FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze zbiory
Autor Wiadomość
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-19, 23:11   Nasze zbiory

Pochwalcie się swoimi zbiorami. :)

Dziś z Madem o tym rozmawialiśmy i w końcu zrobiłem zdjęcia swojej skromnej fantastycznej kolekcji. Dziś tylko fantastyka, po weekendzie sfotografuję resztę.

# 1
# 2
# 3
# 4
# 5

To kto następny?
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-19, 23:20   

No to się chwalę. ;)

Te zdjęcia są z maja i od tego czasu biblioteczka się nieco rozrosła. ;) Ale nie chce mi się teraz jeszcze raz tego fotografować. ;)

jeden
dwa
trzy
cztery
pięć
sześć
siedem
osiem
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-20, 11:50   

Magiel ma "Wampira z mgieł" //zaskoczony

Jak zwykle nie mam tutaj aparatu --_-
Biblioteczka podręczna z 7 lutego: klik.
Biblioteczka domowa z 20 lipca: klik.
Wg katalogu od tego czasu doszło jeszcze ok. 25 książek O.o
_________________
goodreads .
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-24, 22:50   

Moja biblioteczka - już teraz to zdjęcie jest historyczne, bo za sprawą allegro pozbyłem się części pozycji. Niemniej główny zrąb pozostał bez zmian.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
jeke 
Maruda


Posty: 140
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-25, 02:03   

Coś nie mogę zasnąć, to i zaczęłam swój książkowy bałagan obfotografowywać.
Zapodaję część I (jakąś 1/10 - 1/12 zbiorów :?: - w drugich rzędach też są książki ;) ), właściwie bez fantastyki. Tę wpierw nieco uporządkuję ;)

1
2
3
4
5
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-31, 10:37   

U mnie to wygląda tak:
http://img502.imageshack....dsc00051qh8.jpg
Fotka dość paskudna bo robiona jeszcze starym fonem z rok temu. A to i tak zbior główny. Reszta się pęta po innych wolnych miejscach, a i od tego czasu to trochę przybyło
 
 
Merenwen 
Zaczytana... ^^


Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-06, 18:28   

Heja.... Oto mój skromny zbiór....

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

No to wszystko zdjecia niezbyt dobrej jakosci bo robione moim telefonem w ostatnich 3 sa po dwa rzędy... ;p;p
_________________
"Za nami już przed nami jeszcze kupa czasu.."

Obecnie czytam: "Stowarzyszenie umarłych poetów" N.H. Kleinbaum
 
 
Neander 
Rex Mundi


Posty: 64
Skąd: mam wiedzieć?!
Wysłany: 2007-11-06, 18:54   

A to majna biblioteczka: ;)

ło

:)
_________________
Jak zostać fantastą? Proste. Wystarczy żyć w irracjonalnym państwie kierującym się surrealistycznymi zasadami, wśród nietuzinkowych ludzi przeżywających nieprawdopodobne przygody.

Kir Bułyczow
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2007-11-06, 19:39   

Skromny mój zbiór fantastyczny:
Raz
Dwa
(+ Erikson, Władca Pierścieni i kilka z SW oraz FR, które ukrywają się w szafkach)
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-06, 20:02   

Neander napisał/a:
A to majna biblioteczka: ;)

Jak ładnie książki poukładane. U mnie zawsze panuje nieład. To na dole to chyba Koontz ?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Neander 
Rex Mundi


Posty: 64
Skąd: mam wiedzieć?!
Wysłany: 2007-11-06, 20:53   

Tigana napisał/a:

Jak ładnie książki poukładane. U mnie zawsze panuje nieład. To na dole to chyba Koontz ?


Ta jest psze pana :)

Tigana napisał/a:
Jak ładnie książki poukładane.


Staram się, lubię jak ładnie wygląda. Zresztą, pochwal się swoim nieładem :P


Dobra skończmy OT bo nas zlinczują... :roll:
_________________
Jak zostać fantastą? Proste. Wystarczy żyć w irracjonalnym państwie kierującym się surrealistycznymi zasadami, wśród nietuzinkowych ludzi przeżywających nieprawdopodobne przygody.

Kir Bułyczow
 
 
Raziel 


Posty: 54
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2007-11-07, 22:11   

Mam nadzieje że post nie poleci do R'lyeh, ale jak innych nie poszły, to i mój powinien pozostać. Sfotografowałem część swojej biblioteczki (czytaj to co aktualnie jest w domu a nie leży u kogoś innego) i oto zdjątka:
Raz
Dwa
Trzy
Cztery
Pięć
Sześć
Siedem
Osiem
Dziewięć
Dziesięć
Jedenaście
Dwanaście
Trzynaście
Czternaście
Piętnaście
Szesnaście
Siedemnaście
Osiemnaście
_________________
Per mortis ad gloria! - Warhammerowy blog, codzienne aktualizacje od dwóch lat :)
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-16, 14:02   

Kilka nowych, aktualnych fotek

Widok ogólny

Mag, Fabryka, Runa

Inkwizytor vs Skrytobójca i nie tylko

Różne różności

Głównie zysk

Jeśli ktoś coś wypatrzy to proszę pisać.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2007-12-06, 13:42   

Przy zbiorach Elektry, Raziela czy Tigany to ja się mogę schować do kąta, wstydzić i w ogóle... ale niech tam, pokaże co mam. To akurat tylko fantastyka.

raz
dwa
trzy

Grżedowicza, Huberatha i Diaczenków tam już nie ma, oddalam kuzynowi, bo pożyczone byly.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-12-16, 00:07   

link
link
Następny
foto
książki
link następny
cdn..
i dalej książeczki
ostanie
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-02-14, 21:12   

Z góry uprzedzam, że będzie nietypowo, bo opisowo. :-P
Przy okazji "wypro-przeprowadzki" skorzystałem z nadarzającej się okazji, żeby porachować swoje książkowe zbiory. Sesji zdjęciowej nie przeprowadziłem (mam nadzieję, że wybaczycie ;) ).
W chwili obecnej nie pozostaje mi nic innego, jak tylko przedstawić krótki opis stanu posiadania nieuleczalnego bibliofila-kolekcjonera. Zatem do rzeczy.
Wszystkie książki wyglądają jak nowe, są czyste, pachnące i nie noszą żadnych śladów używania - stan dziewiczy. Specjalnie dla nich udało mi się wygospodarować jeden pokój z bardzo pojemnymi regałami, więc póki co, jeszcze się mieszczą. A w powietrzu unosi się zniewalający aromat książek... :-)
Żadnych staroci nie toleruję, ponieważ serce mi się kraje, gdy widzę podniszczone książki.
Niemal zawsze, gdy jest po temu możliwość, staram się zdobyć wersję w HC o ile uznam, że książka jest tego warta.

Łącznie, na obecną chwilę mam 657 pozycji, z czego:
1. Beletrystyka - 439 książek:
- fantastyka - 186 ks.
- kryminał/thriller/sensacja - 53 ks.
- (inna) literatura piękna - 200 ks.

2. Utwory niebeletrystyczne - 218 książek:
- nauka - 38
- historia - 33
- poezje - 29
- malarstwo - 24
- lit. obozowa - 22
- reportaż - 14
- sport (wspomienia) - 11
- polityka - 5
- sztuka - 4
- mity i legendy - 3
- różne inne gatunki (należące do tego działu) - 35

Z kolei komiksy liczę oddzielnie - jest ich około 142 (wszystkie w idealnym stanie, rzecz oczywista).
 
 
gagasia 


Posty: 65
Wysłany: 2008-03-12, 19:36   

ASX, gratuluję....To sa prawdziwe zbiory, warte tego, żeby się nimi pochwalić.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-03-12, 20:12   

Uwierzymy jak zobaczymy zdjęcie. :P ASXie, aparaty naprawdę nie gryzą. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
gagasia 


Posty: 65
Wysłany: 2008-03-12, 20:18   

MadMill napisał/a:
Uwierzymy jak zobaczymy zdjęcie. :P ASXie, aparaty naprawdę nie gryzą. ;)

Ja tam wierzę....ASX to jest renomowana marka. Zresztą....wystarczy poczytac jego posty i widać kto zacz.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-12, 20:55   

ASX76 napisał/a:
Łącznie, na obecną chwilę mam 657 pozycji


A ja ponad 1000 :P
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-12, 21:06   

MadMill napisał/a:
Uwierzymy jak zobaczymy zdjęcie. :P

Dokładnie - pewnie wtedy okazałoby się, że stan poszczególnych ksiażek jest daleki od ideału :P
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-03-12, 21:45   

Dabliu napisał/a:
A ja ponad 1000 :P

Spadaj --_-
Wnoszę o Bana dla tego pana //devil

ja mam tylko 400 ;( i część lata po Polsce ;( ale zbiór się powiększa systematycznie i to ważne. poczekamy co będzie za 10 lat XD mój kumple ma w domu 10 tyś XD
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-03-12, 21:48   

Wiecie, że Was nie lubię? --_- Pewnie wiecie. :P

Chociaż ostatnio sie podbudowałem znalazło sie parę osób na spotkaniach, które mają mniej niż ja. Wiem, ciesze sie czyjegoś nieszczęścia, no ale jakoś trzeba sobie pomagać. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-12, 21:50   

Toudisław napisał/a:
XD mój kumple ma w domu 10 tyś XD

Mieszka w bibliotece UJ :P
Ja nie liczę, bo jestem słaby z matmy, ale podejrzewam, że wszystkiego (Fantastyka, horor, sensacja, historia) będzie z 5-6 setek.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-03-12, 22:08   

gagasia napisał/a:

Ja tam wierzę....ASX to jest renomowana marka. Zresztą....wystarczy poczytac jego posty i widać kto zacz.


Dziękuję bardzo za przemiłe słowa. :)) Choć jedna osoba na tym forum, która mi wierzy na słowo i docenia moje (spamerskie) wypociny. :))

Dabliu :arrow: Nie ilość, lecz jakość świadczy o wartości zbiorów. :-)
Godzi się rzec, że po lekturze danej pozycji dokonuję selekcji i jeśli nie jest na tyle dobra, żeby mi się chciało ją przeczytać ponownie (w bliższej bądź dalszej przyszłości), wówczas "wędruje" na sprzedaż bądź zostaje wykorzystana w charakterze podarku. Wychodzę z założenia, że niepotrzebne mi książki do których więcej nie zajrzę (tylko zabierają miejsce pozostałym) i lepiej będzie, gdy ktoś inny z nich skorzysta i być może znajdzie tam coś, co mu się spodoba.

Mad & Tigana :arrow: Niewierni Tomasze... ;) Pomyślę nad zdjątkami. Kilka rzeczy stoi na przeszkodzie:
- aparaciku nie posiadam
- nie umiem wklejać fotek bezpośrednio na forum
- obecnie nie mieszkam tam, gdzie znajduje się główna część zbiorów
- część książek musiałbym wyjąć z szafek, ponieważ inaczej nie byłyby w ogóle widoczne.
 
 
gagasia 


Posty: 65
Wysłany: 2008-03-13, 13:47   

Powiem tak, mam spory zbiór książek, bo od lat namiętnie je kupuję i tak samo namiętnie czytam. Z czasem, niestety, sporo z nich nie wróciło do mnie, tak więc inni sobie powiększyli księgozbiór:) moim kosztem. Ale myslę, że z 5 setek uzbiera się. A zdjęcia też nie mam, ale wkrotce zrobię. Podobnie jak w przypadku ASXa, część moich zbiorów nie jest w miejscu, gdzie obecnie mieszkam.
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-19, 18:54   

To i ja się wcisnę z moim skromnym księgozbiorem co wam ego nadymać xD

#1
#2
#3
#4
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-03-25, 22:22   

W końcu udało się dorwać do aparatu i zrobić małą sesję zdjątkową. Niestety, jest to tylko część kolekcji. Druga partia pozostaje w innym miejscu i musiałbym się nieźle nagimnastykować, żeby i ją uwiecznić na fotkach, tak więc... :-/ Chyba lepiej jak zaprezentuję choć trochę, niż nic. ;)
Po kliknięciu na zdjątko, można je obejrzeć w powiększeniu. :-)









_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-25, 22:37   

Bardzo zacna kolekcja - masz tak dużo książek aż Ci się półki wyginają. No i ten "Samotny wilk" :mrgreen: Inna sprawa, ze twoja kolekcja ugruntowała mnie w opinii, że mamy zupełnie odmienne gusta, co do książek.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-03-26, 00:06   

Niekoniecznie. Pozory potrafią mylić... Może akurat ujawniona część okazała się nie "taka", natomiast nie jest powiedziane, że part II nie spowodowałaby zmiany zdania, ponieważ książki tylko częściowo są podzielone wg gatunków (a i to nie zawsze), jedne knigi zakrywają inne (np. naukowych i historycznych prawie w ogóle nie widać), część przebywa gdzie indziej... etc. etc.
Przy doborze "półkowym" bardziej kierowałem się wymiarami i ciężarem, niż innymi kwestiami i siłą rzeczy nie wygląda to nazbyt przejrzyście. Nie chciało mi się tego dokładniej segregować bo i tak, wcześniej czy później, trzeba będzie od nowa...
Inna sprawa, że pozbyłem się niemałej części fantastyki, bo szkodowałem miejsca na rzeczy, które mnie nie interesują, a tylko zabierają miejsce innym.

Nie zrobiłem fotek komiksików (czego żałuję), ale pewnego dnia, special for You, ustawię je wszystkie w rządku i "postrzelam" z aparatu. Tutaj na pewno znajdziesz wiele elementów wspólnych... :))
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14