FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Portale Społecznościowe

Czy masz konto na Facebooku?
Mam
32%
 32%  [ 18 ]
Nie mam
17%
 17%  [ 10 ]
Chciałbym, ale nie mam Internetu
1%
 1%  [ 1 ]
Ten żydowski wynalazek?
7%
 7%  [ 4 ]
Zdecydowanie nie zamierzam wspierać Zuckerberga w jego planach zdominowania świata...
7%
 7%  [ 4 ]
To zależy. Saika ma tam swój profil?
8%
 8%  [ 5 ]
Spell, ogarnij się.
25%
 25%  [ 14 ]
Głosowań: 34
Wszystkich Głosów: 56

Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-10, 10:48   

Nie klikam w podejrzane aplikacje, nie przyjmuję zaproszeń do gier, etc... a Facebook zaczął twierdzić, że lubię dupcie.pl

O co biega?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2012-10-10, 11:16   

Facebook może polubić za ciebie niektóre strony.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-10-10, 16:49   

MrSpellu napisał/a:
Nie klikam w podejrzane aplikacje, nie przyjmuję zaproszeń do gier, etc... a Facebook zaczął twierdzić, że lubię dupcie.pl

O co biega?


Może polubiłeś podczas jakiejś pomroczności jasnej?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2012-11-27, 17:14   

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
Się pośmiałem, z samego siebie, jakby nie patrzeć :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-12-15, 19:47   

Co sądzicie o twitterze?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-12-15, 19:57   

Nie podoba mi się.
Nie rozumiem fenomenu.

Krótkie notki i ograniczenie ilości słów w jednej wiadomości, mało przejrzysty wygląd, niska popularność w Polsce to jak dla mnie jeden wielki minus tego serwisu/portalu.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-12-15, 20:00   

Ja nie znalazłem powodu, żeby zakładać i czytać PRowe notki polityków.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-12-15, 20:05   

adamo0 napisał/a:
Krótkie notki i ograniczenie ilości słów w jednej wiadomości

Ok, jak dla mnie to wszystko co muszę wiedzieć. Tracę zainteresowanie.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-12-15, 20:05   

Nie wiedziałeś co to Twitter? O_o
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-12-15, 20:09   

Czytałem na wiki. :badgrin:
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-12-15, 20:09   

//facepalm
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4468
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-12-15, 21:48   

Jander napisał/a:
Ja nie znalazłem powodu, żeby zakładać i czytać PRowe notki polityków.

Bardziej żywiołowe flejmy w których odsłaniają po całości gardę PRu i robi się wesoło?









Chociaż i tak te najbardziej żywiołowe trafiają dzięki technologi print screen na fejsika więc whatever.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-12-15, 22:02   

Ł napisał/a:
Chociaż i tak te najbardziej żywiołowe trafiają dzięki technologi print screen na fejsika więc whatever.

No właśnie, po co grzebać w śmieciach, skoro inni chwalą się znalezionymi tam skarbami?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4468
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-12-15, 22:49   

Jander napisał/a:
Ł napisał/a:
Chociaż i tak te najbardziej żywiołowe trafiają dzięki technologi print screen na fejsika więc whatever.

No właśnie, po co grzebać w śmieciach, skoro inni chwalą się znalezionymi tam skarbami?

Żeby walnąć kogoś przez łeb w walce o śmieć jak dyktuje godność i rozum trolla?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2013-01-20, 11:40   

Portal randkowy dla fanów fantastyki: http://trekpassions.com/ Nie sprawdzałem :) Czytałem artykuł w "Przekroju" o sprofilowanych portalach randkowych :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4468
Skąd: fnord
Wysłany: 2013-01-20, 14:10   

Proporcja samców do samic 100/5?
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2014-03-14, 23:58   

Co tam znów się stało z Nazistami?
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4468
Skąd: fnord
Wysłany: 2014-03-15, 18:43   

Zeszli do podziemia:

 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2016-01-10, 19:54   

Złamałam się w zeszłym roku, w grudniu i założyłam na fejsie konto. No i już wczoraj zażądali ode mnie skanu dowodu, żeby zweryfikować moją tożsamość. Ponieważ uważam, że nie mają do tego prawa, niniejszym stwierdzam, że ta przygoda dobiegła końca.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2016-01-10, 19:58   

Ale jakiś dziennikarz/polityk już stwierdził, że nie istniejesz (przy okazji rozmów o ustawie o cenie minimalnej książki), więc się nie dziw, że i algorytmy Zuckerberga wątpią w twoją autentyczność.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2016-01-10, 20:05   

Wychodzi, że naiwnie myślałam, że uda mi się temu nieistnieniu zaprzeczyć. :-( A tymczasem potwierdziło się, że z entropią nie wygrasz.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-01-10, 20:10   

Żydowsko brzmiące nicki są nie do ruszenia //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-01-10, 21:17   

Baumann to dobry nick
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2016-01-11, 08:09   

Nikt ode mua nie żądał dowodu. Jeszcze?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-01-11, 09:07   

utrivv napisał/a:
Nikt ode mua nie żądał dowodu. Jeszcze?


to zależy od nagromadzenia rysów, powszechnie uważanych za semickie, na twarzy
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2016-01-11, 09:45   

Od takich rzeczy Trojan to są tzw. pejsometry. Urządzenia te wskazują stężenie pejsów na profil fejsbukowy w skali od 1 do 10 Rozencwajgów.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2016-01-13, 08:34   

Plejbek napisał/a:
Od takich rzeczy Trojan to są tzw. pejsometry. Urządzenia te wskazują stężenie pejsów na profil fejsbukowy w skali od 1 do 10 Rozencwajgów.

+1 :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2016-10-27, 17:35   

Fejsbuk zrobił narodowcom Dzień Długich Noży :-P (pseplasam, nie mogłem się powstrzymać) i wyciął wszystkie profile narodowców. Aj waj, jaki się uniósł niemęski pisk prawdziwych Polaków. Nie mogę się powstrzymać od śmiechu. A najgłupszy zarzut to dyskryminacja i zamach na wolność słowa.

Po pierwsze, to nadal jest śmieszne, kiedy organizacje, do których celów działania należy dyskryminacja i tępienie wolności słowa (poza swoją nazistowską wolnością) piszczą o dyskryminacji i tępieniu wolności słowa. :-P

Po drugie, te małe móżdżki nie potrafią pojąć, że tu nie chodzi o dyskryminację, ani o wolność słowa. Bo najwidoczniej nie ogarniają, czym jest Fejsbuk.

A tenże, w skrócie, jest korporacyjnym produktem. Udostępnia pewną "przestrzeń" do komunikacji i "dzielenia się". Za darmo. Bo zarabia na każdym nowym i "starym" użytkowniku za samą jego obecność, więc nie musi pobierać opłat, skoro "opłaty" same mu się pchają w ręce. Ale to nieważne. To Facebook decyduje na jakich warunkach można korzystać z tej "przestrzeni". Od tego są regulaminy i inne deklaracja korporacyjne, których nikt nie czyta a które wszyscy użytkownicy potwierdzają, że przeczytali. Władza tej korporacji nad umieszczaną na Fejsbuku treścią jest nieograniczona. Tak samo jak w ramach tego serwisu nieograniczona jest władza nad użytkownikiem. Mogą zablokować czasowo albo usunąć na amen. Uwzględniając znaczenie tego produktu, bywa to bolesne.

Dlaczego to usunięcie narodowców nie ma to nic wspólnego z naruszeniem wolności słowa? To proste. Upraszczając, kiedy przychodzą do czyjegoś domu goście i gospodarz ma ich dość, to jest uprawniony w ramach swojego prawa własności, do wyproszenia ich. Albo i usunięcia siłą, jeśli nie chcą sami wyjść. I tak samo, z grubsza, jest z Fejsbukiem. Różnica jest tylko taka, że Fejsbuk na swoich "gościach" zarabia. Ale ma też prawo nie zarabiać, jeśli nie chce i woli ich usunąć.

Ponadto Facebook działa, generalnie, pod prawem amerykańskim i to tam trzeba byłoby walczyć przed sądem. Bezskutecznie, co można już dziś stwierdzić. Ponieważ amerykański Sąd Najwyższy przyznał w jednym z orzeczeń prawo korporacji do posiadania "duszy", tj. światopoglądu. I jeśli ze względu na światopogląd odmówili usługi, to o ile nie narusza to federalnych przepisów antydyskryminacyjnych (rasa, religia, płeć) - można Fejsbukowi skoczyć na konstrukcję.

Tu się nawet nie ma do kogo odwołać w Polsce. Usunięcia tych kont dokonał oddział Fejsbuka w Irlandii, a nie w Polsce - mimo że małe móżdżki krzyczą, że to polityczne było, bo szefowa polskiego oddziału ponoć "chodzi z KOD-em". Zatem, można pozywać irlandzkiego Fejsbuka. O ile ma osobowość prawną, albo zdolność sądową. Chyba żeby zrobić to pozwanie "za pośrednictwem" polskiego Fejsbuka. Ale i na jedno i na drugie trzeba mieć pieniądze. Głównie na bardzo dobrych pełnomocników. Potem na postępowanie. I dużo cierpliwości.

Poza tym, niedawno jakiś kurier odmówił dostarczenia przesyłki do siedziby Gazety Wyborczej. Został z tego powodu bohaterem prawicowych małych móżdżków. Tak samo jak pewien drukarz, który odmówił wykonania usługi dla jakiejś organizacji LGBT. Tu się nawet mnieniester Ziobro włączył i - generalnie - pochwalił. Zatem prawicowe małe móżdżki same stworzyły "precedens" do takich działań. Oczywiście, w przypadku tego drukarza było to po prostu bezprawne. Ale to już opowieść na inną okazję.

Małe prawicowe móżdżki skowyczą zatem, że wszystko to lewacki SPISEG! ! ! ! 1111 (rzeczywiście, na narodowców doniosła jakaś organizacja walcząca z przejawami nazizmu i homofobii w Polsce). Ale SPISEG! ! ! ! 1111 to w zasadzie jedyny horyzont intelektualny, który potrafi ogarnąć szeregowy prawicowiec. Co zaznaczam ze smutkiem, bo przez takie małe móżdżki nie chce mi się być prawicowcem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2016-11-01, 20:02   

Romulus napisał/a:
To Facebook decyduje na jakich warunkach można korzystać z tej "przestrzeni". Od tego są regulaminy i inne deklaracja korporacyjne, których nikt nie czyta a które wszyscy użytkownicy potwierdzają, że przeczytali. Władza tej korporacji nad umieszczaną na Fejsbuku treścią jest nieograniczona.

Zgoda, zaznaczmy jednak, ze regulamin sformulowany jest na tyle niejednoznacznie, ze pozostawia wladzom portalu niemal dowolnosc w dopuszczaniu tresci, czyli banowaniu ich. Dobitnie swiadczy o tym casus fanpejdza "Nie wstydze sie Stalina", bedacego promocja tyrana i negacja jego zbrodni (niewazne - trolling czy nie). Fanpejdza, ktory zostal uznany za nienaruszajacy zasad fb przy jednoczesnej kasacji narodowcow bez wzgledu na konkretne tresci, tzn. za samo bycie. A to niejedyny przyklad takiego dualizmu moralnego.

I znowu zgoda, ze takie ich prawo, lecz nie mowmy przy tym, ze stosowane przez nich kryteria to obiektywne i uczciwe standardy moralne tudziez sluszna walka z niegodziwoscia. To tylko wynik subiektywnie wyznawanego pogladu na swiat. A w ramach wolnosci slowa miesci sie tam to, co miesci sie w tym pogladzie.
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2016-11-01, 20:48   

I słusznie, narodowców trzeba tępić zgodnie z prawem czy mimo niego.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16