FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-10-29, 23:47   

Dwójka już oficjalnie zapowiedziana, nie ma się co martwić.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2021-10-30, 08:44   

fdv napisał/a:
Wróciłem z Diuny i jedyne do czego mógłbym się z czystym sumieniem przyczepić to fakt że po part one nie leci do razu part two. Absolutnie mi się nie dłużyło oglądanie mimo że to była w zasadzie ekspozycja. Na tyle na ile pamiętam książkę to nie ma do czego się przyczepić, może tylko Momoa nie bardzo mi pasował na Duncana, ale to taki tyci szczególik. Ludzi w kinie faktycznie nie specjalnie dużo co dla mojego komfortu działało na plus bo nikt nie generował niepotrzebnego hałasu, ale dla przyszłości kolejnej części niezbyt to dobrze wróży.

"Diuna" to taki udawany blockbuster.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-10-30, 11:22   

No i ja również obejrzałem Diunę. Idealna ekranizacja dla wielbiciela książki, nawet jeśli to uwielbienie z czasem przygasło. Żadnego pieprzenia "ale bo film ma nastrój", bo nie dla upiorno-onirycznych klimatów czytałem Herberta. Rzeczywiście jedyne (drobne) zastrzeżenie to dobór Jasona M. do roli Duncana Idaho - ostatnio często go spotykam na ekranie, przejadł mi się i nie do końca mi pasuje. Ale to detal. Chalamet - lepszy niż się spodziewałem. Książę Leto - o niebo lepszy od pilota w Gwiezdnych wojnach (miałem obawy, czy aktor da radę). Baron - no wreszcie! Jessica - też na plus. Gurney, dr Yueh, planetolog imperialny - obsada trafiona w dziesiątkę. Cały polityczny podkład intrygi jasny i klarowny. Dobrze napisany scenariusz, nie odczułem braków, wydaje mi się też, że widz nieznający książki też nie powinien się pogubić, jeśli się skupi. Niespieszna narracja, nie miałem syndromu typowego dla całego nowego Hollywoodu, czyli 15 min dialogów, 5 min pościgu, 15 min dialogów, 5 min pościgu itd. ale co musi być z akcji, to jest. Warto zobaczyć (i usłyszeć) w kinie, bo nikt (poza szejkami, Bezosem albo Muskiem) nie ma w domu odpowiednio dużego ekranu i odpowiednio solidnego nagłośnienia :mrgreen: Ktoś tutaj(?) zarzucał, że nie mówi się o super-hiper-biper warunkowaniu dra Yueh, przez które nikt nie brał poważnie możliwości jego zdrady. Ale po pierwsze, nie jest to stricte niezbędne, a po drugie, spokojnie mogą to wrzucić jeszcze w części drugiej. Ci, co czytali książkę, pamiętają może, w jakich okolicznościach SPOILER ALERT powraca Gurney Halleck i jakie rzuca oskarżenie. Raczek napisał, że ksiązka jest genialna, a film nie - i jest w tym trochę racji, ale tylko trochę. Geniusz powieści jest przereklamowany, więc i film nie powstał z tego taki, który by mną wstrząsnął, ujawnił nie wiadomo jakie tajniki duszy ludzkiej, zmusił do refleksji i zmienił moje życie. Ale też wcale tego nie oczekiwałem. Zarąbisty kawał rozrywki i pierwszy od wielu lat film, na który mam ochotę pójść do kina DRUGI RAZ. Chociaż znając tempo przemiału w multipleksach, pewnie nie zdążę, bo teraz przez +/- dwa tygodnie dni będę zarobiony w pizdu.

I słówko nt zajawek: ani Gucci, ani King Richard nie wydają mi się warci pójścia do kina. Uwielbiam Drivera, ale poczekam na TV/streaming/DVD/whatever. A Will Smith... Zapowiada się faktycznie świetna rola, choć w historii - jak zauważył KS - do bólu amerykańskiej i chyba przyciężkiej i nazbyt sztampowej dla widza z tej strony oceanu. Też poczeka.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13178
Wysłany: 2021-10-30, 11:50   

Cytat:
Uwielbiam Drivera
Przebadał się na obecność raka mózgu? Nie? No to chyba warto by było.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-10-30, 14:26   

Fidel-F2 napisał/a:
Cytat:
Uwielbiam Drivera
Przebadał się na obecność raka mózgu? Nie? No to chyba warto by było.

Wiem, Fidelito, wiem. Trudno mu wybaczyć, że zabił Hana Solo. Ale dorośniesz - zrozumiesz.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2021-10-30, 15:35   

Bibi King napisał/a:
Książę Leto - o niebo lepszy od pilota w Gwiezdnych wojnach (miałem obawy, czy aktor da radę).

Jason Isaacs po roli w "Scenach z życia małżeńskiego" ma mój szacunek, którego - jestem pewien - już nie ubędzie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-10-30, 16:03   

Mój szacunek ma za Lucjusza Malfoya. W "Scenach z życia małżeńskiego" i w "Diunie" go nie widziałem, musiał mi umknać.

:)
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-10-30, 16:17   

Romulus napisał/a:
Jason Isaacs po roli w "Scenach z życia małżeńskiego"


Hę?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13178
Wysłany: 2021-10-30, 16:26   

Cytat:
Trudno mu wybaczyć, że zabił Hana Solo. Ale dorośniesz - zrozumiesz.
nie wiem, nie oglądam

Film z jego udziałem ma -2 na starcie, a potem, w momencie gdy pojawia się w pierwszej swojej scenie, dodatkowe -1.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-10-30, 16:29   

Pierdolisz na kilku poziomach naraz. Począwszy od tego, że Driver nie grał w "Scenach z życia...". Poza tym rozumiem, nie oglądasz brzydkich ludzi. W sumie po co, nie?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13178
Wysłany: 2021-10-30, 16:35   

Grał w Historii małżeńskiej. Fakt, pomyliłem tytuł, wielkie aj waj. Poza tym, gówno rozumiesz, jak zwykle zresztą. I jak zwykle zaczynasz gadać sam ze sobą. To ja już chyba w tej dyskusji nie jestem potrzebny. Adios maleńki, wróć jak cię tata nauczy rozmawiać z dorosłymi.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-30, 17:07   

kurfa, faktycznie Isaac grał w epizodach 7-9
ja prdl. ale obciach.
W życiu bym go o to nie podejrzewał :)
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-10-30, 17:16   

Fidel-F2 napisał/a:
To ja już chyba w tej dyskusji nie jestem potrzebny.

Od początku nie byłeś potrzebny. Począwszy od tego kretynizmu o raku mózgu. Też kończę.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2021-10-30, 18:12   

Bibi King napisał/a:
Romulus napisał/a:
Jason Isaacs po roli w "Scenach z życia małżeńskiego"


Hę?

Oscar Isaac. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13178
Wysłany: 2021-10-30, 22:50   

Ale jednak się przebadaj.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2021-11-01, 11:23   

"Armia złodziei" na Netflixie. Taki prequel do "Armii umarłych" Zacka Snydera, również z Netflixa. I jakiś element budowy uniwersum, które Snyder zamierza na Netflixie rozwijać. No cóż, nie jest to dobry film. :) Przeokrutnie naiwny. W zasadzie oglądałem prawie od początku z fascynacją Konesera Chujni. :) Bo jakoś trzymało mnie przy ekranie pragnienie zobaczenia ile schematów obskoczą i jak łopatologicznie im to wyjdzie. :) Udało się całkiem sporo. Scenarzysta płakał, kiedy pisał. :) Jako heist movie jest to obraza dla kina gatunkowego. Przy tym moja ulubiona trylogia "Ocean's...", aby przywołać współczesną klasykę, miała urok, lekkość i czuło się dobrą zabawę scenarzystów i ekipy - co sprawiało, że cała niedorzeczność fabuły nie miała znaczenia dla mnie jako widza. "Armia złodziei" tego nie ma. Wystarczy napisać, że aby otworzyć trzy sejfy, mega skomplikowane, zrobione przez legendarnego przechuja w tym temacie - wystarczy przyłożyć ucho do drzwi i kręcić pokrętłami. :) Ale Nathalie Emmanuel urocza. :) Choć miejsca na aktorstwo nie było dużo.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-11-03, 09:44   

Flying objects. A state secret. To angielski tytuł francuskiego dokumentu z 2020. Jest na C+ VOD. Na szczęście nie zraziłem się żenującym poziomem poprzednio oglądanego ufologicznego gniota z Netflixa, zaryzykowałem i nie żałuję. Twórcy potraktowali temat poważnie, nie częstują nas wstawkami z komiksów i filmów klasy D ani wypowiedziami naćpanych ufologów. Przy stojącej na zdecydowanie wyższym poziomie narracji, fragmenty nagrań ujawnionych przez NASA i Pentagon oraz archiwalnych i współczesnych wypowiedzi naukowców, wojskowych i polityków nie brzmią już jak sensacje z brukowców. Daje do myślenia.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-11-03, 09:50   

<-- Czyli ambitniejsze podejście do fantastycznego nurtu ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-11-03, 09:57   

Nie. To nie jest fantastyka, to raczej reality show, jeżeli już musisz do czegoś porównać.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-03, 10:03   

w skrócie - coś faktycznie lata :)
ale jeszcze daleko do uznania tego za obcą cywilizację
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-11-03, 10:04   

Wiara w obcych i to zaawansowanych pod względem technologicznym, to mrzonki.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-03, 10:13   

Ale tak w ogóle?
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-11-03, 10:15   

Stary Ork napisał/a:
Ale tak w ogóle?


I w ogóle, i w szczególe //orc
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-03, 10:16   

Znaczy wierzysz, że jesteśmy sami, nawet mając świadomość jaki zajebiście olbrzymi jest wszechświat? Głęboki szacunek //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13178
Wysłany: 2021-11-03, 10:21   

Operacja Overlord

1000-letnia Rzesza produkuje zombie. Głupie jak chuj, ale jakoś dałem rade obejrzeć. Próba wyliczenia wszystkich idiotyzmów zakończyła by się wydaniem średnich rozmiarów nowelki, więc sobie daruję. Ocena odbija od dna za pewne wizualnie ładne idiotyzmy.
3/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-03, 10:29   

A krzyczą chociaż Heil Kemmler? Bo bym oglądał aż po grób //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-11-03, 11:01   

Stary Ork napisał/a:
Znaczy wierzysz, że jesteśmy sami, nawet mając świadomość jaki zajebiście olbrzymi jest wszechświat? Głęboki szacunek //orc


Szanowny Panie, sorry, lecz bez dowodów nie uwierzę, mimo iż dobrze kombinujesz :-P
Religie przyjmuje się na wiarę i "popacz" Pan jakie z tego gówna wyszły //orc
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-03, 11:03   

Twoja zdolność do porównywania nieporównywalnych nie przestaje mnie zadziwiać. Gdyby budowanie zezowatych analogii było dyscypliną olimpijską, byłbyś Michaelem Phelpsem budowania zezowatych analogii.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-11-03, 11:06   

Za bardzo na poważnie to Pan wziąłeś ;)
Wbrew pozorom nie było to porównanie, lecz Pańska zezowata interpretacja zdań, które nieprzypadkowo leżą jedno pod drugim, a nie obok siebie :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-03, 11:17   

Co prawda słyszałem, że prace nad stworzeniem sztucznego poczucia humoru posuwają się dużo wolniej niż prace nad sztuczną inteligencją, ale nie sądziłem, że rozziew jest taki dramatyczny //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13