FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kółko Nieanonimowych Książkoholików
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-08, 15:32   

Azaliż przy sumarycznym zakupie 160 książek i komiksów kupowalibyście po cenach okładkowych, czy patrzyli żeby wyszło taniej? Do tego drugiego nie trzeba być Żydem, w zupełności wystarczy odrobina logiki, więc proszę tu nie pieprzyć bez sensu z łaski swojej, delikatnie rzecz ujmując //bum

Na obecną chwilę: 5 pozycji do zwrotu (wyglądają na towar z ekspozycji), a 10 do reklamacji.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-01-08, 15:59   

Zrobiłeś jedno zamówienie na 160 książek?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-08, 16:20   

Rozbiłem je na 9, czy 10.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-01-08, 19:15   

Siadłeś jednego wieczora i machnąłeś 10 zamówień na 160 książek?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-08, 20:01   

Oczywiście nie był to jeden wieczór, lecz kilka. A listę tytułów miałem przygotowaną wcześniej.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-09, 12:03   

Te przedświąteczne i poświąteczne zamówienia na Bonito to jakiś koszmar. Z ostatnio przysłanego na 9 pozycji aż 5 (znowu 5) nadaje się do zwrotu (rozcięcia, wgniecenia, zarysowania). Skąd oni biorą ten towar? Z Outletów? :lol:

A najwcześniejsze zamówienie z 18 grudnia wciąż prawie w ogóle nie zostało ruszone z realizacją, mimo iż znacznie późniejsze dotarły. Dziwne tym bardziej, że towar świeży :-P

W każdym razie zostały jeszcze 3 zamówienia z Bonito. Porządna dawka emocji gwarantowana //cheerleader

Edit. 1
Z jednego zamówienia właśnie zrezygnowałem, więc 8 tytułów mniej (co wyjdzie tylko na zdrowie) ;)

Edit. 2

Zamówienie z 18 grudnia im jakoś "umknęło". Czyli gdyby nie udało mi się do nich dodzwonić to mógłbym se czekać do końca świata, a nawet i o trzy dni dłużej, mimo iż wcześniej pisałem do BOK w tej sprawie i to bodaj dwukrotnie :lol:
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-01-09, 14:31   

Dla mnie książka do reklamacji to taka której brakuje kartek.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-09, 15:21   

Z punktu widzenia kolekcjonera-fetyszysty książki mające uszkodzenia okładek są towarem wybrakowanym, więc mus je wymienić na takie bez uszczerbków. W regulaminie sklepu jest mowa o wadach fizycznych stanowiących podstawę do reklamacji, dlatego nie ma co się cackać.

Na "Bliznę" się Pan nie połasiłeś, mimo że miała defekt okładki, lecz całość przecież elegancko trzyma się kupy ;)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2019-01-09, 15:57   

ASX76 napisał/a:
Na "Bliznę" się Pan nie połasiłeś, mimo że miała defekt okładki, lecz całość przecież elegancko trzyma się kupy ;)
Bo książka z defektem, co w setkach spamerskich wypowiedzi nam tu inputujesz, nie jest warta ceny ustalonej przez sprzedającego. Czego nie rozumiesz?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-09, 16:19   

Jachu napisał/a:
Bo książka z defektem, co w setkach spamerskich wypowiedzi nam tu inputujesz, nie jest warta ceny ustalonej przez sprzedającego. Czego nie rozumiesz?


Jeśli ktoś tu czegoś nie rozumie, to tylko Pan Szanowny, gdyż na temat ceny żadnych negocjacji nie było.
Tak więc zabierasz Pan głos w sprawie o której nie masz seledynowego pojęcia. Jasne?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-01-09, 18:58   

Asiks, fakt, że nie przejmuję się pierdołami nie znaczy, że świadomie wezmę rzeczy ewidentnie uszkodzone. Poza tym, Blizna to głównie zainteresowanie żony, i ona zdecydowała, że jednak nie chce tak uszkodzonej książki. Bardzo Ci dziękuję za ofertę ale jednak nie. Miałem odpisać ale coś weszło w drogę a potem zapomniałem. Przepraszam.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-09, 19:31   

Ależ nie ma za co przepraszać. Doskonale zrozumiałem i bez odzewu. Napisałem o tym tylko w żartobliwym nawiązaniu do "reklamacji", co podparłem stosowną emotikonką, a Mister Jachu zrobił z tego "koniec świata" ;)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-01-09, 19:41   

Umberto Eco "Cmentarz w Pradze" (audio)
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Magnis 


Posty: 1099
Wysłany: 2019-01-14, 21:18   

Michael Crichton Śmierć binarna
Marian Bielkicki Zapomniany świat Sumerów
Wojciech Cejrowski Gringo wśród dzikich plemion
Joan Didlon Graj jak się da
Francois Mautriac Genitrix
Zdzisław Skrok Rodowód z głębi ziemi
Machado De Assis Lustro i inne opowiadania
Robert E. Howard, Robert Jorrdan Conan : Zakazane miasto Gothan
Romulus Vulpuscu Niezwykły koncert
_________________
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-16, 14:07   

Jedno z zamówień przypadkowo dostało się DPD (znajomy wpisał to g.wno, zamiast Pocztexu). Najpierw przyszedł mail z DPD, że kurier podejmie próbę doręczenia w godz. 13.00-15.00. Skoro tak, to spoko. Tymczasem przyjechał o godz. 11.19, gdy oczywiście nie było mnie w domu i żadną miarą nie dał się przekonać do powtórnego doręczenia, mimo iż przedział czasowy był określony czarno na białym tłumacząc się tym, że to tylko "orientacyjne godziny". Cytat z maila:

"Dzień dobry,
informujemy, że dziś 10-01-2019 w godzinach 13:00-15:00
kurier Piotr (tel...) podejmie próbę doręczenia Państwa paczek o numerach.."

Dzwonię więc do BOK DPD w celu ustalenia ponownego dowiezienia paczki, używając maila jako koronnego argumentu. Pani mimo początkowych oporów łaskawie wyraża zgodę. Jeszcze się dodatkowo upewniam i słyszę, że kurier na pewno przyjedzie nazajutrz, więc dziękuję i do usłyszenia. Owego dnia czekam i ni chu.. . Zaglądam więc do historii przesyłki, a tam stoi jak... wół: "odbiór własny"!! Zaledwie kilka sekund po odbyciu rozmowy telefonicznej ustalającej powtórne doręczenie status został zmieniony na "odbiór własny", kuźwa ich mać!! Telefonuję do BOK i tam słyszę, że kurier ustalił ze mną odbiór osobisty!! LOL Primo: zapytałem go tylko o dokładny adres DPD. Secundo: rozmowa telefoniczna z BOK DPD miała miejsce ze dwie godziny po tym wyssanym z czarnej d... rzekomym "ustaleniu", zatem jakby nie patrzeć, to paczka powinna zostać przywieziona do stu beczek skisłej kapuchy! //pisowcy

Przygód z DPD ciąg dalszy. Wczoraj miał zjawić się kurier z odbiorem paczki z książkami do reklamacji. Czekałem cały dzień i oczywiście chu.a nie było. A dzisiaj dzwoni i mi tłumaczy, że był (dzisiaj) po paczkę do reklamacji i jedną przywiózł z nowymi książkami, ale mnie nie było w domu, więc "odbiór osobisty" //pisowcy
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-17, 14:22   

Zamówienia w Solaris złożone drogą Internetową. Normalnie wszedłem na ich stronę i zostały przyjęte do realizacji. Napisałem maila i dopiero wtedy okazało się, że strona sklepu jest zamknięta. Pytanie od nich: "Jak pan dokonał tych zakupów, skoro księgarnia jest wyłączona od grudnia?"

:lol:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-01-17, 16:12   

ASX-sie, jesteś taki... 2000 r. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2019-01-17, 23:28   

Asix, tak marudzisz że się przez ciebie Matrix zacina. Po prostu wszyscy już cię mają na czarnej liście i robią w bambuko. Dostałem właśnie kupioną na eBayu jeszcze w grudniu powieść Davida Maruska Counting Heads. Szła jeszcze dłużej niż poprzedni zakup, acz ani śladu pobytu w Hiszpanii tym razem. Mniejsza o to. Powieść ukazała się w 2005 roku i jako powieściowy debiut autora, który był już cenionym autorem opowiadań została okrzyknięta wydarzeniem. Te kilkanaście lat temu takie superlatywy ze strony choćby Johna Crowleya znaczyły więcej niż dzisiaj, gdy ukazuje się co tydzień kolejne wydarzenie roku. Jak by nie było Marusek nie zdyskontował tych zachwytów i nie stał się płodnym pisarzem. Po jednej kontynuacji dopiero w 2017 napisał kolejne SF całkiem współczesne. Może zobaczymy. Na razie jestem ciekaw tego swego nabytku. Jeden z czytelników napisał, że tak jak P.K.Dick znalazł zrozumienie i uznanie po latach, to podobny los czeka Maruska. No nie wiem, Dick ciężko na to pracował, a ten się nie wysila. Może to i dobrze o nim świadczy, że się nie dał wciągnąć w amerykański kierat wydawniczy. Męczę się ze zbiorem Saundersa 10 grudnia. Dosłownie. On potrafi cudownie lekko klecić zdania, wymyślać absurdalne ciągi zdarzeń i wiele rzeczy, które są z mojej bajki, ale te teksty wyglądają jakby strzelał do tego celu w który i ja bym celował, ale zawsze chybia. Nie ogarniam tego zamysłu. Może jestem za głupi, albo ślepogłuchy. Jednak wychodzi ze mnie wapniak i doktrynerski tradycjonalista. Równolegle czytam przed snem Julkowi Opowiadania z Doliny Muminków. Nieśmiertelna Gloria! Co najmniej trzy fenomenalne teksty dla każdego.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-04, 14:15   

Z Bonito:
- cykl "Kaznodzieja" (niestety tom 2 ma uszkodzoną okładkę)
- 4 tomy "100 naboi" (z czego 3 i 4 też do reklamacji - narożnik pierdyknięty w tym samym miejscu)
- "Hellboy" tom 3 i 4
- "Sweet Tooth" tom 1 i 2 - J. Lemire
- "Czarny młot" tom 1 i 2 - J. Lemire
- "Złoty wiek" C. Pedrosa


Gdyby ktoś kiedykolwiek chciał kupować na Livro.pl drogą wysyłkową, mam tu lekturę ku przestrodze --> http://seczytam.blogspot....partaczami.html
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2019-02-04, 19:05   

Kupiłam w grudniu na LIvro 3 książki, w tym 2 sztuki albumowego Kompendium Świata Dysku, i były w idealnym stanie.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-04, 19:27   

Łojezusicku! Toż jasna sprawa, że nie każde zamówienie skończy się jękami i zgrzytem ząbków.
Zważywszy na sposób zabezpieczania zawartości: im większe zamówienie, tym ryzyko uszkodzeń rośnie. Jeśli na 12 tytułów w zamówieniu, aż 12 miało bardzo wyraźnie uszkodzenia, to o czymś świadczy. Poza tym statystyka nie kłamie --> https://www.ceneo.pl/sklepy/livro.pl-s22896
Sporo tej "czerwieni" :-P
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-02-08, 12:24   

Dwa wczorajsze sukcesy: po pierwsze, wszedłem do miejscowej Biedronki i udało mi się ujść z życiem, zdrowiem i niezbyt zrytym beretem. Po drugie, wyszedłem też z Kompanią braci nabytą po cenie makulatury, chwała mi //cheerleader
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-08, 12:41   

Bonito (oczywiście):
- "Descender" tom 1
- "Hellboy" tom 5
- "BBPO: Plaga żab" tomy 1 - 4
- "Black Monday Murders" tom 2

(tym razem stan komiksów bez zarzutu)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-02-10, 15:32   

Wiktor Żwikiewicz, Druga jesień
Wiktor Żwikiewicz, Appendix Solariana
Wiktor Żwikiewicz, Imago
Roman Danak, Sotnie Łysego Iwanki
George Orwell, Rok 1984 (audio)
Paweł Smoleński, Królowe Mogadiszu (audio)
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-12, 14:19   

Z mojego ulubionego Bonito:
- Descender tom 2
- Saga o potworze z bagien t. 1-3 (nareszcie!)
 
 
Magnis 


Posty: 1099
Wysłany: 2019-02-12, 19:35   

Eric Lawson Malpass Od siódmej rano
Sigurd Hoel Zaklęty krąg
Susan Hill Ptak Nocy
Len Deighton Nalot
_________________
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Magnis 


Posty: 1099
Wysłany: 2019-02-18, 19:20   

Henriette Jelinek Jak na szachownicy
Kazimierz Truchanowski Dzwony piekieł
Cezary Chlebowski Cztery z tysiąca
_________________
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-02-24, 08:04   

Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć
Kurt Vonnegut, Kocia kołyska

Wersje papierowe tego, co mam jako audiobooki lub ebooki:
Ziemowit Szczerek, Siódemka
Ziemowit Szczerek, Międzymorze
Ziemowit Szczerek, Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion
Ziemowit Szczerek, Tatuaż z tryzubem
Ziemowit Szczerek, Przyjdzie Mordor i nas zje czyli tajna historia Słowian
Umberto Eco, Wahadło Foucaulta
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-02-24, 12:17   

Też myślę o tej Rzeźni, bo mi brakuje, ale okładka jest tak brzydka, że nie mogę się zmusić.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-02-24, 15:30   

Poprzednie wydania miały jeszcze słabsze okładki. :roll:
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 14