FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Promocja Forum
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-10-20, 22:07   Promocja Forum

Żeby Forum rozwijało się i by było tu coraz ciekawiej musimy promować Forum i znajdować nowych użytkowników. Można to robić na wile sposobów, zapraszać znajomych z innych forów. Lub wymieniać się Banerami i linkami z innymi Serwisami itp

Co wy proponujecie ? Macie kontakty na innych Forach ? Możecie zaprosić znajomych ?
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-20, 22:21   

Zaczniemy pewnie od ściągnięcia znajomych z różnych for. A potem uruchomi się inne "trybiki". Pomysły jakieś są, ale pierwszy trzeba wsio ustawić, nazwa, bannery, adres itd. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-10-20, 23:05   

Możemy zacząć od tego, że Toudi ściągnie swoich znajomych autorów :D
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-20, 23:10   

MadMill napisał/a:
pierwszy trzeba wsio ustawić, nazwa, bannery, adres itd.

Dokładnie ;) Najpierw zdecydujmy się na nazwę, potem skombinujmy grafikę i dajmy wredowi czas na idealne skonfigurowanie skryptu :P
_________________
goodreads .
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-21, 07:44   

Dokładnie - nazwa i jakiś banner to podstawa. Wtedy juz można spokojnie nawiązywać współpracę z innym forami czy portalami. :) A na mniejszą skalę wysyłać zaproszenia poszczególnym osobom.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-10-23, 17:51   

Metzli napisał/a:
zająć się promocją tego forum? O.o

Powoli przygotowuje wielką machinę reklamy. Dajcie znać kiedy uruchomić

A Co do współpracy to mam propozycje do rozważenia.
http://superbia.linuxpl.com/
http://www.forumksiazki.pl/
http://fantastyka-wrota.p...ba5febe8e15d4c5

http://www.lotr.pl/forum/ ( tu ukłon do wilczka )
http://www.republika-fir.pl/index.php ( tu będzie trudno z G i N
http://www.fantastyka.com.pl/forum/
www.mag.com.pl myślę że AM da się namówić żeby na stronce znalazł się link bo jest ich tam kilka



Nazwy jeszcze nie ma ale dajcie znać czy w ogolę chcecie współpracy z tymi propozycjami
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-23, 17:57   

FiR a czemu nie, to już zależy czy chcemy i czy FiR chce. Nie widzę problemu z żadną ze stron. Nie każde z tych for które podałeś prowadzi z kimś współpracę, więc też trzeba by było przemyśleć typy.

LOTR, FiR i Mag? ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-23, 18:01   

Może jeszcze próbować z polskim forum poświęconym Martinowi:

http://www.ogienilod.in-mist.net/forum/index.php

Tutaj nie przewiduję większych problemów. Jeśli chodzi o FIR to zależy to od dobrej woli drugiej strony ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-23, 18:51   

lotr.pl... słuchajcie, może to makiaweliczna propozycja z mojej strony jako lobbysty tego forum, ale... może zamiast tworzyć tutaj dział tolkienowski (bo możliwe, że kiedyś by powstał) to po prostu uznać, że nasze dwa fora (lotr i zaginiona biblioteka) współpracują i lotr jest tolkienowym "partnerem" biblioteki, a biblioteka jest "ogólnym" partnerem lotra?
I wtedy np użytkownicy by byli zachęcani by dyskusje dotyczące Tolkiena toczyć na lotrze, a ja np (pewnie po obgadaniu z innymi adminami i modami lotra) bym pogadał, żeby jak na lotrze ktoś zachce np pogadać o Dicku... to by sobie na bibliotece gwarzył? Mówię tu o pełnej i jakiejś oficjalnej współpracy, że my uznajemy Was, Wy nas i razem sobie tworzymy jakiś fajny "duet" - forum "ogólne" z bardzo zaprzyjaźnionym forum dość "wyspecjalizowanym" :)

Jakby wam taki układ pasował? :)

Sam od razu mówię, że będę co najmniej lobbował wymianę banerów :D
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-23, 18:56   

Wulf a może po prostu w kategorii Literatura - Fatnastyka dać taki buttom do Lotra, oczywiście także na głównej na dole - chyba od szałtem jak to zazwyczaj bywa, dać bannerek LOTRa? Czyli e tej Fantastyce jak ktoś wejdzie, zamiast działu o Tolkienie będzie button.banner/kategoria która przekierowuje od razu na forum LOTRa... no nie wiem czy mnie jasno się wyraziłem. o.o
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-23, 19:00   

Mad, może i niezły pomysł, ale... zauważ, że wcześniej ludzie będą się musieli porejestrować na obu forach.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-23, 19:01   

MadMill napisał/a:
Wulf a może po prostu w kategorii Literatura - Fatnastyka dać taki buttom do Lotra, oczywiście także na głównej na dole - chyba od szałtem jak to zazwyczaj bywa, dać bannerek LOTRa? Czyli e tej Fantastyce jak ktoś wejdzie, zamiast działu o Tolkienie będzie button.banner/kategoria która przekierowuje od razu na forum LOTRa... no nie wiem czy mnie jasno się wyraziłem. o.o
wejdź na PRPGa (www.prpg.pl) i zobaczy czy button, który jest nazwany "Ranking top100online" to coś o co Ci chodzi ;) Jeśli tak - to i mi najchętniej by o coś takiego chodziło :D

swoją drogą - pewnie na PRPGu też by można bibliotekę zareklamować ;)
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-23, 19:02   

Co do samej współpracy to jestem za. Pamiętam, że na firze Tolkien choć miał własny dział to nie było tam aż tak wiele tematów ;)

I popieram pomysł Mada, tylko niech go doprecyzuje :perv:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-23, 19:05   

Wulf napisał/a:
swoją drogą - pewnie na PRPGu też by można bibliotekę zareklamować ;)

To jest najlepszy pomysł, osoby z for które nie traktują o ksiażkach mogą o nich pogadać gdzieś indziej. ;)
Wulf napisał/a:
wejdź na PRPGa (www.prpg.pl) i zobaczy czy button, który jest nazwany "Ranking top100online" to coś o co Ci chodzi ;)

Tak, tak, tylko też można by graficzkę wstawić z bannerka i dać w podkategorii Fantastyka. ;)
Elektra napisał/a:
Mad, może i niezły pomysł, ale... zauważ, że wcześniej ludzie będą się musieli porejestrować na obu forach.

No tak, ale na tym polega też współpraca, my dla nich, oni dla nas i takie tam. ;P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-23, 19:10   

Jedna uwaga:

Mówi się (i pisze) forów, a nie for!

Powiedzcie mi, czy dobrze zrozumiałam. Na forum lotr klikam w button (czy jak to zwał) 'fantastyka' i przenosi mnie tutaj? I od tego czasu o fantastyce gada się tutaj, a nie tam? A co z tamtym poddziałem fantastycznym?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-23, 19:16   

Elektra napisał/a:
Mówi się (i pisze) forów, a nie for!

Pani moderator mogła poprawić. ;P Zawsze się zastanawiałem nad tym, teraz będę wiedział. ;P
Elektra napisał/a:
Na forum lotr klikam w button (czy jak to zwał) 'fantastyka' i przenosi mnie tutaj? I od tego czasu o fantastyce gada się tutaj, a nie tam?

Nie no trafia się na stronę Lotra, a z Lotra do Biblioteki. Wymiana bannerów, ale trochę "udziwniona". ;)
Elektra napisał/a:
A co z tamtym poddziałem fantastycznym?

Ke?
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-10-23, 19:17   

Wulf napisał/a:
to po prostu uznać, że nasze dwa fora (lotr i zaginiona biblioteka) współpracują i lotr jest tolkienowym "partnerem" biblioteki, a biblioteka jest "ogólnym" partnerem lotra?

Ja się zgadzam
Wulf napisał/a:
swoją drogą - pewnie na PRPGu też by można bibliotekę zareklamować ;)

Właśnie chciałem o to prosić
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-23, 19:20   

MadMill napisał/a:
Pani moderator mogła poprawić.

Nie mogła. Tutaj nie ma uprawnień. ;P

Cytat:
Nie no trafia się na stronę Lotra, a z Lotra do Biblioteki. Wymiana bannerów, ale trochę "udziwniona".

No to ja nic nie rozumiem. Bywalcy tamtego forum mają pisać tutaj o reszcie fantastyki, tak? Czyli co, wisi tam ogłoszenie: nie piszcie tutaj, tylko kliknijcie w ten banner? Inaczej? Jak, konkretnie. Proszę mi wytłumaczyć, bo nie rozumiem.

Co do tamtejszego działu, to jest taki. Niezbyt popularny, ale wątki o paru innych twórcach się znajdą.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-10-23, 19:22   

Elektra napisał/a:
Nie mogła. Tutaj nie ma uprawnień. ;P

Ja też :/ Nie mogę cytatu poprawić.
Elektra napisał/a:
No to ja nic nie rozumiem.

Ja tez się już gubie wilczek i Buc doprecyzujcie o co wam chodzi bo się gubię
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-23, 19:23   

Elektra napisał/a:
I od tego czasu o fantastyce gada się tutaj, a nie tam? A co z tamtym poddziałem fantastycznym?
1) Tam na dobrą sprawę go nie ma ;)
2) Piszesz tutaj ;)

W drugą stronę. Przychodzi do biblioteki ktoś kto chce sobie pogadać o Boromirze. No i klika w link do Tolkien (w formie buttona, linku, whatever) i wchodzi na lotra... tam się rejestruje i może pogadać nie tylko o Boromirze, Faramirze ale i o ubiorze Dunlendingów ;)

Poza tym oczywiście można by normalnie zostawić możliwość pisania tutaj o Tolkienie, a tam o ogólnościach... ale zachęcałoby się do korzystania z "zaprzyjaźnionego forum" ;)
MadMill napisał/a:
To jest najlepszy pomysł, osoby z for które nie traktują o ksiażkach mogą o nich pogadać gdzieś indziej
jak tylko będzie jakiś banner czy coś, to dogadamy :)
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2007-10-23, 19:32   

To co przedstawił Wilczek mi się podoba :))
Ja nie widzę żadnych problemów przy takiej współpracy. Jak ktoś będzie chciał sobie podyskutować to na pewno trafi bez problemu tam gdzie trzeba ;)
_________________
W moim świecie wszyscy są kucykami, jedzą tęczę i kupkają motylkami.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-23, 19:47   

Elektra napisał/a:
Nie mogła. Tutaj nie ma uprawnień. ;P

A ja mam. //kas

Wilczuś bardzo ładnie to wyłożył o tym samym ja myślałem, więc my się dogadaliśmy, teraz reszta misiaczki. ;P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-23, 19:51   

Mnie taka spółka dwuforowa z LotRem wcale nie przeszkadza - i tak nie zamierzam gadać o Tolkienie, więc całkiem mi to wisi XD Z mojego punktu widzenia Biblioteka dostanie więcej userów kosztem dziwnego banera. Da się przeżyć. XD
_________________
goodreads .
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-10-23, 19:56   

Nie wiem o co chodzi. Kombinatoryka wyższa do mnei nie dociera :P Róbta co chceta :P
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Regissa 
wredna wiedźma


Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-24, 09:24   

A mnie się nie podoba. Ja jestem raczej konserwatystą na forum i jak piszę coś w dziale "Tolkien" to chcę wiedzieć, że piszę i rozmawiam z ludźmi z "Zaginionej Biblioteki" a nie z "LOTRa". Powiem jeszcze inaczej, nie za bardzo lubię atmosferę forów "fachowych", gdzie dyskutanci najczęściej przemawiają ex catedra, z pozycji mędrca nad mędrcami. Nie wiem, czy tak jest na LOTR, ale wolę jednak naszą różnorodną Bibliotekę. Nie lubię, jak mnie przerzuca w inne wymiary...
Ale jeśli Wasze rozwiązanie dojdzie do skutku, to najwyżej wywieszę sobie ostrzeżenie na kompie: "nie wchodzić w rząd Tolkiena!" :-/

A co do innych banerków, to jak widzicie współpracę z Biblionetką?
_________________
Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli. Yurga z Zarzecza
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-28, 23:58   

Jak tam z rozsyłaniem wici po znajomych ? Udało mi sie ściągnąć Nightchild z Maga, kogo jeszcze ? Shadow ? Jeszcze kogoś z FiRu ?

Jak będzie zaklepana domena i zmienimy adres ( tak to przybnajmniej rozumiem) to pogadam z chłopakami z Katedry o ewentualnym njusie. Sam nie che wyskaiwac, bo Galv to też redaktor i nie potrzebne są mi kwasy i ewentualne zdejmowanie posta.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-29, 00:01   

O dzięki Tigano :) Myślę, że tobie będzie łatwiej to załatwić jako osoby, która siedzi w redakcji :) Wici po znajomych można w zasadzie już wysyłać, domenę opłacę na dniach i tylko Wredziu będzie musiał ją skonfigurować z tym kontem. Jakiś wstępny bannerek mamy, więc niedługo ruszymy całą parą z promocją :))
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-29, 00:06   

Metzli napisał/a:
O dzięki Tigano :) Myślę, że tobie będzie łatwiej to załatwić jako osoby, która siedzi w redakcji :)

No problem, ale za efekt nie ręczę. Mr G. może się czepiać i w imię większego dobra pomysł może nie wypalić. Na pewno trzeba uruchomić toudiego - kto jak ko, ale mój synek marnotrawny ma dobre kontakty. Co do "Maga" to nie wiem czy sie zgodzą, ale przynajmniej można dać ogłoszenie na samym forum.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-29, 00:08   

Mam nadzieję, że się uda z MAGiem - w końcu wypowiadamy się tam, uścisnęliśmy prawicę Miszkurce i w ogóle :mrgreen: Będziemy się starać, zobaczymy jak wyjdzie :)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-10-29, 00:11   

Ja gadałem dziś z Jackiem Komudą . Zarejestruje się i poślę informacje dalej. i jeszcze z dwoma nowymi z karkowa. myślę że uda się ściągnąć kilku Autorów
Zresztą jak będzie adres mogę ściągać znajomych i znajomych znajomych tylko dajcie znać kiedy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14