FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czym się kierujecie przy kupowaniu książek?
Autor Wiadomość
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2009-02-03, 12:36   

- zapowiedzi na CN (recenzje czytam dopiero po przeczytaniu książki - często miewają tyle spojlerów, że po przeczytaniu recki zostaje mi refleksja: musi być niezłe, ale po co czytać, skoro znam zakończenie)
- filmy na podstawie książek (rzadko, ale czasem dopiero po obejrzeniu filmu dowiaduję się, że jest na podstawi książki)
- znany i ceniony (przeze mnie) autor
- czasem "ksiązka sama mnie znajduje" - czyli nie szukam, ale w którymś momencie spotykam i stwierdzam, że to je ono, więc kupuję
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
stoniu 


Posty: 54
Skąd: Lubliniec/Opole
Wysłany: 2009-02-03, 13:02   

To moje wskazówki, z których korzystam kupując książki i komiksy:
- Jak już wyżej wymieniano, nazwisko autora gra dużą rolę, np. Orbitowski mnie nie zawiódł, więc domyślam się, że mnie nie zawiedzie jego nowa książka. Ale przy książkach to nie reguła, bardziej zdarza się tak z komiksami.
-Znowu się powtarzam, ale gdy nie znam danej książki staram się poszukać o niej informacji np. z Poltera, Esencji i ZB :-P . Gorzej jeśli mam na uwadze zakup czegoś co nie jest literaturą, bo nie zawsze znajduję potrzebne informacje. Najczęściej bywa tak ze starymi książkami.
-Wydanie książki ma dla mnie znaczenie, gdy jest to album. Tak to książka może być z lat 50, rozpadać się, bo bardziej treść jest ważniejsza. Co do objętości, nie ma reguły, bo zdarza się mi kupować 100 stronicowe książki z Okultury, które do tanich nie należą. Obiekcje zaś mam do komiksów kosztujących 80 zł. Dla mnie to za dużo, zwłaszcza, że ich zagraniczne odpowiedniki są nieraz tańsze.
_________________
mikser kultury
 
 
Brzuzka 


Posty: 237
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-03, 13:30   

Ja zwracam uwagę szczególnie na autora, są tacy których biorę w ciemno nawet gdy książka liczy 50 stron i nie ma okładki :D
Zazwyczaj kupuje to na co poluje, a gdy poluje to znam dokładnie ofiarę:P Czytam recenzje w sieci, pytam znajomych itp.
Okładka...Zachęca do zdjęcia książki z Empikowej półki i do zaglądnięcia na jej tył, aby przeczytać opis.


Ostatnio rozbawiła mnie pewna scena w Empiku.
Matka z synkiem(ok 10 lat) poszukują książki. Dla niego. Musi to być fantasy! Dzieciak drze sie, że chce coś o magi, smokach, elfach itp. Matka ściąga mu z półki co rusz tom lepsze tytuły Piekary, Komudy i Kossakowskiej:P W końcu nie wytrzymałem i doradziłem Hobbita...
_________________
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-09, 20:43   

Brzuzka napisał/a:
W końcu nie wytrzymałem i doradziłem Hobbita...

Ja bym podała Sapkowskiego... xD
Nie rozumiem, jak można czytać blurby albo patrzeć na okładkę - sorry, ale blurby zawsze kłamią, zawsze zachwalają, są zupełnie bez sensu. A jak streszczają kawałek książki to jeszcze gorzej, lubię smak niepewności od pierwszych kartek. Nie wspominając o takich spoilerach jak na Limes Inferior :D
Mam wystarczająco duże rozeznanie w tytułach i autorach żeby nie kupować po okładce, zresztą zazwyczaj kupuję dopiero jak bardzo się napalę na dany tytuł i nigdy nie żałuję decyzji : D
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14