FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Koło Czasu - serial
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2023-09-23, 10:08   

Fabuła serialu z grubsza tylko jest zbieżna z powieściową. Co jest w zasadzie w porządku, ale mam nadzieję, że w finale sezonu dojdzie do jakiegoś podsumowania tych wątków.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-09-25, 20:33   

Drugi sezon jak na razie o niebo lepszy od pierwszego. Żona ze mną nawet drugi zaczęła oglądać nie znając pierwszego i nadrabia i też kręci nosem na pierwszy strasznie. Albo pozmieniali reżysera/ów (nie chciało mi się sprawdzać), albo świetnie się wyrabiają, bo efekt bardzo dobry. Z ciekawostek, zmienił się aktor grający Mata.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2023-09-26, 16:41   

Nie zdążyłem się jakoś przywiązać do tamtego więc mi ta zmiana nie przeszkadzała. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-09-26, 19:14   

Ja nawet zmiany nie zauważyłem. Żona wyczytała na necie. :-P
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-06, 13:23   

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

Sezon finału. Rozczarowałem się.

Bohaterowie rogu. Jak czytałem książki to zawsze spodziewałem się drugiej szarży Rohirrimów. Dostaliśmy 20 (?) cudaków, którzy robią wzium wzium i ludzie umierają. Kurwa :shock:

Ten serial nie jest o Smoku Odrodzonym. Uwierzycie? Rand jest tam może drugoplanową postacią. Musicie uwierzyć bo nawet sam showrunner powiedział, że Rand w jego serialu nie będzie głównym protagonistą.

Amazon, pierdol się.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2023-10-06, 13:32   

gówniana książka przerobiona na gówniany serial, czym ty się emocjonujesz?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2023-10-06, 15:14   

Ash napisał/a:
Dostaliśmy 20 (?) cudaków, którzy robią wzium wzium i ludzie umierają (...) Rand w jego serialu nie będzie głównym protagonistą.

Akurat skończyłem tom czwarty, Randa jest na lekarstwo, zresztą to dobrze bo ten wątek mnie nudzi, róg sprowadził tylko kilka cieni ze świata snu, jak można zrozumieć tylko kilkanaście osób było na tyle znaczących by trafiło do świata snów skąd ich róg ściąga więc dla mnie to wszystko jest ok.
Oczywiście serialu nie oglądam, odnoszę się tylko książki
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-06, 15:34   

Może moja wina bo spodziewałem się czegoś innego. Wyszło tak po prostu skrajnie "budżetowo" jak na finał sezonu. Miałem nadzieję na większą epickość po prostu.

Co do wątku Randa w książkach, co kto lubi. W serialu nie tylko jest go mało to jego ważne momenty (książkowe) kradną inne postacie.
 
 
Whoresbane


Posty: 1056
Wysłany: 2023-10-06, 17:39   

Jestem po seansie i powtórka z pierwszego sezonu. W ciągu całego jestem w miarę zadowolony a finał znów zawodzi. Spodziewałem się bardziej epickiej walki z Ishamaelem, bardziej epickiej proklamacji ze słupem ognia.

Na wielki plus Lanfear i cliffhanger. Tylko kurde czemu Ishamael uwolnił tylko sześcioro? Przeklętych było w sumie 13!
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2023-10-07, 08:23   

Mnie finał drugiego trochę rozczarował. Bo zostawił akcję w zawieszeniu. Poza najważniejszym momentem, którym było objawienie się Smoka Odrodzonego (swoją drogą te efekty specjalne to jarmarczne były). Ale to duży świat i wiadomo z książek, że co z tego, że objawił się w jednym miejscu... Bez Internetu i telewizji to się nie liczy. :mrgreen: A fejk niusy szerzyły się tam równie szybko. :mrgreen: Zarzucono wątek Wieży i Liandrin, tj. bez konkluzji. Zapewne w trzecim sezonie zostanie wyjawione, że jest po złej stronie mocy.

Generalnie, fabuła jest zgodna z powieściowymi, choć skraca, zmienia, inaczej rozkłada wątki. W tym sezonie w ogóle mało było gadania o Ostatniej Bitwie. Czyli znowu: wątki przygodowe ponad polityczno-militarnymi. Spodziewam się, że w trzecim trzeba będzie to jednak inaczej rozkładać. Choć do momentu wyciągnięcia wiadomego miecza przez Randa w Kamieniu Łzy nadal mogą się ścigać po całym kontynencie. Może Perrin ruszy do Dwóch Rzek. Ciekawe, czy spotka Faile, czy też dadzą mu Aviendhę jako żonę. Co byłoby sprzeczne z powieściami, bo tam "wszystkie" laski ganiały za Randem (Elayne, Min, Aviendha, Lanfear).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13