Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Informacje o Enigmaium
Autor Wiadomość
Nevi 
Enigmajczyk


Posty: 383
Skąd: Ascendentowo
Wysłany: 2007-11-14, 23:32   Informacje o Enigmaium

ENIGMAIUM (Plan Żywiołów, Dryfujący w Astralu, Dom Siódmego)

Cechy Dryfującego w Astralu:
• Normalna grawitacja
• Normalny czas
• Skończony: dysk o średnicy 500km z kontynentem i oblewającym go morzem, na granicach planu występują ściany dzikiej magii nie pozwalające na wydostawanie się czegokolwiek poza granice
• Normalnie morficzny
• Plan "podróżujący" - Dryfujący w Astralu jak sama nazwa wskazuje jest planem przemieszczającym się. Co półtora dekadnia dochodzi do koniunkcji Enigmaium z jednym z planów Zewnętrznych i Wewnętrznych (Celestia, Bytopia, Pozytywnej Energii, Beastlands, Plan Ognia, Arborea, Ysgard, Limbo, Pandemonium, Plan Ziemi, Otchłań, Carceri, Plan Negatywnej Energii, Szare Pustkowie, Gehenna, Baator, Plan Wody, Acheron, Mechanus, Arkadia, Plan Powietrza) Koniunkcje mają swoje następstwa.
• Cechy planów - zależne od położenia Dryfującego na planie Astralnym.

Legenda o powstaniu planu:
"Gdzieś w pomrokach dziejów, znacznie dawniej niż potrafią wyobrazić sobie najstarsi z bogów, w czasach, gdy znana nam dzisiaj kosmologia miała całkiem inne oblicze - żyli prastarzy nadbogowie, znani nam z najdawniejszych legend i mitów jako Przedwieczni. W tychże czasach każdy z nich stworzył własny świat i własny żywioł, a było ich siedmiu. Przez milenia konkurowali i toczyli spory o to, który ze światów jest najwspanialszym. Podczas tych sporów plany żywiołów przyjmowały najbardziej różnorodne formy i kształty, zawsze jednak ściśle związane z jednym konkretnym aspektem każdego z nadbogów. Był jednak wyjątek – jeden z Przedwiecznych kochał na równi wszystkie z żywiołów, dlatego też uformował świat, w którym umiejscowił Wodę, i Ogień, Ziemie i Powietrze, Energie Negatywną jak i Pozytywną – wszystko w idealnie harmonizujących ze sobą proporcjach. Przedwieczni zmęczeni ciągłymi walkami i chcący nareszcie wyłonić najlepszy ze światów, zebrali się by ustalić kto zostanie zwycięzcą. Z racji tego, że żaden z nich nie chciał zgodzić się na porażkę, wspólnie zadecydowali, iż muszą znaleźć sędziego w tym sporze. Ulepili go więc z delikatnej materii astralnej, która jednakże potrzebowała czasu by dojrzeć – mieli zatem spotkać się za sto cykli Koła by ostatecznie poznać werdykt (około 100 tysięcy lat). W tym czasie, który był zaledwie króciutkim epizodem w nieskończenie długich żywotach nadbogów, ogromna chęć wygrania sporu ogarnęła wszystkich Przedwiecznych za wyjątkiem Kochającego Żywioły. Przedwieczni nie mogąc znieść myśli o przegranej, myśląc – każdy z osobna – że jest jedynym, który wpadł na pomysł by zagrać nieuczciwie, posuwali się do podstępu. Jeden po drugim, sześciu Przedwiecznych potajemnie umieszczało esencje żywiołów w dojrzewającym ciele Sędziego, każdy będąc święcie przekonanym, że Sędzia w połączeniu z jego żywiołem stanie się stronniczy i pomoże wygrać. Tak też sześć różnych żywiołów zostało wymieszanych w ciele Sędziego bez wiedzy Przedwiecznych. Gdy nadszedł czas rozstrzygnięcia Sędzia został wezwany do przedstawienia werdyktu. Sześciu Przedwiecznych przekonanych o własnym zwycięstwie – po usłyszeniu werdyktu - natychmiast zostało pozbawionych jakichkolwiek szans na nie. Sędzia ogłosił Kochającego Żywioły zwycięzcą. Rozwścieczeni przegrani bezzwłocznie rzucili się by zniszczyć twór Siódmego. Ten zaś już wiedząc, że nie ma wystarczająco siły by obronić własny twór, poświęcając własne życie wyrwał serce swego planu i cisnął nim z mocą w odmęty Astralu, by krążyło po kres wieloświata, chwilę potem on sam padł ofiarą gniewu przegranych. "

GEOGRAFIA
Sulvar'thar (ok. 10 m. n.p.m. w centrum miasta)
Jedyne miasto na Dryfującym. Geometryczny środek planu leży właśnie w tym mieście. Miasto to leży w delcie jedynej rzeki na Dryfującym - Szkarłatnej. Aż pięć z siedmiu odnóg Szkarłatnej przepływa przez Sulvar'thar. Jest to teren nizinny, niemal depresyjny, przez co miasto zdaje się leżeć na raczej niedogodnym dla budowniczych terenie(grząski teren, nieco podmokły). Po prawdzie miasto jednak wybudowane zostało na usypanym z głazów wzniesieniu, przez co delta rzeki również okazuje się być sztucznym tworem(wielu historyków do dziś próbuje ustalić przez kogo została stworzona).

Dryfujący jest kulą. Jego dokładna średnica wynosi 506 km. Geometryczny środek planu znajduje się w jednej z odnóg delty rzeki Szkarłatnej - łatwo zauważalny zresztą, ponieważ jest on wirem wodnym o średnicy 10 metrów nazywanym po prostu - Środkiem. Udało sie ustalić, że w wirze jest strefa dzikiej magii, podobnie zresztą jak na wszystkich granicach planu. Około połowę powierzchni planu zajmuje ląd, reszta to morze. Brzeg niemal na całej linii jest niski(w najwyższych miejscach 30-40 m wysokości, reszta to 2-3 metry n.p.m.), w większości skalisty i żwirowy(nie licząc 30 km odcinka plaży piaszczystej). Około 60 km od brzegu rozciąga się na całej szerokości planu Wielka Puszcza, dom tysięcy istot - lasy mieszane. Puszcza otacza i "pochłania" Góry Wulkaniczne. 250 - kilometrowe pasmo gór, najwyższe szczyty mają ponad 2000 m. n.p.m. Większość z tych najwyższych to góry wulkaniczne. Erupcje mniej więcej - jedna na rok(co się wiąże z dość częstymi i dużymi pożarami okolicznych lasów) - zazwyczaj podczas koniunkcji z Planem Żywiołu Ognia. Góry w "najszerszym" miejscu to mniej więcej 80-90 km. Za pasmem gór znajduje się skaliasta pustynia, bardzo ograniczona jeśli chodzi o roślinność itp.

Kalendarz enigmajski

Kalendarz enigmajski składa się z dwudziestu jeden miesięcy. Każdy miesiąc trwa siedemnaście dni (piętnaście dni to czas oczekiwania na koniunkcję, zaś dwa dni trwa sama koniunkcja). Jeden rok to jeden pełen obrót Dryfującego wokół środka Wielkiego Koła – razem 357 dni.

Nr. Nazwa miesiąca (nazwa planu, z którym zachodzi koniunkcja)
1. Celestian (Celestia)
2. Bytopion (Bytopia)
3. Postivion (Plan Pozytywnej Energii)
4. Beastema (Beastlands)
5. Flammvian (Plan Żywiołu Ognia)
6. Arboiron (Arborea)
7. Sgardan (Ysgard)
8. Toutyn (Limbo)
9. Pandemaium (Pandemonium)
10. Terreis (Plan Żywiołu Ziemi)
11. Abyssalis (Otchłań)
12. Hadesyn (Carceri)
13. Negavion (Plan Negatywnej Energii)
14. Videlis (Szare Pustkowie)
15. Gehennin (Gehenna)
16. Infernus (Baator)
17. Acquarys (Plan Żywiołu Wody)
18. Acherion (Acheron)
19. Mechanis (Mechanus)
20. Arkadyn (Arkadia)
21. Airana (Plan Żywiołu Powietrza)

Cykl dnia i nocy
Aktualnym wyznacznikiem cyklu dnia i nocy (oraz formą świetlną) jest tzw. Złocisty Obłok. Pozostałość po jednej z tytanicznych a zarazem archaicznych bitew rozegranych na terenie Domu Siódmego. Jest to resztka esencji pradawnego, aktualnie martwego bóstwa światła -Lux’inia, unosząca się nad Morzem Enigmaiskim na wysokości około 25km. Podczas Czasów Odrodzenia, rządzący ówcześnie magowie z pomocą potężnego magicznego rytuału zdołali dostosować światło Złocistego Obłoku tak, by stopniowo gasło i zapalało się, dzięki czemu udało im się odrodzić namiastkę cyklu dnia i nocy znaną wielu pochodzącym z Planów Materialnych. Przewiduje się, że Złocisty Obłok będzie świecił jeszcze przez najbliższe trzy tysiące lat.
_________________
"O cieniach minionych enigmajskiej kultury łkają miliony tych śmiałków, którzy zasmakowali jej w pierwotnej rozkoszy. By wkrótce zwymiotować. Bo czyż można wyobrazić sobie syntezę większych przeciwieństw niż eklektyczny Wieloświat Filarów, gdzie sprzeczność stanowi fundament bytu? To tutaj, w różnorodności Enigmaium odnajdziesz to czego nie chcesz rozumieć: radość pośród cierpiącego świata."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14