FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Na co czekamy?
Autor Wiadomość
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-19, 19:39   Na co czekamy?

Jak w temacie filmy na które czekamy.

W tej chwili po głowie chodzą mi dwie pozycje.
1. Beowulf w polskich kinach od 23 listopada 2007
Ekranizacja epickiego poematu heroicznego. Znany tak bardzo w obecnych czasach chyba tylko Tolkienowi. Opisuje on pradzieje Skandynawii (głównie Szwecja i Dania)

za filmweb.pl napisał/a:
Akcja filmu rozgrywa się w VI wieku. Tytułowy bohater Beowulf jest nieustraszonym Wikingiem. Kiedy przybywa na dwór duńskiego króla Hrothgara okazuje się, że tutejsi poddani nękani są przez przerażającego potwora, żywiącego się ludzkim mięsem. Dzielny Beowulf postanawia położyć temu kres - zabijając ludojada.


Jedyne co mi się nie podoba to Angelina Jolie w roli Matki Grendeli.

2. Into the wild – w kinach od 30 listopada tego roku.
Historia Christophera McCandlessa opisana w książce Wszystko za życie przez Jona Krakauera. (historia autentyczna, gdyby ktoś miał wątpliwości) Christopher po skończeniu studiów postanawia zmienić swoje życie, pozbywa się pieniędzy, zmienia imię i rusza w podróż autostopem przez USA. Wszystko kończy się na Alasce. Muzykę do filmu nagrał Eddie Vedder (wokalista Pearl Jam) a ostatnio na forum zachwycamy się z Madem utworem Hard Sun oraz oficjalnym video.
Czuje w kościach, że to może być jeden z najlepszych tegorocznych filmów.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-19, 19:42   

Maeg napisał/a:
Znany tak bardzo w obecnych czasach chyba tylko Tolkienowi.
Oglądałeś 13 wojownika? On jest w pewnym stopniu oparty na Beowulfie ;) Nawet bohaterowie są podobni - jest Buliwyf (Beowulf?), Hrothgar i Wulfgar ;) Więc nie przeceniałbym tego ile ludzi zna Beowulfa. Na dodatek nie tak dawno temu była ekranizacja z Geraldem Butlerem (zanim zaczął krzyczeć "this is spartaaaa!!' :D ), a wcześniej była z Christopherem Lambertem.
Maeg napisał/a:


Jedyne co mi się nie podoba to Angelina Jolie w roli Matki Grendeli.
Nie bój się, dużo jej nie zobaczysz, bo to film animowany komputerowo :D
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-10-19, 19:45   

Jak usłyszałam, że niedługo wchodzi Beowulf to się ucieszyłam, ale jak po jakimś czasie, gdy zobaczyłam zwiastun to jakoś mi się odechciało. Nie podoba mi się sposób animacji... jest koszmarny.
_________________

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-19, 19:59   

Maeg napisał/a:
Ekranizacja epickiego poematu heroicznego. Znany tak bardzo w obecnych czasach chyba tylko Tolkienowi.

Do tego filmu scenariusz tworzył Neil Gaiman, jeden z moich ulubionych pisarzy. xD Czekam na ten film i to bardzo. Mam nadzieję także, że mnie nie rozczaruje. Także czeka na dwa kolejne filmy związane z Gaimanem, czyli InterWorld i Koralina, szczególnie Koralina która ma być czys nowatorskim, pełną animacją, ale robioną w inny sposób niż dotychczas. No zapowiada się okres Gaimana. xD


Drugi film który podał Magiel - Into the wild - zapowiada się przednio, chociaż same zwiastuny i zapowiedzi czasami są mylne to myślę, że w tym wypadku będzie dobrze.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-10-20, 22:56   

Może to zmęczenie materiału, ale jakoś nie ma filmu na który bym czekała z niecierpliwością i "odliczała" dni do premiery.
Czasami po obejrzeniu zwiastuna myślę sobie: "na ten film fajnie będzie się wybrać". Tak sobie myślę, że mam bardzo podobne podejście do książek, jak będzie do kupienia to kupię i nie ma się co ekscytować wcześniej, bo i tak to niczego nie przyspieszy, a tylko może powodować rozczarowanie.
_________________

 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2007-10-21, 18:32   

http://youtube.com/watch?v=hX773fMkS90 <- na to czekam. 8) Pamiętam, że z początku, gdy widziałem zwiastun w kinie przed '300' chyba, to od razu nasunęło mi się na myśl 'o, Dzień Niepodległości II'. Na szczęście wygląda to trochę inaczej, a mianowicie - ekranizacja książki, nie mam pojęcia czy fajnej, bo nie czytałem [ale chętnie bym przeczytał jeśli ktoś ma : P], ale zwiastun wygląda naprawdę świetnie. Nie będę tutaj spoilerował fabuły, kto chce to sobie poszuka, ale jeśli twórcom uda się uchwycić w filmie choć cześć tego, ci widać w trailerze, to będzie naprawdę super.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-10-24, 11:43   

Nie czekam na to, ale bardzo ta informacja mnie rozbawiła.. hrhrhr :))

Filmweb napisał/a:
Molly to kolejna ofiara tajnej organizacji prześladującej Michaela (Wentworth Miller) i Lincolna (Dominic Purcell). W "Prison Break" kobieta postanawia odnaleźć głównych bohaterów i pomóc im w ucieczce z panamskiego więzienia, licząc że w zamian oni pomogą jej się zemścić na osobach odpowiedzialnych za śmierć jej bliskich.
"Prison Break: Cherry Hill" rozpocznie się w momencie, w którym za swoje czyny Molly zostanie skazana na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Bohaterka spokojnie przyjmuje decyzję sądu. Wszystko jednak ulega zmianie, kiedy dowiaduje się, że niektórzy członkowie jej rodziny, których uważała za zmarłych, mogli w rzeczywistości przeżyć. Molly zacznie planować ucieczkę, by uratować ich przed pewną śmiercią.
_________________

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-25, 16:15   

Zła napisał/a:
Nie czekam na to, ale bardzo ta informacja mnie rozbawiła.. hrhrhr :))

W kolejnym serialu dzieci będą uciekać z przedszkola :badgrin:

Z chęcią obejrzę 10.000 B.C.

Akcja filmu toczy się w czasach ludzi pierwotnych, czasach nieposkromionych zwierząt, gdy ziemię przemierzały potężne mamuty; czasach, w których rodziły się idee i wierzenia, które potem kształtowały całą ludzkość. 10 000 B.C. opowiada o młodym myśliwym, który, próbując przeprowadzić wojowników przez bezkresną pustynię, musi stawić czoła tygrysom szablozębnym oraz innym prehistorycznym drapieżnikom. Jednocześnie odkrywa zaginioną cywilizację i spieszy na ratunek swej ukochanej, którą chce posiąść pewien nikczemny watażka. Trochę to przypomina ostatni film Gibsona, ale osoba Rolanda Emmericha daje gwarancję dobrej rozrywki.

Czekam też na oparty na prawdziwych wydarzeniach kryminał Ridleya Scotta "American gangster" z Denzelem Washingtonem i Russelem Crowe.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2007-11-01, 13:41   

Ja z niecierpliwością czekam na "AvP2 - Requiem". Druga część starcia 3 ras - Homo Sapiens, Xenomorphów i bliżej niezidentyfikowanej, zwanej Predators. Rzecz znów (tak jak w pierwszej części) będzie miała miejsce na ziemi, lecz tym razem w małym, zapyziałym miasteczku. Film wejdzie na przełomie grudnia i stycznia, czyli niezły prezent gwiazdkowy. Miejmy nadzieję że będzie lepszy od AvP (bo czy może być gorszy ?).
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Raina 
Dark Lady


Posty: 3
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-11-01, 19:57   

Czekałam na film pt: Beowulf. Aż w końcu się doczekałam, a co najlepsze, w kinach pojawi się dokładnie w dniu moich urodzin :-o to chyba najlepszy prezent, jak dla mnie 8)
_________________
Nic nie jest tym, czym sie wydaje.
CKLICK=> http://world2.monstersgam...id&vid=35123855
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-01, 21:48   

A co powiecie na to?



Szkoda tylko, ze poza tym plakatem nic więcej nie wiadomo. No może oprócz tego, że Arni nie zagra Conana.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-11-01, 23:25   

Tigana napisał/a:
A co powiecie na to?


Znowu? Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Obawiam się, że będzie to kolejny odgrzewany kotlet. Stary Conan Arnim ma swój klimat a teraz pewnie znowu kolejna superprodukcja.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 00:02   

Maeg napisał/a:
Stary Conan Arnim ma swój klimat a teraz pewnie znowu kolejna superprodukcja.

Dużo zależy od tego, kto sie za to weźmie. Kiedyś o wiele bardziej podobał mi się "Conan Niszczyciel" , dzisiaj zdecydowanie "Barbarzyńca" I gdyby nowy film poszedł w tym kierunku to byłoby świetnie.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-02, 16:58   

Tigana napisał/a:
A co powiecie na to?

Mrauuu. xD Stary prawdziwy Howard nie jest zły, jest bardzo dobry. ;) Mam nadzieję, ze oparte będzie o fabułę książek właśnie Howarda, a nie innych nibyHowardów. --_-
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-11-03, 03:30   

Prev napisał/a:
Miejmy nadzieję że będzie lepszy od AvP (bo czy może być gorszy ?).

Zawsze może być gorzej :P
Z tego co można zobaczyć na zwiastunach to film będzie na 100% bardziej brutalny i krwawy niż poprzednia część. Normalnie jatka na całego. Pewnie obejrzę, bo mimo tego, że pierwsza część była koszmarna to lubię takie filmy :))

To co chciałabym już zobaczyć to Kung Fu Panda, ale niestety film wejdzie na ekrany kin dopiero latem --_- a oni mnie już denerwują plakatami i zwiastunami. Napalę się na ten film, wreszcie pójdę i będę rozczarowana ;( Chociaż mam nadzieję, że tak nie będzie. Panda z tej kreskówki jest słodka.
 
 
Shadowcat 


Posty: 11
Wysłany: 2007-11-04, 21:45   

Conan? Niech skonam znowu Conan :mrgreen: Na pewno kino będę omijać szerokim łukiem. Natomiast jestem bardzo ciekawa Beowulfa. Pożyjemy zobaczymy.
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-11-04, 21:47   

IMAX 3D
Właściwie to nie wiem czy będzie taki zwykły, jeśli będzie tylko trójwymiarowy to się nie wybiorę, bo nie jestem w stanie obejrzeć bez bólu oczu 40 minutowego filmu, a co dopiero pełnometrażowego...
_________________

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-04, 22:10   

Zła napisał/a:
Właściwie to nie wiem czy będzie taki zwykły,

A czy kina nie potrzebują specjalnego sprzętu do filmów 3D ? Bo jak tak to albo w Polsce będzie dostępny w kilku muliplexach albo dadzą zwykłą wersję a'la "Świąteczny Express"
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-05, 21:52   

"Beowulf" - tym bardziej że będzie to pierwszy film obejrzany przeze mnie w trójwymiarze. Ciekawe tylko czy mój błędnik to wytrzyma :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-05, 22:02   

Na pewno pójdę na "Beowulfa" z Ari (albo faceta zaciągnę) do kina, nie przepuszczę sobie tej produkcji. Jestem ciekawa roli Jolie w filmie fantastycznym. No i z tego, co prezentuje trailer to może być smakowicie, chociaż jak wiadomo, trailery to najlepsze elementy seansu ... xDD
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-11-05, 22:23   

Do wyświetlania 3D jest potrzebny specjalny projektor, ale w ten film zostało władowane tyle kasy, że nie sądzę, aby był wyświetlany tylko w trójwymiarze, ale jeśli tylko będziecie mieli możliwość obejrzenia tego filmu w 3D to warto zapłacić więcej kasy. Tylko pytanie czy błędnik wytrzyma :))
_________________

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-05, 22:29   

Zła napisał/a:
Tylko pytanie czy błędnik wytrzyma :))

Ja sobie 3D daruje i inną wersje chyba też. Jakos mnie ten film nie ciągnie. Za to bym chciał żeby już u nas był "American Gangster"] z Denzelem Washingtonem i Russelem Crowe. Reżyseria Rydler Scott, który znów wraca do wielkiej formy. Jest to oparta na faktach historia o czarnoskórym przestępcy, który przemycał narkotyki z Wietnanu. Crowe ma grać agenta FBI.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2007-11-05, 23:49   

noo... na 3D się wybieram odkąd mi Manufakture otworzyli xD
Ale czekam na premierę nowego filmu z Johnnym Deppem - ma być w grudniu a jakoś nie widzę zapowiedzi (gdzieś mi tylko mignął zwiastun >_> )

Au revoir!
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-06, 18:21   

Tanit napisał/a:
Ale czekam na premierę nowego filmu z Johnnym Deppem - ma być w grudniu a jakoś nie widzę zapowiedzi (gdzieś mi tylko mignął zwiastun >_> )


Czy chodzi Ci o najnowsze dzieło Tima Burtona o krwawej zemście fryzjera "Sweeney Todd" ? Dla mnie zapowiada się rewelacyjnie. A najlepsze jest to, że to będzie na wpół musical :badgrin: Polska premiera 22 lutego.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2007-11-06, 18:30   

Właśnie ostatnio zauważyłem że szykuje się premiera dorównująca (przynajmniej dla mnie) AVP2. A mianowicie Hitman, który już w tym miesiącu zagości na ekranach kin. Koniec roku szykuje się wypaśny :))
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2007-11-06, 20:51   

Tigana napisał/a:
Czy chodzi Ci o najnowsze dzieło Tima Burtona o krwawej zemście fryzjera "Sweeney Todd" ? Dla mnie zapowiada się rewelacyjnie. A najlepsze jest to, że to będzie na wpół musical Polska premiera 22 lutego.

Tak, o to mi chodziło ^^ Ostatnio (no już jakiś czas) jestem fanka T. Burtona no i oczywiście Deppa ;)
Ale DOPIERO w lutym O_O a ja słyszałam że ma być wcześniej --_- A miałam sobie zrobić prezent gwiazdkowy //maruda
Mówisz na wpół musical? Dla mnie to jeszcze lepiej //hurra

Au revoir!
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-06, 21:21   

Tanit napisał/a:
Mówisz na wpół musical? Dla mnie to jeszcze lepiej //hurra

Depp śpiewa, ciekawe czy Rickman też ?
A w USA ponownie na ekranach kin można obejrzeć "Miasteczko Hallowen" teraz w wersji 3D. Kurcze kiedy u nas będzie dostępny ten film na DVD w obojętnie jakiej wersji ? //buu
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Kal 
szukająca swojego m.


Posty: 206
Skąd: z MAG-a
Wysłany: 2007-11-06, 21:53   

Ja teraz czekam na jeden jedyny film - Elizabeth z Cate Blanchett. Tylko na nią.
Może jeszcze Shrek 4, ale w sumie to już nie to co pierwsza i druga część...
O, Hobbit może być ciekawy, więc i na niego poczekam.

Tigana napisał/a:
Kurcze kiedy u nas będzie dostępny ten film na DVD w obojętnie jakiej wersji ? //buu

Jak sobie ściągniesz to będziesz miał i już teraz, natychmiast ;)
_________________
Nikt nie zasługuje na moje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi mnie do płaczu
 
 
Raziel 


Posty: 54
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2007-11-07, 20:47   

Czekam aż Darren Aronofsky znów coś nakręci. A poza tym to na "W Górach Szaleństwa" Del Torro i Hellboya 2 tegoż pana :]
No i oczywiście AvP 2, a skoro się przewija tytuł Requiem to także wspomne o zapowiedzianym filmie na podstawie RPGa Wampir: Requiem.
_________________
Per mortis ad gloria! - Warhammerowy blog, codzienne aktualizacje od dwóch lat :)
 
 
Pikku Ish 
córa dekadencji


Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-11-11, 13:08   

Kal napisał/a:
Ja teraz czekam na jeden jedyny film - Elizabeth z Cate Blanchett. Tylko na nią.

Ja dokładnie tak samo. Jakoś w zapowiedziach filmów na najbliższy rok nie znalazłam czegoś na co koniecznie muszę iść O.o no chyba, że jakiś dobry polski film się zrodzi. xD
Tylko dlaczego muszę czekać rok dłużej niż Amerykanie na dobry film? :-/ gdzie ta cholerna globalizacja? :-/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14