FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dura lex, sed lex?
Autor Wiadomość
czarna13

Posty: 4
Wysłany: 2009-11-05, 07:12   

Oo to super ! dziękuje bardzo za pomoc :) hmm a nagrodą ma być alkohol tak??:) no dobra więc przesyłam pyszne <whisky> :P jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam wszystkich !=)
 
 
czarna13

Posty: 4
Wysłany: 2009-11-05, 15:03   

aa i jeszcze jedno czy nieznajomość prawa szkodzi nam i czy zwalnia nas z odpowiedzialności ? ?co o tym myslicie?:) za komentarze dziękuje =)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-11-05, 16:43   

czarna13 napisał/a:
aa i jeszcze jedno czy nieznajomość prawa szkodzi nam i czy zwalnia nas z odpowiedzialności ? ?co o tym myslicie?

W pewnym stopniu szkodzi. Nie zwalnia.

I proszę edytuj posty, a nie pisz jeden pod drugim :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-11-05, 23:17   

czarna13 napisał/a:
aa i jeszcze jedno czy nieznajomość prawa szkodzi nam i czy zwalnia nas z odpowiedzialności ? ?co o tym myslicie?:) za komentarze dziękuje =)
Nudny będę - TO ZALEŻY :-D Od tego o jakim prawie mówimy (wątpię by statystycznemu Polakowi kiedykolwiek zaszkodziła nieznajomość prawa dotyczącego emfiteuzy w Burkina-Faso - o ile takowa w ogóle istnieje), od tego kim miałaby być osoba, której ma szkodzić (sędziom, nawet SN nieznajomość skrajna prawa międzynarodowego chyba jeszcze nigdy nie zaszkodziła - a jak ostatnio przeczytałem jedno orzeczenie, to myślałem, że się ze śmiechu popłaczę nad głupotami tworzonymi przez nich - z resztą potem poczytałem wypowiedzi paru warszawskich adwokatów, którzy w ogóle pierdolili <bo inaczej się tego nazwać nie da> jak połamani, wywołując w mojej katedrze tylko rechot), od tego co znaczy szkodzi (to szczególnie w prawie cywilnym byłoby istotne - bo tam są przepisy, których złamanie powoduje, że stosuje się nie umowę, a przepis ustawy - pytanie, czy ten przepis ustawy zawsze jest "szkodliwy" z punktu widzenia osoby zainteresowanej).

Co zaś do nieznajomości prawa i zwolnienia z odpowiedzialności - cóż.. znowu TO ZALEŻY. W prawie karnym naszym jest przepis, który niejako "zwalnia" od odpowiedzialności gdy się prawa nie zna, ale jest on wyjątkiem, nie zasadą. Ale znowu zależy od tego jaką odpowiedzialność mamy na myśli - czy karną, czy cywilną, czy administracyjną.

Niestety - jak już mówiłem, wszystko zależy ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,81 sekundy. Zapytań do SQL: 14