FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Stanisław Lem
Autor Wiadomość
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-10-11, 15:04   

Numery: 1, 2, 4, 8, 13, 14, 16 nabędę.
Ciekawe dlaczego, mimo że autor oficjalnie "odrzucał" Szpital ... wszystkie kolekcje Lemowskie zawierają tą pozycję, ciekawe też dlaczego autor kiedy mógł już nie napisał zakończenia "autorskiego".
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-11, 18:02   

Ja mam w planach nabycie pozycji: 2, 4, 6, 8(?), 10-14, 16.
Wydawca zrobił mi osobistego psikusa - w pozycji 8 połączył Śledztwo (nie mam) i Katar (mam). I teraz mam dylemat: kupić... nie kupić... //mysli
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-11, 18:26   

A ja nabędę wszystkie, o! Jeśli rzecz jasna będę pamiętał. Akurat jedyna książka Lema, którą posiadam, w serii się nie znalazła. No, może gdzieś są jeszcz "Bajki robotów", ale w jakimś rozsypującym się wydaniu.

Beata napisał/a:
Wydawca zrobił mi osobistego psikusa - w pozycji 8 połączył Śledztwo (nie mam) i Katar (mam). I teraz mam dylemat: kupić... nie kupić...
Takie psikusy to mi Solaris notorycznie wykręca. Na razie się nie złamałem i nie kupowałem. Ale i książki droższe niż te gazetowe dodatki.
_________________
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4471
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-10-11, 20:14   

310 zł na raty za małą Lemografie to w sumie nie tak dużo. Ale chyba i tak za dużo jak dla mnie. Zastanawia mnie forma wydania książek. Swoją drogą umieszczanie w każdej kolejnej książce fragmentów słownika, czy publicystyki to sprytny chwyt marketingowy ale chyba estetycznie średni.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-10-13, 08:57   

No prosze, a tu taki hicior:
http://wiadomosci.gazeta....lawa_Lema_.html
Mila wiadomosc dla fanow, choc w jaki sposob to moglo "zaginac"??
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-13, 09:21   

No więc poczytałam sobie o tej Lemowej kolekcji, o odnalezionym maszynopisie, o opatrzeniu każdego z wydawanych tomów publicystyką i słownikiem... przeczytałam też owąż piękną operę... Co Wam powiem, to Wam powiem - z pełną świadomością daję się na ten chwyt marketingowy złapać jak ryba na haczyk. Chyba jednak kupię wszystko...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-10-13, 11:32   

Większość tych książek czytałem, sporo już mam, ale w stanie dalekim od ideału i długo nie przetrwają. Lema warto mieć w biblioteczce, więc pewnie kupię wszystko. Żal tylko trochę, że nie ma Fiaska, bo to jednak bardzo ważna książka w jego twórczości.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2008-10-13, 11:37   

Ja na 100% kupię pierwszy egzemplarz, a co do pozostałych, to jeszcze nie wiem. Muszę dokładnie przemyśleć sprawę. Na półce mam tylko "Solaris" w miękkiej oprawie, więc minimum jeszcza jedna pozycja by się przydała ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-13, 17:12   

Znalazłam dziś ulotkę z GW, gdzie stoi napisane, że w prenumeracie za całość kolekcji Lema chcą 285 zł z góry przelewem - wtedy koszty przesyłki pokrywa wydawca. Info na stronie www.gazeta.pl/kolekcje.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-15, 18:15   

Właśnie skusiłem się na "Dzienniki gwiazdowe" z kolekcji GW. Pierwotnie nie zamierzałem kupować wszystkich książek z serii ("Szpital przemienienia niespecjalnie mnie interesował), ale gdy zobaczyłem jak porządnie został wydany pierwszy tom, zmieniłem zdanie. :-)
Chyba nie muszę pisać, że są twarde okładki? ;)

Kupować i nie marudzić! 9,99 zł za pierwszy tom i po 19,99 zł za pozostałe, przy takiej jakości wydania, jest niską ceną.
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2008-10-15, 18:21   

Ja też kupiłem "Dzienniki gwiazdowe" ;) Też zastanawiam się nad kupnem wszystkich dzieł, ale nie wiem, czy będę miał tyle forsy :/
Na razie przeczytałem dwa opowiadania z "Dzienników...". Podróż siódma jest bardzo fajna i dowcipna :P Podróż ósma daje już więcej do myślenia, rozwalili mnie w niej Bann i Pugg ^^ Tak więc na razie mi się podoba - oby tak dalej.
_________________
Moja biblionetka
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-15, 18:33   

ASX76 napisał/a:
ale gdy zobaczyłem jak porządnie został wydany pierwszy tom, zmieniłem zdanie.

Bardzo ładnie jak za takie pieniądze. Ja już zacząłem sobie poczytywać przed meczem. Hmm... czemu jak wcześniej Lema nie czytałem? //mysli
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-15, 18:52   

Pierwszą książką pana Lema którą miałem przyjemność przeczytać były "Bajki robotów" (IV lub V klasa szk. podstawowej). Najbardziej spodobały mi się: "Maszyna Trurla" i "Trzej elektrycerze" (czytałem wielokrotnie). Pozostałych nie pamiętam zbyt dobrze. Wreszcie będzie dobra okazja odświeżyć znajomość z twórczością Mistrza.
Szkoda tylko, że w kolekcji GW nie będzie tekstów publicystycznych.

Bodaj najbardziej zabawną opinię o panu Stanisławie "skomponował" P. Dick:
"Lem jest najprawdopodobniej wieloosobowym komitetem, a nie pojedyńczym osobnikiem, gdyż pisze wieloma stylami i raz zna niektóre obce języki, a raz nie."
;)
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4471
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-10-15, 19:11   

ASX76 napisał/a:
Szkoda tylko, że w kolekcji GW nie będzie tekstów publicystycznych.
No właśnie będą. Tylko że Michnika.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-15, 19:30   

Ł napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Szkoda tylko, że w kolekcji GW nie będzie tekstów publicystycznych.
No właśnie będą. Tylko że Michnika.


To robi wielką różnicę. :badgrin:
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2008-10-15, 20:08   

Właśnie przed chwilą czytając forum Zb dowiedziałem się o kolekcji Gw , pobiegłem szybko do empiku i na szczęście udało mi się dostać ostatni egzemplarz Dzienników gwiazdowych :D <Jupi>
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2008-10-15, 20:13   

Ja niestety w dniu dzisiejszym zapomniałem o książce Lema :( Jutro wybiorę się do wzystkich Empików na terenie Szczecina w poszukiwaniu. Doszły mnie słuchy, że w jednym jest kilkanaście egzemplarzy, więc jest szansa, że trafię i będe miał nową książkę na półkę ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-16, 11:36   

Okładka do tomu drugiego Kolekcji GW - Kongres Futurologiczny.

Spis treści:
    Kongres futurologiczny

    Zakład doktora Vliperdiusa
    Doktor Diagoras
    Ratujmy Kosmos (List otwarty Ijona Tichego)
    Profesor A.Dońda
    Pożytek ze smoka

    Posłowie
    Futurologia i uczniowie czarnoksiężnika Jerzy Jarzębski

    Słownik terminów lemowskich, cz. II

    Czy ktoś manipuluje światem? z prof. Edmundem Wnuk-Lipińskim rozmawia Wojciech Orliński

    Nota wydawnicza


Za Lem.pl
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4471
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-10-16, 16:43   

A w pierwszym wydaniu jakie były konkretnie bonusy (nie kupiłem bo mam wersje z 1999 ;) ) ? I wogóle jak z faktura tychże książek?
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-16, 16:46   

Lema nie ma - Orlińskiego i posłowie Spór między Munchhausenem a Guliwerem Jastrzebskiego, no i słowniczek część pierwsza. ;)

Ładnie wyglądają. W relacji cena/jakość to wysoko można ocenić.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4471
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-10-16, 16:50   

To polece na Kongres, a pierwszą częśc słownika sobie odkseruje od ciebie jak warto. ; )))
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-16, 16:58   

Ł napisał/a:
a pierwszą częśc słownika sobie odkseruje od ciebie jak warto. ; )))

Nie wiem nie dotarłem jeszcze. Słownik zostawiam sobie na koniec. :P Czytam sobie spokojnie poklei stronami - niesamowite, nie? xD

Btw. naprawdę czyta mi się świetnie, może nie ma jakiś fajerwerków, mieczy świetlnych i gołych... e.. no wiecie, ale za to przyjemność z czytania ogromna. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-17, 07:25   

A ja - zgodnie z wcześniejszymi pogróżkami - obejrzałam w kiosku pierwszy tom kolekcji, stwierdziłam staranność wydania i zamówiłam sobie prenumeratę. Będę teraz obgryzała palce z niecierpliwości w oczekiwaniu na kolejne przesyłki.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-10-17, 09:26   

Bede Cie prosic na kolanach abys zeskanowala mi polowe publicystyki //ari .
Rachunek ekonomiczny mnie dopadl i po oplaceniu polowy Latajacego Cyrku Monty... z Przekroju i kupnie corce nowego lozka nie moglem pozwolic sobie na calosc....
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-17, 09:35   

Mag_Droon napisał/a:
Bede Cie prosic na kolanach abys zeskanowala mi polowe publicystyki

Nie ma sprawy - widzę, że dzięki Lemowi nauczę się również skanować... ;)
I wstań, bardzo proszę, boć o nieprzystojność jakowąś posądzić nas jeszcze widzowie gotowi... ;)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-17, 10:59   

Zaiste, nieprzystojność jakowaś w tym się kryje... ;)

Dowództwo Gazety Wyborczej spisało się na złoty medal podejmując decyzję o wydawaniu serii książek Stanisława Lema. Dzięki temu więcej osób zainteresuje się jego wspaniałą twórczością, a przy okazji będzie można wzbogacić własną kolekcję o ładnie wydane egzemplarze w bardzo przystępnej cenie.
Ciekawe co sprawiło, że nie będzie "Fiaska"? :roll:

Jak słusznie zauważył Philip Dick, pan Lem pisze różnymi stylami, dlatego nawet jeśli któraś książka nie podpasuje, nie należy się zniechęcać przedwcześnie. ;)
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-17, 23:02   

Też zakupiłam Dzienniki gwiazdowe. Nie muszę się martwić, że któregoś egzemplarza mi zabraknie, bo np. zapomnę kupić - seria zamówiona u pani w księgarni, za każdym razem będzie mi odkładać :)) I pomyśleć, że kiedyś tak broniłam się przed Lemem, a teraz tak mnie cieszy ten egzemplarz na półce ;P

ASX napisał/a:
Dowództwo Gazety Wyborczej spisało się na złoty medal podejmując decyzję o wydawaniu serii książek Stanisława Lema.


Co jakiś czas wydają takie kolekcje i dlatego warto śledzić takie rzeczy. W ten sposób zakupiłam Kapuścińskiego, równie staranne wykonanie, no i po tak niskiej cenie. Teraz przyszła kolej na Lema :)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-24, 09:38   

Nie mogę się doczekać przesyłki z dwoma pierwszymi tomami kolekcji Lema. Czekanie osładzam sobie gmeraniem w sieci i oto, co znalazłam:

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Stanisław Lem – cytaty

* Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
* Dosyć, że Triody znikł, ledwo »Awruk!« krzyknąć zdołał, słowo ulubione, zawołanie bitewne rodu.
o Źródło; Jak Erg Samowzbudnik bladawca pokonał
* Im bardziej zaawansowane technicznie (doskonalsze!) medium, tym bardziej prymitywne, błahe i bezużyteczne wiadomości są przy jego pomocy przekazywane.
* – Ja się tu chyba powieszę – pomyślał. Nie wpadło mu do głowy, że wobec braku ciążenia nawet takie wyjście nie jest możliwe.
o Opis: Pirx ma problem w kosmosie
o Źródło: Opowieści o pilocie Pirxie
* Kiedy kanibal używa noża i widelca, czy jest to oznaką postępu?
* Komputer? Sam? Już panu tłumaczyłem, że on jest głupi.
* Nie jestem w stanie pojąć, czemu na drogi publiczne nie wpuszcza się ludzi pozbawionych prawa jazdy, natomiast na półki księgarskie mogą się dostawać w dowolnej ilości książki osób pozbawionych przyzwoitości – że nawet nie wspomnę o wiedzy.
o Źródło: Głos Pana
* Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie.
* Prezydent Bush ma bowiem tę właściwość, że jest głupi.
* Zgodnie z przyjętą systematyką, występujące w naszej Galaktyce formy anormalne obejmuje typ Aberrantia (Zboczeńce), dzielący się na podtypy Debilitales (Krentyńce) oraz Antisapientinales (Przeciwrozumowce). Do tego ostatniego podtypu należą gromady Canaliacaea (Paskudławce) i Necroludentia (Zwłokobawy). Wśród Zwłokobawów rozróżniamy z kolei rząd Patricidiaceae (Ojcogubce), Matriphagideae (Matkojady) i Lasciviaceae (Obrzydłce). Obrzydłce, formy już skrajnie zwyrodniałe, klasyfikujemy dzieląc na Cretiniae (Tępony, np. Cadaverium Mordans – Trupogryz Bęcwalec), i Horrorissimae (Potworyjce, z klasycznym przedstawicielem w postaci Mętniaka Bacznościowca - Idiontus Erectus Gzeemsi). Niektóre z potworyjców tworzą własne pseudokultury; należą tu gatunki takie, jak Anophilus Belligerens, Zadomiłek Zbójny, który nazywa siebie Genius Pulcherrimus Mundanus, albo jak ów osobliwy, łysy na całym ciele egzemplarz, zaobserwowany przez Grammplusa w najciemniejszym zakątku naszej Galaktyki - Monstroteratum Furiosum (Ohydek Szalej), który zwie siebie Homo Sapiens.
o Opis: obce rasy na temat człowieka
o Źródło: Dzienniki gwiazdowe, Podróż ósma
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2008-10-24, 19:18   

Napiszę krótko: przyznam się szczerze, że nie rozumiem fascynacji Lemem. Poza SOLARIS nie widzę tam dla siebie niczego interesującego ("tam", czyli w jego twórczości). Jego ostatnia publicystyka - takie krótkie komentarze w Gazecie Wyborczej to jakaś załamka. Ale uznaję jego autorytet. Mimo to, mnie nie uwodzi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2008-10-24, 21:40   

romulus napisał/a:
przyznam się szczerze, że nie rozumiem fascynacji Lemem. Poza SOLARIS nie widzę tam dla siebie niczego interesującego

A czytałeś "Cyberiadę"? Jeśli nie, to polecam - naprawdę świetne. "Dialogi" zresztą również.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13