Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kościół Katolicki a molestowanie nieletnich
Autor Wiadomość
Tomasz 
Kain Czarny

Wysłany: 2011-08-24, 23:52   

Cytat:
Z botem który w przekopiowany post wkleja dziwne linki :?: :mrgreen: Swoją drogą dziwne że nie zauważyłeś, bo skopiował Twego posta.

O kurde rzeczywiście. Ale to mój post sprzed dwóch miesięcy to mogę nie pamiętać że takie coś pisałem, a całego wątku na nowo nie czytałem.

Fidel-F2 

Wysłany: 2011-09-22, 13:35   

http://www.wprost.pl/ar/2...rzez-pedofilie/
Niby racja ale ma chłop jednak problemy z rozumowaniem
Benedykt XVI napisał/a:
Mogę zrozumieć, że w obliczu przestępstw, takich jak wykorzystywanie nieletnich, a popełnionych przez księży, jeśli ofiara jest czyimś bliskim, ten ktoś mówi:to nie jest mój Kościół, Kościół jest siłą uczłowieczania i moralizacji, a jeśli oni sami robią coś przeciwnego, to ja nie mogę być dłużej w Kościele"

Powinien wyrazić zrozumienie dla każdego kto opuszcza kościół z tego powodu a nie jedynie dla bliskich ofiar. Bo są to ludzie uczciwi, z poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości. Ale mimo wszystko miło usłyszeć od głowy kościoła, w owym kościele zostają jeno kanalie.
nie dorówna nam nikt!

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines

You Know My Name 
Vortex Surfer

Wysłany: 2013-05-20, 15:05   

http://www.tokfm.pl/Tokfm...l#BoxSlotII3img
//mysli czy najbliższe porównanie powinno brzmieć: prokurator nie gromadzi dowodów przestępstw, bo to szkodzi ofiarom?

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2013-05-20, 15:09   

Właśnie to mi przyszło na myśl :-P
Ech, potrzeba dwóch, trzech wygranych spraw cywilnych przeciwko Kościołowi tak naprawdę. A wtedy inaczej będą się zachowywać. W Polsce ich podejście jeszcze długo się nie zmieni. Z jednej strony przytulają się do nich politycy, z drugiej zawsze usłużni dziennikarze, z trzeciej Radio Księdza Biznesmana. Można poczuć się w tym smrodliwym ciepełku bezpiecznie.

You Know My Name 
Vortex Surfer

Wysłany: 2013-05-24, 08:54   

http://szczecin.gazeta.pl...3964331.html#MT

Jeżeli tak wygląda wg KRK "gromadzenie dowodów", czyli przekazanie adresu i telefonu ofiary jej prześladowcy, to już wiem czemu ostatnio przestali gromadzić...

Wulf 
wilczy błazen

Wysłany: 2013-05-24, 10:19   

doigrają się w końcu, jak jakiś ksiądz skończy z siekierą w dupie, bo ktoś z bezsilności postanowi sprawy w swoje ręce wziąć.

nosiwoda 

Wysłany: 2013-05-24, 14:47   

I wtedy podniosą się krzyki "prześladowania chrześcijan", "morderstwo kapłana", a na okładce "Gościa Niedzielnego" napis "NIE ZABIJAJCIE NAS".

Wulf 
wilczy błazen

Wysłany: 2013-05-24, 14:54   

Wtedy to już nikt nie będzie chciał ich bronić //pisowcy

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2013-09-27, 11:58   

Śfęty za życia, opluwany przez polskojęzyczne media na usługach Tuska/Putina/Merkel, wielki polsky patryota: http://wyborcza.pl/1,7524...istrantami.html
Chrześcijańskie miłosierdzie nie ma granic. Ech, gdyby on jeszcze odbył jakąś karę - zawsze można pisać, że odpokutował. Gratuluję panie Hoser. Pan pogoni jeszcze z diecezji kilku niepokornych księży i otoczy opieką większą ilość pedofilów.

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2013-09-27, 12:30   

Romku, stając tam gdzie stało ZOMO włączasz się do wściekłej judejskiej nagonki na Święty Kościół Powszechny --_- . Jestem z Ciebie taki dumny //spell .
In North Carolina
And bits of her tits in Brazil

You Know My Name 
Vortex Surfer

Wysłany: 2013-09-27, 13:33   

Stary Ork, +11111one11oneone1e

Młodzik 

Wysłany: 2013-09-27, 22:22   

Może nie do końca związane z tematem, ale niedalekie.
Niedawno ze stosunkowo wiarygodnego źródła poznałem skalę homoseksualizmu jeśli nie w polskim Kościele to przynajmniej w mojej diecezji. No, wiedziałem, że takie zjawisko występuje, ale nie że aż tak.

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2013-09-27, 22:27   

Młodzik napisał/a:
Niedawno ze stosunkowo wiarygodnego źródła poznałem skalę homoseksualizmu jeśli nie w polskim Kościele to przynajmniej w mojej diecezji. No, wiedziałem, że takie zjawisko występuje, ale nie że aż tak.
Ale podaj jakieś wartości. To ma dotyczyć 1%, 5%, 10%, 25%, 50% księży (z tej diecezji)?
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek

Młodzik 

Wysłany: 2013-09-27, 22:42   

Przepraszam, wiarygodne źródło w tym wypadku wcale jakiejś dziennikarskiej wtyki w księżowskim środowisku nie oznaczało.
To po prostu homoseksualny znajomy opowiadał o różnych sytuacjach w jakich się znalazł. Paradoksalnie religijny i raczej mało mobilny, wszystkie zajścia w obrębie miasta. No i do tego jego były spiknął się z jego księdzem-katechetą i z rozmów z nimi wynikało, że w seminarium to się dopiero dzieje.
Edit: Ni i zdecydowanie przesadziłem z tym "wiarygodnym źródłem", bo coś co równie dobrze może być plotką, podniosłem do rangi "faktu autentycznego". Natomiast skala zjawiska, jaka wynikała z tych opowieści, zrobiła na mnie tak porażające wrażenie, że stąd się to uproszczenie wzięło.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2013-09-27, 22:46   

W ostatnim "Dużym Formacie" jest reportaż o księżach homoseksualistach.

MORT
in emergency brea...

Wysłany: 2013-09-27, 23:06   

Romulus napisał/a:
W ostatnim "Dużym Formacie" jest reportaż o księżach homoseksualistach.

Nadal chcesz powtórzyć sukces E. L. James? Taka kontrowersja się może sprzedać. :mrgreen:

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2013-09-28, 13:05   

Też tak myślę. Zwłaszcza że jednak w większości tych przypadków, o których się słyszy molestują mężczyźni innych mężczyzn/chłopców/dzieci. O molestowaniu dziewczynek przez księży słyszę/czytam rzadziej.

Gdyby na tej podstawie uogólniać, nagle prawicowy mem, że homoseksualiści to pedofile nabiera realnej treści...

MORT
in emergency brea...

Wysłany: 2013-09-28, 13:25   

:?: To co w końcu jest w tym Dużym Formacie? Myślałem o czymś w stylu opisanego przez Młodzika "mój były zostawił mnie dla księdza". Mogę się założyć, że wiele kobiet chciałoby coś takiego przeczytać. :badgrin: (Tylko jeszcze dorzucić modne BDSM).

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2013-09-28, 13:55   

E, nie. Jest o księżach gejach, którzy ulegają namiętnościom.

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2013-09-29, 22:09   

Może kryminał, zbrodnia z namiętności?
On zostawia jego dla niego ale niego zdradza go z gosposią. Gaśnie światło, padają strzały, tuż przed rozwiązaniem sprawy Kapitan Sowa się budzi.

Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

You Know My Name 
Vortex Surfer

Wysłany: 2013-10-08, 14:53   

http://wiadomosci.gazeta....l#BoxSlotII3img
Ojaku.wapie.dolemać //facepalm

Plejbek 

Wysłany: 2013-10-08, 15:50   

Zastanawiam się czy to wyrachowanie i jakaś żałosna próba wybielenia KK w temacie molestowania (żałosna i przemawiająca chyba tylko do analfabetów intelektualnych) czy zwykła głupota arcybiskupa. W każdym z tych przypadków przerażające jest to, że mówi to wysoko postawiony hierarcha, a nie jakiś ksiądz z Koziej Wólki.

Fidel-F2 

Wysłany: 2013-10-08, 15:55   

jebany skurwysyn

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2013-10-08, 16:14   

Cytat:
- Wielu tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby relacje między rodzicami były zdrowe - mówił abp Michalik. Tłumaczył, że "często niewłaściwa postawa wyzwala się, kiedy dziecko szuka miłości".

- Dziecko lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze drugiego człowieka wciąga. Dzisiaj otrzymujemy z instancji międzynarodowych instrukcję, że mamy zaczynać wprowadzać dzieci w życie seksualne już w przedszkolach. To jest horrendalna rzecz, przecież trzeba pomóc dziecku i wzmocnić rodzinę, a nie iść po linii najmniejszego oporu - mówił abp Michalik.

Łudzę się, mam nadzieję, że to zdania wyrwane z kontekstu albo będące efektem nieprzemyślenia i plecenia co ślina na język przyniesie. Wtedy też należy nad nimi... ubolewać. Ale byłoby to jakoś wytłumaczalne jako lapsus. Bo inaczej to po prostu... brak mi słów.

Magnis 

Wysłany: 2013-10-08, 16:54   

Padłem jak przeczytałem. Nie chcę czytać takich dyrdymałów i prób wybielenia //facepalm .

Beata 
deformacja IU

Wysłany: 2013-10-08, 17:57   

Żałosny bęcwał. Nie zasługuje nawet, żeby mu napluć na buty.

Jander 
Nonholik

Wysłany: 2013-10-08, 18:01   

Czekam na głosy prawicy w jego obronie, będą go całować po nogach jak abp Hosera.

Sabetha 
Baba Jaga

Wysłany: 2013-10-08, 18:08   

:shock:

Fidel-F2 napisał/a:
jebany skurwysyn

Dobrze, ze Fidel spuentował i już nie muszę się brzydko wyrażać. Nie można być aż tak głupim. To musi być coś innego. Obłuda i skurwysyństwo na przykład.

Wulf 
wilczy błazen

Wysłany: 2013-10-08, 18:12   

nawet fronda zrobiła facepalm...

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2013-10-08, 19:01   

You Know My Name napisał/a:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14742181,Abp_Michalik__Wielu_molestowan_udaloby_sie_uniknac_.html#BoxSlotII3img
Ojaku.wapie.dolemać //facepalm

Skoro tak, to trzeba się z troską pochylić nad problemem. Oraz z palnikiem i obcegami, ty spasiona syfilityczna kurwo w czarnej kiecce --_- .

EDIT: Żeby była pełna jasność - to nie do Ciebie, Magu :P
In North Carolina
And bits of her tits in Brazil

Odpowiedz do tematu