cię zna.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7132
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-11-08, 15:17   

Romulus napisał/a:
Odpowiedzią powinno być przyjmowanie takich znajomych, którzy coś znaczą (dla ciebie) a nie każdego, kto cię zna.

To nie jest takie proste - Weźmy kolegę z pracy który prosi o dołączenie do kontaktów. Odrzucenie byłoby niezręczne a przynajmniej ja tak uważam.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23202
Wysłany: 2010-11-08, 15:18   

Zgadza się. Tez miewam te problemy. Ale, na razie, nikt się nie obraził za nie przyjęcie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-11-08, 15:25   

Romulus napisał/a:
Zgadza się. Tez miewam te problemy. Ale, na razie, nikt się nie obraził za nie przyjęcie.

Ja raz nie dość, że odrzuciłem, to jeszcze dałem bana.
Nie wiem po co ten burak chciał mnie wśród znajomych.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2010-11-08, 15:34   

Moimi 'znajomymi' na NK są głównie dzieci - odrzucilibyście zaproszenie dziecka? :P . Zresztą na FB też mnie już znalazły. Niech tam mają radochę smarkacze XD
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-11-08, 15:36   

Sabetha napisał/a:
Moimi 'znajomymi' na NK są głównie dzieci - odrzucilibyście zaproszenie dziecka?

Hmm... tak? :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2010-11-08, 15:37   

Bo Ty Wielki Zuy Facet jesteś :P
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2010-11-09, 12:27   

Macie, oczywiście, rację, część moich znajomych tak robi - przyjmuje do grona znajomych tylko osoby dla siebie ważne. Tak powinno być na nk, ale na FB? Tam mając wielu znajomych cały czas masz nowe wieści, wiesz, co dzieje się w rożnych kręgach twoich zainteresowań. Ale, niestety, nie da się uniknąć pewnego "rozwodnienia" treści.
Tak, czy siak - FB bardziej mi się podoba niż nk. Zresztą - jeśli szukasz na FB sieci kontaktów, to dlaczego kogoś odrzucać? Przecież każdy ze znajomych coś ze sobą wnosi i wzmacnia, poszerza tę sieć.

BTW - jak wstawić avatarka w Zaginionej Bibliotece?? ciągle komputer mi mówi, że mam za dużą fotkę, a ja już nie potrafię zmniejszyć jej bardziej ;)

pozdrówka!
_________________
jakbym z planety była innej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-11-09, 13:34   

ats napisał/a:
BTW - jak wstawić avatarka w Zaginionej Bibliotece?? ciągle komputer mi mówi, że mam za dużą fotkę, a ja już nie potrafię zmniejszyć jej bardziej

Okroić do wymiarów 140x140? :)

W dziale "O nas" jest temat "bezpańskie avki" wklej tam tę swoją fotę, to zobaczymy co da się zrobić :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15