FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Chińczyki trzymają się mocno
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-08-17, 20:23   

Możemy chyba uznać, że "huj" jest poprawny w sytuacji, w której chcemy podkreślić, że jest on bardzo krótki. I twardy.

"Chuj", wychodzi na to, jest długi i miękki //panda
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-18, 06:02   

Trojan napisał/a:
dworkin, system który mamy doprowadził do tego co mamy. Więc kurwa o co mam walczyć? "Nasz" system nas sprzedaje i dyma kiedy chce - a wolność jest ułudą. Mało masz przykładów? ;)


Zapytaj może Ujgurów o przykłady.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-08-18, 06:25   

MrSpellu napisał/a:

"Chuj", wychodzi na to, jest długi i miękki

Określenie, którego szukasz to "miękka pyta".
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-08-18, 06:29   

Jest to ostatnia rzecz, której bym szukał //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-18, 06:30   

Go hard or go home.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-18, 10:42   

Stary Ork napisał/a:
Trojan napisał/a:
dworkin, system który mamy doprowadził do tego co mamy. Więc kurwa o co mam walczyć? "Nasz" system nas sprzedaje i dyma kiedy chce - a wolność jest ułudą. Mało masz przykładów? ;)


Zapytaj może Ujgurów o przykłady.


równie dobrze możemy zapytać Irakijczyków o uesański porządek świata ...
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-18, 10:48   

A co, Amerykanie zamknęli wszystkich w obozach koncentracyjnych? Ja pierdolę, otrzeźwiej. USA ma sporo trupów w szafie, ale zrównywanie Stanów z totalitaryzmem dla którego prawa człowieka są obcą koncepcją to jest, kurwa, intelektualna porażka. Porządek świata narzucony przez Chiny to będzie chuj, dupa i kamieni kupa, i te kamienie będziesz sobie mógł przerzucać do usranej śmierci w obozie reedukacyjnym jak podpadniesz Partii.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-18, 10:55   

może tak może nie - Partia też ewoluuje.
Na razie porządek amerykański doprowadził do takiej sytuacji jaką mamy teraz - więc o czym my w ogóle gadamy ?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-18, 11:03   

Ewoluuje? Bitch please, Chiny mają tradycje zamordystyczne i despotyczne od siakichś trzech tysięcy lat, z tej perspektywy maoizm to leciutka zmiana amplitudy, bo poza tym paradygmat jest ten sam. Cała kultura chińska opiera się albo na konfucjańskim posłuszeństwie wobec państwa i władcy, albo na taoistycznej wewnętrznej emigracji, nie ma tam pierwiastka buntu ani sprzeciwu. Chińczycy o sytuacji dysydentów albo nie są informowani, albo przyklaskują Partii jak ta bierze za mordę Tybetańczyków, Ujgurów czy Hongkong, bo to się zgadza ze wszystkimi wartościami które są obecne w chinskiej cywilizacji od tysiącleci. Więc teraz na tą kulturę posłuszeństwa wobec władzy nałóż sobie zdobycze technologii i masz system zaufania społecznego, którym władza weźmie społeczeństwo za ryj jednocześnie mocniej i subtelniej. Ja się na to nie piszę.

Trojan napisał/a:
Na razie porządek amerykański doprowadził do takiej sytuacji jaką mamy teraz - więc o czym my w ogóle gadamy ?


Ty serio uważasz że zmiana takiego porządku na chiński wyjdzie nam na dobre?
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-18, 11:17   

nie wiem - na razie stoimy na krawędzi kilku katastrof i sami do tego doprowadziliśmy.
tzw. demokracja to rządy debili, GTW gdzie nikt nie patrzy dalej jak do nst wybrów.
Chiński model da jakąś perspektywę dla ludzi ?
zasadniczo tzw. wolność jednostki jest przereklamowana - czym się różnią rządy partii od rządów korpo ?
co ty myślisz że chińczyki przyjdo i cie do obozu wsadzo ?
problem powszechnej inwigilacji i tak będzie - czy to w rękach korpo-demokracji czy w KPCh

ps. ostatnio gadałem z kumplem informerem z Nokii, który powiedział że teraz są wyrobnikami dla chińczyków i są tańszą siła roboczą.


i żeby było jasne - chciałbym żeby Europa była w stanie samoorganizacyjnie stworzyć jedno ciało zdolne walczyć na rynku gospodarki - tylko że USA, Rosja czy Chiny rozgrywają nas jak chcą. Nawet przeglądałem analizę w której był wniosek że CHiny może by nawet wsparły takie dążenia - celem osłabienia USA, no ale...
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-18, 11:21   

Trojan napisał/a:
zasadniczo tzw. wolność jednostki jest przereklamowana


Poczekaj z oceną wolności aż ją stracisz.

Trojan napisał/a:
czym się różnią rządy partii od rządów korpo?


Jeśli nie wiesz to może nie powinieneś się brać za bary z tematem, co?

Trojan napisał/a:
problem powszechnej inwigilacji i tak będzie - czy to w rękach korpo-demokracji czy w KPCh


Zależy czym ta inwigilacja będzie skutkować, dostawaniem na googla reklam viagry albo obozem reedukacyjnym dla nieprawomyślnych. Wolę reklamy.

Cytat:
co ty myślisz że chińczyki przyjdo i cie do obozu wsadzo


Chińczyki nie muszą, póki co. Bardziej się boję Ziobry. Ale idzie o ogólny klimat świata i to, co Chińczycy eksportują (i nie idzie o tanią elektronikę, tylko o systemy nadzoru i wzorce do naśladowania).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-08-18, 11:36   

Trojan, brniesz dla samego brnięcia czy serio tak uważasz? :shock:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-18, 11:43   

Chiny już mają dwa lotniskowce, do 2030 planują mieć osiem, plany rozwoju floty w dalszej perspektywie mają ambitniejsze niż USA - i te plany nie zakładają budowy kutrów obrony wybrzeża tylko siły ofensywnej. Pewnie do 2050 będą spokojnie w stanie z Amerykanami konkurować na morzu, a przynajmniej w rejonach cieśnin malajskich, Morza Czerwonego i Zatoki Perskiej. Moim zdaniem okres światowego pokoju się kończy.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-18, 11:47   

w obliczu wyzwań/katastrof nad którymi stoimy nie widzę możliwości utrzymania amerykańskiego porządku świata - który polega na wpierdalaniu i sraniu bez opamiętania. IMO jedynie chiński system daje jakieś ewentualne perspektywy. W perspektywie owych niedalekich zdarzeń problem tego czy jednostka będzie mogła się wypierdzieć gdzie chce jest po prostu miałki.


utrivv: serio uważam że nasz "świat" się kończy przy bardzo wydatnym udziale naszej euroatlantycki filozofii bycia.
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-18, 11:48   

Trojan, żebyś ty widział ile Chiny wpierdalają i srają... USA już eksportuje do Chin więcej wieprzowiny niż zużywa na miejscu. Poczytaj sobie o kontraktach chińskich firm na wydobycie w Afryce na przykład, albo o tym gdzie idzie w większości brazylijska soja, albo dlaczego prognozuje się skok cen czekolady w najbliższych dziesięcioleciach. Masz tam półtora miliarda bogacących się konsumentów, dodaj z łaski swojej dwa do dwóch i podziel się z nami wynikiem.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-18, 11:51   

Stary Ork napisał/a:
Trojan, żebyś ty widział ile Chiny wpierdalają i srają...



wiem, muszą bo jeśli oni tego nie zrobią to kolaps i tak nastąpi - tylko że byliby w większej doopie. Muszą się nachapać zanim my wszystkiego nie wpierdolimy.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-08-18, 12:06   

Trojan, Ty po prostu nie wyobrazasz sobie, w jak wielkim stopniu autorytaryzm moglby ograniczyc wolnosci, ktore teraz sa dla Ciebie oczywiste. Oddychasz nimi, jak powietrzem, nie myslisz wiec o ich braku. Ale dla kogos, kto się w nich urodzil i wyrosl, bedzie bardzo odczuwalny. Coz... Moze Chiny biora to pod uwage i srube dokrecalyby wraz z wymiana pokolen.

gazeta.pl (polecam i ten wywiad) napisał/a:
Klasa średnia w Chinach jednak powstała. Dlaczego nie zażądała demokratyzacji i swobód obywatelskich?

Bo w Chinach Ludowych doszło do czegoś, co można nazwać kolonizacją wewnętrzną. Podstawą jest tzw. hukou, czyli system paszportyzacji. Każdy obywatel jest przypisany do określonego miejsca i - de facto - do określonej klasy społecznej. Jesteś mieszkańcem wsi lub mieszkańcem miasta, łatwiej zmienić swój hukou z wiejskiego na inny wiejski, z małomiasteczkowego na inny małomiasteczkowy, niż z wiejskiego na paszport w metropolii. To stworzyło liczącą setki milionów grupę robotników, którzy wyjechali za pracą z prowincji do dużych miast i nie mają w tych miastach żadnych praw, również ich dzieci nie mają praw, bo hukou się dziedziczy po matce, więc nawet urodzeni w mieście nie dostają miejskiego paszportu.

Te dzieci nie pójdą w mieście do darmowej szkoły, nie dostaną opieki medycznej, tak samo rodzice. Niby państwo im zapewnia część usług publicznych w miejscu meldunku, ale to tysiąc, półtora tysiąca kilometrów od miejsca, w którym pracują i żyją. Z kolei klasa średnia to 150-200 mln Chińczyków, bogacąca się, żyjąca w dużych miastach, a ich bogactwo zostało zbudowane na eksploatacji pracy tej niższej klasy migrujących robotników. I jedynym gwarantem tego, że ten układa będzie nadal działać, i że te setki milionów wyzyskiwanych ludzi nie pojawią się z kamieniami, żeby zażądać swoich praw, jest silna partia. Klasa średnia nie jest zachwycona rządami partii, ta cała otoczka ideologiczna - zwłaszcza teraz, kiedy się nasila - te wszystkie kolejne kampanie ideologiczne są dla nich nużące, ale jednak popierają rządy niedemokratyczne, bo tylko takie są w stanie obronić ich bogactwo przed roszczeniami robotników.

Zachodni kapitalizm i jego nierownosci tez potrafia ograniczac pole manewru, ale to nic w porownaniu z arbitralnie narzuconym przez partie miejscem w szeregu. Niczym los wykuty w kamieniu. A tak wlasnie bedzie w chinskim systemie. I to na pewno nie my znajdziemy sie na jego szczycie. Zasobow jest zbyt malo, wiec zostana przekierowane do samych Chin. Moze wazniejsze kraje zachodu zalapia sie na jakies wieksze ochlapy.

Takze, jak widzisz, i tak zbiedniejesz co najmniej jak pechowo urodzony w neoliberalizmie, ale do tego jeszcze stracisz podstawowe prawa i wolnosci.
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-08-18, 12:25   

Ale przecież już teraz Chińczycy zmierzają w stronę najczarniejszych scenariuszy rodem z Black Mirror. System oceny obywateli na przykład. Myślisz Trojan, że będzie lepiej? Wytrzeźwiej. Albo daj namiar na dilera.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-18, 12:27   

Oczywiście. Jak się czyta o systemie zaufania społecznego to futro się jeży na grzbiecie.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-18, 12:29   

ja tu mówię o perspektywie dla ludzkości a wy mnie tu o tym że nie będę mógł mówić że Regan mnie się nie podoba.
obawiam się ze naprawdę stoimy naprzeciw większych problemów jak wolność jednostki -którą nawet ukochana amerykańska demokracja ścinała gdy były problemy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-08-18, 12:29   

ale może Trojan by się odnalazł, może to system dla niego
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-18, 12:29   

I które problemy Chińczycy rozwiążą jak? Tamą Trzech Przełomów? :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-08-18, 12:34   

Kiedy mysle o tym starciu USA - ChRL i wsrod kucowatych kolegow programistow wciaz slysze, ze UE powinna upasc, to cos mnie bierze.

Stany Zjednoczone Europy to nasza jedyna szansa.
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-08-18, 12:34   

Po chuj mi koncepcja istnienia ludzkości bez koncepcji wolności jednostki. Wyjebane mam na taką ludzkość.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-18, 12:37   

dworkin napisał/a:
Kiedy mysle o tym starciu USA - ChRL i wsrod kucowatych kolegow programistow wciaz slysze, ze UE powinna upasc, to cos mnie bierze.

Stany Zjednoczone Europy to nasza jedyna szansa.


widzisz, też bym chciał - ale to nierealne marzenia

bo to:


Cytat:
Po chuj mi koncepcja istnienia ludzkości bez koncepcji wolności jednostki. Wyjebane mam na taką ludzkość.


każdy może rozgrywać demokracje jak przygłupie dziecko.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-18, 12:40   

Trojan, ty sobie po prostu musisz zadać jedno zajebiście ważne pytanie: co chcę w życiu robić? A potem zacząć to robić, spakować plecak i wyjechać do Chin.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-18, 12:57   

Stary Ork napisał/a:
Trojan, ty sobie po prostu musisz zadać jedno zajebiście ważne pytanie: co chcę w życiu robić? A potem zacząć to robić, spakować plecak i wyjechać do Chin.


równie dobrze mogę zaoferować ci migrację do krainy mlekiem i miodem płynącej za wielką wodą..
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-08-18, 13:01   

Przy wyborze USA/Chiny bez mrugniecia okiem - shut up and take my money for a ticket to New York.
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-08-18, 13:10   

To ja mimo wszystko wolę zostać w zgniłej Europie.
USA jest dla mnie innym typem gangreny.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2020-08-18, 13:23   

Brakuje mi w postach Trojana tego że i tak wszystko to wina kierowców.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 13