FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kółko Nieanonimowych Książkoholików
Autor Wiadomość
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-12-08, 17:03   

Kreol napisał/a:
grzeczne dostają od Mikołaja a ktoś musi dbać o te niegrzeczne

Hm... wiesz, coś tu jest nie tak z moją grzecznością. Jakoś od Mikołaja nic od dawna nie dostałam... //mysli





Asuryan napisał/a:
Skąd wiesz jaki jest to typ powieści jeśli jej nie czytałaś

Ale wyskoczyłeś. ;) Od kiedy trzeba przeczytać książkę, żeby wiedzieć, jaki to jest typ powieści?

Asuryan napisał/a:
Skąd wiesz, że tylko Twojemu Tacie będzie się podobała, a Tobie już nie

A gdzie ona napisała, że tylko jej Tacie się spodoba, a jej nie?

Asuryan napisał/a:
Normalnie na takie teksty nie pozostaje nic innego, niż przełożyć Cię przez kolano

Twoja reakcja jest dla mnie całkowicie zaskakująca... :shock:
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2007-12-08, 17:05   

Asuryan napisał/a:
Skąd wiesz jaki jest to typ powieści jeśli jej nie czytałaś :?: :shock: Skąd wiesz, że tylko Twojemu Tacie będzie się podobała, a Tobie już nie :?: //mur


Byłam na konwencie na spotkaniu z Komudą. Opowiadał tam o procesie powstawania książki (m.in. że starał się dobrze odwzorować wnętrza statków, itp.), dopowiedział też trochę o samej fabule. Kiedy go słuchałam, pierwsza myśl jaka przeszła mi przez głowę to - "o, książka w sam raz dla mojego taty". Dlaczego? Mój ojciec pasjonuje się marynistyką (sklejał modele statków do których sam wykonywał części na podstawie starych książek modelarskich). Interesuje się także historią i jak mu napomknęłam, że "Galeony wojny" będą sięgać do tematyki bitwy pod Oliwą to bardzo się ucieszył, bo lubi tamten okres.
Nigdzie nie powiedziałam, że sama po nią nie sięgnę, tylko powiedziałam, że docelowo kupuję ją dla taty (w sensie jako prezent). To tak jak powiedziałabym, że kupuję książkę dla siebie, a Ty byś się mnie spytał czy mam pewność, że nikt inny poza mną jej nie przeczyta, no bzdura kompletna :roll: Cytując Ciebie:

Asu napisał/a:
Normalnie na takie teksty nie pozostaje nic innego, niż przełożyć Cię przez kolano i //bicz2
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2007-12-08, 19:57   

<wstaje z krzeslaa wiszące tuż nad nią lampa robi jej wory pod oczami jakby nie spala miesiąc>
Cześć. Mam na imię Sun i stwierdzam, że moi znajomi maja chyba problem. Z nadmiarem kasy. Dostalam dziś od nich "Rudą sforę" Kossakowskiej i "Pana Lodowego Ogrodu" tom 2 (nawiasem mówiąc oboje autorzy mi je podpisali jak wpadlismy na Targi Ksiązki.. ach, moje pierwsze autografy, jestem wzruszona :) ). Stwierdzam, że nam (w sensie - naszej paczce) dobrze z tym nalogiem i nie zamierzamy z nim walczyć.
<siada na krzesle i milknie>
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-12-10, 01:26   

Asuryan napisał/a:
Lady_Aribeth napisał/a:
Moją ofiarą padł pierwszy tom "Galeonów Wojny" Komudy (dla taty, bo on lubi tego typu powieści)

Skąd wiesz jaki jest to typ powieści jeśli jej nie czytałaś :?: :shock: Skąd wiesz, że tylko Twojemu Tacie będzie się podobała, a Tobie już nie :?: //mur Normalnie na takie teksty nie pozostaje nic innego, niż przełożyć Cię przez kolano i //bicz2


Asu, a może tak jakieś Hard SF pod choinkę chcesz? :P
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2007-12-10, 18:08   

Elektra napisał/a:
Hm... wiesz, coś tu jest nie tak z moją grzecznością. Jakoś od Mikołaja nic od dawna nie dostałam...


no prosze a jednak czymś musiałas zasłużyć na klapsy że Mikołaj nie przychodził :mrgreen: no to kto wie skoro wysyłałaś nie do tego Mikołaja, to jest kwestia kompetencji że tamten nie mógł odpowiedzieć ;)

a Ja w tym tygodniu bede zwłaszcza niegrzeczny w piątek w Kolibie //impreza <chociaż pewnie w czwartek i sobote też gdzieś bede sie wybierał " bo ja tańczyć chce" :)) > Więc jak coś wiesz gdzie można dostarczyć odpowiedni list ;)
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-12-10, 19:49   

Dabliu napisał/a:
Asu, a może tak jakieś Hard SF pod choinkę chcesz? :P

Nie, nie chcę :P Mam ogrzewanie centralne, więc nawet na rozpałkę się mi nie przyda :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2007-12-11, 22:55   

Elektra napisał/a:
To sprawdź, czy nie mają Hornblowera (napisał to C.S. Forester).


Bylem sprawdzilem i nie mieli niczego z tej serii :( ale pytałem sie i powiedzieli,że sie pojawiają ksiażki więc bede jak coś pilnował jeśli nadal bedziesz nimi zainteresowana :)
<mieli natomiast wszystkie ksiazki z świata Magica i planescape ,niestety nie pamiętam więcej bo śpieszyłem sie na SKMke :)) >
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-12-12, 17:25   

Święta za pasem, portfel niemal pusty, a ja po prostu nie mogłem się powstrzymać:

"Nagi cel" - Adam Wiśniewski-Snerg
"Fizjonomika" - Jeffrey Ford
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2007-12-14, 16:13   

Pierwsze świąteczne zakupy:
- Kroki w Nieznane, Almanach Fantastyki 2007
- Gene Wolfe, Cień Kata i Pazur Łagodziciela
- Carlos Casaneda, Nauki don Juana
We wtorek mam nadzieję dorwać Dzienniki Motocyklowe Ernesta Guevary i Lód w końcu. I jeszcze myślę nad "Wysadzić Rosję" Litwinienki.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-12-14, 16:22   

Ja to mam różnie, czasem kupuje, czasem staram się ograniczać i nadrobić zaległości. Ale w sumie ciężko mi wejść do księgarni i wyjść pustymi rękoma ;) .

Na przestrzeni ostatniego miesiąca moja biblioteczka wzbogaciła się o:

Steven Erikson - Ogrody Księżyca, Bramy Domu Umarłych
Gene Wolfe - Cień Kata, Pazur Łagodziciela
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-12-14, 16:30   

Przez przypadek wszedłem sobie na Allegro i przez przypadek przy Ilionie nacisnęło mi się kup teraz. ;( Ja nie chciałem... za 12 zł, nówka sztuka. o.o No dobra zrobiłem to z premedytacją, bo szukałem tej książki dłuższy czas. :P

Ilion - Dan Simmons :mrgreen:
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-12-14, 16:36   

Dzisiaj poczta łaskawie mi dostarczyła zamówienie z Merlina, na które składają się:

Morgan R. Zbudzone furie
Kozak M. Nocarz i Renegat
Grzędowicz J. Pan Lodowego Ogrodu 2
Komuda J. Galeony wojny t 1

Była promocja i jakoś nie mogłam się powstrzymać. ;)

W planach wciąż Lód i książki z MAG-a. W oczekiwaniu na dodruk Nocnego patrolu mogę przemyśleć zamówienie... ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
trissy 


Posty: 6
Skąd: spod koldry
Wysłany: 2007-12-16, 16:43   

wyszlam na zakupy swiateczne dla rodziny i przyjaciol, a kupilam sobie piec ksiazek. szalenstwo totalne, ale co ja poradze, ze nie moglam sie oprzec pokusie? [choc wole wersje, ze musialam byc bardzo grzeczna w tym roku, ze mikolaj o mnie pamietal]

a. paasilinna 'fantastyczne samobojstwo zbiorowe'
d. katz 'kobieta pulkownika'
d. katz 'gdy dziadek do finlandii na nartach szedl'
j. sinisalo 'nie przed zachodem slonca'
e. loe 'doppler'

polecam wszystkim zwlaszcza dopplera, bo tak dobrej ksiazki dawno nie czytalam. jesli ktos ma takie samo podejscie do ludzi jak glowny bohater, to na pewno znajdzie tam cos dla siebie.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2007-12-19, 19:42   

Lodu w Matrasie dalej nie mają. Z zemsty wydałem u nich prawie dwie stówy, nic tak nie przekonuje człowieka do zakupów jak promocje :P Zdecydowanie kupiłem książki, których nie planowałem, lista wejściowa opiewała na dwie książki, a skończyło się na siedmiu.
- Kim Stanley Robinson, Lata Ryżu i Soli
- Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć
- Ernesto "Che" Guevara, Dzienniki Motocyklowe oraz Moja Rewolucja
- Melchior Wańkowicz, Ziele na Kraterze
- Wiesław Myśliwski, Widnokrąg
- ks. Józef Tischner, Ksiądz na Manowcach
No ale to koniec świątecznych zakupów. Następne na początku stycznia, kolejne dwie stówy...
pozdrawiam
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-19, 22:09   

Jander napisał/a:
Lodu w Matrasie dalej nie mają.

Matras to dziwna sieć - nowości z MAGa i FS u nich się nie uświadczy - gdyby nie te 20% promocji to w ogóle bym tam nie łaził.
Ja od ładnych paru tygodni nie kupiłem żadnej książki nielicząc świątecznego zamówienia w MAGu. I dobrze mi z tym :P Jestem wolny //kas
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-12-19, 22:59   

Tigana napisał/a:
I dobrze mi z tym :P Jestem wolny


A w święta dopadnie Ci głód i nie będzie księgarni by go zaspokoić :P

A ja w sobotę miałem tylko kupić w księgarni papier do pakowania prezentów a wyszedłem jeszcze z nową książką. //mur Wiedziałem, by wejść do papiernika.

Nabyłem E.E. Olgi Tokarczuk.

To było silniejsze ode mnie. ;(
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-19, 23:16   

Maeg napisał/a:
A w święta dopadnie Ci głód i nie będzie księgarni by go zaspokoić :P

W życiu - 3 grubaśne książki z biblioteki + kilka książek do przecztania i zrecenzowania. Żyć nie umierać //kas I Komuda pod choinkę.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-12-20, 07:52   

Rodzicielka stwierdziła, że najlepiej będzie jak sobie sama zamówię książki, a ona za nie zapłaci ;) Do podobnego rozwiązania doszli pozostali, ale nie byłam sobą, gdybym nie zrobiła sobie dodatkowego prezentu świątecznego - od Liv.

Głaz Gorejący Elliotte, cena była tak kusząca, że nie mogłam się oprzeć :)
Cały cykl Smoków, McCaffrey, Tehanu Le Guin, Krew królów, Korona świata, Dzieci Graala, pióra Petera Berlinga oraz Kochałam Tyberiusza Elisabeth Dored .
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-21, 17:31   

Dostałem od znajomka z forum w prezencie dawno temu pisaną i ciut później wydaną u nas i przeczytaną pozycję Pana Freda Hoyle'a - Czarna chmura.
Na dzisiejsze czasy to już zabytek bo pisana w roku mojego urodzenia, ale po raz ten autor popelnił tylko jedną knigę w sensie literatury szeroko pojętej. Po 2 to może się Wam gdzie nazwisko obiło z racji prac i wkładu w kosmologię. A po 3 to fajnie napisana, nawet jak na dzisiejsze standardy, gdzie krew się leje strumieniami, co bardziej rozwinięcii rzucają kulami ognia, teleportują się poprzez MiędzyByt, lub machają laserowymi palkami
 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2007-12-21, 20:47   

Zupelnie zapomnialam - na początku tygodnia dostalam od Regissy "Marchię cienia" Williamsa. Dziekuuuje :*
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-12-21, 20:58   

Niech to dunder, przy was czuję się jak a) mysz kościelna, b) człowiek o niesamowicie silnej woli :P Niegdyś tydzień bez nowej książki był tygodniem straconym, a teraz... ech, zapotrzebowanie spadło przez brak czasu na literaturę.
Przez ostatni miesiąc zdobyłam:
1) Tanya Huff, Scholar of Decay
2) R.A. Salvatore, Road of the Patriarch
3) Steven Erikson, "Wicher śmierci t. 2"
4) Brian Ruckley, Winterbirth
5) Tad Williams, "Wojna Kwiatów"
_________________
goodreads .
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2007-12-24, 11:01   

Przed świętami znalazłem na Empik.com cudem objawione powieści Jamesa Ellroya, których jeszcze nie mam: Wielkie nic i Białą gorączkę. Zanim się zorientowałem już złożyłem zamówienie. L.A. Quartet prawie w komplecie.

Wcale nie potrzebuję wsparcia :) Jestem uzależniony od posiadania książek i dobrze mi z tym :)
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-24, 21:25   

Nie przyszła góra do Mahometa to przyszedł Mahomet do góry -czytaj książka pod choinkę. Podejrzewam, że jaka ostatnie w tym roku zasiliły mój księgozbiór "Galeony wojny" Komudy. Jako że do tej pory nie widziałem ich w księgarni bardzo, ale to bardzo spodobało mi się ich wydanie czyli rysunki i grafika wewnątrz książkowa. Z lektura poczekam do drugiego tomu.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-12-24, 22:24   

Od mojej połowiczki dla mnie:
"Hyperion" - Dan Simmons

Ode mnie dla mojej połowiczki:
Trylogia "Mroczne materie" - Philip Pullman
czyli "Złoty kompas", "Magiczny nóż" i "Bursztynowa luneta"

:-)
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-12-24, 22:56   

Do mnie zawitał Huberath, z jego zbiorem opowiadań Balsam długiego pożegnania zasilając, i tak już liczne, 'grono' książek z WL.
Przed samymi świętami dostałam sporą przesyłkę z Książnicy i teraz się zastanawiam kiedy ja to przeczytam? O.o
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-12-24, 23:23   

Ja czekam na przesyłkę z MAGa
ATRAMENT Hal Duncan
ŻYWE SREBRO tom II Neal Stephenson
ZAMĘT tom Neal Stephenson
ZAMĘT tom Neal Stephenson
USTRÓJ ŚWIATA tom I Neal Stephenson
HYPERION Dan Simmons

PÓŁNOCNA GRANICA Księga Całości, tom 1 Feliks W. Kres
INTERŚWIAT Neil Gaiman


Już sie nie mogę doczekać :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2007-12-25, 13:54   

Moja połowica z kolei obdarowała mnie Dukajem (my nie marzniemy!) i dvd boxem z 3 częściami Ojca chrzestnego. Coż za kobieta!
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-12-27, 08:32   

Prawie że na Gwiazdkę:
The Gap into Madness: Chaos and Order
oraz
The Gap into Ruin: This Day All Gods Die - S. Donaldsona
W końcu. Dzięki Madowi. ;*

Czytam i stwierdzam, że mój angielski mocno zardzewiał...
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-12-27, 11:33   

Dziś przybyła paczka z książkami a w niej:

Lata ryżu i soli - Robinson
Zamieć - Stephenson
Hyperion - Simmons
Welin - Duncan
Atrament - Duncan
Wieki Światła - MacLeod

To już chyba ostatniego tegoroczne książki. (chyba :mrgreen: )
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-12-27, 11:41   

Mua dostała co nieco od Mikołaja (mało ;( familia postawiła na kosmetyki ;( )
Galeony Wojny Komudy
A.D XIII tom 1 i 2
Poczet dziwów miejskich Piskorskiego
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13