FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Po co państwo?
Autor Wiadomość
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2018-04-11, 07:11   

Powiem Ci tak jeśli się martwisz, że nie mam współczucia dla losu biednych taksówkarzy to zdradzę że mój ojciec jest właśnie taksówkarzem i wiem dokładnie z czym się wiąże ich praca jak bzdurnie są wyliczane kursy (kurs za miasto kurs wieczorem kurs w święto) a jak zapytasz takiego cwaniaka ile to będzie kosztowało to "Nie wiem zobaczymy co licznik wskaże".

I niby z jakiego powodu mam Ci się opowiadać jak zarobkuję ? Jakoś nie odczuwam potrzeby zwierzania się randomowi w internecie nawet jeśli dzierży dumnie tytuł pierwszego malkontenta ZB.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-04-11, 07:24   

Jasne, że nie musisz. Po prostu wytłumaczył bym ci dlaczego wygadujesz brednie na bliskim ci temacie, bo ewidentnie nie ogarniasz rzeczywistości spoza swojej działki. Bo w ojca taksówkarza oczywiście nie wierzę. To bezdyskusyjny fake.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-04-11, 10:45   

fdv napisał/a:
Nie wiem co w tym dobrego mam nadzieje ze w PL dadzą sobie spokój z inkwizycją. Uber to jedno z najlepszych rozwiązań na naszym rynku. Kierowca Ubera jest cały czas w ruchu w przeciwieństwie do cierpów którzy to po kursie wracają na postój i stoją z pół godziny czekając na kurs. I poważnie mi nie jest potrzebna jakaś lol licencja wydawana przez samorząd nie musi on zdawać egzaminu topograficznego itd... Ma mnie przewieźć jak najtaniej w przyzwoitych warunkach z punktu A do punktu B.

Ale w Europie to jak zwykle klika cwaniaków walczy jak o niepodległość o możliwość dalszego zarobkowania na usłudze do której nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności bądź wiedzy. Z utęsnknieniem czekam na auta autonomiczne ciekawym jak wtedy będą popiskiwać i jakie będą wykonywane wolty żeby opóźnić ich wprowadzenie.

Aj waj, gewałt, wolny rynek atakujo! :mrgreen:
Uber nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem. Ale jeśli się uprzeć, to ok: to rak, który zżera wolny rynek.

Można łatwo zniszczyć Ubera i jego pasożytniczy model biznesowy. Wystarczy zdjąć ograniczenia z taksówkarzy. I wtedy po Uberze nie będzie czego zbierać. Z dochodów państwa również.

Taksówkarz, poza wymogami dotyczącymi umiejętności i znajomości topografii, ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Przewozy są rejestrowane, opodatkowane i państwo czerpie z tego korzyści.

Uber wraz ze swoimi kierowcami rżnie państwo na podatkach i niszczy legalną działalność gospodarczą. Płacą jakieś zaniżone stawki, a kierowcy są niby ochroniarzami. Do tego w stosunkach z Uberem nie mają żadnych praw. Wszystko jest niejasne, podatki są wyprowadzane za granicę. A kiedy przychodzi do konfliktu z państwem - Uber porzuca tych kierowców na pastwę losu, nie dając im żadnej ochrony.

Wybacza zatem, że twoje balcerowiczowskie zafiksowanie na punkcie A i B mam w nosie. Chcesz jeździć tanio - kup sobie rower skoro mierżą cię taksówki. Zdrowszy będziesz. :) I zanieczyszczenie powietrza też będzie dzięki tobie mniejsze.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2018-04-11, 11:40   

Lol balcerowiczowskie wypraszam sobie :P

Przecież w tym artykule cytowanym rozchodzi się o to że został uznany za nielegalny bo kojarzy klientów z niezawodowymi kierowcami. A nie za to że nie płaci podatków, co jest szerszym problemem wręcz strukturalnym bo to nie tyczy się tej korporacji tylko zasadniczo każdego giganta z US i nie w PL ale całej EU. Powinny wszystkie te korporacje płacić, a nie wyróżniać jedną i robić z niej kozła ofiarnego.

Ja jestem przeciwko licencjom, taksometrom (co dwa lata muszą jeździć do urzędu miar i wag) niejasnemu naliczaniu ceny kursu. I dlaczego nie może sobie ktoś dorobić na Uberze (choć fakt takich mało) jeśli ma auto i wolny czas ? No przecież chyba jeżeli państwo wydaje prawo jazdy i mówi że ktoś może uczestniczyć w ruchu drogowym to chyba i może przewieźć kogoś i na tym zarobić, nie musi od razu robić tysiąca hopek w celu wykonanie banalnej czynności. A co do tych kas fiskalnych to owszem mają ale jak poprosić o paragon to oczy w słup, no bo jak to? a po co? a dlaczego? i koronne zdanie "trzeba było mówić na początku że się chce paragon" :D

Jeden z kierowców Ubera zwrócił mi uwagę właśnie na to że dlatego wychodzą na swoje i zarabiają i oni i Uber bo cały czas są w ruchu nie mają przestojów, a jak wcześniej wspominałem taki taksówkarz zrobi kurs i wraca na postój w kolejeczkę i czeka. Nawet gdyby zaczął Uber płacić uczciwie podatki to i tak by wychodziło dużo taniej.

A to że chcę płacić mniej niż więcej no to hmm chyba normalne zjawisko :) Osobiście uważam że klasyczna taksówka to przeżytek szczególnie w kwestii dziwacznego obliczania ceny i nie podawania jej przed rozpoczęciem kursu plus inne zalety samej aplikacji ale to akurat można zaimplementować w innych apkach (co się zresztą dzieje).
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-04-11, 12:01   

nie wiem skąd ty czerpiesz taki informacje - bo to prawdziwe brednie jeszcze z lat '90
stawki kursowe/km dla taksiarzy są odgórnie narzucane przez miasto

twoje myślenie to nie balceryzm a korwinizm
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-04-11, 12:24   

Trojan, miasto niczego nie narzuca. Taksówkarz ustala sam stawkę, podobnie jak inni ustalają samodzielnie ceny za swoje towary czy usługi. I nawet do tych cen nie jest zobowiązany się stosować. Może przy każdym konkretnym kursie ustalić jego cenę z klientem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-04-11, 12:25   

taki przykład podam - "z życia wziente"
na czym polegają podatki i jakie są wyniki ich płacenia lub nie

był sobie przetarg - i jednym z jego elementów było to że wygrywający uruchomi bistro/stołówkę na terenie obiektu
wygrywający sobie pomyślał - stołówkę ? wtf ? fhuj się nie opłca. i znalazł sobie gościa który pracował na terenie tego obiektu(oczywiście nie był pracownikiem wygrywającego) który powiedział - dobra, spróbuje i zrobię ten stołówek. no i zrobił. tylko sprzedaż szła przez kasę wygrywającego (bo musiała) - a i tak się "umówił" że będzie miał to bistro z bani ale weźmie na siebie podatki za toto bistro.

no i hulało bistro, dawało jakiś fajny zysk temu pracownikowi a wygrywający miał z bani problem bistro,
ale kiedyś zły podszepnął wygrywającemu - co ty palancie, oddałeś za frajer taką fajną kasę którą mógłbyś sam przytulić, no i chciwość rozgorzała serce wygrywającego - nie słuchał doradców jak mu mówili "to nie tak Panie Wygrywający, to nie działa - Pracownik zarabia na bistro bo my płacimy podatki za niego a drugie że nie wykazuje prawdziwych dochodów"
Wygrywający był nieugięty, mamona zmąciła mu umysł -myślał sobie,"ta Kasa jest MOJA, MOJA"
no i przejął bistro...gdy zapłacił VAT, dochodowy, ZUS to jeszcze nie było miesiąca żeby przyniosło mu toto bistro zysk - no i nie dość że nie ma zysku z bistro to jeszcze ma mu doszły kłopoty prowadzeniem tego bistro.

i tak dzieci wygląda historia o tym jak chytry dwa razy traci :)
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-04-11, 12:30   

Fidel-F2 napisał/a:
Trojan, miasto niczego nie narzuca. Taksówkarz ustala sam stawkę, podobnie jak inni ustalają samodzielnie ceny za swoje towary czy usługi. I nawet do tych cen nie jest zobowiązany się stosować. Może przy każdym konkretnym kursie ustalić jego cenę z klientem.

Cytat:

Pięć lat temu wrocławska rada miejska ustaliła, że opłata za kilometr jazdy taksówką z postoju nie może przekraczać 3 zł, a tzw. opłata początkowa - 6 zł.

- To są maksymalne ceny, ale korporacje przyjęły je jako jedyne. Nic nie możemy zrobić - tłumaczy Marek Czuryło, dyrektor wydziału transportu w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Według monitorującego polski rynek taksówek serwisu taksio.pl aż w połowie firm w mieście cena za kilometr wynosi 3 zł.

Inne miasta także regulują maksymalny pułap opłat, a jedynie władze Krakowa i Gdańska uwolniły ceny. Jednak po półtora roku Kraków wrócił do regulacji, bo wielu taksówkarzy, wykorzystując nieświadomość przyjezdnych, wyceniało kilometr na kilkadziesiąt złotych. Teraz opłata za kilometr wynosi 2,80 zł, a początkowa 7 zł. W Gdańsku było inaczej - ceny po uwolnieniu skoczyły, ale niewiele - z 2 zł za kilometr do 2,7 zł.


Więcej: http://wiadomosci.gazeta....ze_w_kraju.html
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-04-11, 12:57   

Trojan, to pewnie tylko w kilku dużych miastach. Choć samo w sobie jest rzeczą zadziwiającą, że miasto ustala przedsiębiorcy ceny za jakie ma pracować. Socjalizm wiecznie żywy. To coś z kategorii jebania banków za debili frankowiczów.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2018-04-11, 13:27   

Trojan napisał/a:
nie wiem skąd ty czerpiesz taki informacje - bo to prawdziwe brednie jeszcze z lat '90
stawki kursowe/km dla taksiarzy są odgórnie narzucane przez miasto

twoje myślenie to nie balceryzm a korwinizm


Tak tak korwinizm, a gdzie ja piszę że jestem przeciwko podatkom. Tłumaczyłem że mój ojciec jest taksówkarzem (w mieście podwarszawskim) i wiem że są różne stawki za wyjazd poza miasto jest inna bo liczą powrót jest inna stawka w nocy i inna w święta więc np taki powrót z Wawy w sobotę w nocy, a w zasadzie niedzielę rano do Legionowa to całkiem inna cenna niż w środku tygodnia. Taksówkarze nie wszyscy ale nie dają paragonu kiedy tylko mogą. Swoją drogą to właśnie Uberowi byłoby najtrudniej zataić zyski i gdyby było odpowiednie prawo na poziomie europejskim bo każda transakcja idzie przez system bankowy, (przynajmniej do niedawna).

@Fidel
I teoretycznie taksówkarz może zaproponować cenę X i można się zgodzić tylko wtedy jedzie się bez włączonego takskometru i kasy fiskalnej
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-04-11, 13:42   

W Warszawie problem niedługo sam się rozwiążę, w tym roku kilka razy jechałem taksówką i gadałem sobie przy tej okazji z kierowcą, większość mówiła że ucieka z zawodu, jeden powiedział że na kierowcę autobusów bo większe pieniądze a mniej jazdy. Zostaną kierowcy w mniejszych miastach gdzie można się zadowolić dwoma tysiącami na miesiąc a o Uberze nikt nawet nie słyszał
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-04-11, 14:03   

fdv napisał/a:
wiem że są różne stawki za wyjazd poza miasto jest inna bo liczą powrót jest inna stawka w nocy i inna w święta więc np taki powrót z Wawy w sobotę w nocy, a w zasadzie niedzielę rano do Legionowa to całkiem inna cenna niż w środku tygodnia.
i co w tym dziwnego, że za pracę w święto i w nocy są wyższe stawki?

fdv napisał/a:
I teoretycznie taksówkarz może zaproponować cenę X i można się zgodzić tylko wtedy jedzie się bez włączonego takskometru i kasy fiskalnej
nieprawda, na kasie należy wybić cenę umowną i włączyć taksometr, bez względu na ilość kilometrów i czas pracy, na rachunku będzie widniała cena umowna

utrivv napisał/a:
kilka razy jechałem taksówką i gadałem sobie przy tej okazji z kierowcą, większość mówiła że ucieka z zawodu, jeden powiedział że na kierowcę autobusów bo większe pieniądze a mniej jazdy.
nie wierz we wszystko co usłyszysz
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-04-12, 06:10   

Fidel-F2 napisał/a:

utrivv napisał/a:
kilka razy jechałem taksówką i gadałem sobie przy tej okazji z kierowcą, większość mówiła że ucieka z zawodu, jeden powiedział że na kierowcę autobusów bo większe pieniądze a mniej jazdy.
nie wierz we wszystko co usłyszysz

Tak sobie pomyślałem ale za te moje kursy przez pół miasta płaciłem po kilkanaście zł, prosty przelicznik potwierdza marne zarobki, kierowcy mówili że muszą pracować nawet po 11 godzin by wyjść na swoje, złotym strzałem są też kursy poza Warszawę, wtedy dostają nawet 200-300zł za jazdę która nie trwa dużo dłużej niż zwykła. Można by podejrzewać że prawdziwą konkurencją dla taxi jest nie Uber a Veturilo :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14