FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PPP czyli Plotki Plotą Plotkarze
Autor Wiadomość
Aexalven 
Prawa Racica Sarenki


Posty: 226
Skąd: Świątynia
Wysłany: 2008-01-13, 10:19   PPP czyli Plotki Plotą Plotkarze

Plotka jest definiowana w słownikach językowych jako niesprawdzona lub kłamliwa pogłoska, powodująca utratę dobrego wizerunku osoby, której dotyczy, a plotkowanie jako robienie, rozpowszechnianie plotek. Powszechnie uważa się, że plotka jest synonimem pogłoski, która jest definiowana jako rozpowszechnianie niepewnych, niesprawdzonych wiadomości.

Pudelek, ukaraj, kozaczek i inne tego typy srwisy plotkarskie są odwiedzane przez miliony użytkowników każdego dnia. Skąd u ludzi taki niesamowity popęd, żeby wiedzieć, co kto robi, z kim romansuje, czy sobie dodzia znowu cycki powiększyła, czy Małaszyński ma chrosty na plecach?
Czemu ludzie nie mogą zająć się własnym życiem, tylko żyją czyimś? Czy chcemy poczu.ć się lepiej, czytając w tabloidach, w internecie, że ktoś ma romans, ktoś wywołał skandal?
I jestem ciekawy, jak to znosza osoby publiczne, które jednak starają się zachować jakąś anonimowość, nie wydają na światło dzienne swojego życia i serca. Tacy mają najgorzej, nie mogą wyjść na kawę z przyjaciółmi, bo od razu spekuluje się romans z każdym z nich.

Plotka jest okropna, a plotkarzy szczerze nienawidzę. Ską się bierze plotka? Co kieruje ludźmi by je tworzyć? Zapraszam do dyskusji.
_________________
Jam jest Aexalven Fendadra, prawa Racica Pięknej Sarenki.
Wstąp do Kościoła Sareńskiego, sprzymierz się z Sarenką i pokonaj złego Swinetana i jego miniony.
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2008-01-13, 10:37   

Plotka? Czemu nie byle nie przechodziła w natrectwo ;)

W zasadzie każdy plotkuje. W pewnym sensie rozmawiając o kimś to o nim plotkujemy. To czy u naszego rozmówcy nasza wiadomość wywoła pozytywne czy negatywne odczucia - no nie jesteśmy w stanie przewidzieć chyba że celowo koloryzujemy.
Plotka... plotka... jak dla mnie to nie są kłamstwa... skądś się ta plotka musiała wziąć - czyli pokrótce wychodzę z założenia, że w każdym kłamstwie/plotce jest odrobina prawdy (ot, choćby ziarenko^^).

Czemu ludzie plotkują? Tak, czują wewnętrzna potrzebę wnikania w czyjeś życie. Skoro ich życie ich nie zadowala, są rozczarowani czy znudzeni szukają wad/śmieszności (etc) u innych by samemu podjieść się na duchu/ pocieszyć się/ dać satysfakcję że nie tylko on jest ofiara losu (etc)

Można zauważyć, że osoby, które sa zadowolone z życia nie plotkują (w tym negatywnym sensie), ba, takie 'nowinki' ich nie interesują - bo są płytkie, sztuczne, nie niosą ze sobą żadnych wartości (a przynajmniej nie te pozytywne).
To na razie tyle :DD

Au revoir!
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-15, 23:10   

Na Pudelka staram się wchodzić przynajmniej raz dziennie. Od czasu do czasu Lansik też pojawia się w mojej przeglądarce. Zresztą u mnie w pracy generalnie ludzie zaczynają surfowanie po internecie wizytą na Pudelku. Potem klikają kolejne plotkarskie serwisy. Przodują w tym oczywiście kobiety, aczkolwiek faceci nie są o wiele gorsi. Czego sam jestem przykładem;p
Jako, że z natury jestem bardzo ciekawski (ale nie wścibski!) to plotkować lubię, czasem też obgadywać (ale tylko trochę;p) Zresztą... Kto nie plotkuje? Stało się to ważną częścią codziennych rozmów ze znajomymi. I taka jest prawda. Kto nie plotkuje ten wypada z obiegu;)
Generalnie zgadzam się z mądrymi głowami, które kiedyś powiedziały że:
"Plotka jest zawsze smakowita"
"Plotka jest jak fałszywe pieniądze: porządni ludzie ich nie produkują, ale bezmyślnie przekazują dalej"
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2008-09-15, 23:28   

Ja Pudelka zażywam przed snem. Na poprawę humoru. Generalnie mam do tego dystans, ale sprawia mi przyjemność batożenie polskiego szołbizu. Choć wolę poziom Magla Towarzyskiego :) Faceci to większe plotuchy od kobiet, więc chyba nie wyłamuję się ze "standardu". A poza tym siedzę na poddaszu w pracy z trzema kobietami. Nie czytają fantastyki, o prawie gadamy cały czas do mdłości więc miło sobie przerwać słowotok jakimś soczystym newsem z Pudelka. Mogę jeszcze mp3 na uszy założyć, ale już mi wygarnęły - jędze - że to nie kulturalnie tak damy ignorować. Zatem "wyrabiam się" towarzysko, dzięki temu. Do wyboru mam jeszcze: rodzenie, wychowywanie, narzekanie na facetów, albo gadanie o butach i sukienkach, ewentualnie o jakichś dziwnych kolorach, których nawet sobie nie potrafię wyobrazić. To wolę Pudelka. A czasami poplujemy jadem na ministra Ćwiąkalskiego (zaraziłem je) dla odmiany.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-15, 23:39   

Jedną rzeczą jest też wchodzenie na tego rodzaju serwisy i czytanie z ciekawości, a inną rzeczą jest wierzenie w to, co jest tam napisane. Czyta wiele osób, wierzy w to chyba mało.
Zgadzam się, że dzięki tego rodzaju stronom jest o czym rozmawiać z kobietami :-P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13