FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Transformers
Autor Wiadomość
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-13, 14:36   Transformers

Transfmers czyli po naszemu Transformery. Najlepiej to pojęcie i zjawisko wyjaśni definicja z wikipedii. A zatem:
Transformery - oryg. ang. Transformers, to popularna w fantastyce rasa inteligentnych, żyjących i do tego niezwykle zaawansowanych technicznie robotów, zamieszkująca planetę Cybertron. Posiadają one zdolność "transformacji", czyli przekształcania swoich ciał w inne formy np. pojazdy, zwierzęta czy przedmioty. Oprócz tego wiele Transformerów potrafi zmieniać swoją masę i rozmiary (co pozwala dużym osobnikom na przemianę w przedmioty mniejsze nawet od ludzi).
Transformery wywodzą się z serii zabawek tworzonych przez Hasbro i Takarę. Zazwyczaj są podzieleni na dwie frakcje: Autoboty dowodzone przez Optimusa Prime’a i Decepticony rządzone przez Megatrona. Przez ponad 20 lat powstało wiele serii zabawek, których pojawieniu się często towarzyszyły nowe seriale animowane oraz komiksy.
Świat Transformerów dzieli się na kilka mniejszych jednostek zwanych z angielskiego uniwersami (światami). Największym z nich jest Generacja 1, na którą składa się serial animowany i komiksy Marvela (wydawane w USA i Wielkiej Brytanii). Serial G1 doczekał się też alternatywnego dla USA rozwinięcia w Japonii (cykl seriali G1 Headmasters-Masterforce-Victory-Zone, które kontynuowały historię z sezonu trzeciego, dlatego ze w Japonii nigdy nie ukazał sie sezon 4, jak również 30 minutowy odcinek Scramble City zastępujący pełnometrażówkę), która w Japonii ukazała sie dopiero po emisji sezonu 3. Kolejnymi seriami toczącymi się w świecie G1 są komiksowa Generacja Druga oraz seriale Beast Wars (pl. Kosmiczne Wojny) i jego kontynuacja Beast Machines, która jest ostatnią serią z tego świata. Generacja 1 w nowej wersji pojawiła się w komiksach tworzonych przez wydawnictwo Dreamwave oraz tworzonych obecnie przez wydawnictwo IDW. Pozostałe uniwersa to Robots in Disguise, oraz powiązane ze sobą Armada i Energon. Ostatnim serialowym światem, jaki powstał jest Cybertron (który niestety na potrzeby USA został poważnie zmodyfikowany merytorycznie, tak by mógł stać się kontynuacją Energonu, ale kontynuacją która wymusili u siebie Amerykanie. W Japonii był to calkowicie nowy serial nie powiązany z Energonem). Latem 2007 roku w kinach pojawił się film z udziałem Transformerów, natomiast na styczeń 2008 w USA zapowiadany jest kolejny serial animowany (Transformers Animated).Transformery mają funkcje skanowania pojazdów.W serialu pierwszy na Ziemi stanął Bumblebe żółty robot zmieniający się w Chevroleta.Od tego czasu na Ziemi i na Cybertronie toczy się bitwa Transformerów.


Znacie? Pewnie większość tak dzięki przebojowi filmowemu, który był w tym roku w kinach.
Co sądzicie o Transformerach? Głupie bajki i zabawki dla dzieciaków czy może coś więcej? Które uniwersum najbardziej lubicie? Które stronnictwo popieracie - Decepticony czy Autoboty? No i wreszcie, które roboty najbardziej lubicie i dlaczego?

P.S. Ignoranci, którzy zasiadają we władzach forum uznali, że ten temat pasuje bardziej tutaj niż do działu fantastyka, co jest jawną kpiną. W końcu Transfomers to takie same fantastyczne zjawisko jak np. Star Wars. Film to tylko jedna z części składowych :-P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2007-12-13, 16:26   

Transformersy poznałem nie po przeboju kinowym tylko dużo wcześniej: dawno, dawno temu za czasów mojego dzieciństwa oglądałem klasyke czyli G1 jak jeszcze tego typu filmy leciały normalnie w Tv i sie nagrywało.Znajomi z Anglii przesyłali jakieś filmy na video, zabawki itp gadżety, zresztą u nas też pojawiały sie zabawki z G1 z tego co pamiętam był nawet sklep w Gdyni na Starowiejskiej tylko transy i G.I.Joe sprzedawał . No i film pełnometrażowy pierwszy w którym tak często gęsto gineły transformery miodzio. Nadal mam w segregatorze całą serie komiksów wydawanych u nas. Dlatego ten film tego lata był obowiązkową pozycją w moim repertuarze kinomana ;)

Ja popierałem autoboty :D jakoś nie miałem duszy do niszczenia, i pozatym zawsze Decepticony wydawały mi sie prymitywne i głupie w tym dążeniu do zniszczenia wszystkiego i dominacji nad swiatem. A moim ulubionym autobotem był Blaster - robot zamieniający sie w kaseciaka :D Zwinny, dobrze wyszkolony zwiadowca/szpieg/assasin no i miał zawsze do pomocy swoje kasety :))

Co do ostanio pojawiających sie filmów animowanych nie podobały mi sie,te stare mimo nie posiadania takich graficznych bajerów miały dużo lepszy klimat :) tak wiem sentymentalny jestem :mrgreen: .
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-13, 16:52   

Transformery to kawał mojego dzieciństwa.
No właśnie, jedyne prawdziwe Transformery to Generation One. Reszta, to co pokazywano później nawet im do pięt nie dorasta. Też wyrosłem na G1. Zbierałem komiksy od początku aż do samego końca, oglądałem filmy animowane, ale one chyba nie leciały w TV tylko były dostępne jedynie na video. Miałem nawet kilka zabawek, orginalnych ale tez i podróbki. Aż w końcu obejrzałem pamiętny pełnometrażowy animowany Transformers: The Movie, który był takim mostem pomiędzy animowanym sezonem drugim a trzecim. Zresztą ten film do dzisiaj obejrzałem kilkanaście razy. Ostatni raz jakiś rok temu. Mam go zresztą nagranego na cd:) Niesamowite wrażenia, świetna i smutna historia. Prawdziwa ostra jazda bez trzymanki. Parę momentów naprawdę zapadło mi w pamięć. Zresztą cytaty z tego filmu mają status kultowych w światku fanów.

Na film fabularny czekałem od tylu lat, że gdy pierwszy raz dowiedziałem się, że mają go kręcić, że są już jakieś konkrety, byłem w siódmym niebie. Oczywiście od razu znalazł się na pierwszym miejscu najbardziej oczekiwanych przebojów. Martwiłem się na której generacji ma być wzorowany obraz, oczekiwałem dokładnego zobrazowania tej pierwszej, te jedynej słusznej. Na szczęście twórcy olali późniejsze serie i głównie skupili się właśnie na G1. Zaangażowali nawet samego Petera Cullena, tego samego, którego głosem mówił Optimus Prime. Bałem się jak odwzorowane zostaną poszczególne roboty i czy ich nie spieprzą. Na szczęście zrobili to nieźle. Optimus, choć nieco w innej aranżacji nadal był ciężarówką, nadal miał charakterystyczną klatę z szybami i głowę, oraz co ważne, mówił swoim magicznym głosem. Co ważne, to był ten sam robot, którego znałem z komiksów i seriali. Szkoda tylko, że inne roboty potraktowano nieco luźniej. U decepticonów jednak charaktery i głosy poszczególnych postaci odpowiadały tym pierwotnym - Megatron, Starscream (szczególnie on). Szkoda, że zabrakło mojego ulubieńca, czyli Soundwave'a.
Bardzo fajnym pomysłem było w filmie nawiązanie do klasyki. Np. żółty garbus obok którego stoi w komisie Bumblebee:) Ale przede wszystkim to cytaty - m.in. dewiza Prime'a czy też te użyte w czasie walki Prime'a z Megatronem. Perełka dla starszych fanów.
Filmem generalnie byłem zachwycony. Obejrzałem go cztery razy, z czego dwa w kinie :-P

O ulubionych robotach napisze kiedy indziej :-P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Noise 
Furiat...


Posty: 652
Skąd: Behind you
Wysłany: 2008-01-16, 20:10   

Ja też oglądałem ten film i przyznam szczerze, ze był genialny :) Przynajmniej tego amerykańce nie spieprzyli, jak to mają w zwyczaju. No a jeśli chodzi o moje początki z Transformers, to ja zacząłem od oglądania bajki w 3D :) Pamiętam, że byłem tym strasznie zauroczony i leciało to na Polsacie jak miałem jakieś 6-7 lat :D Podobały mi się różne Transformersy, deceptikony i autoboty, ale jedne bardziej a drugie mniej. Pamiętam, zę zawsze mnie wkurzało, że Megatron nie jest taki wypasiony jak Optimus, mimo ze był głównym złym :D
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-01-17, 10:08   

Ja zacząłem od "Transformers The Movie" z 1986 roku - to było naprawdę coś (super animacja, super muzyka, no i te roboty). Sentyment do tego filmu mam do dziś (niedawno kupiłem sobie nawet DVD żeby powspominać "stare czasy" i dalej ogląda się świetnie).
Komiksy wydawane przez TM Semic także czytałem.
Natomiast zeszłorocznej kinówki nie widziałem.
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-20, 01:40   

Noise napisał/a:
No a jeśli chodzi o moje początki z Transformers, to ja zacząłem od oglądania bajki w 3D :) Pamiętam, że byłem tym strasznie zauroczony i leciało to na Polsacie jak miałem jakieś 6-7 lat :D P
Jeśli w 3D to musiało być to Beast Wars. Czyli w środowisku fanów klasycznych Transformers totalna porażka. Cóż, podpisuję się pod opinią "klasyków", ponieważ nie uznaję nawet czegoś takiego jak Beast Wars //pisowcy
Roboty-zwierzaki, poza nazwą Transfomers nie mające nic wspólnego z G1 ani nawet z późniejszymi, "normalnymi" seriami.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4469
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-01-20, 08:12   

Hoho to istnieje jakieś elitarne grono prawdziwych fanów Transfromers którzy ustalają normy, które serie są trv a które nie? : P Mi się Beastwarsy podbały. Szczurotron, ja pierdolę. : D Ale tak na serio to autorzy jak na serial animowany dla dzieci dali bardzo fajne charaktery, sporo pomysłów, fajną animzje. Ogólnie dobrze oceniam tę bajke, też lubiłem ją oglądać. ; ] I chyba nie jest tak jak mówi Nabu że ta seria nie ma nic wspólnego z innymi bo chyba gdzieś później główni bohaterowie rwą się o truchło optimusa prime. : P
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-20, 22:53   

Łaku napisał/a:
I chyba nie jest tak jak mówi Nabu że ta seria nie ma nic wspólnego z innymi bo chyba gdzieś później główni bohaterowie rwą się o truchło optimusa prime. : P
No właśnie jest. Bo to kompletnie inne roboty i kompletnie inne realia. I nawet nie ma Optimusa Prime tylko Optimus Primal :-P
A ten Szczurotron to odpowiednik Megatrona może? o0
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Jegred 


Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-07-30, 21:59   

Nie, nie Szczurotron nie był Megatronem, bo należał do Autobotów, megatron jest natomiast Deceptikonem, a w tym universum z tego co pamietam był tyranozaurem, a chyba w 2 sezonie po wpadnięciu do lawy zamienia się w czerwonego smoka ^^

Nabu Nezzar napisał/a:
Roboty-zwierzaki, poza nazwą Transfomers nie mające nic wspólnego z G1 ani nawet z późniejszymi, "normalnymi" seriami.


Było małe nawiązanie do dych klasycznych transformerów, z tego co pamiętam to chyba w 3 sezonie czy jakoś tak. Ale w sumie to tak, te o których teraz mowa nie mają nic wspólnego z klasykiem
_________________
"People used to think that when someone dies, a crow carries their soul to the land of the dead. But sometimes something so bad happens that a terrible sadness is carried with it, and the soul can't rest. Then sometimes, just sometimes, the crow brings that soul back to set the wrong things right"

Sara, The Crow
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-07-30, 23:03   

Obejrzałem czas temu jakiś "Transformers" w wersji "live" i cóż...
Zdecydowanie jest to film dla nastolatków (i to mam wrażenie tych młodszych), gdybym oglądał to 10-15 lat temu pewnie byłbym zachwycony.
Taki standardowy amerykański przebój: fajtłapowaty główny bohater (który oczywiście się "przeistacza"), piękna dziewczyna (którą on od dawna podziwia), świat do uratowania (oczywiście tylko przez głównego bohatera), trochę gagów, trochę "dramatyzmu" no i roboty (które i tak - te dobre - rzec można ocala główny bohater).
No i na koniec sequel oczywiście będzie, bo musi być ostatnio do wszystkiego co tylko strat nie przyniesie.
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
hani118

Posty: 1
Wysłany: 2015-01-10, 13:43   

Co sądzicie o Transformerach? Głupie bajki i zabawki dla dzieciaków czy może coś więcej? Które uniwersum najbardziej lubicie? Które stronnictwo popieracie - Decepticony czy Autoboty? No i wreszcie, które roboty najbardziej lubicie i dlaczego?
_________________
testking.org
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-10, 21:30   

Z Transformersów to najbardziej Grodzką, w sumie nie wiem czemu.
Może za polski akcent. (:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14