FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Konwenty - pieniądze i dlaczego to boli?
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-09-19, 11:44   

Gadasz kocopoły, ale nie chce mi się wdawać w dyskusję bez sensu.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2016-09-19, 12:09   

Toudisław napisał/a:
Inną kwestią jest to, że takie dane nie wiele powiedzą laikowi. Bo ich interpretacja wymaga pewnej wiedzy co i dlaczego a bez tego mogą być trudne do zroumienia. Jak jestem zwolennikiem jawnosci to jednocześnie wiem, że w Polskich warunkach ujawnianie szczegółowych finansów to strzeł w stopę bo zleci się milion komenatorrów o zserowej wiedzy ale przekonanej o tym jacy z niech eskperci i oni pewnie wynegocjowali by więcej i lepiej i tylko złodzieje niechą i pewnie ciagną fajs z ukrycia.
Zresztą jawność nic nie oznacza bo i w ksoztach można ukryć co się chce. Niestety Polacy kochają zerkać innym do kieszeni i szukać złodziej.
Czyli co, z powodów które wymieniłeś może rezygnujemy w ogóle z zasady jawności gospodarowania środkami publicznymi? Po co jawność np. umów zawartych przez gminy z radcami prawnymi?
Oj Toudi, Toudi...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2016-09-19, 12:29   

Ale konwent to impreza prywatna.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2016-09-19, 12:33   

Fidel-F2 napisał/a:
Gadasz kocopoły, ale nie chce mi się wdawać w dyskusję bez sensu.

Spadaj albo zacznij argumentować a nie spamować. Nigdy żadnej imprezy nie robbiłeś a teraz mnie obrażasz. Są tu moderatorzy ?

Jachu napisał/a:
Czyli co, z powodów które wymieniłeś może rezygnujemy w ogóle z zasady jawności gospodarowania środkami publicznymi? Po co jawność np. umów zawartych przez gminy z radcami prawnymi?

No i ? A ja coś takiego napisałem? Konwenty które czerpią z środków publicznych mają taki obowiązek. Ale nie wszystkie to robią. No i wolno ci wystąpić o informację. Zrób to po prostu.
Nie uważnie czytasz albo celowo manipulujesz. Ujawnienie tych danych wcale nie załatwia sprawy. Bo nadal pozostaje kwestia nie znam się ale się wypowiem oraz tego, że będzie miliom komentarzy do każdego wydatku. Jawność Ci nic nie da jak nie masz podstawowej wiedzy na jakiś temat.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2016-09-19, 12:46   

Romulus napisał/a:
Ale konwent to impreza prywatna.
Wiem Romku, po prostu użyłem przykładu, bo Toudik plecie trzy po trzy.

Toudisław napisał/a:
Nie uważnie czytasz albo celowo manipulujesz.
Tak, celowo to napisałem, aby uzmysłowić ci, że brak wiedzy i marudzenie o złodziejach nie może być argumentem na brak jawności czy transparentności. Tyle w temacie.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-09-19, 13:26   

Toudi, przecież ty nie przyswajasz argumentów, szkoda mego trudu na darmo.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2016-09-19, 13:30   

Jachu napisał/a:
Wiem Romku, po prostu użyłem przykładu, bo Toudik plecie trzy po trzy.

No i następy. Jakie bzdury? Zadnych mie nie pokazałeś.
Nie nie każdy konwent to impreza prywatna. Wiele z nich korzysta z środków publicznych i podchodzi o ustawę o informacji publicznej.

Jachu napisał/a:
ci, że brak wiedzy i marudzenie o złodziejach nie może być argumentem na brak jawności czy transparentności. Tyle w temacie.

Jak widać może. Bo ja nie powiedziałem, że jawności nie powinno być tylko, że ta jawność nie rozwiąże problemu o jakim jest dyskusja.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2016-09-19, 13:48   

Toudisław napisał/a:
Jak widać może. Bo ja nie powiedziałem, że jawności nie powinno być tylko, że ta jawność nie rozwiąże problemu o jakim jest dyskusja.
Zaraz zaraz, bo odwracasz kota ogonem i celowo kierujesz rozmowę na inne tory. Napisałeś, że rozliczenie imprezy nie jest jawne (jedynie sprawozdania) i twoim zdaniem nie jest dobrym pomysłem upublicznianie takich informacji, m.in. dlatego że zleci się stado sępów, którzy będąc laikami uważają się za ekspertów i będą krytykować. Masz rację, pewnie tak będzie. Tyle tylko, jak wspomniałem - to nie powinien być argument do przeciwko jawności takich informacji. Wspomnianą przez ciebie tajemnicę handlową jestem w stanie przyjąć jako powód... Natomiast argument strachu przed sępami zerkającymi do kieszeni i szukającymi złodziejstwa budzi u mnie śmiech politowania :mrgreen: Wiadomo jakie jest Polactwo, które i tak będzie szukać dziury w całym i tak. Mało to głosów o tym, że sprawozdania finansowe jednostek samorządu terytorialnego celowo są nieczytelne (klasyfikacja budżetowa), aby ukryć gigantyczne nadużycia i pensyjki dla znajomych królika itp.?

Szczerze, to w ogóle mnie kwestie konwentów nie interesują. Po prostu śmieszą mnie takie banialuki, które wypisujesz. Czytaj własne wypowiedzi przed kliknięciem "Wyślij".
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2016-09-19, 14:14   

Publikowane jest sprawozdanie z działalności fundacji.stowaryzenia.
A jak checesz konkretne dane to musisz o taką inforację wystąpić. Są udostępniane ale nie są z zasady publikowane. No chyba że konwent jest robiony 100% prywatnie to nie wtedy nikt nie musi Ci nic tłumaczyć
Jachu napisał/a:
Wspomnianą przez ciebie tajemnicę handlową jestem w stanie przyjąć jako powód... Natomiast argument strachu przed sępami zerkającymi do kieszeni i szukającymi złodziejstwa budzi u mnie śmiech politowania

Czytaj w kontekście. Chodziło o pracę grafików i to, że ludzie myślą że konwenty srają kasą a upuvlicznienie danych by pomogło to zmienić. To więc napisałem, że nie. Nie zmieniło by bo ludzie i tak by nie rozumieli. Do tego dochodzi to że np koszty rozpisane są czsem na dwa lata a zysku na jeden
Jachu napisał/a:
Po prostu śmieszą mnie takie banialuki, które wypisujesz.

Tylko, że żadnej mi nie wykazałeś. Tylko własne czytanie tego co chesz. Odnioslem się do tezy że jawność pozwoli ludzią zrozumieć że konwenty mają mnij kasy niż się wydaje. Nie nie pozwoli. I pisałem też o tym że konwenty muszą ujawniać takie dane jak korzystają z kasy publicznej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13