FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Westworld
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-10-11, 15:32   Westworld

O "Westworld" było głośno jeszcze na długo przed premierowym odcinkiem. Po dwóch odcinkach daleko mi do zachwytów i do odśpiewywania hymnów pochwalnych w stylu Augustusa ;)
Fabuła ekscytująca? Ja przepraszam bardzo, ale w którym miejscu? Ogląda się przyjemnie, ale jakoś nie sposób się podniecać jak razie sytuacjami, kiedy to ludzie przybywają do Parku Rozrywki i tam robią bezkarnie to, co im się tylko spodoba przy zerowym zagrożeniu ze strony bezbronnych ofiar.
Dawniej był Park Jurajski z dinozaurami, a teraz mamy coś w ten deseń tylko że z androidami. Z tą różnicą, że relikty przeszłości potrafiły pokazać przysłowiowe pazury, a nawet i zębiska ;)
Rodząca się samoświadomość sztucznej inteligencji? Nic nowego, niemniej to jedyna droga dająca nadzieję na to, że cała ta zabawa wreszcie się rozkręci... No bo jeśli rzeczywiście chcą zrobić z tego aż 5 sezonów, to obawiam się, że nie obejdzie się bez "lania wody" i "waty cukrowej" ;)

"Koncepcyjnie mamy tu do czynienia z piękną fabułą. Dopiero otrzymaliśmy jej zarys..." - no to rzeczywiście mamy tu do czynienia z... oceną słonia po przemacaniu jego trąby ;)

Póki co jest dobrze, ale do rewelacji droga daleka. Ładne obrazki to nie wszystko.
Augustusie, fantastyczny scenariusz?? I napisałeś to na podstawie zaledwie dwóch odcinków?? Joke?
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-10-11, 16:57   

Absolutnie nie żart.
Podtrzymuję wszystko. Gdyby serial skupiał się na przygodach ludzi przybywających do Parku, aby się zabawić tak, jak w realu nie mogą - to byłaby klęska. Mam nadzieję, że twórcy nie poszli w tę stronę.
Oglądałem drugi odcinek z większym zaangażowaniem niż pierwszy. Choć już w finale pierwszego był świetny cliffhanger, kiedy Dolores zabiła muchę. W oderwaniu od całości fabuły - niby nic, ale uwzględniając zadane jej wcześniej pytanie, było to pierwszorzędne. Bo zmuszające do zadawania pytań: kłamała, nie była tego świadoma? A potem to przekazywanie zdania, które usłyszała od "ojca". Czy to był jakiś katalizator?

Jeśli chodzi o "nic nowego", to tak naprawdę przecież "wszystko" już było. :) Chodzi o sposób opowiadania o "tym samym". A to się w "Westworld" udaje pierwszorzędnie.

Po dwóch odcinkach cieszę się, że nie obejrzałem oryginalnego filmu i nie znam książki. Nie zaburzą mi odbioru serialu i nawet nie widzę już sensu, aby kiedyś się z tymi dziełami zapoznać. Może kiedy serial się skończy. Bo mam wrażenie, że - na razie - przerasta poprzedników i to znacznie.

Od początku już wiadomo, kto jest kim, co jest czym. Są ludzie-turyści, są hosty. Hosty zachowują się dziwnie od pierwszego odcinka i też po pierwszym odcinku można przewidywać w którą stronę potoczy się fabuła jeśli chodzi o świadomość. Ale czy na pewno? I tu zagwozdka, czym chcą twórcy zaskoczyć widzów. Bo jeśli nie zaskoczą, to na pewno sporo z nich się rozczaruje. Ale ja, jeśli czegoś oczekuję, to właśnie takich "spokojnych", niewinnych cliffhangerów, jak z pierwszego odcinka, który spowodował, że mi umysł zaczął pracować. :)

Kolejna kwestia: Gentleman (jak go określił jeden z pracowników), który robi co chce, czyli Ed Harris, który wydaje się na razie wielką niewiadomą oraz jego poszukiwania. Dokąd go zaprowadzą, bo wiadomo już, że szuka czegoś konkretnego. A że to opowieść, to z pewnością poszukiwania splotą się z wątkiem świadomości hostów. A może nie.

Ostatnia kwestia - nieprzewidywalność fabuły. Ale tu po dwóch odcinkach trudno dużo pisać, bo nie wiem nawet, kto jest głównym bohaterem, może go jeszcze nie poznaliśmy. A może nieważne jest, czy w ogóle taki się pojawi.

A co do scenariusza - jeśli kolejne odcinki będą na tym poziomie, co 1 i 2, to żaden żart. Mam silne przekonanie, że ten serial jest dopieszczony w najdrobniejszych elementach, co chyba widać i słychać z ekranu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-10-11, 17:57   

Hmm, książki to chyba nie było , tylko film Crichtona
Natomiat na początku lat dziewięćdziesiątych Niven/Barnes napisali knige Park marzeń. Na wet RPG powstał.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-10-12, 07:16   

Łotewa. :) I tak nie planowałem czytać ani oglądać, więc nawet lepiej, że książki nie ma a film, z tego co czytałem, to ramota. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-10-12, 18:14   

Jedyny zarzut jaki można postawić serialowi, to że fabula rozwija się bardzo wolno. Choć to co dla jednych wadą, dla innych jest akurat zaletą.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-10-12, 21:15   

Skoro ma tego być podobno 5 sezonów, to trudno, aby już na początku pierwszego zrobili rozpiździaj ;)
Problem nie tyle w wolnym rozwoju fabuły, ile niezbyt atrakcyjnym jej przedstawieniu i nie mam tu oczywiście na myśli czarującej warstwy wizualnej. Ruchome obrazki cieszą oczy, natomiast brakuje w tym emocji i wzbudzenia większego zainteresowania, jak na razie.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-10-13, 07:30   

Moje wrażenia po pierwszym odcinku są pozytywne. Przede wszystkim wizualnie jest to świetne widowisko. Fabuła IMO jest interesująca i chwilowo nie rozumiem zarzutów ASXa. To znaczy rozumiem, ale to do mnie nie trafia. Nie przeszkadza mi, że coś się rozwija powoli jeżeli tylko przesłanki pokazują, że będzie się wszystko rozwijać w ciekawym kierunku, a tak jest w tym przypadku.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-10-13, 08:36   

już jestem po dwójce. nadzwyczaj dobry. akcja rozwija się powoli bo to nie sprint.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2016-10-13, 18:10   

PO dwoch odcinkach bardzo mi się podoba, choć wolne tempo nie da pewnie tej produkcji wielkiej popularności, ale skoro HBO dało kolejne sezony Pozostawionym, to i Westworldowi nie stanie się zapewne krzywda. I bdb.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-10-13, 18:37   

Po drugim odcinku stwierdzam, że ASX jest zblazowanym, hipsterskim pindolem. I to pewnie w musztardowych rurkach --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2016-10-17, 13:04   

Jestem po trzech odcinkach i podoba mi się.
Choć sam główny pomysł fabularny nie jest oryginalny to sposób w jaki został przedstawiony przemawia do mnie i sprawia, że z niecierpliwością czekam na kolejne odsłony. Scenografia, dialogi, kostiumy, muzyka - widać, że twórcy odrobili zadanie domowe i dopieścili serial w najdrobniejszych szczegółach. Nie ma zbędnych scen, wszystko jest fachowo poukładane. Mam nadzieję, że zapału w kwestii "fachowości" wystarczy im na obiecane 5 sezonów.

Zarzut "wolnego rozkręcania się historii" zupełnie do mnie nie trafia; to nie jest serial stricte sensacyjny, to nie kolejne kino akcji (pokroju chociażby "The Walking Dead").
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-10-17, 13:12   

Prawie się zadławiłem ze śmiechu. TWD i kino akcji, dobre //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2016-10-17, 14:59   

MrSpellu napisał/a:
Prawie się zadławiłem ze śmiechu. TWD i kino akcji, dobre //spell


Może to i uproszczenie ale przecież nie nazwiesz TWD dramatem czy też horrorem O.o
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-10-17, 15:43   

Sharin napisał/a:


Może to i uproszczenie ale przecież nie nazwiesz TWD dramatem czy też horrorem O.o



Może? ;) Nie no, bez mamucich jaj, Zacny Pigeon Slayerze :-)
Ależ oczywiście, że to o niebo bardziej horror (z przynależności gatunkowej) i dramat (w sporej mierze dla oglądających, poza tym bohaterowie przeżywają nieliche dramaty, toczą dramatyczne boje o przetrwanie...), niż akcyjniak... //laught


Co do "Westworld" - nie oczekuję tutaj od razu "nie wiadomo czego", niemniej jednak liczyłem na jakieś emocje i napięcie, a tymczasem nie było tu prawie nic takiego. I to jest jak na razie jedyny mankament, a tymczasem obwołano mnie jakimś hipsterem ;) I nie chodzi tutaj o uczynienie z tej produkcji "actiona"... To poważna nadinterpretacja. Niech tylko wreszcie coś konkretniejszego zacznie się dziać z tymi androidami, wyraźnie zarysuje się pole konfliktu, no bo ile jeszcze mamy oglądać bezkarnie zabawiających się bogaczy? ;)
Bez przesadyzmu, please... Napisałem wszakże, że dobrze się to ogląda i serial jest bardzo dobrze zrealizowany, zatem nie był to hejt dla samego hejtu... Q.e.d. :-P
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-10-19, 11:34   

W trzecim odcinku wreszcie pojawiło coś, na co czekałem. Można więc napisać, że jest dobrze z widokiem na bardzo, czyli tak, jak być powinno. Oglądalność rośnie, zatem może i faktycznie całość rozrośnie się do 5 sezonów. Mam tylko nadzieję, że każdy sezon będzie traktował o innej epoce, np. średniowieczne klimaty i twórcy w końcu zaoferują odpowiedzi, które nie okażą się rozczarowujące. Oczywiście sam Park również musiałby wyglądać inaczej, a nie tylko podmiana dekoracji i "jadymy z koksem" ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-10-19, 11:37   

Od początku bałem się dekoracji, czyli osadzenia fabuły w świecie Dzikiego Zachodu. Nie wpaść w monotonię i nudę mogło być ciężko. Na razie jest bardzo dobrze, ale to dopiero początek.

W trzecim odcinku było nieźle, choć nie wiem, czy chodzi nam o to samo. :) To jest o te zamaskowane, przerażające postacie. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-10-19, 12:03   

Mi chodzi o całokształt, jeśli można tak to ująć :-)
Zamaskowane postaci(e) również wchodzą w jego skład.

Co do monotonii i nudy - dopiero trzeci odcinek, więc nie tak prędko... ;)
Niewątpliwie pomocny jest fakt, że jest tu całkiem sporo bohaterów, co siłą rzeczy narzuca urozmaicenia i przy tym pozwala na swobodną rozbudowę fabuły/historii/uniwersum.
Utrzymywanie widza w niepewności, mnożenie zagadek i uchylanie tylko przysłowiowego rąbka tajemnicy jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Dziki Zachód jest najbliższy (H)Amerykanom, dlatego trudno byłoby o lepszy punkt wyjściowy.

Na obecną chwilę wygląda na to, że wszystko ładnie zagrało i się zgrało wraz z oglądalnością. Co z kolei daje szansę/czas twórcom na wykazanie się nieszablonową pomysłowością. I to w aktualnie najlepszej stacji kablowej. Czy można chcieć więcej? Można! //spell
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-10-19, 14:18   

Westworld chyba calościowo pozostanie umiejscowiony na Dzikim Zachodzie.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-10-19, 14:23   

I dobrze. Lubię ten setting.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-10-19, 15:00   

Trojan napisał/a:
Westworld chyba calościowo pozostanie umiejscowiony na Dzikim Zachodzie.


Akcja drugiego sezonu ma rozgrywać się w tym samym miejscu, ale...
Nolan: "Nie chcemy powtarzającej się historii, ale czegoś wielkiego. Historii pochodzenia nowych gatunków i ich złożoności"

Mi tam się marzy starożytny Rzym z tą samą obsadą! :-) Pewnie, że można pójść na łatwiznę i zrobić wszystko na Dzikim Zachodzie, jednak liczę na większą inwencję :-P

Jeśli wyniki oglądalności będą zadowalające (zdaje się, że pilot pobił rekord w HBO), to może i tych sezonów będzie więcej niż 5. Zwłaszcza biorąc pod uwagę zapowiedzi i to, że w książce Crichtona były różne parki rozrywki. Nie znaczy to wszakże, że tak samo będzie i w serialowym "Westworld", ale... nie jest to wykluczone ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-10-19, 18:26   

ASX76 napisał/a:
Zwłaszcza biorąc pod uwagę zapowiedzi i to, że w książce Crichtona były różne parki rozrywki. Nie znaczy to wszakże, że tak samo będzie i w serialowym "Westworld", ale... nie jest to wykluczone ;)


Kurde, jeszcze raz sprawdziłem. Nie ma książki Crichtona Westworld! Tylko film powstał + sequele
W bodaj '80 Niven z Barnsem napisali Dream Park - podobne acz trochę inne. Bardziej roleplejowe.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-10-19, 18:37   

A te 160 stron to nie książka? ;)

https://www.amazon.co.uk/.../authordatabase
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2016-10-19, 20:14   

ASX76 napisał/a:
A te 160 stron to nie książka? ;)

https://www.amazon.co.uk/.../authordatabase


To kino akcji :-P
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-10-19, 20:20   

ok. to scenariusz. opublikowany.
czyli jak scenariusz - to chyba to samo co w filmie.

ciężko w sumie dyskutować.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2016-10-24, 09:24   

Obejrzałem dwa pierwsze odcinki i podpisuje się pod każdym zachwytem pod adresem tego serialu. To rozpoczęcie, wprowadzenie świata, postaci, zalążków fabuły, wielości potencjalnych wątków po prostu rewelacyjne. Dawno tak dobrego startu serialu nie widziałem. To może być coś genialnego.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-10-24, 12:18   

Widziałem już czwarty odcinek i jest jeszcze lepiej. Choć powoli, to konsekwentnie. Nie będę spoilerował. Zamiast tego wrzucę świetną scenę z pierwszego odcinka: "Paint it black" https://www.youtube.com/watch?v=vmOXlt83jtI :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-10-24, 20:57   

Kurde, czekasz w nocy na premierę?
4. Odcinek za nami, chyba wszyscy już wiedzą że to nie serial akcji :)

Dobrze pamiętam ze Dolores jest androidem-córką Arnolda?

W ogóle ciekawy temat "przebudzenia" SI w obecnym czasie :) kiedy sam SH twierdzi że w najlepszym przypadku to Puszka Pandory a w najgorszym. ...
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2016-10-25, 09:23   

Dużo fajnych scen było w najnowszym odcinku. Ale troszkę za mocno to szatkują, nie będę przecież prowadzić notatek z okruchów informacji ujawnianych w każdym wątku.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-10-25, 12:08   

Cintryjka napisał/a:
Dużo fajnych scen było w najnowszym odcinku. Ale troszkę za mocno to szatkują, nie będę przecież prowadzić notatek z okruchów informacji ujawnianych w każdym wątku.



Trzeba będzie się przyzwyczaić. Tym bardziej, że co najmniej 2 sezony będą rozgrywać się w "kałbojskim" klimacie, więc twórcy nie mają powodu zmieniać tego, co póki co dobrze się sprawdza - oglądalność nie kłamie :-P W "Grze o tron" jest o wiele więcej szatkowania. I to pod każdym względem ;)
Co najwyżej później powtórzysz sobie cały sezon celem odświeżenia i uzupełnienia informacji ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-10-25, 16:47   

Ja mam szaloną teorię odnośnie Gentlemana w Czerni. Ale jest zbyt szalona. Zapowiedź następnego odcinka być może pozwoli ją zweryfikować.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13