FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Po co państwo?
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-25, 22:51   

toto napisał/a:
Zią, weź przestań.

Bo ? Ale to wydatki do tego doprowadziły. Państwu brakuje kasy więc normlanie ją rabuje z banku. Czym to się różni od napadu na bank ?
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-11-25, 22:51   

Raczej mi chodziło o "ą" :P
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-11-25, 23:56   

Dotacje to chora sprawa. Pracowałem 4 lata w firmie która była 'zakładem pracy chronionej'... oczywiście na papierze... firma wyciągnęła kupę kasy na tworzenie miejsc pracy dla niepełnosprawnych, a nigdy nie widziałem tam nikogo niepełnosprawnego...
 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-11-26, 00:24   

wred napisał/a:
Dotacje to chora sprawa. Pracowałem 4 lata w firmie która była 'zakładem pracy chronionej'... oczywiście na papierze... firma wyciągnęła kupę kasy na tworzenie miejsc pracy dla niepełnosprawnych, a nigdy nie widziałem tam nikogo niepełnosprawnego...
Bo jedyną dobrze działającą metodę radzenia sobie z niepełnosprawnymi wymyślił Hitler. I niestety przy ewentualnym likwidowaniu ZUSu (ot, np. żeby przejść zupełnie na indywidualne oszczędzanie na emerytury) trzeba będzie ją zastosować.

No i ZUS przy przyznawaniu rent powinien zacząć się kierować wyrocznią:
Cytat:
Komisja lekarska powołana przez Towarzystwo, ocenia stan zdrowia Ubezpieczonego na podstawie utraty zdolności do wykonywania co najmniej trzech z pięciu podanych poniżej czynności życia codziennego:
a) poruszanie się w domu – poruszanie się pomiędzy pomieszczeniami w domu bez konieczności pomocy innej osoby, lub przemieszczanie się pomiędzy pomieszczeniami w domu samodzielnie lub z użyciem wózka, balkoniku (na jednym poziomie);
b) kontrolowanie czynności fizjologicznych – samokontrola w zakresie oddawania kału i moczu przy utrzymaniu zadowalającej higieny osobistej;
c) mycie i toaleta – samodzielne wykonywanie czynności związanych z myciem i higieną osobistą w stopniu umożliwiającym utrzymanie
higieny osobistej;
d) ubieranie się – samodzielne ubieranie
i rozbieranie się – bez konieczności pomocy innej osoby;
e) jedzenie – wykonywanie wszystkich czynności związanych z samodzielnym spożywaniem przygotowanych posiłków (jedzenie i picie);
To z jakiejś umowy ubezpieczeniowej (ubezpieczenie od niezdolności do pracy) przy okazji kredytu - jak nie możesz 3 z 5 robić to masz niezdolność do pracy i co tu dużo mówić jesteś roślinką (i w przypadku czasowej niezdolności spłacają jakoś 6 miesięcy odsetki a przy trwałej niezdolności do pracy miłosiernie caaaały rok :badgrin: ).
_________________
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-26, 08:30   

wred napisał/a:
a nigdy nie widziałem tam nikogo niepełnosprawnego...

E tam. Sam niem pewnie byłeś. A pewnej Znanej firmie co robi światłowody pracowali niepełnosparwni. Jako Ochroniarze i jak kierowcy XD Takie byczki po 190-200 cm. Wyglądające jak Starsi bracia Pudziana ...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-11-26, 22:01   

nie bardzo wiem o co się kłócicie ale dotowanie firmy z jakiegokolwiek powodu jest durne i z zasady więcej psuje niż poprawia, znacznie lepiej jest upraszczać, ułatwiać i dawać kredyty, niechby nawet drastycznie nisko oprocentowane ale jednak kredyty
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-26, 23:05   

Fidel-F2 napisał/a:
nie bardzo wiem o co się kłócicie ale dotowanie firmy z jakiegokolwiek powodu jest durne i z zasady więcej psuje niż poprawia, znacznie lepiej jest upraszczać, ułatwiać i dawać kredyty, niechby nawet drastycznie nisko oprocentowane ale jednak kredyty

Generlanie racja ale z kredytami bym był ostrożny. Niedawny kryzys finasowy był spowodowany tym że państwo dopłacało do kredytów ludzie więc brali je na potęgę bez myślenia czy mogą je spłącić. Do[płaty do odsetak tak pod warunkiem restrykcyjnych norm kredytowych.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-11-26, 23:07   

Toudisław, czy ja napisałem, że należy po głupiemu rozdawać kredyty jak leci?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-26, 23:11   

Cytat:
Toudisław, czy ja napisałem, że należy po głupiemu rozdawać kredyty jak leci?
_________________

Nie. Ale często tak się dzieje wbrew intencją tych co za dopłatami są. Dlatego ja z tymi dopłatami do odsetak byłbym ostrożny ale nie negowł bym ich całkowicie. Po prostu w takiej sytułacji banki będą chciały sprzedać jak najwięcej licząc, że się uda. Najgorsze co można zrobić to poręczać takie kredyty. Państwo zamiast dopłacać do kredytów niech obniży stopy procentowe. Tylko na litość Boga! Na stałe a nie raz tak raz tak :) No i żadnego ratowanie banków. Od zabezpieczania kasy jest BFG a nie państwo. Niech banki same ponoszą skutki swoich durnych dziecinnych decyzji
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-11-26, 23:37   

Toudisław, ku.wa, nie chce mi się gadać, ni w ząb nie załapałeś tego co powiedziałem, czepiasz się jak pijany płotu jakiegoś drobiazgu olewając kompletnie kontekst. Nie chce mi się naprawdę, wszystkiego wykładać na czterech stronach kancelaryjnego drobnym maczkiem. Ku.wa, Toudi ogarnij się.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-12-04, 15:41   

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Socjalistyczny rząd XD
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-12-04, 16:23   

Cytat:
Mamy tu do czynienia ze szczególnym kolektywem, który wykorzystując sytuację monopolistyczną, broni swych przywilejów, na co rząd nie może się zgodzić i czego nie będzie tolerował - powiedział premier Alfredo Perez Rubalcaba.

Socjalistyczny rząd.
ps: nie premier, tylko wicepremier.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-12-04, 16:27   

Jander napisał/a:
ps: nie premier, tylko wicepremier.

Zwyczajowo na Vice mówi się Premier. Czepiasz się.
Szkoda, że nie tłumaczy iż była to konieczność bo wojska Portugali już grzały silniki czołgów na granicach. A termin bardzo bliski do naszego 13.12 XD
 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-12-04, 16:49   

Toudisław napisał/a:
A termin bardzo bliski do naszego 13.12 XD
Głównie z nazwy --_-

artykuł napisał/a:
rozpoczęli strajk polegający na masowym wzięciu zwolnień lekarskich.
Oj lekarzom powinno się oberwać za wystawianie bezpodstawnych zwolnień oj powinno :badgrin:
_________________
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-12-09, 11:51   

Amontillado napisał/a:
Oj lekarzom powinno się oberwać za wystawianie bezpodstawnych zwolnień oj powinno :badgrin:

Pewnie, że powinno.

A co do państwa
http://www.rp.pl/artykul/...ego-kosza-.html
Co będzie następne ? Będą lodówki kontrolowac ?
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-12-09, 11:57   

Najpierw musiałyby być wszędzie tam osobne pojemniki na odpady... u mnie w centrum nie ma ;p

Co do zasad słuszne, co do formy to w Polsce jeszcze długo wszyscy to będą mieć w poważaniu...

Chociaż zauważam już ludzi którzy sprzątają po swoich psach. Generalnie starsze osoby.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-05-04, 18:17   

Romulus napisał/a:
Narzekania na Ubera - poza tym, że to złodziejska korporacja - bo jeździ dużo Ukraińców, którzy miasta nie znają i się gubią.

Bo Uber to jest zlodziejska korporacja. I niech wspomnienie jej bedzie inspiracja dla tej diatryby. Jakis czas temu pierwszy ideolog (utopista i psychofan) otwartego oprogramowania Richard Stallman opublikowal caly szereg powodów, dla których nie powinno się korzystać z Ubera. Oto one: https://www.stallman.org/uber.html

tldr napisał/a:
PRYWATNOŚĆ
Uber w wysokim stopniu ingeruje w prywatność pasażerów, zbierając wszystkie dane dotyczące kursów kont (osób) i odtwarzając na ich podstawie bardzo wiele (np. miejsca, w których spędza się czas, np. ruch przed i po kursie). Bywają to później dowody np. w sprawach rozwodowych lub informacje przekazywane służbom USA.

PRAWA PRACOWNICZE
Coś takiego jak prawo pracy dla Ubera nie istnieje, to jedna z bardziej poniewierających pracownikami firm. Bowiem wg regulaminu nie jest on pracodawcą, tylko pośrednikiem na linii pasażer - kierowca. Oficjalnie zwie to ekonomią współpracy, jedynie ustalając stawkę rynkową (opartą na szacunkach popytu i podaży) i pobierając prowizję od każdego kursu. Fakty jednak temu przeczą:
- algorytm ustalający stawkę w wysokim stopniu bazuje na autorskiej (i arbitralnej) antycypacji popytu/podaży za jakiś czas, nie na ich rzeczywistym stanie. Ergo - z dowolnością pracodawcy ustala cenę usług i płace
- do tego Uber po prostu mało płaci (w USA jeszcze parę lat temu wychodziła średnio minimalna krajowa), bo maksymalizuje swoje zyski kosztem pracowników, bo jak na tylko platformę kontaktową bierze aż 20% (niebawem 30%), bo wykorzystuje pozycję monopolisty tam, gdzie wykończył konkurencję
- inny algorytm sugeruje kierowcom optymalne miejsce i czas pracy, jednak po obiektywnej analizie okazują się one optymalne z punktu widzenia zysków Ubera, nie "niezależnego biznesmena kontaktowanego z klientami"
- Uber dezaktywuje konta kierowców, którzy podczas umówionych przez niego kursów w jakikolwiek sposób prezentowali (na aucie) inne korporacje taksówkarskie. "Niezależni biznesmeni" nie są tacy niezależni. I jak widać, Uber to coś więcej niż tylko platforma kontaktowa - odrzuca obowiązki korporacji-pracodawcy, ale o wizerunek jednolitej firmy taksówkarskiej dba
- Uber śledzi pracowników i wywiera na nich presje, by dostosowywali się do określonych zachowań (kierowcy obecni w okolicy społecznego protestu w Chinach otrzymywali info, by ją natychmiast opuścić i nie psuć wizerunku firmy)
- coraz większa liczba kierowców Ubera jest klasyfikowana przez inpekcje pracy (najpierw w USA) jako pracownicy, nie jako niezależni wykonawcy

ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Uber domyślnie nie ponosi żadnej finansowej i karnej odpowiedzialności za przypadki kierowców i pasażerów. "Hej, jesteśmy tylko platformą kontaktową, pretensje do siebie lub kierowców". W porównaniu z legitnymi korporacjami nie obowiązują go prawie żadne regulacje jakości i bezpieczeństwa. Z tego powodu na pewno nigdy nie zaufam Uberowi, ani nie pozwolę tam wsiąść żonie i córce.

RYNEK
Stosuje dumping cenowy, by wykończyć konkurencję.

PODATKI
W przeciwieństwie do legitnych korporacji Uber nie płaci podatkow w kraju działania. Nie opłaca infrastruktury, nie opłaca obsługi prawnej i instytucjonalej, nie opłaca ochrony służb. Wykorzystując swoją globalną strukturę i sztuczki transferowe, wyprowadza zyski z krajów działania do rajów podatkowych. Stąd może być bardziej konkurencyjny.

Oto powody, dla których ja mam Ubera w poważaniu. A po co tu państwo? Państwo tu po to, by mu po prostu przyjebać. I coraz więcej państw kombinuje, jak to zrobić.
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-05-04, 19:48   

Chyba Niemcy poszli na całość i zakazali Ubera. I bardzo dobrze.

W Polsce w zeszłym roku chyba była "jazda" na "wspieranie" Polskiego Busa przeciwko któremu protestowali lokalni przewoźnicy. A szło to na melodię, że wolny rynek, niskie ceny, pasażer niech zdecyduje. Obrońcy nie wiedzieli zapewne, że Polski Bus nie jest polski, tylko jest częścią międzynarodowej korporacji, która niskimi cenami chce rozwalić lokalny rynek, aby potem dyktować własne.

I też się zgadzam, że właśnie od tego jest państwo: aby dać plaskacza niewidzialnej ręce rynku, bo ta - zazwyczaj - należy do bogatych, który z wolnością rynku nie mają już nic wspólnego.

Czytam o teraz książkę o upadającej Ameryce. Jeszcze do setnej strony nie dotarłem i już mam wypieki na twarzy. Taki fragment - na początku miesiąca amerykańskie markety podnosiły ceny. Bo wtedy były wypłaty wynagrodzeń i zasiłków. I chciały więcej wyssać z klientów. Wot, wolny rynek. :-P A książkę polecam, przy okazji: http://www.empik.com/kryz...,ebooki-i-mp3-p Polski tytuł wymyślił jakiś mędrek, który nie miał pojęcia, o czym jest książka albo przestraszył się oryginalnego tytułu: "The Unwinding".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-05-05, 11:04   

Romulus napisał/a:
Chyba Niemcy poszli na całość i zakazali Ubera. I bardzo dobrze.

Sama idea łatwości i wygody mobilnego systemu Ubera nie jest zła. Jest bardzo dobra, bo posunęła świat do przodu. Leśne dziadki z korporacji taksówkarskich spały trochę na laurach i zostały za to kopnięte w tył. A dziś pozostaje jasne, że drogą tą musi podążyć cała branża. Poza tym - gdyby Uber płacił u nas podatki i objely go wszystkie regulacje, które dotyczą krajowych korporacji oraz jakieś sensowne prawo pracy - nie miałbym pretensji.

Romulus napisał/a:
W Polsce w zeszłym roku chyba była "jazda" na "wspieranie" Polskiego Busa przeciwko któremu protestowali lokalni przewoźnicy. A szło to na melodię, że wolny rynek, niskie ceny, pasażer niech zdecyduje. Obrońcy nie wiedzieli zapewne, że Polski Bus nie jest polski, tylko jest częścią międzynarodowej korporacji, która niskimi cenami chce rozwalić lokalny rynek, aby potem dyktować własne.

PolskiBus przynajmniej płaci w Polsce podatki, a pracowników zatrudnia na etaty, oferując im w miarę godziwe warunki. Póki co uważam go więc za bardziej pozytywny impuls dla całej branży. Pytanie - czy Niemcy pozwoliliby, by obcy kapitał przejął u nich lwią część jakiegoś rynku? Odpowiedź - nie pozwoliliby. Ale Niemcy w każdej branży oferowali i oferują jakość, polski transport międzymiastowy był (i bywa) pogrążony w syfie, więc w dużym stopniu sam jest sobie winien. Korporacje, które poszły po rozum do głowy, zaczęły konkurować właśnie jakością. I też wolałbym, aby rynek był w naszych rękach, ale jest jak jest. Państwo mogło zrobić wiele, by w latach 90 wesprzeć rozwój rodzimych firm aż dzisiaj byłyby konkurencyjne nawet międzynarodowo. Wygrała jednak bezrefleksyjna prywatyzacja.
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-05-05, 16:39   

Cytat:
. Leśne dziadki z korporacji taksówkarskich spały trochę na laurach i zostały za to kopnięte w tył.
co to za durne zdanie? A co mieli zrobić? Odmówić płacenia podatków? a może zusu? Albo przestać wyrabiać licencję? Odmówić robienia badań? Wywalić kasę?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-05-05, 16:43   

Też bym nie miał nic przeciwko Uberowi, gdyby taksówkarze mieli równe warunki do konkurowania.

Tydzień temu wezwałem w Warszawie taksówkę za pośrednictwem aplikacji iTaxi. Szybko, niedrogo, przyjemnie. Dobra odpowiedź na Ubera, ale to chyba za mało. Bo taksówkarze muszą chyba spełniać więcej wymagań niż kierowcy Ubera. I jeśli zrównać jednych i drugich w obowiązkach wobec państwa, to niech wtedy wolny rynek rozstrzyga.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-05-05, 16:49   

Fidel-F2 napisał/a:
Cytat:
. Leśne dziadki z korporacji taksówkarskich spały trochę na laurach i zostały za to kopnięte w tył.
co to za durne zdanie? A co mieli zrobić? Odmówić płacenia podatków? a może zusu? Albo przestać wyrabiać licencję? Odmówić robienia badań? Wywalić kasę?

Miałem na myśli elektroniczną część, oparcie zamówień i kursów własnie na aplikacjach mobilnych, łatwość w sprawdzaniu kierowców, w wystawieniu opinii itd. Tego przed Uberem nie było. Przecież jasno krytykuje unikanie podatków, brak regulacji i wyzysk pracowników.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-05-11, 10:12   

 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-06-09, 09:39   

Z ciekawości sprawdziłem, jak Uber płaci w Polsce podatki...

Cytat:
Sięgamy po sprawozdanie finansowe Uber Poland za 2015 rok. Spółka zatrudniała 15 osób, miała 5 mln zł przychodu i zapłaciła blisko 300 tys. zł podatku dochodowego. Ta danina nie ma nic wspólnego z zyskiem z przejazdów, bo spółka zajmuje się wyłącznie marketingiem i rekrutacją kierowców. To nie do niej trafiają pieniądze z kursów.

Pieniądze z karty kredytowej, którą klient podpina pod aplikację, wędrują do holenderskiej firmy Uber B.V. Ta pobiera 25 proc. od kursu – te pieniądze wypływają więc z Polski nieopodatkowane. Pozostałe 75 proc. wraca nad Wisłę jako zapłata dla kierowców – poprzez holenderską spółkę Raiser B.V, z którą kierowcy podpisują umowy.

Jak widać, płaci jakieś śmieszne grosze od zysków z marketingu, a przychodów od kursów nawet nie rejestruje.

http://wyborcza.pl/7,1552...kurs-ubera.html
  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-09, 10:11   

ależ się przetoczyła gownoburza przez internety ant-taksiarska
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2018-04-10, 15:51   

https://businessinsider.com.pl/firmy/uber-zostal-uznany-za-firme-taksowkarska-wyrok-tsue/e7037re

Cytat:
Niekorzystny dla Ubera wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Zgodnie z wyrokiem, państwa członkowskie mogą zakazać nielegalnego prowadzenia działalności transportowej w ramach usługi UberPop i ścigać je na drodze karnej bez pozyskiwania wcześniejszej zgody Komisji Europejskiej. Takie orzeczenie, może spowodować falę działań rządów lokalnych w innych krajach (...)

[We Francji] firmie Uber postawiono zarzuty karne za zorganizowanie, za pośrednictwem usługi UberPop, systemu kojarzenia pasażerów z niezawodowymi kierowcami trudniącymi się zarobkowym przewozem drogowym osób. Uber uważa, że francuski przepis, na podstawie którego prowadzone jest postępowanie, jest przepisem technicznych, który dotyczy tzw. usługi społeczeństwa informacyjnego. Jest to istotne o tyle, że w tym przypadku wszelkie działania prawne wymagają wcześniejszej akceptacji ze strony Komisji Europejskiej (...)

Sąd okręgowy w Lille zwrócił się do Trybunału Sprawiedliwości z pytaniem, czy władze francuskie miały obowiązek notyfikacji KE projektu ustawy. Trybunał Sprawiedliwości przyznał rację władzom francuskim. Wobec tego państwa członkowskie mogą "(...) zakazać nielegalnego prowadzenia działalności transportowej takiej jak UberPop i ścigać ją na drodze karnej bez konieczności uprzedniego notyfikowania Komisji projektu aktu prawa zakazującego prowadzenia takiej działalności".
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-04-10, 16:40   

Bardzo mi się to podoba. Na pohybel temu przekrętowi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-04-10, 18:35   

bardzo dobrze
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2018-04-11, 06:43   

Nie wiem co w tym dobrego mam nadzieje ze w PL dadzą sobie spokój z inkwizycją. Uber to jedno z najlepszych rozwiązań na naszym rynku. Kierowca Ubera jest cały czas w ruchu w przeciwieństwie do cierpów którzy to po kursie wracają na postój i stoją z pół godziny czekając na kurs. I poważnie mi nie jest potrzebna jakaś lol licencja wydawana przez samorząd nie musi on zdawać egzaminu topograficznego itd... Ma mnie przewieźć jak najtaniej w przyzwoitych warunkach z punktu A do punktu B.

Ale w Europie to jak zwykle klika cwaniaków walczy jak o niepodległość o możliwość dalszego zarobkowania na usłudze do której nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności bądź wiedzy. Z utęsnknieniem czekam na auta autonomiczne ciekawym jak wtedy będą popiskiwać i jakie będą wykonywane wolty żeby opóźnić ich wprowadzenie.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-04-11, 06:46   

fdv, głupi jesteś aż miło. Można wiedzieć jak zarabiasz na życie?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14