FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
ihan 


Posty: 166
Wysłany: 2017-11-05, 19:26   

Mother! Aronofsky’ego. Zaczynając od tego co prostsze, czyli plusy: piękne plakaty z akcją promocyjną. Michelle Pfeiffer. Głos Jennifer Lawrence. Fryzury Jennifer Lawrence, fryzjer naprawdę Oscara powinien dostać. Ciuchy Jennifer Lawrence. I dom. Zachwycający, absolutnie. I tyle. Poza tym straszne, straszne, straszne nudy. Straszne. Nudy. I to główny problem. Bo nie, nie jest to film „odważny, wyrazisty i szokujący” ani też eksperymentalny jak głosi akcja ratowania twarzy. Nawet nie jest chaotyczny, bo to by sugerowało nadmiar akcji, tymczasem jej nie ma, a gdy się zacznie to jest tak przeładowana, że i tak okazuje się nudna. A szkoda, szkoda, bo wyobrażam sobie super rozegrane z eleganckim wątkiem [spoiler] Kaina i Abla [/spoiler]. Żal, autentycznie żal.
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-13, 09:08   

Mumia (nowa). miałem coś więcej napisać, ale szkoda literek. nieziemskie gwno. nie ma nic wartego uwagi. nawet efekty nie robią wrażenia. pomysł z tyłka wyciągnięty.
ocena: 1/10 (po 0,5 pkt za R.Crow'a i laską-mumię/niestety za dużo bandaży).


ps. laska-mumia to ta sama co grała tą albinoskę w ostatnim Startreku.
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2017-11-13, 09:28   

ihan napisał/a:
Mother! Aronofsky’ego. Zaczynając od tego co prostsze, czyli plusy: piękne plakaty z akcją promocyjną. Michelle Pfeiffer. Głos Jennifer Lawrence. Fryzury Jennifer Lawrence, fryzjer naprawdę Oscara powinien dostać. Ciuchy Jennifer Lawrence. I dom. Zachwycający, absolutnie. I tyle. Poza tym straszne, straszne, straszne nudy. Straszne. Nudy. I to główny problem. Bo nie, nie jest to film „odważny, wyrazisty i szokujący” ani też eksperymentalny jak głosi akcja ratowania twarzy. Nawet nie jest chaotyczny, bo to by sugerowało nadmiar akcji, tymczasem jej nie ma, a gdy się zacznie to jest tak przeładowana, że i tak okazuje się nudna. A szkoda, szkoda, bo wyobrażam sobie super rozegrane z eleganckim wątkiem [spoiler] Kaina i Abla [/spoiler]. Żal, autentycznie żal.


Absolutnie muszę to zobaczyć.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-13, 11:44   

"It Comes at Night" - bardzo dobry dramat z elementami horroru, który na Filmweb ma żenująco niską ocenę ogólną, co dowodzi jeno prymitywizmu oglądaczy. Prostacki lud oczekiwał, iż dostanie naszpikowane efektami specjalnymi kolejne pierdololo o zombiakach, a tymczasem mamy tutaj do czynienia z psychologicznym, kameralnym, realistycznym i trzymającym w napięciu survivalem z ostrym pierdolnięciem w finale.
Niedawno pisałem o "Hidden" z 2015 roku. Oba filmy mają zbliżony klimat. Niestety, dziełko Dufferów zostało tak koncertowo spartolone w końcówce, że aż żal... Natomiast w "To przychodzi po zmroku" zakończenie stanowi mocną stronę dzieła.
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-15, 00:33   

Alien:Covenant - słabe, nie tak jak Mumia ale słabe. Gorsze od Prometeusza. Jeszcze głupsze, jeszcze wtórniejsze, postaci mniej ciekawe (choć Fassbender spoko - jego wontek daje 2 pkt), widoki mniej zaejbiste, efekty mniej widowiskowe, laska "słabsza", no i otwarte zakończenie.
4/10 dla fanów.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-15, 07:03   

Trojan napisał/a:
Gorsze od Prometeusza


Nie wierzę, to tak się da?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-15, 08:32   

MrSpellu napisał/a:
Trojan napisał/a:
Gorsze od Prometeusza


Nie wierzę, to tak się da?



Scott wysoko sobie zawiesił poprzeczkę - ale dał radę.

To w sumie ciekawy przypadek - mogę bezpośrednio porównać dwie kupy (przyp. Mumia & Obcy) - i o ile ten pierwszy zawodzi pod absolutnie każdym względem, to po drugim znać sprawną rękę reżysera (zdjęcia, prowadzenie "akcji" kamery taki ogólny background), który totalnie nie ma pomysłu na ten film - poza tym że ma pomysł żeby go nakręcić. Słaba wtórna2 historia itd.

Ciekawe jest to że całkiem niedawno Scott nakręcił Marsjanina - który jest po prostu świetny - ale to była historia z gotowym scenariuszem po którym trzeba było iść jak po sznurku. Czyli co ? Scott ewoluował z wizjonera w sprawnego rzemieślnika bez ikry kreacji ?

Niestety IMDB pod R.Scottem już zapowiada następną część Covenant 2 / znakomicie by było gdyby w tym przypadku powrócił (FOX) do starej zasady że każdą część kręci inny reżyser.
  
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1635
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-11-15, 08:33   

Trojan napisał/a:
Alien:Covenant - słabe, nie tak jak Mumia ale słabe. Gorsze od Prometeusza. Jeszcze głupsze, jeszcze wtórniejsze, postaci mniej ciekawe (choć Fassbender spoko - jego wontek daje 2 pkt), widoki mniej zaejbiste, efekty mniej widowiskowe, laska "słabsza", no i otwarte zakończenie.
4/10 dla fanów.

Mój kolega ocenił ten film jako 4/10 w kategorii komedia. :-)
Mnie na razie szkoda czasu na weryfikację tych ocen ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-15, 08:34   

goldsun napisał/a:

Mój kolega ocenił ten film jako 4/10 w kategorii komedia. :-)
Mnie na razie szkoda czasu na weryfikację tych ocen ...


każdy ma jakieś miętkie podbrzusze

z trzeciej strony - to już 6 film z cyklu....
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-15, 19:22   

MrSpellu napisał/a:
Trojan napisał/a:
Gorsze od Prometeusza


Nie wierzę, to tak się da?


Ależ da(ło) się, niestety.
"Prometeusz" na tle Covenanta wypada niczym Polonez przy Maluchu.
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-15, 19:54   

Niestety jak się nad tym zastanowić, to Scott w Covenancie skanibalalizowal wszystkie wontki z pozostałych części. 0 własnego pomysłu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2017-11-15, 19:57   

Dżizzz
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2017-11-16, 07:30   

A Scott tak ładnie zaczynał. Nie wspominam o jego najważniejszych dziełach. Ale o "Pojedynku". Oglądałem niedawno po raz kolejny, bo trzymam na dysku dekodera. I po raz kolejny z przyjemnością. https://www.youtube.com/watch?v=9e6XE4E0Rvk Jeśli nie widzieliście, a macie możliwość, polecam.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2017-11-16, 08:39   

To jest conradowski pojedynek?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-16, 08:50   

tak.
zdaje się że co jakiś czas można go trafić na Alekino.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2017-11-16, 17:11   

Na Cinemaxie też można było spotkać. Stamtąd chyba nagrywałem. Opowiadania nie czytałem, ale ujął mnie ten film absurdalnością historii, trwającego dekady pojedynku między dwoma oficerami. O honor. A im dłużej ten pojedynek trwa tym większa jego absurdalność. Ale i jaka siła łącząca obydwu mężczyzn.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-19, 02:33   

Czarny łabędź - nigdy nie było mi po drodze z tym filmem/jakoś tematyka mnie nie pociagala. Dzisiaj obejrzałem, i jak to u A. mamy ciężkie schizo, tym razem w kusych ciuszkach baletnicy. Na szczególną uwagę zasługuje Natalia P. - rola skrojona na nią, można powiedzieć że rola życia ( a nie jej jestem fanem ).
8,5/10 a N.P. 10/10
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2017-11-22, 01:19   

Listy do M. 2 Miewa momenty, psia dupa, ale zasadniczo przaśny.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2017-11-26, 15:03   

Koliber / Hummingbird
Żołnierz z poiracką traumą stacza się na dno, jednak los rzuca mu okazję pod nogi a na dodatek polską zakonnicę pod... no wiadomo. Trochę jest zły ale tak naprawdę dobry i na dodatek ostatni sprawiedliwy. Buzkówna mierna.
Nieudolna imitacja kina problemowego.
Nudnawy paździerz. 4/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-26, 15:49   

"Shot Caller" (2017) - Jaime Lannister w roli głównej, a poza tym: Dodd Gerhardt z "Fargo 2" i Frank Castle z najnowszego "Punishera"... Niezły, brutalny thriller ze spartolonym/naciąganym/rozczarowującym zakończeniem. Jaime w swojej bodaj najlepszej roli, jak do tej pory. Jon Bernthal jako gangster - naturszczyk pełną gębą.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-11-27, 10:27   

Tajemnica Zielonego Królestwa(ciekawostka dla znawców i koneserów polskich tłumaczeń angielski tytuł jest czteroliterowy)
Bardzo dobry średniak, sztampowy , przewidywalny ale zgrabnie złożony, idealny na popołudnie. Oczywiście trzeba wyłączyć myślenie i kupić wszystko w całości, inaczej będzie kolaps mózgu, jedyne do czego mogłem się przyczepić uwzględniając powyższe to zmarnowane zakończenie, wszystko wskazuje nam w filmie że to nie walka dobra ze złem a Yin i yang, niestety zakończenie temu przeczy, szkoda.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2017-12-01, 18:53   

"The Only Living Boy In New York" - nie jest to film jakoś specjalnie odkrywczy. Kiedy go zacząłem oglądać, to liczyłem na coś innego. I choć finalnie okazał się błahszy, niż się spodziewałem, nie czuję zawodu. Dodatkowe plusy za obsadę i za muzykę. Całkiem przyjemny, trochę uroczy. Myślę, że inspirowany muzyką, która się w nim znalazła:
https://www.youtube.com/watch?v=qwLphqOs4vA

"The Discovery" - Rooney Mara w kolejnym filmie fantastycznym. Jak mógłbym się oprzeć. Jednak film okazał się przeciętny, po pół godzinie zacząłem czytać książkę i zerkałem sporadycznie ponieważ była ciekawsza, zatem moja ocena może być mało miarodajna: https://www.youtube.com/watch?v=z9j6WcdU-ts
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2017-12-11, 15:15   

Dunkierka Meeeeh, ale kupa. Hardy'emu tylko cygara brakowało.

_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-12-11, 15:25   

HOLLYWOOD!!!
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-12, 09:13   

LaLa Land - taki muzikal który zapomina że jest muzikalem. Zdaje się że zachwyty/Oscary jednak nieco na wyrost. Początek filmu zupełnie nie porywa - natomiast zakończenie (długa scena w knajpie) palce lizać.
solidne 6/10 + 1 za tą scenę =7/10


ps. aha, myślałem że to będzie LaLatynoska muza. Otóż nie - mamy kawałek niezłego jazzowego grania
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-12-12, 09:48   

Fidel-F2 napisał/a:
Dunkierka Meeeeh, ale kupa.


Świetny film. Byłem zachwycony.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2017-12-12, 10:17   

Na zdrowie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-12-12, 10:25   

_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-12-12, 17:27   

Obejrzałem 5 części żołnierzy kosmosu, choć filmy to gnioty samo uniwersum wciąga //utrivv
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2017-12-12, 17:59   

utrivv napisał/a:
Obejrzałem 5 części żołnierzy kosmosu, choć filmy to gnioty samo uniwersum wciąga //utrivv

To ma pięć części? :shock: :shock: :shock: Niedawno planowano jakiś restart robić, ale nie wiem, na czym stanęło ostatecznie. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 1,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13