FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kółko Nieanonimowych Książkoholików
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-17, 17:18   

Azaliż ktoś pomni, czy w 2018 roku była w Empiku promocja na Ucztę Wyobraźni typu "1+1" w stacjonarnych bądź na stronie tegoż?

Post został poddany edycji.
  
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2018-12-17, 17:44   

Ocipiałeś?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-17, 17:46   

Ochu.ałem z natury ;)

Zapomniałem czy była, więc grzecznie pytam, co nie tłumaczy tendencyjnego pytania :-P
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2018-12-17, 18:08   

Po co ci ta wiedza? Nie żyj przeszłością. Ciesz się chwilą obecną i oczekuj przyszłych radości. Była i nie była , jak z kotem Schrodingera. Możesz se wybrać, co pasi.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-17, 18:14   

Kurna chata! Pytanie miało dotyczyć tego roku! A zatem: ktokolwiek wie/korzystał z wyżej opisanej promocji w 2018?


Panie Bio, jeśli promocja była w tym roku, to i zapewne w 2019 będzie, a to wiele zmienia odnośnie zakupowych planów. Tak więc piszę na temat, a Pan uprawiasz spamowanie, ot co :-P
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-12-17, 18:34   

ASX, zajmujesz się wróżeniem z fusów? Dlaczego "zapewne"?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2018-12-17, 18:38   

Nie było.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-12-17, 18:43   

Łee... teraz już się nie dowiem, na jakiej podstawie użył słowa "zapewne". :badgrin:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-12-17, 18:46   

ASX, kombinujesz jak koń pod górkę. UW (a właściwie wszystkie książki) w sklepie Maga często jest za ~60% ceny okładkowej. Wydaje mi się, że w którejś promocji (standardowy obniżka + kupon rabatowy wysłany na maila) cena za całość wyszła mi ok. 55% w dniu premiery. Szczerze, to mi by się nie chciało siedzieć i szukać lepszej promocji. Więcej czasu stracę na szukanie niż zaoszczędzę.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-17, 18:55   

Elektra napisał/a:
Nie było.


Dzięki! :-)
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2018-12-17, 19:33   

Beata napisał/a:
Łee... teraz już się nie dowiem, na jakiej podstawie użył słowa "zapewne". :badgrin:

Przepraszam :oops:
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-12-17, 19:58   

Kurt Vonnegut, "Opowiadania wszystkie" (albo i nie). Niezły kloc.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-18, 00:45   

Beata napisał/a:
ASX, zajmujesz się wróżeniem z fusów? Dlaczego "zapewne"?



Tam zaraz od razu z fusów :-P Gdyby promocja była w 2018 roku, to i "zapewne" w 2019 miałaby miejsce, czyli pewnego rodzaju niejako tradycyjna cykliczność ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-18, 16:16   

toto napisał/a:


UW (a właściwie wszystkie książki) w sklepie Maga często jest za ~60% ceny okładkowej.

Wydaje mi się, że w którejś promocji (standardowy obniżka + kupon rabatowy wysłany na maila) cena za całość wyszła mi ok. 55% w dniu premiery.

Szczerze, to mi by się nie chciało siedzieć i szukać lepszej promocji. Więcej czasu stracę na szukanie niż zaoszczędzę.



1. Często, powiadasz Pan... Koszt wysyłki Waćpan uwzględnił, a?

2. W dniu premiery, to niezbyt często, delikatnie rzecz ujmując.

3. Jedno pytanie to nie szukanie. Poza tym odbierając na miejscu w Empiku od razu można zobaczyć stan książek i darować sobie czas i koszty na odesłanie ewentualnie uszkodzonych.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-12-18, 16:18   

Asiks, babe byś sobie znalazł, roboty się jakiej czepił albo co, bo zajmujesz się takimi pierdołami, że przykro czytać.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-12-18, 16:45   

ASX76 napisał/a:
pewnego rodzaju niejako tradycyjna cykliczność ;)

Hehehe... chyba se pożyczę to określenie. Pewnego rodzaju. Niejako tradycyjna. Jak czynsz. :P

ASX76 napisał/a:
2. W dniu premiery, to niezbyt często, delikatnie rzecz ujmując.

O kurka blaszka! Zabrzmiałeś, jak byś kupował więcej tytułów, niż Mag wydaje*.





* Wiem, że co innego miałeś na myśli. Po prostu się czepiam, bo dziś mam czepliwy dzień.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-18, 21:21   

Fidel-F2 napisał/a:
Asiks, babe byś sobie znalazł, roboty się jakiej czepił albo co, bo zajmujesz się takimi pierdołami, że przykro czytać.


Pan babę masz, a zajmujesz się ASX-em, więc jak widać też nie rozwiązanie :-P

Beata napisał/a:
ASX76 napisał/a:
pewnego rodzaju niejako tradycyjna cykliczność ;)

Hehehe... chyba se pożyczę to określenie. Pewnego rodzaju. Niejako tradycyjna. Jak czynsz. :P


W przypadku UW już była, niestety //panda
Ale może cuś wykoncypuję okazjonalnego w zastępstwie //mysli
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2018-12-22, 17:54   

Ammonite Nicoli Griffith. Pamiętam, że gdy wyszła w 92' była wielkim wydarzeniem. Akurat mój przyjaciel wyjechał za Wielką Wodę i zaczął słać mi książki i pisma gatunkowe, a nie stało wtedy internetu by wiedzę na temat nowości czerpać inaczej. Wszystko lepiej smakowało. Bardzo dyskutowana i wychwalany debiut. Jej książki to proza feministyczna, a pisze nie tylko fantastykę. U nas ukazała się tylko Hilda, powieść historyczna. Gdzieś tam plątały się informacje, że Ammonite wyjdzie po polsku. Przeciągnęło się, zatem w końcu kupiłem stare wydanie na ebayu. Zamówiłem w Mikołajki, a doszła dzisiaj. Znaczy dzisiaj znalazłem na skrzynkach listowych, bo ciul z poczty nie mógł wsadzić do skrzynki, a nie chciało mu się iść na I p. To nie pierwszy raz. Książka z Anglii szła 2 tygodnie, bo jak się okazało podróżowała przez Hiszpanię. To jest dopiero fantasy, a nie science fiction. Jakby nie było bardzo się cieszę, że zdążyła pod choinkę.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Magnis 


Posty: 1099
Wysłany: 2018-12-22, 19:28   

Mirosław Stecewicz, Leon Korn Miasto z chmur
Trevanian Sankcja na Eigerze
Trevanian Shibumi
Andrew Vachss Blossom
Horace McCoy Czyż nie dobija się koni?
Wojciech Dworczyk Dookoła piątego kontynentu
Mario Vargas Llosa Wyzwanie
Graham Greene Ministerstwo strachu
Wacław Pietrzak Przez wzgórza Italii
Jerzy Ros Indyjskie wędrówki
Peter George Doktor Strangelove albo jak nauczyłem się nie bać i pokochałem bombę
Matthew Eden Ostatni dokument Hessa
_________________
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-22, 20:58   

Skorzystałem z przypadkowej okazji i w dennej (bo nieraz mają w ofercie pozycje, których nie ma(ją), a co gorsza każą robić przelewy z góry) białostockiej Taniej Książce (która wcale tania nie jest) niedawno zamówiłem z 42% obniżką: "S.N.U.F.F" i "Miłość do trzech zuckerbrinów" W. Pielewina

Nie dość, że wysyłka do 72 godzin (co znaczy, że niekoniecznie będą), to druga z tych książek już nie widnieje u nich na stronie jako dostępna w formie papierowej //panda

Któregoś razu gdy zamawiałem w tym zapomnianym przez dobrych bogów miejscu kilka tytułów, to kiedy przyszło co do czego okazało się, że nie mieli ani jednego, choć na stronie widniały //bum
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-12-22, 22:14   

Mistrzu
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-12-26, 08:37   

Wiktor Pielewin "S.N.U.F.F."
Jaume Cabre "Jasnie pan"
Filip Springer "13 pięter"
Anne Applebaum "Gułag"
Karol Modzelewski "Zajeździmy kobyłę historii"
Wojciech Jagielski "Na wschód od zachodu"
Wojciech Jagielski "Modlitwa o deszcz"
Kazimierz Moczarski "Rozmowy z katem"
Arturo Perez-Reverte "Huzar"
Piotr Milewski "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej"
Jonathan Littell "Łaskawe"
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-12-28, 15:21   

Anne Applebaum "Czerwony głód"
Anne Applebaum "Za żelazną kurtyną"
Ryszard Kapuściński "Autoportret reportera"
Ryszard Kapuściński "Czarne gwiazdy"
Katarzyna Boni, Wojciech Tochman "Kontener"
Adam Wajrak "Wilki" (audio)
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2018-12-31, 19:33   

toto napisał/a:
Anne Applebaum "Czerwony głód"
Anne Applebaum "Za żelazną kurtyną"
Daj znać czy warto. "Gułag" był świetny, ale to było lata temu i mam wątpliwości co do tych nowszych rzeczy...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-01-01, 18:48   

Kiedy ja to zacznę czytać, nie mam pojęcia. Liczę, że jeszcze w tym roku, ale czasami mam "ciche" okresy, że przez miesiąc męczę jedną książkę i może wtedy polecieć na kiedyś, za rok, może dwa. Te dwa tytuły kupiłem głównie dlatego, że były w promocji i kosztowały mniej niż Gułag kupiony dwa dni wcześniej.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-03, 14:22   

Pomny negatywnych wspomnień trochę trząsłem portkami, jednak Tania Książka tym razem stanęła na wysokości zadania i zamówienie z dwoma "Pielewinami" z Psychoskoku zrealizowała :-P
Nazwa wydawnictwa dziwaczna, niemniej książki bardzo ładnie wydane, a z 42% rabatem grzech byłoby się nie skusić, zwłaszcza że autor należy do ulubionych :-)


W księgarni internetowej Gandalf zauważyłem pewną poszukiwaną przez siebie pozycję mającą adnotację: "mały zapas" (a obok znak zapytania, czyli: towar niedostępny w naszym magazynie, ale postaramy się sprowadzić - 60% szansy na sukces).
Wychodzi więc na to, że ten rzekomo mały zapas, to tylko "pic na wodę, fotomontaż", skoro tak naprawdę tytułu nie posiadają na stanie (a nakład wyczerpany). Tym bardziej, że gdy ostatnio wszedłem na ich stronę, to okazało się, że produkt "niedostępny". Oczywiście moje zamówienie jest w trakcie realizacji (tytułu którego nie ma). :lol:
Nie lubię być robiony w ciula, dlatego zamówiłem za pobraniem :-P
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-07, 15:22   

Gwoli spamerskiego obowiązku pragnę odnotować, że knigi nie było :-P

Przygód z zamówieniami ciąg dalszy, czyli tym razem czas na Bonito. Zważywszy na miniony świąteczny okres, opóźnienia w realizacji są całkowicie zrozumiałe, więc spoko. Ale już po 5 książek z uszkodzonymi okładkami w dwóch zamówieniach, to już kuźwa dramat, zwłaszcza że odpowiednio wcześniej prosiłem o zwrócenie na to uwagi. I jak grochem o ścianę.
Na chwilową osłodę kurier nie zauważył, że były za pobraniem i zapewne jeszcze dziś wróci, bo takiego prezentu to się nie spodziewam ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-01-07, 17:55   

Nie rozumiem, dlaczego się tak męczysz. Czy te parę złotych zaoszczędzonych tu i ówdzie wynagradza ci czas i nerwy?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-07, 18:22   

Im większe zamówienia, tym bardziej odczuwalne różnice. Kilka po kilkanaście tytułów robi bardzo wyraźną, szczególnie przy dużym rabacie. Shit happens.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-01-08, 10:51   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:
Nie rozumiem, dlaczego się tak męczysz. Czy te parę złotych zaoszczędzonych tu i ówdzie wynagradza ci czas i nerwy?

Im większe zamówienia, tym bardziej odczuwalne różnice. Kilka po kilkanaście tytułów robi bardzo wyraźną, szczególnie przy dużym rabacie. Shit happens.

Mam dla Ciebie nowego awatara: https://volkundvaterland.files.wordpress.com/2013/06/jew.gif
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13